Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) jeni


jeni
félisten

új G27 itt van(nak) még
itt is
felújított (gyárinál jobb minőségben)
feltéve ha nem fontos a konzollal való kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#102) Tsebacsi válasza jeni (#101) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtom 90 ropiér új g27 amikor akciósan volt 110 a g29 hááát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#103) neilszab válasza Tsebacsi (#102) üzenetére


neilszab
őstag

Az pont 20 ropi ki az ablakon... :DDD
(meg egy váltó)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#104) Lackki válasza neilszab (#103) üzenetére


Lackki
senior tag

MMben adnak váltót is ;)

Privátot hamarabb észreveszem

(#105) bulikavagyok válasza Lackki (#104) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Csak nem 110-ért.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#106) Lackki válasza bulikavagyok (#105) üzenetére


Lackki
senior tag

hanem 120ért...

Privátot hamarabb észreveszem

(#107) bulikavagyok válasza Lackki (#106) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen 120-ért váltóval együtt. Ha csak PC-hez kell, akkor egyértelmű, h a G27 a jobb vétel. Kb ugyanazt kapod, csak 30-al olcsóbban. Tehát nem 20, hanem 30 ropi ki az ablakon, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#108) Tsebacsi válasza bulikavagyok (#107) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Továbbra sem hiszem, hogy 1-1ben összevethető a 2 kormány, de felesleges róla vitázni. Nekem megérte, hogy kaptam jóval több gombot pl.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109) jeni válasza Tsebacsi (#108) üzenetére


jeni
félisten

azzal viszont én se értek vele egyet,hogy miért kell ketté választani a PS4 és a Xbox One vezérlését? Nem lehet tudni előre,hogy későbbiekben,ha valakinek nem válna be a PS4 akkor el kell adnia a kormányt is,hogy ha az XBox One-ra vált akkor ahhoz való kormányt vegyen?
az aprón meg az új két féle kiadású G29 kormány cserebere nem nagyon fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#110) Tsebacsi válasza jeni (#109) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valamibő meg kell élni nekik is. Szemét dolog, tény, de ez van. Az alsó hangon ezer eurós ellenfelek se jobbak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111) jeni válasza Tsebacsi (#110) üzenetére


jeni
félisten

magyarán két gyereknek két konzol, két G29 kormány és oszt meg vagyunk :U :K :DDD

(#112) neilszab válasza jeni (#109) üzenetére


neilszab
őstag

Ez inkább múlik szerintem a Sony és a Microsoft üzletpolitikáján, mint a kormány gyártóként...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#113) neilszab válasza Tsebacsi (#108) üzenetére


neilszab
őstag

Végül is 30 ropit simán megér pár gomb, mert más különbség nincs köztük... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#114) Tsebacsi válasza neilszab (#113) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez még mindig csak feltételezés. Sok teszt szerint javítottak az ffb-n és a pedálokon is. Nekem megérte mert ennyiért jobbat csak használtan kapnék ami nekem nem pálya.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#115) arty válasza jeni (#109) üzenetére


arty
veterán

ezt köszönd az MS/SONY párosnak, ők nem engedik, hogy a rivális konzollal kompatibilis legyen az a kormány, amire licenszet adnak...

(#114) Tsebacsi - jópár helyen leírták, hogy 1:1 ugyan az a kormány rész, ugyhogy én azt látom, hogy igazolni próbálod a döntésed :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116) Tsebacsi válasza arty (#115) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nyugodtan alszom :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117) jeni válasza arty (#115) üzenetére


jeni
félisten

Éppenséggel semlegesnek kell maradnia. Netalán mindkét gyártó fizet a Logitech-nek,hogy csak a konzoljához a saját gyártású chipes kormány legyen jó? Gondolom itt hardveres korlátozások vannak,hogy a másikhoz nem legyenek használhatóak az egyik a másikhoz. Szoftveresen ezt gondolom már feltörték volna azóta.

(#118) neilszab válasza Tsebacsi (#114) üzenetére


neilszab
őstag

Feltételezésről szó sincs, próbáltam már... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#119) arty válasza jeni (#117) üzenetére


arty
veterán

A logitech fizet a sony/ms párosnak, hogy kapjon licenszt.

Plusz kikötés, hogy licenszt csak akkor kap adott kormányra, ha az eszköz a rivális konzollal nem működik együtt.

Anno a fanatec leírta egy blogbejegyzésben, hogy a korábbi "megymindennel" megoldás most nem lehetséges (fentiek miatt) és megpróbálnak trükközni (a cserélhető kormányperec adja majd a kompatibilitást egyik vagy másik konzollal, így csak ezt kell váltogatni és megvenni belőle kettőt, a kormány alapot/váltót/pedálokat nem - sajna ez is csak félig sikerült nekik, valódi ps4 kompatibilitásuk nem lett)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#120) rudi válasza arty (#119) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg érdekes lenne a licenc ára. Mert teszem azt legyen 20k forint egy konzol licenc. Most vajon megvenné egy PC-s vagy egy egyik konzolos még 20k-val drágábban a terméket csak azért, hogy a másik konzollal is menjen?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#121) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Utolsó oldal (Értékelés) második bekezdés:

"de a sok extra gombnak kiválóan használt lehet venni."

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#122) jeni válasza rudi (#120) üzenetére


jeni
félisten

Miért nem adják úgy ,hogy mindhárom esetben menjen vele? Nem a kormányt hanem a konzolt veszik meg előbb a FAN-ok. Legyen 120000Ft helyett 130000Ft a szett ára. Amúgy is túlárazott a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#123) arty válasza rudi (#120) üzenetére


arty
veterán

Más nevében nem nyilatkozhatok, én biztosan megvenném :)
Borzalom macera két kormányt tartani, az áráról nem is beszélve... (bár ps4em nincs, de a gran turismo 7 érkezésére már tuti lesz)

Én azt mondom, folyamatosan tesztelik, hogy mit lehet még lenyeletni a juzerekkel. És sajnos úgy néz ki, ezt még le lehet(ett - hogy tudniillik uj kormány, abból is kettő, ha le akarod fedni a mostani generációt).

Én 1+ évig kitartottam, hátha változik valami (ahogyan a drákói DRM is eltün az MS konzolból a tömeg nyomására), de végül feladtam, a játszani vágyás erősebb.

(#122) jeni - mert abban bízik az ms/sony, hogy a kizárólagossággal magához köti az autósjátékosokat is. mondjuk, hogy a sony gran turismo nélkül mire ilyen magabiztos, azt nem tudom, ők aligha kötöttek magukhoz bárkit is az egyszem és felemás driveclubbal :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#124) kpal


kpal
veterán

Tetszik nagyon , de G27 amíg működik az kiszolgálja mindenkit maximálisan ,szerintem.

(#125) bencze


bencze
senior tag

Hát, nekem ennyiért ez bizony nem tetszik.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#126) - = Zk = - válasza kpal (#124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..bezzeg amikor még a Grid-del "bohúckodtunk"... ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#127) kpal válasza - = Zk = - (#126) üzenetére


kpal
veterán

Bizony, de jó volt akkor :K Bár én mostanában is játszok vele ha több embert látok fent. ;)

[ Szerkesztve ]

(#128) - = Zk = - válasza kpal (#127) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áh, mióta a G25 megvan, Grid autosport és ETS2, Project Cars... effélék ;)
de a Grid 1 is móka G25-tel... :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#129) kpal válasza - = Zk = - (#128) üzenetére


kpal
veterán

Ha gondolod majd ritkán benézhetsz Grid -be, GameRanger-en tolom , igaz csak akkor ha legalább látok 4-5 fős szerót. :) Ritkán 10-12 fő is összejön. (De nekem még nincs kormányom :DD úgy tolom mint 2007-be a kezdetekkor. :B )

[ Szerkesztve ]

(#130) tilus válasza rocket (#1) üzenetére


tilus
tag

Csak az euro árfányam változott, a driving force ára nem igazán, és a g27/29-és sem.

(#131) tilus válasza Lackki (#71) üzenetére


tilus
tag

Most viszont 750 euro a fanatec + kormánykerék (200-500 euro) + pedál (100-350 euro) + váltó (200 euro)

Szóval egy komplett fanatec kezdő szett minimum 1250 euro + a kézifék :)

(#132) tilus válasza Tsebacsi (#114) üzenetére


tilus
tag

Nem feltételezés. Force Feedback ugyanaz. Drivert elrontották. Tápegység ugyanaz, motor ugyanaz, talán a 7 éve gyári hibás elrepedős jeladót kicserélték...talán... a pedálba meg betettek egy gumit....rosszul tették bele, mert így nem sokat ér...egyébként bitre ugyanaz a pedál is. Akinek PS4-hez vagy Xboxhoz kell annak megértem, hogy jó választás, PC-re érdemesebb keresni egy új G27-et, ott kapod a baromi szörnyű gyári váltót és a pedált átalakítani 1 óra és 1 gumi kérdése, de akkor már jobb lesz mint a g27 :)

[ Szerkesztve ]

(#133) vlevi válasza tilus (#132) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha belegondolok, hogy én sok-sok évvel ezelőtt 40 alatt vettem a G25-t, most meg százasokkal dobálóztok, hát, .... :F :O

(#134) vlevi


vlevi
nagyúr

Mediamarktban most péntek alkalmából 90-ért adják a G29-et.
[link]

(#135) akyka73


akyka73
csendes tag

Nos, én ma vettem a mediamarktban G920-at + váltót 96 eFt + 16eFt = 112.000 HUF összegért (csak akkor ennyi, ha online rendelsz!). Még így is szívtam a fogam, de átszámoltam az USA-ban való árazással, ott ugyanennyi most dollárból átszámolva. Tehát ennél olcsóbban egyelőre sehol kerek e világon nem lehet kapni. Nem cseréltem volna le egyébként a DFGT-met, de a Forza a mindenem (az ETS2 mellett). Kíváncsi vagyok, mennyiért tudom eladni a DFGT-t, remélem egy 25-öt megkapok majd érte.

(#136) sebgutkopf válasza tilus (#132) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A G25/27 repedős jeladóját kicserélték bizony, sőt nem is optikai van benne, hanem mágneses elvű került bele, amilyet a Thrustmaster is használ. Ez a fajta jeladó viszont precízebb elfordulás érzékelést tesz lehetővé és remélhetőleg tényleg tartósabb megoldás.
Illetve a fék pedál a másik, ami érdemi előrelépés. A G29 fékpedálban gyárilag load cell van, ami nem egyenértékű egy gumi pedál/rugó alá rakásával. Ilyen terhelés érzékelőt a g27 pedálba is lehet rendelni és beépíteni, egy minőségibb load cell kit megrendelése önmagában 50 usd + posta (ha készre szerelve a dugattyú elektronikával és rugóval, mert nem akarsz fúrni faragni, akkor 100 usd).

Nekem most van egy optikai jeladó hibás g27-em, annak váltója szépen megy a g29-el együtt, így nincs hiányérzetem. Sőt feelingre nekem most a load cell és a pontos kormány nagyon sokat ad.

Amit nem tudok eldönteni, hogy érdemes-e azzal szórakozni, hogy rendeljek 38 usd-ért egy réz optikai diszket a g27-hez ezzel talán újra működőképessé téve? Vagy adjam el külön a hibátlan pedált és a hibás kormányt és mókoljon vele az aki nálam jobb szerelő (bár szétszedni és összerakni már tudom :) ).
Megcsinálni valószínűleg meg lehet, de nekem ehhez nincs időm/türelmem.

A terv meg az volt, hogy karácsonykor a fiammal jókat versenyezünk és nem egy középállást állandóan elkalibráló kormányt az asztalon nézegetünk, így rászántam magam a g29-re. A teljesítményében és az érzetben amit nyújt abban egyáltalán nem csalódtam, nagyon jó szett. Az ára meg olyan amilyen, akinek nem futja rá, az ne vegye meg.
A T300rs a gagyi pedál miatt esett ki a rostán (volt szerencsém már kipróbálni), a T500rs pedig 1,5x kerül többe mint a g29, amennyit már mégis csak sajnáltam volna kiadni rá.

(#137) Markologep


Markologep
csendes tag

Sziasztok! G29 vásárlása előtt állok, és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy akinek meg van a kormány már legalább 1-2 hónapja hogyan szuperál? Amazonon és a Logitech fórumán sok elégedetlen vásárló véleményét lehetett olvasni, miszerint pár nap max hét után egyszerűen teljesen elromlik a kormány, nem működnek gombok, nem jó az ffb és volt akinek a pedállal is akadtak gondjai ilyen rövid idő után. Kinek mennyire tartós és megbízható a kormány? Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#138) sebgutkopf válasza Markologep (#137) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Karácsony előtt vettem. Működik ahogy kell és még mindig jó játékélményt nyújt, főleg a pedál.

(#139) Markologep válasza sebgutkopf (#138) üzenetére


Markologep
csendes tag

Köszönöm a választ, azóta már beszereztem egy használt, de tökéletes állapotban lévő G27-et! :C

(#140) sebgutkopf válasza Markologep (#139) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az is egy jó kormány. Nekem volt szerencsém végig használni a logitech generációkat. Egészen a momo-tól a df pro-n át majd jöttek a g25, g27 és g29.

A g27 egyébként egy érdekes fajta. Ott jött be, hogy a tengely fogazása átlósra készítették, hogy simább legyen az elfordulás. Ez meg is valósult, de vele együtt nekem mindig úgy tűnt, mintha kevésbé lenne vele direkt az irányítás érzet, mint a g25-el volt. Ezért igazából sose tudtam eldönteni, hogy melyiket szeressem jobban. Az érzetbeli különbség egyes sim-eknél nyerő volt, míg máshol inkább a g25 kicsit reszelősebb érzete ellenére mégis jobb irányíthatóságot adott, míg mint kormány ettől függetlenül a g27-et jobbnak tartottam és tartom.
Valószínűleg a logitechnél is leeshetett ez, mert a g29 a két előd modell egymással szembeni előnyösebb tulajdonságait egyesíti, tehát sima, csendes a tekerés (az ffb itt is tud zajos lenni), és közvetlenebb mint a g27.

Sokáig el leszel a g27-el, ha meg elfárad egyszer, akkor a váltóját át lehet menteni a 29-re.

(#141) Markologep válasza sebgutkopf (#140) üzenetére


Markologep
csendes tag

Hát remélem én is, hogy sokáig el lehetek/leszek vele! :) Köszönöm a véleményed részletes kifejtését, hasznos infók lesznek ezek az érdekességek még a későbbiekre! :))

(#142) methos800


methos800
újonc

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne Pc-hez szeretnék kormányt venni.Melyik a jobb választás a G29 vagy a G920?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#143) sebgutkopf válasza methos800 (#142) üzenetére


sebgutkopf
őstag

PC-hez teljesen mindegy. Lényegében amelyik logo-t szívesebben látod a kormány közepén azt vedd.
Szempont max az lehet, hogy a konzol specifikus gombok kicsit mások. A ps verzión (g29) több a gomb. Az alsó kormányküllőn 3 gomb van, míg a 920-on 1 db. Illetve a g29-en van még egy +- gomb baloldalt illetve egy ronda piros tekerő jobb oldalt a közepén egy további gombbal. A maradék design eltérés, hogy a g29-en a középállást kék csík jelzi és a 4 funkció gomb is kék, míg a 920-nál szürke.
A kisebb színkavalkád miatt talán a 920 letisztultabban néz ki, míg a másik meg több gombot ad.

(#144) methos800 válasza sebgutkopf (#143) üzenetére


methos800
újonc

Köszönöm hogy válaszoltál!Ami furcsa számomra hogy a logitech oldalán több pc játék támogatást ír a g29-hez.
http://gaming.logitech.com/hu-hu/product/g29-driving-force
http://gaming.logitech.com/hu-hu/gaming-controllers/g920-driving-force
Innen gondoltam hogy valami lényegi eltérés van a 2 kormány között.

(#145) sebgutkopf válasza methos800 (#144) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak találgatni tudok, hogy mit is jelenthet ez a játék lista. A kormány alapvetően minden játékkal megy PC-n, talán azt tudom elképzelni, hogy a játékon belül a G29-et név szerint több játék ismeri fel és van hozzá felprogramozott ffb és gomb preset, amit úgyis át fogsz konfigurálni.

Egy látens szempont lehet a két kormány között, hogy később melyik variáns lehet jobban eladó, de aki ilyet vesz az használni akarja nem eladni.
Én egyébként a g29-et vettem, mert épp az volt jobb áron a készleten lévők közül. De tényleg azt vedd amelyik szimpatikusabb, dönts nyugodtan érzelmi alapon, mert más különbség nincsen.

(#146) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

Sziasztok !
Én a napokban lettem boldog tulajdonosa az új G29-es szettnek (egyenlőre váltó nélkül , de szerintem azt is megfogom majd venni ) .
Videóm róla: [link]
Csinálok még a szettből videót , meg a váltóból is ha megvettem.
Eddig én azt mondom , hogy szuper . Megjegyzem : előtte még nem volt semmi komolyabb kormányom. Szóval ha bárkinek kérdése van írjon nyugodtan ! Egyébként a Driver San Francisco-ban sehogyan sem tudtam beállítani a kormányt , esetleg valaki nem próbálta innen ?
Egyébként ha bárkinek kérdése a kormánnyal kapcsolatban akkor írjon nyugodtan !

[ Szerkesztve ]

youtube.com/user/zoligameshd

(#147) neilszab válasza sebgutkopf (#136) üzenetére


neilszab
őstag

A G29-ben nincs gyárilag load cell, csak egy plusz gumi betét a G27-hez képest.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#148) milszab


milszab
senior tag

Nem értem miért nem tudják vezeték nélülire megcsinálni. Lenne 1 táp a pedálnak meg a kormánynak és kész. komunikálnának egymással meg a géppel is. Gamepadnál meg lehet csinál ennél miért nem? Ugyan azokat a funkciókat látja el az is.

Meg a másik a táp. Beépíthették volna a kormányba...

(#149) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Ma 20% kedvezmánnyel, 76.000 Ft-ért még megvásárolható Joy-os kuponkóddal (JOY_EXTREME20) az EXTREME DIGITAL-nál A 20%-os kedvezmény minden Logitech termékre érvényes, így amennyiben a G920 szimpatikusabb így arra is, valamint a váltóra is.

[ Szerkesztve ]

(#150) hadogabi1 válasza Danecay (#149) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Bezsákolva. Kiszállítás 3 nap kb. Igaz aze nyém g920 mivel xbox one-al fogom használni.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.