Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Gloob válasza andro_et (#1950) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Köszi ki fogom próbálni nemsokára. A Rom Managernél az LG Optimus One-t kell kiválasztani ugye? Utána lecseréli a Recoveryt? A Clockwork recoveryvel már telepíthetők az sd kártyára felmásolt ROM-ok? A 3 gombos recovery indításnál már a Clockwork recovery jön be? Azért kérdezném csak mert anno a Pulse-nál így működött, és nagyon könnyű volt használni. Remélem itt is így lesz, csak a RomManager-hez ugye kell a root jog. Addig nem megy. Köszi a válaszaidat előre is. Ha megtennéd egy kicsit részletesebben a tapasztalataidat leírhatnád. Ha máshogyan nem akkor PÜ-ben. Várom és köszönöm.

Samsung Galaxy A52S

(#1952) andro_et válasza Gloob (#1951) üzenetére


andro_et
tag

A Rom Managernél az LG Optimus One-t kell kiválasztani ugye? Utána lecseréli a Recoveryt? A Clockwork recoveryvel már telepíthetők az sd kártyára felmásolt ROM-ok?
igen mindhárom kérdésedre.

Csak most cseréltem erre a recoveryre (eddig egy másik volt). A backup működik hiba nélkül, ennek már nem akadály az sd n lévő ext partíció sem. Flashelés sdről működik. Minden úgy van mint a pulsenál szerintem. A 3 gombos inditás működik. Többet nem tudom mit mondhatok róla. Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

(#1953) Gloob válasza andro_et (#1952) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Nagyon köszi a válaszokat, ezzel megnyílt egy egyszerűbb út. Ja és a root sikerült a javasolt linken. Köszi. Majd még biztosan lesznek kérdéseim. :R :R

Samsung Galaxy A52S

(#1954) picur220 válasza andro_et (#1950) üzenetére


picur220
veterán

És miért jó a clockworkmod, miért jobb, mint a másik (kék)?

(#1955) Gloob válasza Gloob (#1953) üzenetére


Gloob
addikt

Sikerült minden! Van root jog, a recovery lecserélve a clockworkMod-ra. Megy a három gombos indításból a recovery.
#picur220
Hogy jobb-e vagy nem azt majd a használat eldönti. Én a másikat nem használtam. A telefonom van vagy egy napos. A Pulse esetében használtam az AmonRa recoveryt. Az kezdetben talán valamivel jobb volt, de aztán a Clockwork is fejlődött. Jelen esetben viszont nekem jobb mert sokkal egyszerűbb volt felrakni. Kb. 2 perc alatt megvolt a rootolás után. és az is volt vagy 2 perc.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1956) andro_et válasza picur220 (#1954) üzenetére


andro_et
tag

egyrészt könnyebb felrakni :DD egy kattintás s kész. Másrészt a másik nem képes az ext partíció mentésére. Könnyebb kezelhetőség, ha akarsz valamit flashelni még a programból kiválasztod h mi kell s magától újraindul s elintézi. többet nem tudok mondani róla :)) . Azoknak érdemesebb ezt felrakni akik most rakják fel.

a clockworkmod fórumán ez áll:
"Why ClockworkMod?
+ it is nicer
+ it is clockworkmod
+ format partitions
+ normal support for backup/restore
- don't support for Amend scripts
- don't support Link2SD"

[ Szerkesztve ]

(#1957) picur220 válasza andro_et (#1956) üzenetére


picur220
veterán

ext-et eddig is tudtunk menteni, nem? Volt nandroid+ext backup úgy tudom...

(#1958) andro_et válasza picur220 (#1957) üzenetére


andro_et
tag

volt, csak hibaüzit dob ki. Próbáltam már s az lett belőle h eltűnt minden, mert miután elmentette nem tudta visszarakni azzal a kifogással h hibás a backup.

(#1959) picur220 válasza andro_et (#1958) üzenetére


picur220
veterán

Na az szívás.:D

(#1960) miaoumaoi válasza silvergod (#1948) üzenetére


miaoumaoi
tag

az a cpu ütemezô miatt van, és nem a proci terhelés ugrik 100-ra, hanem az órajel. megoldás, hogy átállítod interactive-ra ondemandról a cpu governor-t pl. a setcpu-val, viszont akkor egy kicsit lassabb lesz a teló.

(#1961) vbalazs1234 válasza andro_et (#1950) üzenetére


vbalazs1234
tag

mondjátok csak, nem kéne szólni hogy vannak egyszerűbb módjai a moddolásnak, az ilyen easy recovery flashelés és v10b feletti root sok LG O1-esnek jól jöhet
Clockworkmod recovery valóban több dolgot tud de szerintem nem jó a menüpontok elrendezése, most minden máshol van és nem egy helyen (lsd.: wipe menü)

(#1962) andro_et válasza vbalazs1234 (#1961) üzenetére


andro_et
tag

a recovery gyors flashelés most kezdett el csak működni egy pár napja. A rootot is berakhatnád a blogodba.
Amúgy sztem mindegy h melyik funkció hol van (csak megszokás kérdése) az a fontos h működjenek.

[ Szerkesztve ]

(#1963) bubimaci válasza andro_et (#1962) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Valóban jónak tűnik,felraktam én is.Az utasításokat ott nem a Home gombbal,hanem a Menü gombbal kell végrehajtatni.Kicsit más az elrendezése a recovery-nek,de sokkal egyszerűbb a telepítése.
Egy "LÁMA" kérdésem is lenne.Ha új ROM-ot rakok fel,az eddig telepített programokat is újra kell rakni?

(#1964) miaoumaoi válasza bubimaci (#1963) üzenetére


miaoumaoi
tag

az új romok nem törlik a data particiót, tehát minden megmarad, viszont ha az új romban lévô rendszerprogramoknak eltérôek az alapbeállításai, akkor nem úgy fog mûködni a teló, mintha egy szûz rendszerre raktad volna, mivel azoknak a beállításai is megmaradnak a data partición.

(#1965) vbalazs1234 válasza andro_et (#1962) üzenetére


vbalazs1234
tag

igaz, végülis kezdem megszokni...

blog frissítve root és recovery-vel :)

(#1966) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok
Hétfőn vettem a telefont és még aznap frissítettem a ROM-ot a V10H jelűre. Ma pedig már valami újabb verziót talált, V10h_00 jelűt. Tudtok róla valamit? Mit javítottak vajon benne, és mennyivel másabb? Érdemes felrakni? Vajon rootolható?

Samsung Galaxy A52S

(#1967) zso73 válasza Gloob (#1966) üzenetére


zso73
veterán

Ránézek. Mindjárt rakom fel, ha van.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1968) zso73 válasza Gloob (#1966) üzenetére


zso73
veterán

Nekem nem ír frissítést, pedig már vagy 2-3 hónapos az utolsó frissítésem. V10H

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1969) Gloob válasza zso73 (#1968) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Most reggel ismét megnéztem, és most már nekem sem ír semmi újabb verziót. Pedig tegnap este határozottan írta, hogy újabb verzió V10H_00. Hogy ez mi volt azt nem tudom. Előfordulhat, hogy hamarosan jön valami új, és azt próbálgatták? No majd kiderül. Esetleg, mivel a ROM rootolva van, és van olyan alkalmazás amit én az eredetiből eltávolítottam, ill. tettem be a gyári csengőhangok közé, hogy onnan lehessen kiválasztani a hangot, ezt vehette észre, és ezért? Ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1970) bubimaci válasza vbalazs1234 (#1961) üzenetére


bubimaci
csendes tag

A blogodban lévő JIT-engedélyezés nem működik ezzel az új recovery-vel.Azt írja ki,hogy az android 1,5 verzió,és megszakítja a telepítést.Nincs valami újabb változata ennek (O1_boost_JIT_HWacc.zip),vagy nem érdemes már vele foglalkozni.

(#1971) bubimaci válasza Gloob (#1969) üzenetére


bubimaci
csendes tag

ROOM manager jelezte neked a frissítést?

(#1972) Tigryss76 válasza Gloob (#1969) üzenetére


Tigryss76
tag

Sziasztok!

Nekem nem sikerült a frissítés. Tudnátok tanácsot adni?
LGMobile software updater Agent-el próbáltam, amit az LG PC Suite-on kersztül töltött le.
Pár százalék után adatkommunikációs hibára hivatkozik.
Már feltettem nemrég a kérdést, de nem kaptam választ.
Win 7 alatt próbálom, T-Mobile-os készülék, V10g a jelenlegi soft. rajta.
Megköszönném, mert nincs ötletem, hol ronthatom el ...

Köszi előre is!

T

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#1973) Gloob válasza bubimaci (#1971) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Nem a telefonon lévő ROM Manager jelezte, és nem is a frissítési értesítés, hanem az LG Update, illetve a LG PC-Suite. Azt indítottam el csak úgy kiváncsiságból. De csak tegnap este jelzett valamit, ma reggel már nem.
#Tigryss76
Én is win7 32bit alatt csináltam az LG Update progival és simán ment a frissítés. A telefon driver-jei rendben vannak? Netkapcsolat, tűzfal, vagy valami ilyesmi nem szól közbe? Próbáltad többször is? Igazság szerint menni kéne.
Aztán csak egy ötlet, ha nem jó úgyis szólnak a hozzáértők. Töltsd le a H-s ROM-ot az LG oldaláról, és Vbalázs blogjában lévő progival KDZ_FW_UPD_EN-el is fel lehet tenni szerintem,. Ha nem így van akkor mondjátok meg, nehogy elrontsa a telefont.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#1974) zso73 válasza Tigryss76 (#1972) üzenetére


zso73
veterán

Az agent-tel tölts le mindent,és telepítsd is fel.(USB ) majd az imei számot add meg,és mehet.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1975) vbalazs1234 válasza bubimaci (#1970) üzenetére


vbalazs1234
tag

valóban nem működik és pillanatnyilag nem is tudok segíteni

hozzáértőknek: a régebbi amend-el van scriptelve és mindenre azt írja hogy át kell térni az Edify scriptelésre
ha valaki segítene át"konvertálni" azzal legalább 2 embert tehetne boldoggá :)

(#1976) miaoumaoi válasza vbalazs1234 (#1975) üzenetére


miaoumaoi
tag

küld el a profilomban lévô mail címre, és átkonvertálom, de szerintem egyszerûbb felrakni egy amonre recoveryt, az tudja mind a két féle scriptelést.

(#1977) vbalazs1234 válasza miaoumaoi (#1976) üzenetére


vbalazs1234
tag

kész, elegem van a ki******* Clockworkmod-ból, a reggeli mentésemet nem bírta visszarakni és az amend-es zipet sem
aztán alig bírtam visszaszenvedni a régi recoveryt de rájöttem hogy ez jobb nekem mert normálisan restore-ol és fel tudja flashelni a régi scriptelésűt is
bucimaci kedvéért elküldöm azt majd felrakja clockworkal de az tuti én többet azt vissza nem rakom
bocs ha kicsit lehúztam a clockwork-ot de biztos én vagyok a hülye hozzá és nem nekem való

(#1978) miaoumaoi válasza vbalazs1234 (#1977) üzenetére


miaoumaoi
tag

itt vannak custom recovery-k: [L]forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065197 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1979) Gloob válasza miaoumaoi (#1978) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Lenne egy kérdésem. Nekem jelenleg a ClockwordMod recovery van fent, és lementettem az adott linkről a recovery-ket. A kérdés, hogy recovery-ből lehet egy másik recoveryt flashelni? Ha igen akkor könnyű őket cserélgetni, ha nem akkor marad a ClockwordMod, mert én nem szenvedek az android SDK-val és az adb shell-el. Ha a kérdés esetleg értelmetlen, akkor elnézést érte.

Samsung Galaxy A52S

(#1980) miaoumaoi válasza Gloob (#1979) üzenetére


miaoumaoi
tag

lehet, nem értelmetlen, csak ha beleolvastál volna a topicba, ahonnan lementetted a recoveryket, akkor magadtól is rájöhettél volna.

(#1981) Gloob válasza miaoumaoi (#1980) üzenetére


Gloob
addikt

Köszi a választ. A topicba való olvasással egy gondom van csupán, és az az angol nyelv. De így már világos minden.

Samsung Galaxy A52S

(#1982) atti1848


atti1848
senior tag

sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne,hogy miket kellene felraknom a telomra,hogy menjenek a netes videok is rajta,pl.videa-n vagy mas vidomegosztos oldalakon?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1983) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Grat Lg :C a GT540 es után méltóan átveheti a helyét csak mennyen lejebb az ára és ha esetleg megkapja a 2.3.4 es frissítést akor komoly dolgok születhetnek belőle :D :R :DD

Iphone 7

(#1984) vbalazs1234 válasza atti1848 (#1982) üzenetére


vbalazs1234
tag

A videókhoz flash kéne de az sajna nem támogatja ezt a fajta processzort, fél megoldásként van Skyfire böngésző ami átkonvertálja a flash-t hogy meg tudd nézni, a program alapból ingyenes csak ez a funkció fizetős lett :((

bucimaci: JIT clockworkmod-ra miaoumaoi jóvoltából

[ Szerkesztve ]

(#1985) bubimaci válasza vbalazs1234 (#1984) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Nagyon köszönöm neked,és miaou-nak is.Meg is próbálom,remélem megoldja a fagyási problémáimat,amiket a proci felhúzása óta tapasztalok.(Nekem még a gyári 10b-s Rom van rajta).Bár lehet semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz?

(#1986) Kriza válasza Chuck Norris (#1946) üzenetére


Kriza
őstag

Nekem is GT540 volt 3,5 hónapig. Kínkeserves szenvedés volt az egész. Soha többé nem akarok GT540-et látni sem. Közel voltam, hogy a falhoz csapjam, de szerencsére elromlott, így nem kellett. Azt a készüléket nem tartom semmire, így aztán féltem újra LG-t választani, de egyelőre nem bántam meg.

A híváskezelő gombok és a kameragomb nekem is hiányzik, de külsőre szerintem semmi baj a P500-zal. Sokkal jobban összerakott benyomást kelt. Ne lötyög az oldala, nem kopogós műanyag az alja, sokkal jobb megfogni - szerintem. A kijelző is nagy előrelépés. Kis negatívum, hogy a nagy processzorterhelés miatt akadoznak a dolgok, ha taperolom a képernyőt.

A GT540-nél féltem elindítani egy-egy appot, mert sokszor fagyás/újraindulás lett a vége. Ehhez képest itt teleraktam a telefont programokkal, a2sdFroyo-val átraktam őket a memóriakártyára és simán megy minden. Ha az akkuja egy kicsit jobban bírná 10/10 lenne. Ráadásul a céges árlistában a Telenornál már olcsóbb, mint a GT540. :Y

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1987) miaoumaoi válasza bubimaci (#1985) üzenetére


miaoumaoi
tag

Szerintem újítsál be egy frissebb romot, a 10b-nél újabbakon alapból engedélyezve van a jit. A hw acc-tól meg igazából, csak a menü lesz gyorsabb, játékoknál mindegy, de azt meg egy jól optimalizált launcher orvosolja... de te tudod.

(#1988) Chuck Norris válasza Kriza (#1986) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha esegleg ezt is a földhöz akarnád verni van egy felesleges displayom :) Amúgy szerintem üzemidőben is sokkal jobb mint az 540, pont ugyan-úgy használom és két napot ez simán kibír nekem, a régit meg minden este töltöttem. Ami még feltünt, hogy ez a műholdakat is egyből megtalálja a másik meg percekig villogott mire nem történt semmi és lekapcsoltam a GPS-t.

(#1989) dandroid95


dandroid95
aktív tag

Hali!
Az lenne a problemam,hogy par napja bedoglott a marketem...probaltam lecserelni de nem akart elindulni,szal ujra flaheltem a LOL 1.4.2-ot...a marketes problema megoldodott,de most meg az a gaz hogy ha razummolok egy kepre pl amit fenykepeztem,akkor nem tisztitja ki jobban azt a reszt ahova zoomoltam!:/ kicsit zavaro,mert puskazasnal,nem latszik rendesen a szoveg!xD de amugy 3mp-es kepekrol van szo,szal nem az a gond hogy kicsi a kep..es a minoseg se gyatra!

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#1990) picur220 válasza dandroid95 (#1989) üzenetére


picur220
veterán

Marketről lerántod a Large Image Viewert, és no problem.:D
Amúgy a LOL nem a legjobb ROM...:N

(#1991) JociMilan


JociMilan
tag

Sziasztok!

3 napja vagyok tulajdonosa első androidos telefonomnak. Nagyon tetszik a telefon, ezalatt a pár nap alatt egy olyan hibával találkoztam, hogy elég tompán, illetve mélyen hallom azt, akivel beszélek.

Egy másik kérdés: feltettem a gépemre az LG PC Suite programot. A kérdésem az lenne, hogy ha szinkronizálom a telefonomat az Outlook-kal, akkor a telefonról megy át az adat, vagy az Outlookról a telefonra. Az a problémám ugyanis, hogy a telefonomon a nevek becenév alapján vannak fent (pl. Ricsi, Laci, stb.), viszont az Outlook programon a teljes név szerepel. Ezért most a telefonon több ismerősöm kétszer is szerepel, egyszer az egyik néven (becenév: telefonszám), egyszer pedig a teljes nevén (itt található az e-mail címe, facebook profilja). Most az a tervem, hogy az outlook-ban megszerkesztem az összes névjegyet egységesre, mert számítógépen könnyebb dolgozni, viszont nem tudom, hogy ha szinkronizálom a kettőt, akkor mi fog történni? Esetleg létezik-e valami névjegyszerkesztő program?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1992) Chuck Norris válasza JociMilan (#1991) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Lehet, hogy van jobb módszer is de nekem az vált be a legjobban, hogy mindent feltolok a gmail accountomba és azt tartom szinkronban az outlookkal. Ha a telefonba beirok egy új számot azt is egyből a G-be mentem és csak a G naptárat használom a készülékben. Azon, hogy ismerni fogják az összes ismerősöd minden adatát szerintem kár parázni mert már úgy is tudják.
A neveket ezzel: [link] a naptárat pedig ezzel [link]. Nem árt azzal kezdeni, hogy az outlook névjegyzékedet kiexportálod valami szöveges állományba.

[ Szerkesztve ]

(#1993) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Felraktam a beta6.5.1 romot és nincs benne market :W találtam a neten egy .apk ami 2.3hoz van, de nem indul. Valakinek van megoldása?

(#1994) Tybee000 válasza Tybee000 (#1993) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Találtam rá megoldást: gapps-gb-20110120-signed.zip flashelni kell a rom felrakása után.

(#1995) andro_et válasza Tybee000 (#1994) üzenetére


andro_et
tag

Azért van ott a linkje...

(#1996) dandroid95 válasza picur220 (#1990) üzenetére


dandroid95
aktív tag

Am a romba van a hiba mert CM7-et visszaraktam,azzal megy rendesen..am miert nem jo?Franco fele kernellek nekem szepen ment!:)
Ajanlanal olyat ami szerinted jo?
Openoptimust probaltam...csavo nagykepuen odairta hogy ismert hibak:semmi. ahhoz kepest vagy 3 eleg nagy hibat is talaltam benne!Gyorsnak gyors,de mar nem jon be..probaltam meg a devoid.franco-t,ez is tetszett,es gyors is volt,de ha jol emlekszem abban is volt valami hiba,bar lehet osszekeverem...am szerintem a Nessy Hypnos2 se rossz..eleg alap,de abban legalabb nem talaltam hibat..

[ Szerkesztve ]

Lg Optimus One modding: http://goo.gl/80bC4N --- Vodafone Smart Mini modding: http://goo.gl/oUdxiS

(#1997) picur220 válasza dandroid95 (#1996) üzenetére


picur220
veterán

A devoid franco nekem nagyon nem jött be, nagyon szar volt, lassú, és percenként belaggolt... ment a kukába.:D
Nekem most a Nessy #Hypnos2 van fenn, és eddig az egyik legjobb, amit láttam. Gyors!:D Ami még tűrhető, az a void.

A LOL újraindulgatott nálam...

[ Szerkesztve ]

(#1998) zezoka válasza Tigryss76 (#1891) üzenetére


zezoka
őstag

Bnőmét most frissítettem le, de két hete, mikor megkapta, neki is 4%nál kivágta komm hibával. De akkor aksi elég karcsú volt 20-30%, be is sz@rtam, h feltöltve kellett volna. Azonban ma megpróbáltam, 93%os aksival álltam neki, és csont nélkül végigment.

Ez lett:
Android: 2.2.2
Alap: 2.6.32.9
Cikkszám: FRG83
Sw: V10h

(#1999) JociMilan válasza Chuck Norris (#1992) üzenetére


JociMilan
tag

Köszönöm a válaszodat, majd ügyeskedek valamit.

(#2000) Rosep


Rosep
senior tag

A Marketen PayPal-al nem tudok vásárolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.