Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!
GoogleSkyMap-el van az a gondom, hogy mintha meghülyült volna a GPS vagy az iránytű.
GPS alapúra állítom a pozícióm meghatározását és belépek a keresés menübe, ott kiválasztom pl. a holdat amit aktuálisan látok is magam előtt, de a szoftver nem képes megtalálni. Ha ráállítom pontosan a holdra vagy az általam ismert és keresett égitestre a kereső "karikát" akkor azt mutatja, hogy tovább pásztázzak jobbra vagy balra, de soha nem találja a keresett objektumot.

GoogleMaps is hülyéskedik hasonló módon, hiába forgok kezemben a telefonnal egy utca közelében, akkor is azt mutatja, hogy mögöttem van az utca ha úgy állok, hogy előttem van a pozíciómra merőlegesen.

Más navigációs progiban pl. NDrive teljesen jól mutatja a pozícióm a készülék.

Van valakinek hasonló gondja?
Gyári V10g, Froyo 2.2.2

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#1752) zeorsdfd válasza SsPL711 (#1751) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

(#1753) Rosep


Rosep
senior tag

Tetszik ez a készülék, de nem tudok dönteni. Két dillemmám van:
- a gombokat az elején be lehet állítani hívásfogadásra (piros-zöld)
- mennyire karcolódik a kijelzője zsebben hordva, meg úgy általában

(#1754) zso73 válasza Rosep (#1753) üzenetére


zso73
veterán

A gombokat nem lehet átállítani.
Zsebben pikk- pakk ocsmányra kopik az ezüst csík az oldalán, és a gombokon. Amúgy elég nagy százaléka a telefon borításnak gumis jellegű, így bírja a kopást. Kell neki egy tok, és mehet zsebbe.
Nekem nem karistolódik, mert a körmöm nem sérti. Mással meg nem szoktam vakargatni, mert felesleges. A kulcsok hamar kivégzik a fóliát.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1755) Rosep válasza zso73 (#1754) üzenetére


Rosep
senior tag

Természetesen abban a zsebemben ahol a teló szokott lenni más nincs.
De engem pont a kijelző kopásállósága érdekelne, mert a mobilaréna teszt szerint nem karcálló az előtte levő anyag.
Anno a 6300 nagyon összekracolódott 2 év alatt, a 6303-on viszont ugyanúgy 2 év alatt semmi karc nem látszik. Gondolom ez karcálló kijelzőbevonatot kapott.

(#1756) vbalazs1234 válasza Rosep (#1755) üzenetére


vbalazs1234
tag

Ha nincs mellette semmi akkor nem hiszem hogy karcolódna, én is szoktam néha így hordani, gyári fólián csak egy lány rezisztívhez szokott körömnyomai vannak más nem
Kint a műhelyben is ez a rádió, azt meg 10percenként váltom tehát ott is kap egy kevés acél forgácsot, homokot
De mindenképp vegyél hozzá egy egyszerű tokot ha évekig akarod használni

A hívásfogadásra lehetséges hogy van app, letétel a beállítások: elérhetőség-nél

(#1757) picur220 válasza zso73 (#1754) üzenetére


picur220
veterán

Én majd egy hónapig tok nélkül hordtam, nagyrészt farmerzsebben, és semmit sem kopott az ezüst csík az oldalán.
A gyári fólia lejön 2 nap alatt, én tettem rá másikat, az nem jött le még, pedig már egy jó ideje rajta van. Karc nincs a fólián sem.

[ Szerkesztve ]

(#1758) zeorsdfd válasza Rosep (#1753) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Számomra fura mindkét kérdés.
1. Nálam a telefon használata során egyik lényeges szempont, hogy minél kevesebbet használjam a hardvergombokat (swipepad, lockscreen widget, homescreen widget, volume widget) mindegyik telefonomnál a gombok haltak meg leghamarabb. Az érintőképernyőben még jobban megbízok.
2. fólia és szilikon keret-tok nélkül tkpn hozzá se nyúlok, szóval fel sem merül, hogy karcolódna.

[ Szerkesztve ]

(#1759) Rosep


Rosep
senior tag

Elkezdtem olvasni a topicot, még csak 800-nál járok. Néztem a többször is linkelt képet. Most akkor kétféle fekete van? Csak az oldalsó csík különbözik, vagy az előlapjuk se egyforma? Mert képen egyformának tűnik...

(#1760) Rosep


Rosep
senior tag

Ilyen gyári CCR-220-as tokot nem vett még senki a telefonjához? Bár értelmét nem sokat látom, mert ugye alapból ilyen anyagú a hátulja...

(#1761) zeorsdfd válasza Rosep (#1760) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én ezt vettem szerintem ez is CCR-220.
Értelme azért akad neki, (alapból meg nem ilyen a hátulja) megvédi az ütődésektől például. :U
Leejtéskor nem esik ki azonnal az akku, meg a hátlap, a képernyő körül perem keletkezik azaz, lefele fordítva 2-3 mm-el elemelkedik a felülettektől. Egyébként meg ha csak csúnya színben (kék) tud valaki hozzájutni, egy ilyen fekete szilikon nagyrészt megoldja ezt a problémát is.

[ Szerkesztve ]

(#1762) silvergod válasza Rosep (#1760) üzenetére


silvergod
őstag

csatlakozom az előttem szólóhoz :)
Stabil a szilikon tok nem kell gyári és igen jól bírja,stabilabb a fogása is.
Bár nekem eset már akkorát vele hogy tok nélkül tuti behalt volna. :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#1763) zeorsdfd válasza silvergod (#1762) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Egy hibája viszont mégis van a szilikon toknak: nehezebben csúszik bele a zsebbe.
Ha mondjuk lenne bőr borítású szilikon...

(#1764) SsPL711 válasza zeorsdfd (#1763) üzenetére


SsPL711
őstag

Szappanozd be :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#1765) Dany007


Dany007
veterán

Hadd tegyek fel megint hülye kérdéseket! :DDD
Szotfv. frissítés. 2.3-ra lehet? Simán egyszerűen a kapott LG updater progival? Elvégzi magától csak rányomok a frissítésre?
És a v10g-t is ilyen módon tudom frissíteni?
És ha ezt megteszem akkor elveszik mindenem a telón? Ergo érdemes előtte backup?

És mi a különbség a kettő között? A 2.3 az Android verziószáma, okés. De a V10g?
Csak mert kicsit kezdek összezavarodni a sok verziószámban...
Van itt olyan, hogy

Android verzió : 2.2.2
Alap verzió: 2.6.32.9 fogalmam sincs micsoda
Szoftververzió: v10g ?

Elvégre az Android is egy szoftver :F

Bocs a noob kérdésekért... =/

(#1766) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Ha csak frissítesz akkor nem vesznek el az adatok+programok, de érdemes utána reset-elni, tehát kell biztonsági mentés.
A verziónál ami fontos az a 2-vel kezdődő. Az az android verzió. A v10akármi az az lg soft verzió, az nem számít, ált. csak lokalizációban különböznek, meg brand-ben.

(#1767) Rosep


Rosep
senior tag

Na megvettem a készüléket.
Egy Nokia 6300-ról szeretném átküldeni BT-n a névjegyeket. MEg is mondja hova teszi, de egyszerűen nem tudom hogy férek hozzá, hogy beimportáljam. Tudom béna vagyok, de ez az első okostelóm. Pls help!

(#1768) Dany007 válasza miaoumaoi (#1766) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :)
Resetelni gondolom a stabilitás vagy hasonó miatt kell.

(#1769) Flexy90 válasza Rosep (#1760) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én barátnőmnek ilyet vettem.
Meglepően jó minőségű, a gomboknak(hangerő,bekapcs) kialakított helyük van.
Nincs 800HUF, ennyit meg simán megér :)

Xiaomi Fan

(#1770) Norbika88 válasza zeorsdfd (#1761) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mennyi volt postával együtt?Még nem rendeletem eBay-ről.

(#1771) vbalazs1234 válasza Dany007 (#1765) üzenetére


vbalazs1234
tag

gyári 2.3-mas szoft. még nincs, Cyanogen Mod 7-es ROM 2.3.3-mas de még béta verziós és root+recovery kell hozzá
backupolni mindig érdemes mert sosem tudhatod, a gyáriról gyárira való frissítéskor nem tudom de CM7-re való váltásnál minden elveszik (ezért kell a backup az appokról)
(#1767) Rosep grat hozzá! ,próbáld meg egy fájlkezelővel megnyitni, nem tudom milyen formátumban van...
(#1769) Flexy90 ilyen nekem is kéne :D lehet ilyet Mo.-n kapni? túl messzinek tűnik az a május közepei érkezés

(#1772) zeorsdfd válasza Norbika88 (#1770) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

782 forint volt mindenestől; ami a rossz, hogy 1 hónapig tart mire ideér Szingapúrból vagy honnan, bár ezt jelezték előre tehát végülis nem késett egy napot sem.

(#1773) Rosep


Rosep
senior tag

Nagyjából sikerül belaknom a telefont.
Egy dolog nagyon nem világos számomra. Beállítottam az e-mailt, hogy 15 percenként nézze meg. Beírtam szépen a POP3, SMTP szervereket. Most itthon csak WiFi-n használom ugyebár. De mi van, ha holnap megyek dolgozni, ott meg mobilneten szedi le és válaszolni is akarok, akkor át kell írni az SMTP-t? Vagy elmegyek máshova WiFi-zni, ahol másik szolgáltató van, ott is írhatom át?
Ezt ki hogyan oldotta meg?

(#1774) Flexy90 válasza vbalazs1234 (#1771) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nem tudom, de vatera fele ebay-ből él :DDD
Ki lehet bírni azt a 2hetet.. :)

Xiaomi Fan

(#1775) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Új rom a gyári rom kedvelőinek:[link]
Feature:
-Gyári 2.2.2 rom és kernel(LG által javított touchscreen bug)
-OC+root+busybox
-alkalmazások odexelve vannak a helymegtakarítás miatt, kb 190MB szabad hely
-mindenből a legfrissebb alk.(gmail, thinkfree, stb frissítve)

MOD-ok:
-mozgó háttérképek [link], eltávolító [link]
-void statusbar port [link], eltávolító [link]
-reklámmenteítő mod [link] eltávolító [link]
-valami teljesítménynövelő tweak [link] eltávolító [link]

init.d support továbbra sincs, tehát csak a local.prop-os tweakek mennek.

(#1776) Flexy90 válasza miaoumaoi (#1775) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én eddig úgy tudtam, hogy az LG nem javította a touchscreen bugot a V10H-ban. :F

Xiaomi Fan

(#1777) Dany007 válasza vbalazs1234 (#1771) üzenetére


Dany007
veterán

Köszi!. Akkor ezesetben megvárom a gyárit inkább.
Elvileg gyorsít majd a gépezeten picit.
Amúgy rootolni nem tudok. V10g -n nem megy... =/ Legalábbis azzal a progival biztos nem amit ajánlottatok, igaz oda is volt írva, hogy ennél korábbi verzió esetében.

(#1778) miaoumaoi válasza Flexy90 (#1776) üzenetére


miaoumaoi
tag

a v10ban még a bugos kernel van, de már kijavították, a honlapjukon a javított kernel van. lehet, hogy utána javították ki miután kiadták a v10h-t.

(#1779) zso73 válasza miaoumaoi (#1775) üzenetére


zso73
veterán

És ezzel ma van? Simán felmegy a telóra? Mivel, és hogyan rakom fel? A 2.3-ra simán át tudok majd térni?

"-OC+root+busybox" Ez mit takar magyarul (lámául) ? Ezek nincsenek?
Az odex az mi? Valamit találtam róla.
"Az ODEX változat gyorsabban indul első alkalommal, és kevesebb helyet használ. A hátránya azonban az, hogy ha a framework-ben valamit módosítasz, az összes alkalmazás leáll, nem működik tovább. "
Ezzel mi van? Ha felrakom a telóra ezt a szoftot, akkor mit nem lehet összeomlás nélkül módosítani?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1780) miaoumaoi válasza zso73 (#1779) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ez egy custom rom, nem gyári csak azért hívom gyárinak mert csak az alkalmazások lettek lecserélve és frissítve(a framework gyári), és custom recoveryből tudod felrakni.
Biztosan át tudsz térni, ha arra gondolsz, hogy utána tudod-e frissíteni a gyári updaterrel akkor igen, ugyanúgy látja csak ha frissítesz akkor a gyári frissítő felülírja a recovery-t is, tehát visszarakja a gyárit.
OC-overclock, lehet megfeleő appal pl. cpu booster emelni na gyári órajelet, magyarán engedélyezve van benne az órajelemelés.
root-rendszergazda jogosultság,Ezzel a programmal lehet rendszergazda jogosultságot adni programoknak(pl. backup programok, rendszerprogramok, tűzfalak stb.)
busybox- linux alapparancsok, tehát adb shell-ben használhatók az alapparancsok mint pl. cp, df, ifconf, stb...
odex- már korábban leírtam, olvass vissza, nincsen jelentősége, csak tájékoztatásul írtam, hogy a /system/app-ban vannak az alkalmazások futtatható részei és nem a dalvik-cache-ben. De ez használat szempontjából lényegtelen.

(#1781) vbalazs1234 válasza miaoumaoi (#1775) üzenetére


vbalazs1234
tag

feltudnád rakni még1x mindegyik 404-es
valamint a statusbar mennyivel változik meg? és a reklámmentesítő mennyivel tér el a marketen is elérhető adfree-től?
más: frissült a CM7 béta 6.3-ra

(#1782) miaoumaoi válasza vbalazs1234 (#1781) üzenetére


miaoumaoi
tag

az egész data.hu nem megy, ha visszajön és törölték akkor felrakom mégegyszer.
a statusbar a voidból lett kikopizva, mármint a háttér és az ikonok, a többi, a fehér szöveg stb. pedig a módosított gyári framework, tehát fekete háttér és fehér szövegek.
nem ismerem az adfreet, úgyhogy nem tudom.

(#1783) miaoumaoi válasza miaoumaoi (#1782) üzenetére


miaoumaoi
tag

szóval van egy reklámadatbázis, és az alapján blokkol.

(#1784) vbalazs1234 válasza miaoumaoi (#1783) üzenetére


vbalazs1234
tag

csak azért kérdeztem mert az AdFree-nél lehet frissíteni az adatbázist ha esetleg változik, na majd ha végre összekapják magukat a datánál akkor jön is le
amúgy meg ajánlom az addat.hu-t onnan sokkal gyorsabban jönnek le a cuccok
amúgy jól látom hogy 2.3-mas kinézete van?

[ Szerkesztve ]

(#1785) Rosep


Rosep
senior tag

Nem tudok a telefonra a PC Suite-al kapcsolódni se Bluetooth-on, se USB-n. Valami beállítást elfelejtettem volna?

[ Szerkesztve ]

(#1786) picur220 válasza miaoumaoi (#1775) üzenetére


picur220
veterán

És ez miért jó nekem, mivel jobb, mint mondjuk egy .void?

Ez recoverys zip?

[ Szerkesztve ]

(#1787) Tigryss76 válasza Rosep (#1785) üzenetére


Tigryss76
tag

Írták nem is oly régen, hogy be kell legyen kapcsolva a wifi, vagy a 3G adatkapcsolat,
különben nem fogja látni a PC Suite a telefont.

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#1788) Rosep válasza Tigryss76 (#1787) üzenetére


Rosep
senior tag

Mindegy leszedtem, találtam jobbat...

(#1789) picur220


picur220
veterán

CM 6.3 tapasztalat?!

(#1790) Norbika88 válasza picur220 (#1789) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ma frissítettem fel 6.2ről, eddig passz, de 6.2 iszonyat zabálja az aksit, gondolkozok, hogy vissza rakom előzőt 6-ot. Az energia problémára szívesen várom a lehetőségeket.

(#1791) zso73 válasza Rosep (#1785) üzenetére


zso73
veterán

Wifi, vagy 3G bekapcs, újrapróbál. ;)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1792) Rosep


Rosep
senior tag

A Market-ben csak PayPal-al lehet vásárolni?

(#1793) vbalazs1234 válasza Rosep (#1792) üzenetére


vbalazs1234
tag

Mo.-ról nem lehet vásárolni kivéve ha felteszed a Market Enabler-t és akkor Google Checkout/Paypal -al fizetni

(#1794) sebaska


sebaska
csendes tag

Sziasztok,az a kérdésem lenne,hogy nekem is volt egy optimmus one-om,és soft buhera rom csere stb folytán kialakult egy olyan problémája a telefonnak hogy ha nemvolt kiváló,azaz pl 51-55 db es a térerő akkor vagy nem mindig lehetett telefonálni,vagy nem voltam elérhető.Sim mel nemvolt gond.Az lenne a kérdésem hogy mint másik telefonoknál itt is gondolom lehet hivni ha a térerő csak két csikon van pl?Szeretnék egy optimus chic et vagy samu galaxy gio-t venni,az optimus felé billen a mérleg nyelve,csakhogy félek,nehogy megint belefussak ebbe hogy ha nem kiváló a térerő akkor nembirok hivni.Esetleg volt olyan akinek volt gio ja és chic je,és tudna összehasonlitó infókkal szolgálni,vagy csak látta a két telefon kijelzőjét egymás mellett,és mondana pár szót hogy melyiké a minőségibb?A jellemzőiket tudom,az élőbeni benyomás érdekelne!Köszönöm!

Ne szégyelld kimondani, amit nem szégyellsz gondolni!

(#1795) picur220 válasza Norbika88 (#1790) üzenetére


picur220
veterán

És erröl van már tapasztalat? Ez mennyire zabálja?

Más: a YouTube még mindig csak nálam szaggat HQ-ban?

[ Szerkesztve ]

(#1796) vbalazs1234 válasza miaoumaoi (#1775) üzenetére


vbalazs1234
tag

felraktam, minden f@szán működik de egy dolgot ki nem állhatok: a telefont elforgatva nem változik meg a hangerőgombok kiosztása, erre esetleg nincs mod-od?

(#1797) miaoumaoi válasza vbalazs1234 (#1796) üzenetére


miaoumaoi
tag

arra nincs.

(#1798) zso73 válasza picur220 (#1795) üzenetére


zso73
veterán

Most néztem a jutúb oldalán a : Strangers, again videót, és nem szaggatott. 25/5MB wifiről ment.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1799) picur220


picur220
veterán

Ha feltennék egy olyan ROMot, amiben ott az apps2sd, de nem hozok létre az sd-n ext partíciót, akkor megy simán a rendszer, vagy meghal?

Én csak a YT-lag miatt cserélgetném a ROMokat, de ha lenne egy, amin megy tökéletesen, és ~300óráig stabil (mint a void, ami most fenn van), akkor az nekem jó lenne. CM-et a DivX miatt nem akarok, de lehet, hogy ráveszem magam.:D

[ Szerkesztve ]

(#1800) picur220 válasza zso73 (#1798) üzenetére


picur220
veterán

Nyomtam egy restartot, most nincs Youtube-lag... rohadjak meg, ha értem...:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.