Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dare2Live válasza Locutus (#50) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#52) Pingüino


Pingüino
senior tag

Kis kiigazítás azok számára, akik olcsó vacaknak tartják a beépített médialejátszókat:
A tévékben a filmek hardveres dekódolással vannak lejátszva, vagyis a lejátszószoftvernek semmi köze nincs a képminőséghez. Pontosan ugyanazt a képminnőséget éred el, mint PC-n, ha hardveres dekódolásra állítod a lejátszást. Pláne a médiaboxokról ne is beszéljünk, az totál értelmetlen, ha a csak a képminőség a kérdés. PC-n elvileg lehet jobb képet elérni, de csak szoftveres dekódolással, amihez UHD anyagoknál egy erőmű kell. Az olcsóbb PC-k ugyanúgy elvéreznek, mint a tévék.

Innentől, hogy ezt tisztáztuk, már csak a funkcionalitás a kérdés. Valóban kell az az embernek, hogy agyon lehessen effektelni a videót, vagy jó az a pár alapbeállítás, amit a TV kínál? Szerintem totál felesleges több beállítással vesződni. Részemről egy rendes beépített lejátszónál nem kell több. Akinek baja van vele, annál valami más gond van.

(#53) thedioda válasza #72042496 (#3) üzenetére


thedioda
tag

BX en probáltam 3 féle USB-s adaptert, egyiket sem ismerte fel, tudsz esetleg konkrét típusról ami megy?

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#54) stilo18


stilo18
addikt

Bocsi ha már volt téma.. :R
Első oldalon az 1100 nites fényerő mért érték?
Mert ha igen, akkor a Panasonic után az LG is megtudta ugrani az 1000 nites mércét oled fronton?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#55) thedioda válasza sirály69 (#9) üzenetére


thedioda
tag

Plexel streamelek magas bitrátáju tartalmakat, elég sürün elvérzik a fast ethernet(pontosabban már csak vérzett, mert átvette egy xbox ezt a feladatot ha már a tv képtelen volt rá).

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#56) Sinesol válasza Pingüino (#52) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#57) mad823 válasza stilo18 (#54) üzenetére


mad823
őstag

Amennyiben egy rendes review oldal mérésének hihetünk, és az evo paneles G1 csak 700 nit körül tud, úgy valszeg az 1100 az elírás (pl. 110 nit / full screen).

[ Szerkesztve ]

(#58) #72042496 válasza thedioda (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

Netet tudnám feltúrni csak én is, de az OLED topikban talán tudnak olyat, amelyikkel biztos működik. Ez a csapda benne sajnos, hogy nehéz ilyet találni.

(#59) futo001 válasza thedioda (#2) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Engem is meglepett, hogy 100-as ethernet port van a TV-n. Eddig semmi problémát nem okozott, LAN-on 4k remux filmek mennek gond nélkül. Láttam, hogy vannak akik USB-s gigabites LAN csatolót vesznek hozzá, nekem feleslegesnek tűnik.
A Cable Matters csatolója az LG fórum szerint működik, Amazonról rendelték.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#60) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Az meg csak engem zavar, hogy ennyi penzert ebbe sem fert bele exFat tamogatas? :((( :W

2B OR NOT 2B that is FF

(#61) stilo18 válasza mad823 (#57) üzenetére


stilo18
addikt

Furcsáltam én is... :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#62) hypno skate


hypno skate
senior tag

"...A készülék visszafogott, szolid, nem hivalkodó megjelenésű..."

Ezt, vagy ezzel egyenértékű fogalmazást a legtöbb tv tesztnél olvasok.
Lehet hogy én vagyok reménytelenül tájékozatlan a tv piacot illetően, de mióta a lapos tv a divat, én csiricsáré, hivalkodó készüléket még nem láttam. :U
A max. különbség, hogy középső, vagy szélső lábas, vagy hogy a panel körül van-e keret vagy nincs.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#63) Duree


Duree
veterán

Mostanában igencsak megállt az árcsökkenés.

duree54

(#64) Monngoose válasza Pingüino (#52) üzenetére


Monngoose
aktív tag

"Akinek baja van vele, annál valami más gond van."

Ami engem illet, nem hiszem, hogy valaha is együtt tudnék élni a TV saját fapados, hiányos formátumtámogatású lejátszójával. Főleg, ha az ember szeret mozizni és gyakoriak a magas bitrátájú 4K-s HDR-es filmek a felhozatalban.
Azt sem hinném, hogy ínyencnek kell ahhoz lenni, ha egy filmet nem sztereóra lebutítva, hanem a HD hangsáv összes csatornáját élvezve szeretem nézni a házimozi rendszeremmel (nem milliós berendezésről beszélek).
Itt pedig a TV saját lejátszója szóba sem jöhet. Egy jobb minőségű olcsó kínai lejátszó CoreElec+Kodival annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#65) Pingüino válasza Monngoose (#64) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én még olyan filmmel nem találkoztam, amit ne játszott volna le a TV-m "fapados" lejátszója. Pedig ha már 4K HDR képes TV, akkor ki is használom, és olyannal etetem. Az 5.1 hang is kijön belőle optikán, szóval ezt a szereózást sem értem.

(#66) slezsi


slezsi
csendes tag

Itt mindenki elvárja, hogy hibátlan minőségben tökéletesen menjen az ingyen letöltött film. Az én szemszögemben az összes hivatalos/ legális használathoz elég az ethernet usb formátumtámogatás stb :)

(#67) Monngoose válasza Pingüino (#65) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ezt írtam:
"...a HD hangsáv összes csatornáját élvezve szeretem nézni".
Azzal pedig a TV belső lejátszója nem tud mit kezdeni.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#68) IntelKiller7 válasza Duree (#63) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ez most még drágább mint a tavalyi nyitó ár. Igaz azóta az euró is csak szarabb lett.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#69) thedioda válasza slezsi (#66) üzenetére


thedioda
tag

Attól, hogy nem akarsz diszkeket pakolgatni meg egyhelyen akarod látni a filmeket igényesen listázva még nemfeltétlen ingyen letöltött, én amit dobozosan megvettem is egy mkv lett a vége :). Másfelöle meg minek 350k+ os tv-t venni ha ugyis szutyok minöséget nézhetsz csak rajta? 15-20mbps es bitratáju filmekhez értelmetlen az OLED.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#70) Pingüino válasza Monngoose (#67) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem értem, mire gondolsz.
Minden hangsáv kijön a TV-ből, nem butítja vissza sztereóra. Annyi, hogy az én hangrendszeremen nincs HDMI, úh. optikán kell etetni, az meg tömörít, de ha van egy házimozi erősítőd, akkor ARC-vel megkapsz minden csatornát veszteségmentesen, eARC-on még az Atmos is átmegy.

(#71) asdf_ válasza sirály69 (#20) üzenetére


asdf_
veterán

Gigás kártyát I7-es procival és 8Gb RAM-al sem tudsz kihajtani! (nagyon kevés kivétel van csak...)
Tudom..., tapasztalat.

A fenéket nem, tök alap, 5-8 évvel ezelőtti Pentium 4 GB rammail simán kihajtja a gigabitet bármi gond nélkül. SSD kelll mögé és ennyi. A videó meg HW decode, így ott lényegtelen milyen vas van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#72) IntelKiller7 válasza asdf_ (#71) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Pontosan. 500mb felett már SSD szükséges.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#73) adm válasza thedioda (#69) üzenetére


adm
őstag

eszméletlen kis szegmens lehet az a vásárló aki 2000-5000$ tévét vesz, vegyen csak ugyanennyiért házimozit, elkölt több $30-ként akár több ezer dollárt eredeti BD lemezekre, (van ideje digitalizálni) költsön csak ugyanennyit NAS-ra és nem vesz hozzá egy 300-500$-os hálózati média lejátszót. nem vesz média lejátszót < nem hifi szélességűt vesz < hifi szélességűt vesz.

egyébként tök jó mérce, azok a tv gyártók akiknek nincs vagy nem vehető komolyan a BD-lejátszójuk azok sem teszik bele a gigabitet, sőt a samsung sem csinál belőle qlednek előnyt, sőt a kínaiak se

van egy kis esély rá, hogy van egy hallgatólagos megállapodás a gyártók/jogdíj kelezők között, hogy ugyan nem gátolják a warezt, de nem is segítik korlátlanul. a világon bárhol védhető a hálózati csatlakozás így. a családi videókhoz, amatőr/saját anyagokhoz - amire kitalálták a beépített média lejátszót - bőven elég a 100mbit, és egyelőre az ingyenes és fizetős streamekhez is. ebben változás akkor lesz amikor a prémium streamszolgáltatóknak kevés lesz a sávszélessége.

16core - 32thread - 64gb

(#74) asdf_ válasza adm (#73) üzenetére


asdf_
veterán

Meg a világ egy modernebb felén egyszerűen elavultnak golndolják a madzagos netet. Ott a wifi és csókolom. (sub)Notebookot is simán lehet venni olyat, hogy egyáltalán nincs rajta ethernet csatlakozó, ha kell neked olyan, akkor vegyél USB-s dongle-t. Miközben van egy "elavult" és marginális réteg, aki azt gondolja, hogy a madzagos csatlakozásnál nincs jobb és kész. Én is a fejemet fogtam, amikor egyik kedvencem otthonról nyomott élő koncert streamet, és eszébe.nem.jutott hogy ne wifi-n lógva csinálja, hanem bedugjon egy kábelt.Felnőtt már egy generáció, akik majdnem ugyanúgy néznek a lakáson belüli kábeles internetre, mint a dialup modemre, hogy az meg mi.

(#75) Monngoose válasza Pingüino (#70) üzenetére


Monngoose
aktív tag

OK, akkor részletesebben. :)
Sem a TV (LG) lejátszója, sem egyéb telepített app nem képes veszteségmentes HD audiót sem feldolgozni, sem érintetlenül továbbküldeni (passthrough). Utóbbira ugyan a C9 óta van lehetőség, de csak HDMI-n külső forrásból (pl. médialejátszó) érkező anyag esetén eARC-s TV kimeneten (de kell hozzá eARC-s erősítő, sima ARC nem elég). Ezt a módszert olyanok alkalmazzák, akik nem akarják a videójelet átfuttatni az erősítőn, ezért közvetlenül mennek a TV-be HDMI-n, majd a hang megy tovább eARC-n az erősítőbe (játékkonzolok esetében is használatos módszer, mert az erősítőbe kötött konzol esetében az extrák - pl.VRR - nem mennek tovább).
A Netflix-es Atmos ugyan átmegy az eARC-n, de az egy (jobb szó híján) lebutított, veszteséges Atmos, DD5.1plusz konténerbe csomagolva. Az "igazi", TrueHD-be kódolt Atmost (és magát a TrueHD-t) sem tudja a TV lejátszója kezelni (feldolgozni, vagy továbbküldeni), erre marad a fentebb említett HDMI-s külső lejátszós módszer.
Érdekességként: a HD audio passthrought a C9 sem tudta sokáig (pedig kellett volna), csak egy - valamikor tavaly nyár elején kapott - frissítéssel javították (régi szép idők, akkor még volt DTS HDMA, meg DTS-X is az LG-kben).

Szerk.: A sok DTS-es filmmel rendelkezők is szívnak, mert a belső lejátszó nem tud mit kezdeni az USB-n vagy hálózati forrásból érkező hanggal (CX-óta).

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#76) thedioda válasza adm (#73) üzenetére


thedioda
tag

Van valami ebben az összeesküvés elméletben :)

asdf_:
Ezek szerint nem volt szerencséd ezeknek a tv-k nek a wifijéhez, akarna a fene drótot huzni, de a beépített ac-s wifi még a 100 as lan sebességét sem üti meg BX nél ha 40-60Mbps-et tud akkor már örülhetsz. Míg keresgéltem a megoldást a nyűgömre több fórumon is láttam hogy ez a dragább modeleknél is probléma.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#77) Norbi8 válasza Cassi (#7) üzenetére


Norbi8
csendes tag

Elolvastam a tesztet és eléggé finoman fogalmaznak, de érezhetően az jön le, hogy a tavalyi modellhez (és most már nem először) semmi érdemi előrelépés nincs... (inkább kisebb vissza)
Várhatóan ugyanez lesz a B vonalon is, újracsomagolva kiadják ugyanazt, az újonnan indult A meg vicc kategória... Ideje lesz az LG-nek kitalálni valamit, mert ahhoz ezek a tévék elég drágák, hogy ugyanazt adják el évek óta.

PSN: Norbi819

(#78) Xero


Xero
nagyúr

Na akkor varom szeretettel, hogy beszeduljon a CX 350 ala. Ez igy nekem negativ, foleg a webos. :(

(#79) Xero válasza slezsi (#66) üzenetére


Xero
nagyúr

Mar egy gopro is 100Mbps-es videokat hany ki magabol. Ha NAS-rol akarom a nyerseket bongeszni, mar reccsenhet a lan limitje.

(#80) #72042496 válasza asdf_ (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább a streamen kívül nem foglalkoznak mással (illetve de, a játékokkal, csak az nem kapcsolódik ide). A Fast Ethernet csak az egyik dolog, ami ezt jelzi. HD hang sincs a belső rendszerekről és többnyire a DTS támogatás is megszűnt.

GbE még egy Apple TV-n is van, pedig az Apple aztán elsőnek hagyta volna el, ha fölösleges a népnek. A notebookokon számomra ugyan nem kár érte, azt hordozza az ember. A fix helyen levő dokkolók viszont már GbE-n csatlakoznak a hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#81) #72042496 válasza Monngoose (#75) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DTS:X passthrough tudtommal a C9-en se működött, hacsak frissítéssel nem oldották meg azt is. Az idei Sony tévék viszont pl. tudnak DTS:X-et.

[ Szerkesztve ]

(#82) mad823 válasza #72042496 (#81) üzenetére


mad823
őstag

Így van, sőt a tavalyi Sonyk is.

(#83) nexplo válasza GreatL (#49) üzenetére


nexplo
őstag

Én is kb most így vagyok. Csak nézd meg hogy mennyibe kerül egy ilyen TV és ahhoz szerintem drága hogy csak kijelzőnek használja az ember. Kicsit spórolás szaga van a dolognak. Egy drága autót sem azért veszek mert kényelmes az ülése, hanem még 100 másik dolgot is elvárok tőle :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#84) mad823 válasza Monngoose (#75) üzenetére


mad823
őstag

Illetve most néztem (X950H): A belső lejátszó simán viszi az itt található fájlok mindegyikét, bár a DTS-HD MA 7.1 esetén picit néha "bekökög", ugyanez 5.1-ben simán jó. Viszont VLC-vel a 7.1 is oké. De tény, hogy nem az eARC-on viszgáltam...

(#85) alaves válasza thedioda (#69) üzenetére


alaves
addikt

"15-20mbps es bitratáju filmekhez értelmetlen az OLED."
Pontosabban, annak célszerű OLED-et venni, aki pl. egy sima SD TV adásnál is jelentősen jobbnak látja a képet az LCD-nél (pl. én is).
Azonos módon pl. a hangrendszer kapcsán, fölösleges több százezerrel többet költeni annak aki nem hall az elköltött pénzzel arányos jóságot (már sajnos pl. én).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#86) thedioda válasza alaves (#85) üzenetére


thedioda
tag

Csak ha nem használod ki az OLED adta lehetőséget rendesn akkor nembiztos hogy megéri az akár 3-4x es árat szerintem, persze ez szubjektív.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#87) Monngoose válasza mad823 (#84) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A Sony és a Philips TV-kben még van DTS dekóder (az LG OLED-ekben a CX óta sajna nincs). A DTS-HDMA hang az alap DTS mag köré épül fel és a legtöbb lejátszó felismeri azt és ki tudja szedni a HDMA hangból. Az X950H belső lejátszóját nem ismerem, de a lehet hogy az is képes rá, így a sima DTS magot ki tudja küldeni optikán. A VLC tudja kezelni a 7.1-et, de hogy tovább tudja-e küldeni eArcon (érintetlenül), azt csak egy próba derítheti ki (ha igen, akkor az erősítőn DTS-HDMA fog megjelenni, ha DTS-t látsz akkor csak a mag ment át, ha PCM-et, akkor az már átkódolt hang).
A TV hangszóróján megszólaló hang az általad említett filmeknél nyilván átkódolt hang.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#88) arty válasza thedioda (#86) üzenetére


arty
veterán

3-4x ara az alsokategorias lcdkhez kepes van max.
es azert meg egy dvd is sokkalsokkal jobb oleden....

(a 3-4x minoseg persze szubjektiv, nem merheto mint pl az ár)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#89) blountex válasza Monngoose (#75) üzenetére


blountex
senior tag

" (játékkonzolok esetében is használatos módszer, mert az erősítőbe kötött konzol esetében az extrák - pl.VRR - nem mennek tovább)."
Az újabb erősítők már tudnak 120Hz képfrissítést és VRR technológiát, ezért úgy gondolom át kellene mennie még eARC-n is.

Másfelől nekem egy hangprojektorom (eARC-s már) van, ami ARC-vel van összekötve a Tv-n keresztül (tévé még nem eARC-s így nem tud 32 csatornát megjeleníteni, és sok minden mást).
A Tv pedig össze van kötve egy asztali vga-val, itt HDMI 1.4-re van lehetőség.
Na már most itt két opció közül tudok választani windows 10 esetén:
Egyik lehetőség, hogy ami a hangprojektorból megy ARC-n keresztül a TV-be, ekkor a windows 10 2db csatornát kínál fel Dolby plus és Dolby Digitallal
A másik opció hogy HDMI IN-be csatlakoztatóm HDMI kábellel a VGA-t, ekkor a windows 10 már 8db csatornát kínál fel termérdek kódek lehetőséggel köztük szerepel a True HD is, így már csak egy lejátszó kell ami True HD Passtrough is tud (pl Potplayer). Ekkor kiírja a filmek indításnál hogy Dolby Atmos True HD surround

Konzolok esetében kilehet választani hogy Dolby és DTS legyen HDMI-n keresztül.
A hangprojektor PCM-et jelenít meg, de játékok alatt Dolby Surround DD jön elő.
Ugye a konzol megy a Tévébe és a hangprojektor pedig ARC-n keresztül üzemel ilyenkor.

Ha ma mindent kiakar aknázni az ember akkor a Tv fapados lejátszójával szemben a legjobb megoldás egy mini APU gépet összerakni és úgy futtatni a tömőrítetlen TrueHD filmeket.
Még NASon keresztül se lehet pl Synology saját appja se képes normális lejátszásra csak AC3at tud 640kb/s bezárólag.
Elvileg a probléma elvileg DLNA keresztül pl mobiltelefonról VLC-n keresztül ez talán kiküszöbölhető, vagy konzolok esetén megoldható, de ebben nem lennék olyan biztos.

[ Szerkesztve ]

(#90) IntelKiller7 válasza blountex (#89) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Gondolom konzolnál az már csak plusz, hogy pl Xboxon van Dolby Atmos app is amivel elég jó kis hangokat lehet állítgatni.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#91) #72042496 válasza blountex (#89) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az újabb erősítők már tudnak 120Hz képfrissítést és VRR technológiát, ezért úgy gondolom át kellene mennie még eARC-n is."

Az eARC a tévé > erősítő irányába működik, és azon csak hang megy. Az erősítőkön pedig eleve egy darab 2.1-es port van, de 2160p@120-at nem tudnak. Nem is fognak tudni, mert hibás a Panasonic chip amivel szerelték őket. A Yamaha igért egynél több 2.1-es portot az idén, lehet, ők másik chipet használnak, de még náluk se működik a 2160p@120.

(#92) nexplo válasza #72042496 (#91) üzenetére


nexplo
őstag

Hogy teheti ezt meg a Pana? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#93) FehérHolló válasza nexplo (#92) üzenetére


FehérHolló
veterán

Dumbledore ezt nem hagyta volna!

Skynet is real. It's called Google.

(#94) nexplo válasza FehérHolló (#93) üzenetére


nexplo
őstag

De azért vicc ez hogy a chip miatt ugrik az egész. Nem is hallottam róla. Hogyhogy nincs belőle botrány? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#95) FehérHolló válasza nexplo (#94) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerinted mondjuk létezik a HDMI 2.0/2.1 szabványt legalább 90%-ban megközelítő implementációja bárkinek chip szinten?
Az előbbi eARC csak a jéghegy csúcsa.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#96) Cassi válasza #72042496 (#91) üzenetére


Cassi
senior tag

Ezt mostanra már megoldották és az érintett erősítők tulajai kapnak egy ingyenes javító adaptert, amellyel már menni fog a 2160p@120:

[link]

(#97) #72042496 válasza Cassi (#96) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt ismerem, de amúgy le tudtad írni röhögés nélkül, hogy ezzel megoldották?

[ Szerkesztve ]

(#98) Cassi válasza #72042496 (#97) üzenetére


Cassi
senior tag

Oh, simán. Elhárult a probléma? El. Akkor ez egy tökéletes megoldás. Aki klasszikusan szép megoldásokon kívül mást nem tud elfogadni, ne foglalkozzon elektromos eszközökkel. :D

(#99) nexplo válasza #72042496 (#97) üzenetére


nexplo
őstag

Sírva röhögős de legalább van. Szerencsére engem nem érint a probléma de ha most kéne vennem akkor én is inkább kivárnék mire lesz rendes chip. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#100) FehérHolló válasza nexplo (#99) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezek tipikusan FGPA/ASIC alapú chipek, video- és hangfeldolgozó IP-t hozzá 2-3 cégtől lehet venni, vagy kifejlesztheted a sajátodat. Utóbbi általában nem éri meg, és ha meg is csinálta házon belül bárki az épp elérhető szabványokhoz, akkor rég a piacon van már vele.
Szóval várni nem biztos, hogy érdemes.

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.