Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) alaves válasza Mazsika (#350) üzenetére


alaves
addikt

1. Áramtalanítás 2 percre.
ha nem használ
2. 'Visszaállítás az alapbeállításokra' opció.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#352) rdt89


rdt89
addikt

Mai nappal én is tulajdonosa lettem egy ilyen remek szerkezetnek. Egy 2016-os LG 43UHD603v-t váltott, iszonyatosan meglepő, hogy mekkora különbség van képminőségre a 2 készülék között. Az Xbox Series X-et tényleg gyönyörűen kihajtja, viszont egy avi lejátszásával, amivel a régi tv-m elbírt, ő megakad vele, nem játsza le.

Az áruházban nincs valami media player alternatíva szélesebbkörű lejátszással?

[ Szerkesztve ]

(#353) lala666 válasza rdt89 (#352) üzenetére


lala666
senior tag

Nincs. Médialejátszót kell venni ha mindent le akarsz játszani...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#354) rdt89 válasza lala666 (#353) üzenetére


rdt89
addikt

Az vicces, mert az előző LG-m kb. mindent is vitt, de sebaj, akkor majd gépről kistreamelem, ez nem vesz az értékéből ennek a remek készüléknek. :)
Nagyon szépen köszönöm a váalszodat. :R

[ Szerkesztve ]

(#355) lala666 válasza rdt89 (#354) üzenetére


lala666
senior tag

Elavult formátum már, azért van ez. Már nem rakják bele az ilyen codecet.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#356) rdt89 válasza lala666 (#355) üzenetére


rdt89
addikt

Valahol érthető, hogy az ember ha ilyen tv-t használ, ne avi filmeket nézzen rajta. Na de egy 65 gigás 4k mkv-t gobd nélkül lejátszott.

(#357) fravik válasza rdt89 (#356) üzenetére


fravik
tag

Legalábbis, ha nem Dolby Vision :D Továbbra sem értem miért nem tud mkv konténerből DV-t lejátszani... :U A DTS-t megértem, ok, nem akarnak license díjat fizetni, de ez? :F

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#358) alaves válasza fravik (#357) üzenetére


alaves
addikt

PC-n sem lehet Dolby Vision-t lejátszani még mp4-ből sem (a Microsoft csak TV app-okban saját Microsoft Store Dolby Vision Extensions-al és HEVC Video Extensions-al támogatja).
A többi PC-s op.rendszeren nem tudom.
Egyébként a Panasonic OLED-ek sem támogatják a DV-s mkv-t. A Samsung QD-OLED pedig alapból nem támogatja a Dolby Vision-t.
A Sony és Philips OLED-eken sem lehet integrált lejátszóval DV-s mkv-t lejátszani, viszont az androidTV miatt pl. JustPlayer-el megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#359) tylerddd válasza rdt89 (#356) üzenetére


tylerddd
veterán

MKVToolNix-szel becsomagolod, nem viszi? Pár másodperc az egész.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#360) rdt89 válasza tylerddd (#359) üzenetére


rdt89
addikt

Ennyire nem mélyültem bele, csak van egy sorozat Dokik és az csak avi-ban elérhető /Disney+-on pedig 6 évadig szinkronos csak/ és első körben applikációt kerestem hozzá, de ezt most leírom magamnak, minden tipp jól jön. Nagyon szépen köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#361) alaves válasza rdt89 (#360) üzenetére


alaves
addikt

Egyszerű mkv becsomagolással sem megy a divx-es vagy xvid-es avi. Ha nagyon muszáj, akkor át kell kódolni veszteségmentesen pl. mp4-be.
Egyébként pl. a régi fényképezőmmel felvett mjpg kódolású avi-kat simán lejátssza.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#362) rdt89 válasza alaves (#361) üzenetére


rdt89
addikt

Akkor kivárom, még a Disney+ feltölti hozzá a szinkront, igazából annyira nem nagy érvágás, csak kicsit meglepődtem. :R

(#363) rdt89


rdt89
addikt

Amennyiben valakit érdekel a C1-e mennyit futott, ezen leírás alapján meg tudja nézni.

(#364) Gorgonka válasza rdt89 (#360) üzenetére


Gorgonka
tag

Én minden lejátszásához emby-t használok. Eddig mindent megevett. Annyi, hogy ez nem csak egy sima lejátszó, hanem fel kell telepíteni egy PC-re az emby servert, míg a TV-re az emby klienst és a PC-nek be kell lennie kapcsolva és futnia kell a szolgáltatásnak.
Egy régi P1-est 2 GB RAM-el fogtam be szervernek. Ubuntu fut rajta. A torrentek bepakolása jó lassú, de utána tölt szépen lefele és elboldogul a szükséges szolgáltatásokkal. 10 000 Ft-ért vettem vagy valahogy így :)

[ Szerkesztve ]

(#365) Gorgonka válasza Gorgonka (#364) üzenetére


Gorgonka
tag

Hopp, már nem tudom szerkeszteni, de nehogy félrevezessek valakit: Nem P1, hanem P3 :)

(#366) fravik válasza Gorgonka (#364) üzenetére


fravik
tag

PLEX-et használok, amivel ugyanúgy nem megy az mkv-ból DV lejátszás. Feltételezem emby-n sem, ami lényegében ugyanaz a szisztéma... vagy tévedek? Próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#367) Gorgonka válasza fravik (#366) üzenetére


Gorgonka
tag

DV-ket én MP4 konténerben találtam csak. Az ment, mkv-nál a HDR tuti megy, DV-t nem tudom biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#368) fravik válasza Gorgonka (#367) üzenetére


fravik
tag

HDR mkv az megy, nem is ez a kérdés :) DV mp4-ben szintén ok, én csak azt töltök már, de figyelnem kell, mert a legtöbb mkv konténerben kerül fel és ilyenkor vagy nem színhelyesen vagy HDR-ben játszódik le (ha van HDR alapsáv)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#369) Gorgonka válasza fravik (#368) üzenetére


Gorgonka
tag

Igen, sajnos ez a része kicsit macerás. Az emby és a plex is csak olyan formátumokat támogat, amiket maga a TV is. Ha attól eltérőt próbálunk lejátszani, akkor átkonvertálja számára fogyasztható formátumra, viszont akkor elveszik pl a DV és HDR-ben fogja lejátszani.

Szerencsére már mindenféle formátumban felkerülnek a filmek a "nemzet videotékájába", szóval a megfelelő kell kiválasztani :)

(#370) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap megérkezett a 65C12, nagyon szuper a kép, de a hang igencsak pocséknak tűnik. Egy 55SM8600 volt előtte, aminek csak 2x10W a hangteljesítménye, de lényegesen jobban szól, mint a C1. Próbáltam a hang alapbeállítások közül mindet, de egyiknél sem érződik, hogy lenne mélynyomó benne. Az equalizer szürke, nem tudtam módosítgatni.
Jelenleg a TV hangszóró van kiválasztva.
Van esetleg valami tipp, amivel életet tudnék lehelni a hangba?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#371) alaves válasza Zyrius (#370) üzenetére


alaves
addikt

Az 'eredeti' hangmódnál tudsz equalizert állítani. A C1 hangja igencsak jó a mezőnyben, az AI-hang pro a legtöbb formátumnál képes optimális hangot előállítani, de azt hallani, hogy az atmos-hoz optimalizálták.
Ezen túlmenően, ha nem kell túl nagy hangteljesítmény akkor azért lényegesen jobb sztereo hangot adhat a 3,5mm jack-en keresztül pl. egy Logitech Z533.
De lehet menni az egekig HDMI-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#372) Zyrius válasza alaves (#371) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Van otthon egy Z625 logitech a kisszobában, ez rettenetesen erős nem cél ennek a megközelítése sem.
Van emelett egy Harman/Kardon Onyx 6, amit zene hallgatáshoz használok, nagyon szépen szól, bár mono, de erős mélye van, ennek sem szeretném megközelíteni sem a hangzását a TV-n keresztül.
A gondom tényleg az, hogy olyan mintha 2 kis hangszóró lenne a TV-ben, rosszabbul szól, mint az LG 55SM8600 pedig annak papíron sokkal sokkal gyengébb a hangrendszere mint a 65C1-nek.
Az eredeti hangon az equalizert megpróbálom beállítani, köszi a tippet!

Esetleg még az lenne ideális, ha az Onyx 6-ot rá tudnám kapcsolni, mint mélynyomó és mellette stereoban szólna a TV.

Eljátszadozom vele.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#373) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Még 1 kérdés:
Azt olvastam, hogy ha nem állítunk be régiót, akkor nem jelennek meg reklámok. Nekifutottam elsőre így, de az HBO max applikáció így nem volt elérhető (minden más igen).

Mi a javaslatotok, milyen regionális beállítást érdemes használni ahhoz, hogy a home-ban ne jelenjenek meg trending és reklám információk, de mellette elérhető legyen mindegyik itthon is használható streaming (netflix, youtube, hbo max, disney+, prime)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#374) Gorgonka válasza Zyrius (#373) üzenetére


Gorgonka
tag

Szerintem reklám fog megjelenni, akármelyik régiót állítod be. Magyar és UK-t próbáltam, volt reklám. De csak ott felül, a lényeges dolgok meg alul vannak, szóval engem nem zavarnak :).
Ha akarod használni Alexát is, akkor a magyar nem pálya, ezért van nálam is beállítva UK.

Netflixet, youtube-ot, hobót, diznit és Amazont használtam mind.

[ Szerkesztve ]

(#375) Zyrius válasza Zyrius (#372) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Hazaértem, beállítottam standard mode eaualizert, jelentem megjött a hang :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#376) tylerddd válasza Zyrius (#370) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam színházon van, minden AI kikapcsolva.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#377) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.
A C1 ben hogy tudom a csatorna infót középről fel rakni a kép tetejére. Egyszer felraktam ,csináltam egy gyári vissza állítást az azóta nem találom.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#378) tylerddd válasza Kuter (#377) üzenetére


tylerddd
veterán

A 9-es gomba alatti 3 pötty, annak a legalján reklámszalag helyének módosítása. Nem tudom, hogy erre gondoltál-e.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#379) Kuter válasza tylerddd (#378) üzenetére


Kuter
senior tag

:R

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#380) tylerddd


tylerddd
veterán

Érdeklődnék, hogy használ-e valaki innen AppleTV+-t a tévén! A feliratokkal mi a helyzet? Be lehet állítani, hogy ne a hallássérülteknek szánt felirat menjen? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#381) bcsarli


bcsarli
tag

Én ebből egy 48"-as mértetűt szeretnék. Már elég baráti az ára.
Elég a fényereje nappali körülmények között?

[ Szerkesztve ]

(#382) rdt89 válasza bcsarli (#381) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem az van, elhúzott függöny mellett az ablaknál van a tv, nem tapasztaltam hátrányt. Az előd LCD tv este se volt ilyen kivehető. :)

(#383) Radványi


Radványi
aktív tag

Nálunk 55-ös van és több oldalról is van ablak, a nappali déli tájolású.
Mindig jól kivehető a kép.

(#384) tylerddd válasza bcsarli (#381) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem 55"-es van, szerintem elég. De eléggé tükröződik, szóval ablakkal szemben amiatt lesz necces.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#385) Zekkk793


Zekkk793
csendes tag

Sziasztok,
a minap vásároltam egy LG OLEDC1 televíziót, de nem tudom beállítani, hogy a távirányítója vezérelje a Vodafone mediaboxot. Próbáltam a televízión (univerzális távirányító beállítása), de nem listázza ki a Vodafone-t mint szolgáltatót, a UPC kiválasztása után pedig nem működik. A mediabox új (nem kaon-horizon), a beállításai lehetőségei között pedig nem találok semmilyen csatlakoztathatósági opciót. Mindenképpen a tv távirányítójával szeretném irányítani a boxot, nem a boxéval a tv-t.

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni.

Üdv,
Ármin

(#386) tylerddd válasza Zekkk793 (#385) üzenetére


tylerddd
veterán

Tudom, ez nem vigasz, de Telekomos android box esetén nem kellett semmit állítani, automatikusan megy a C1 távirányítójával. Ez a Vodafone box gondolom BT-n veszi a távirányító jelét?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#387) rdt89


rdt89
addikt

A hang alapú vezérlés nálatok is minden parancsnál csak youtube-s videókat dob be? Be lehet valahol állítani, hogy app-ot indítson el vagy hangerőt szabályozzon, képernyőt kapcsoljon ki? Magyar a menü nyelv és a hangvezérlés is magyarra van állítva! Köszönöm szépen előre is a hasznos tippeket! :R

(#388) Zekkk793 válasza tylerddd (#386) üzenetére


Zekkk793
csendes tag

Sajnos nem önszántamból vagyok Vodafone-os, a Telekom nem érhető el a második kerületben a belvárosban... A Vodafone box elvileg infrán keresztül kommunikál a távirányítójával.

[ Szerkesztve ]

(#389) tylerddd válasza Zekkk793 (#388) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, csak azért írtam, hogy elvileg külön beállítgatás sem biztos, hogy kell neki. De akkor nem fog működni, a C1 távja BT-s csak, tehát infrát nem tud, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#390) Radványi válasza Zekkk793 (#388) üzenetére


Radványi
aktív tag

Én rendeltem CI kártyát, nincs box-om sem. Esetleg neked is ez lehet a megoldás.

(#391) Mazsika válasza alaves (#351) üzenetére


Mazsika
őstag

Szia, 3x-5x ki-be után elindul, vagy kihúz bedug. Egy gyári beállításokat megprobalok.

Dáccsika

(#392) chaosmonger válasza tylerddd (#389) üzenetére


chaosmonger
tag

Attól még működhetne, a távvezérlő BT-on vezérli a C1-et, a C1 meg HDMI-n keresztül a TV boxot. Ez a Telekom esetében is így működik a Cisco boxnál.

@Zekk793: próbáld meg nem UPC-sként hanem újként felvenni, megadva hogy Vodafone, akkor szerintem több szabvánnyal is fog kísérletezni, amíg jó nem lesz valamelyik.

(#393) Xero válasza Xero (#275) üzenetére


Xero
nagyúr

Mostanra jutottunk el oda, hogy mar 5 percenkent ujraindult es neha beragadt annyira, hogy teljes aramtalanitas utan talan elindult. Jelenleg mar el sem indul.
Vodatol vettem, magyar garijegy nulla igy varom, hogy kuldjek majd hivom az LG-t.
Felteszem tap es/vagy alaplap csere, de nem sertodnek meg ha kicserelnek az egeszet a picsaba. Ki tudja mit kapott a panel ezeknel a hirtelen power-off power-onoknal.

(#394) alaves válasza Xero (#393) üzenetére


alaves
addikt

Ne várj a számlára, nekem már rég kicserélték a kijelzőt, mire hetek múlva megjött a Vodafone számla, mert kértem a garancia miatt. Bejelented (hátsó címke fotó + hibaleírás) az LG ügyf.szolg.-nak, az adatbázisukból azonosítják, hogy hazai vétel. Pótlólag majd elküldöd a számlát, mint én.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#395) Xero válasza alaves (#394) üzenetére


Xero
nagyúr

Koszi az infot holnap jelentem akkor. :)

(#396) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! NEm tudom tapasztal-e más haonlót, de nálam ez a helyzet állt elő:
- a dedikált NETFLIX, Prime gombok nem működnek (nem hoz be semmit)
- az LG App program sem indul el, hibaüzenetet jelenít meg (program frissítéseket így nem tudom ellenőrizni)
Mi lehet a gond, esetleg ismer-e vki megoldást erre? :F

(#397) alaves válasza szasanyi (#396) üzenetére


alaves
addikt

Nálam LG app-nál volt, hogy ki- és vissza jelentkezés megoldotta.
Ha nem jó akkor:
-2 perces áramtalanítás
-DNS átírása a TV-n 8.8.8.8-ra, ha jó akkor utána mehet vissza az eredeti DNS

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#398) szasanyi válasza alaves (#397) üzenetére


szasanyi
félisten

Bejelentkezni sem tudok sehol. Pontosabban látszólag igen, de visszadob a bejelentkezés oldalra mintha semmi sem csináltam volna. Most áramtalanítottam, meglátom változik-e bármi...
Az utolsó mondatot nem értem, vagyis fogalmam sincs azzal mit és hol változtatok meg.

(#399) szasanyi válasza alaves (#397) üzenetére


szasanyi
félisten

Az áramtalanítás megoldotta, minden normálisan működik. :) Köszi!

(#400) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Bármilyen bemenetet használva ha Youtube app-ből mobilról kiküldöm a tartalmat és annak vége, akkor vissza tudok-e jutni valahogy az eredeti bemenetre a tévé távirányítója nélkül? Mert ugye ha vége a videónak és le is választom a mobilt, marad a Youtube app-ben és a távirányítóval tudok, pl. a vissza gombot folyamatosan nyomva kilépni. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.