Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nexplo válasza FehérHolló (#100) üzenetére


nexplo
őstag

Ha választanod kéne akkor adapter utólag vagy olyan készülék ami már tudja rendesen? Mert gondolom egyéb verzió nincs nem? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#102) #72042496 válasza Cassi (#98) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem hárult el, az erősítőkön éppúgy hibás a funkció. Ezzel csak megkerülték a problémát, közben esélyesen bevezettek pár újat (plusz késletetés, handshake és CEC gondok). Illetve ez a fosketrec is csak Denon/Marantzhoz jön, a többihez nem.

Örömteli foglalkozást vele, akinek ez megfelel, én inkább használni szeretném a szórakoztatóelektronikát.

[ Szerkesztve ]

(#103) Duree


Duree
veterán

Sajnos megállt az árcsökkenés, habár ennyiért megéri ez a modell.

duree54

(#104) nexplo válasza #72042496 (#102) üzenetére


nexplo
őstag

De nem arról van szó hogy a hiba miatt most nem lehet ezt a funkciót használni? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#105) bigwhite


bigwhite
csendes tag

Ez belelát már végre az otthoni LAN-on lévő NAS Samba Share-jébe vagy itt is MediaServer-rel kell szopni mint az LG B8-amnál ?

bigwhite

(#106) arty válasza nexplo (#104) üzenetére


arty
veterán

Arról van szó, hogy sokszázezerért megvetted az új "mindent tudó" erősítőd, és használhatatlan. Mármint, részben. De ennyi erővel használhattad volna tovább a régi erősítődet is.... :)

@bigwhite: maradt a szopás (azaz a nasodon kell fusson egy valamilyen dlna server)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#107) kukulec válasza IntelKiller7 (#68) üzenetére


kukulec
őstag

az euró nem lett szarabb. a forint viszont igen. de értjük :)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#108) Cassi válasza arty (#106) üzenetére


Cassi
senior tag

Azért elég kis részben, Denon/Marantz esetén csak akkor kell az adapter, ha XSX-ed van és akkor is csak akkor, ha passthrough módban dugod a TV-re. eArc-on át működik és a PS5 is működik 120Hz-en. Sajnos Yamaha erősítőknél ugyanez a chip PS5-tel sem megy passthrough-ban, de éppen a fentiek miatt ez már nem a chip hibája, hanem firmware stb. szintű probléma.

Ettől teljesen független volt az a másik HDMI bug, ami miatt a 2020-as Samsung TV-ken nem ment a PS5 120 Hz-ben. Ezt a Sony időközben javította firmware-ből, tehát megoldottnak tekinthető.

(#109) nexplo válasza Cassi (#108) üzenetére


nexplo
őstag

Akkor a Yamaha bizonyos típusai kerülendőek ha jól értem? A többinél már van "opció".

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#110) sb


sb
veterán

Én a hang témában nem vagyok benne, ha ezt levesszük a képletből akkor egy BX miben rosszabb mint egy CX/C1?
- Ha jól gondolom képminőségben kb. semmiben. (Azt hittem fényerőben pl. elvérzik mert azt folyamatosan javítják de elég meggyőző értékeket láttam a BX-nél is).
- Feature-ben esetleg most friss sláger a 4k/120Hz+VRR de úgy látom azt is tudja.

(A hanggal kapcsolatban meg kettősen látom a dolgot. Sokaknak úgy látom fontos és igazán itt vérzik el egy rakás eszköz. Ami egyébként felháborító ahhoz képest, hogy milyen áron és milyen minőséget adnak elvben. Ha valami fejlesztésre egyre ritkábban rámozdulok akkor pont ez ami visszatart. Az árak, feature-lista papíron az egekbe szökött de amúgy mindenhol kapsz bugot, hiányzó alapvető dolgokat vagy egy kis béta tesztet jó esetben mert később kijavulnak. Mindezt lassan 2-3x árú notikban, telefonokban és ezek szerint TV-erősítő párosokban, stb... Nekem ettől ment el a kedvem (és időm), hogy küzdjek a cégek kiszolgálásért. :D
Másrészről meg kicsit fals is szerintem a hang téma, legalábbis egyedi. Pl. gyerekek mellett X éve örülök ha egy film végigmegy egy részletben BT fülessel, nem hangrendszeren. :D De ha mehetne társasházban akkor se nyomtam neki korábban sem, hangzást ilyen tényezők mellett nehéz erőltetni szvsz.

(#111) mad823 válasza sb (#110) üzenetére


mad823
őstag

A B sorozat mindig az előző évi képfeldolgozóval jön, aztán vagy látod a különbséget, vagy nem. Fényerő tekintetében az kb. minden évben egyre alacsonyabb, illetve egyre agresszívebb az ABL.

(#112) #72042496 válasza sb (#110) üzenetére


#72042496
törölt tag

A BX-ben gyengébb az elektronika, pl. az interpoláció (az OLED nem keni a képet ezért látványosabb a 24p szaggatása) és a HDR, bár utóbbit szerintem kb. senki nem veszi észre. Panaszkodtak a webOS sebességére is, de nem tudom, hogy a CX mellett milyen. A BX-en kettő, a CX-en már négy HDMI 2.1 van.

Részletes lista itt (#6).

Az eddigi felületes infóim szerint a C1 ugyanaz a fosketrec, mint a CX, a leglátványosabb különbség a webOS 6.0. Csak legalább relatíve olcsóak már ezek, és a C1-ből van/lesz 83-as is.

[ Szerkesztve ]

(#113) arty válasza Cassi (#108) üzenetére


arty
veterán

Tök jó, hogy "csak" az xboxal nem megy MOST (meg majd a következő xboxal, ps6el, stb) .... ez az erősítő hibás termék, nem tudja amit ráírtak. Ezt HDMI 2.1-nek hirdetni átverés, de persze a fórum mindenkinek adja a logót, aki fizet :(

PS5 buta kimenete meg "persze" hogy megy mindennel, az nem kunszt :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#114) sb válasza #72042496 (#112) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Egyelőre kb. semmit nem használok ami miatt kéne a VRR+120Hz de nyilván nem szívesen vennék már olyat ami aztán 1-2 év múlva, ha kéne akkor nem tudja. Így most 2 HDMI is bőven elég lenne.

Ez a jobb elektronika standard hívószó szokott lenni de érdemi különbséget még nem láttam soha sehol. Szvsz inkább csak rásütik a prémium termékekre...
Az interpoláció mondjuk fontos, de a scaler eleve szerintem marginális kérdés. Nem arra kell, hogy az SD egy fokkal jobban nézzen ki rajta. :)

Ezek alapján úgy látom akkor bátran jöhetne nekem a BX is. :)

@mad823
Köszi, ezt nem is tudtam. Azt hittem feltelé próbálják tolni ahogy talán a panelek jobban bírják.

[ Szerkesztve ]

(#115) #72042496 válasza sb (#114) üzenetére


#72042496
törölt tag

A BX-szel vigyázz, ha valaha 2160p@120 VRR kéne. Elmászik a gamma (menüből lehet utánállítani a márciusi FW óta), és villódzó képre is panaszkodnak.

Megnéztem a C1 + G1 Owner's Threadet is, rövid keresgélés után úgy látom, hogy ezeket megoldották. Most érkeznek az első tapasztalatok, de a végén mégis csak jobb tévék lehetnek ezek, mint a számomra nagy csalódást jelentő X sorozat.

Dolby Visionről írtak két problémát (engem speciel az egész Dolby Vision nem érdekel már, nekem teljesen elég ha a sima HDR jeltől és képmódtól függetlenül normálisan megy):
- Apple TV-vel nem stimmel a feketeszint.
- 2160p@120 és FreeSync Premium mellett nincs Dolby Vision. (Itt a részletek nekem ellentmondásosak, később biztos lesz több infó.)

Sok C1-be egyébként az a panel kerül, amelyik a G1-be is, csak a szoftver nem enged akkora fényerőt. A 83-asokba pedig 100%-ban ez az új panel fog kerülni, mert ekkorából csak ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#116) GreatL


GreatL
őstag

Vettem egy ilyet 48"-os méretben... kíváncsi leszek. A fő profil a vegyes játék, hobbi photoshop és még ritkábban filmnézés. Remélem az RTX 3070 tart majd vele egy 50-70 fps-s tempót.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#117) arty válasza #72042496 (#115) üzenetére


arty
veterán

"2160p@120 és FreeSync Premium mellett nincs Dolby Vision. (Itt a részletek nekem ellentmondásosak, később biztos lesz több infó"

ez az EDID szükős helye miatt van jelen a CX-ben is - vagy-vagy :)
viszont egyértelműen a DV a választandó, hiszen Freesync Prem HELYETT a VRR is "ugyanazt" megoldja :) (kivéve spec pécés helyzetet, de ott meg a DV ami alig létezik.... szal nagy áldozatot ott sem kell hozni)

egyébként mitől jó szerinted a C1? nyilván győzködöm magam a CX-el, hogy "semmi előrelépés", de én tényleg nem látok SEMMI előrelépést :( G1 más kérdés..........

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#118) #72042496 válasza arty (#117) üzenetére


#72042496
törölt tag

Játékhoz én fontosnak tartom a VRR-t. A CX-ben ezzel még vannak bajok, a C1-gyel viszont a tegnap olvasottak szerint teljesen jól működik végre (azért nem veszem még készpénznek).

Érdekes a 2160p@120 és DV. A CX-ben elvileg se VRR, se FreeSync Premium mellett nem működik. Írták, hogy a C1-ben VRR mellett megy, aztán olyat is, hogy valamelyik firssítés után meg már nem. De nem tudom, ezek hogyan változnak a frissítésekkel és mennyire érdemes egy-egy hozzászólásnak hitelt adni.

[ Szerkesztve ]

(#119) Locutus válasza #72042496 (#118) üzenetére


Locutus
veterán

Milyen bajok vannak a VRR-rel CX-en? Valahogy nem tapasztalom őket.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#120) mad823 válasza arty (#117) üzenetére


mad823
őstag

(#121) FehérHolló válasza GreatL (#116) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt tudod esetleg, hogy melyik üzletben lehet közelről megcsodálni?

Skynet is real. It's called Google.

(#122) #72042496 válasza Locutus (#119) üzenetére


#72042496
törölt tag

A #115-ben már leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#123) GreatL válasza FehérHolló (#121) üzenetére


GreatL
őstag

Nem. De úgy gondolom a budaörsi Auchan TV-falán biztos van belőle, meg a nagyobb Media Marktokban is tarthatnak bekapcsolva pár darabot.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#124) arty válasza mad823 (#120) üzenetére


arty
veterán

hdtvtest csatornája által kiművelt vagyok :D

#118 Balika911 az LG fw minősége a CX egy éve alatt olyan gyatra volt, hogy kb minden használhatatlan róla, ami a neten van :( kijavították, újraelrontották, kijavították de eromlott más, most épp majdnem minden jó, stb stb stb.

hogy a DV vs Freesync prem nem fér össze, azt a hdtvtest mutatta be konkrétan :) neki van ilyen edid analizáló izéje is, TEHÁT hiteles :D viszont pont ő is mondta, hogy a VRR megy..... amennyiben páros hét van és a fw épp páratlan verziószámú :D

(ez egyébként nem saját tapasztalat: én csak követtem szinte egy teljes éven át az LG ügyködését... mert C9-et akartam, amibe végül a freesync nem került be... noha gyakorlatban tud működni.... namindegy, a lényeg h én megvettem a tévét, felraktam a legujabb fw-t és próbálok tudomást se venni arról, hogy kb lutri, hogy jön-e a köv héten uj fw, ami vajon mit ront el. és a nagy kérdés, hogy amikor az LG abbahagyja a támogatást, akkor épp milyen fw-vel hagyja magára a tévét..... a ks7000-es samummal volt ezügyben borzalom tapasztalatom :( szerencsére jött egy utolsó utáni utáni fw, de megijedtem.... )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#125) GreatL


GreatL
őstag

Samsungnál van valami "extra" gomb... időközben lejártak az extrák így kivették a funkciót, azóta ha megnyomom a gombot, kiírja hogy az extrák többé nem érhetők el. Adhattak volna egy programozható gyorsgombot a helyére annak a hülyeségnek.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#126) Wolverine válasza sb (#110) üzenetére


Wolverine
félisten

Konkrétan a B sorozat mindig Alpha7 processzort kap, a C sorozattól felfelé Alpha9 processzor van a tévében. Ennek főleg a felskálázott forrásnál van jelentősége, de a mindennapi működésben is van sebességkülönbség.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#128) BalaNce87 válasza sb (#110) üzenetére


BalaNce87
addikt

B9SLA tévét vettem nem olyan régen. Teljesen elégedett vagyok vele, nem tűnik kifejezetten lassúnak de természetesen én is azért vettem ezt mert a C9 már elérhetetlen volt és árban a CX sokkal drágább volt.

(#129) GreatL


GreatL
őstag

Már a második C1 van nálam, ez is pixelhibás, meg a hiba körül folt van. Idegesítő eléggé. Mit képzel az LG?!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#130) alaves válasza GreatL (#129) üzenetére


alaves
addikt

Vásárlói minőségellenőrzés. Aki észre veszi, annak cserélnek, de ez a vásárlók elenyésző része. Ezzel a módszerrel növelhető a profit és nem is kicsit.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#131) FehérHolló válasza alaves (#130) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mindmeghalunk.
Ezer éve gyakorlat a fogyasztói piacon.

Skynet is real. It's called Google.

(#132) GreatL válasza alaves (#130) üzenetére


GreatL
őstag

Köszi, én is erre gondoltam. Egyébként hagyom a francba, kirakom a falra és kész. G-sync is jobbnak tűnt a régi premium monitoromon, de ezt legalább előre sejtettem, és bőven jó ez is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#133) alaves válasza FehérHolló (#131) üzenetére


alaves
addikt

A prémium kategóriában (pl. Nakamichi) nem volt jellemző régebben, márpedig az OLED TV annak számít.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#134) GreatL


GreatL
őstag

Felhívtam az LG-t, egy pixelhiba sem megengedett náluk. Rendelnek egy panelt és lecserélik helyben a TV-n.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#135) kokobe válasza GreatL (#129) üzenetére


kokobe
senior tag

Lehet kivàrtam volna egy jz1500-as Panàra.Ràadàsul abban màr Evo panel lesz és csak nem bassza el úgy a vezérlést mint az LG a g1-en ,hogy zajos nagyon a near black.Bàr ezt valszeg fw-vel orvosoljàk.majd.De akkor is na...

<---AMD___ATi--->

(#136) GreatL


GreatL
őstag

Második pixelhibásom után hozott a szerviz egy panelt... beteszi, mutatok rajta neki 3 darab élénk foltot, meg lilában egy pirosan virító pixelt. Marad itt a pixelhibás, inkább ezt nézegetem. A garancia használhatatlan és nagyon sokba kerül ez a TV. Távolról sem hibátlan, de távolról nem látszik a defektes pixel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#137) FehérHolló válasza GreatL (#136) üzenetére


FehérHolló
veterán

szóval a pixelhiba nem megengedett náluk, de az összes cserepanelük pixelhibás, és a végén beletörődött a kedves vásárló?

Skynet is real. It's called Google.

(#138) GreatL válasza FehérHolló (#137) üzenetére


GreatL
őstag

Pontosan. Ők megpróbálták, nem jött össze.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#139) FehérHolló válasza GreatL (#138) üzenetére


FehérHolló
veterán

Van esély rá, hogy ez javul amint kicsit többet adnak el belőle (=kiforrottabb lesz)?

Skynet is real. It's called Google.

(#140) GreatL válasza FehérHolló (#139) üzenetére


GreatL
őstag

Következő generációs panelen és vezérlésen lehet majd trükközés a szakember szerint.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#141) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Két hete vettünk egy ilyen tévét, pontosabban egy LG OLED48C11 típust a Vodafone akciójában.
Gyönyörű, nagyon szép a képe (naná!), de az a balfék talpa, az rettenetes!
Semmit sem lehet alá rakni.
A Voda most sem hazudtolta meg magát, se kezelési leírás, se garancia levél... :W
Google barátom segített persze.
Ám egy félmillás cucchoz sem adják a kötelező dolgokat, az nagyon dühítő. :(((

(#142) kokobe válasza arty (#38) üzenetére


kokobe
senior tag

Nem ez nem fogja!Közel sem úgy vannak össze rakva ,hogy menjenek 10 évet ...

<---AMD___ATi--->

(#143) TFSi válasza GreatL (#140) üzenetére


TFSi
őstag

Ez pontosan mit jelent? Érdemes kivárni, vagy teljesen mindegy?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#144) kokobe válasza TFSi (#143) üzenetére


kokobe
senior tag

Érdemes de csak akkor ha qd/oled lesz mert a sima wrgb panelekből sokkal többet nem lehet kihúzni.Az jz2000-e kíváncsi leszek azért mert nem csak evo panel lesz benne hanem ugyan úgy spéci hűtést kap mint ez előző 2000-es generáció és megrántják még kicsit a panelt fényerőre ezáltal a hdr fanok örülhetnek , hogy az átlagnál azért jobb hdrt kapnak oleden és ráadásul sokkal kevésbé ghostosodnak a 2000-es modellek...

<---AMD___ATi--->

(#145) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudja valaki mi a különbség az C1 1LB és C1 2LA között?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#146) Wolverine válasza VGYke (#145) üzenetére


Wolverine
félisten

Talp, esetleg a keret színe.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#147) kokobe válasza VGYke (#145) üzenetére


kokobe
senior tag

Egyiknek fekete a hátulja a másiknak fehér. :R

<---AMD___ATi--->

(#148) VGYke válasza kokobe (#147) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Eldöntöttem: LG OLED 65" lesz a következő TV-m. C1, CX, B1, BX :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#149) lezu20


lezu20
tag

Sziasztok! Van itt köztetek olyan aki segíteni nekem a lehető legjobban beállítani a TV-met? LGC1 . Ps5-höz lenne a legfontosabb. Van köztetek olyan akinek van valami bevált beállítás ? Köszi

(#150) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egy 55" OLED tévé vásárlásán gondolkodom. A C1 is szimpatikus, azt jól olvastam h WebOS-nél van kadenciahelyes lejátszás a streaming app-okban? Én leginkább Netflix és PLEX-re használnám.

Másik, hogy ha a DTS-t az LG tévék nem tudják kiadni és passthrough-al sem átengedni, akkor belső lejátszóról lejátszva jól sejtem hogy DTS hangos filmek alatt nincs egyáltalán hang se a tévé hangszóróin se Soundbar-on hallgatva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.