Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fPApi


fPApi
őstag

A webos 6-on plexen kívül van más lehetőség a synology nas-on lévő filmek lejátszására?

(#152) Andy975 válasza Amerigo49 (#141) üzenetére


Andy975
csendes tag

4 hónap alatt milyen tapasztalataid vannak a C11-essel?
Elsősorban a képminőség érdekelne FullHD tartalommal és HD tv-adásokkal.

Jelenleg én is a Vodánál szemezgetek vele. A 48-as 330 ezer, az 55-ös 370 ezer.

(#153) Xero válasza Andy975 (#152) üzenetére


Xero
nagyúr

En is most rendeltem egy 55-oset a vodatol. Amitol en kicsit tartok az a talpa. Egy egy egyszeru SL5Y soundbar menne ele, kivancsi leszek mennyire fer el.

(#154) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Aki teheti, maradjon a C9-nél! DTS hangot ez sem játszik le. Minden korábbi filmem eredeti (angol) hangsávját konvertálnom kéne audacity-vel. (aztán újracsomagolni mkvTools-szal)
A menüje sem jön be. Gyarkan használt funkciókat elrejtettek a "minden beállítás", vagy a "speciális" alá. Példul a képarányt. Ha átállítottad egy film miatt, a következő bekapcsoláskor észre sem veszed, hogy úgy marad. A HANGSÁV váltását szintén eldugták. Miközben feliratot könnyebb váltani.
De hogy jót is írjak: KÉT bluetooth fejhallgatót enged egyszerre, ami szuper! Cserébe nem ismeri fel a korábbi bluetooth elosztómat (Oehlbach BTR evo 5) az opticai outputról. Na de a két fejhallgatót lehet szinkronizálni is a TV hangszóróval, de akkor ne a bluetoothfejhallgató+tvhangszoró menüt válaszd, hanem a "bluetooth-eszköz + tvhangszórót" (ami szerinte egy külsős hangszóró) Ebben az esetben már elkezdi összehangolni.(hallásra.. de ha nem hallja a fejeset, lehet manuálisan is) Viszont csak 0,6 másodpercet enged. Ha ennél több a csúszás, akkor a hang menüben a tv hangszorót kell hozzákésleltetni a fejhallgatóhoz.

(#155) halinorbi válasza halinorbi (#154) üzenetére


halinorbi
csendes tag

áhh... Mégsem enged két fejhallgatót+tvhangszórót.. Bocs. Szeretünk úgy filmezni, hogy a jobb részeknél fölvesszük a fejest, de halapvetően nincs rajtunk, hogy dumáljunk közben. Na, ennél a tipusnál ez nem megy sehogysem. Gondolom kéne egy erősítőt az optikaira tenni... (persze abból is valami "kompatibiliset", hogy hajladó lgyen aktiválódni az LG-Audio Sync menü... merthogy az erősítőre kötött saját bluetooth elosztóm mindenképp késni fog. Korábbi LG-Oled-nél ez a sync is működött, nem szólt vissza, hogy "nem komnpatibilis eszköz az optikai porton"

[ Szerkesztve ]

(#156) Quentaro


Quentaro
tag

Amióta megjelent, szemezek vele, év végére TV vásárlást terveztem. Néztem, olvastam komolyabb teszteket is (és kevésbé komolyakat), egyre inkább megerősödött bennem, hogy ez kell nekem. Csak sajna magyar átlagbérből működő versenyzőként magas volt az árazás.

Valamelyik teszter mondta, hogy optimalizálják a gyártást, és a konkurencia is beindul, így lehet árcsökkenés.
Nos lett: Black Friday akcióban vettem 360e-ért, ami azt gondolom korrekt ár, és így nem volt fájdalmas.

A médialejátszóját szidták, mint a bokrot, ahogy látom fentebb is. De erre konzolt, vagy számítógépet használok (DLNA Server). Nekem az újdonságok is kelleni fognak (pl. 120 Hz VRR), szóval szerintem ez nagyon megérte!
(Persze legtöbb ember nem 2 évente vesz tévét, így akinek C9 van, az se bánkódjék, az is nagyon jó TV. Nálam egy 11 éves plazmát vált.)

https://GTFever.EU

(#157) yzww81


yzww81
csendes tag

Sziasztok!
Végigolvastam a "B" és "C" osztályú LG OLED TV teszteket. Számomra ebből nem derül ki, miben nyújt többet a drágább C, mind a B. :((
Tudnátok kérlek ebben segítséget adni, megéri-e a C a felárat? Nyújt annyival több plusszt?
Egy 10 éves LED-es LG TV-t váltanék...
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#158) mixi10 válasza Quentaro (#156) üzenetére


mixi10
tag

Az LG C1 OLED és az LG BX OLED összességében hasonlóan teljesítenek, mivel mindkettő OLED paneleket használ közel végtelen kontrasztaránnyal, szinte azonnali válaszidővel és széles betekintési szöggel. A C1 azonban több méretben is elérhető, és egy kicsit világosabb lesz HDR-ben. Négy HDMI 2.1-es portja is van, míg a BX-nek csak kettő. Kb ennyi, és a C1-ben A9 proci van a B-ben A7.

(#159) Komikaze válasza yzww81 (#157) üzenetére


Komikaze
csendes tag

A B-ben alap hangrendszer van, a C-ben 2.2-es, de hogy ezt a teszt is említi nem egy csoda. Nálam is ez a dilemma, lenne lehetőségem egy pár éves B55-ről C65-re váltani vagy inkább B65 legyen.

(#160) jani071


jani071
csendes tag

Sziasztok!
a napokban vásároltam egy LG OLED 55C11LB Tv-t.
szoftver update jött egyből. Apple TV-n (Apple Music-on) a veszteségmentes audionál csak sztereóban küldi ki a jelet optikán és HDMI-n is az erősítőre. Csak Dolby Digital 5.1-et ad ki, dts-t nem ( utóbbinál megtudtam, hogy kikerült a lg tévékből.) Hívtam az LG-t, felvettek egy munkalapot és alaplapot akarnak cserélni. Ennek nem igazán örülök, hogy megakarják bontani. Szoftveres problémának gondolom ezt. Ötlete bárkinek? Érdemes jelezni az LG felé ezt újra?
az előző androidos Philips tv-vel nem volt ilyen probléma.

(#161) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Vásároltam egy a címben is említett C1-et.
Összeállítottam a saját csatornalistámat a kedvencekben.
Azonban szomorúan tapasztaltam, hogy az egyes csatornák hozzák magukkal a szolgáltató listáján elfoglalt helyüket. Így eléggé összevissza ugrik a számozás.
Én csinálok valamit rosszul vagy egyáltalán nincs lehetőség, hogy a kedvencekben folyamatos legyen a számozás?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#162) Quentaro válasza Radványi (#161) üzenetére


Quentaro
tag

Csoportosan máshova mozgathatsz csatornákat, illetve egyesével új számot is adhatsz nekik.
Eléggé türelem játék. :)

https://GTFever.EU

(#163) Radványi válasza Quentaro (#162) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ohh, hogyan tudok egyesével új számot adni?

(#164) Quentaro


Quentaro
tag

Összes beállítás - általános - csatornák - csatornakezelő - összes program szerkesztése - csatornaszámok (kék gomb).

https://GTFever.EU

(#165) Radványi válasza Quentaro (#164) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ez WEBOS 6.0 -is működik mert sajnos ott nem találtam meg ezt az opciót csak lokkolni vagy skippelni tudok. Vagy azért lehet, mert szolgáltató nem engedi az átszámozást?

Ezért lett volna jó ha a kedvencek listaba bekerülő csatornak sorban jonnek ahogy berakom oket... :(

(#166) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Dolby Vision módban miért nem engedi változtatni a gamma-t pl meg a többit?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#167) fravik


fravik
tag

Sziasztok!
Nagy nehezen megérkezett végre a várva várt LG65C1 fehér színű változat, ami egy 48"-os H szériás Samsung TV-t váltott. Áll leesős ez a TV. PS5-höz és PLEX-hez lesz használva, nincs TV előfizetésem. Brutál szép és nekem hatalmas, tesztelem ezerrel és próbálom összeszedni az infókat, hogy mit hogyan célszerű állítani, de nekem az alap beállítások is tetszenek nagyrészt, szóval nem lesz könnyű :D

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#168) Vikthor válasza fravik (#167) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha nem akarsz fizetni kalibrálásra (én fogok) akkor addig ezek a legjobb beállítások ingyen. Amúgy meg nem vészes, mert a kalibráltatás 2-3 órát vesz igénybe és sokkal jobb, szebb, élethűbb és részletgazdagabb képet kap utána az ember, az rtings sem hiába pontozta le a TV-t 4.6 Pre Calibration és 9.4 Post Calibration állapotban. LG TV-kre jellemző a black crush, ez kalibrációval megszűnik továbbá nem, lesz elszineződés a fehérben (nem lesz kékes, zölrdes, sárgás, pirossas). Gyárilag direkt csinálják ilyenre, mert ha van black/white crush akkor kontrasztossabbnak tűnik a vásárló szemében a kép. És igen, bele kell törődni, hogy egy félkész terméket vásárol meg az ember a boltban, akármilyen TV-t is vesz. Bár panelonként eltérő lehet a változás mértéke, de általánosságban elmondható, hogy van baj a gyári értékekkel, színek, gamma és a színháromszög esetében.

Ja és Vincent Teoh-t nagyon érdemes követni és figyelni rá.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#169) gabo01


gabo01
senior tag

Tegnap óta használunk mi is egy 65c11-et. Egyelőre az ismerkedés fázisában vagyunk 15év Samsung lcd használat után. Nagyon más ez a rendszer! :K
Tudnátok segíteni, hogy itt van-e csatornalista exportálás/importálás usb-re funkció?
Illetve hogyan tudom a csatornasorrendet módosítani?
A kék gomb nem működik a megfelelő helyen. Gondolom ez a régebbi rendszeren működik csak?! :U

(#170) Radványi válasza gabo01 (#169) üzenetére


Radványi
aktív tag

En azt tapasztalom, hogy a kék gomb a kedvencekben nem mukodik.
A csatornalistanal mukodne de ott ha jol sejtem azert nem elerheto mert magyarorszagon nem valtoztathatsz a szolgaltato sorrendjen.

Kedvencekben tudsz sorrendet allitani de hozza magaval a szolgaltatonal levo sorrendi szamot es igy elegge kovethetetlen a sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#171) gabo01 válasza Radványi (#170) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi. Közben kaptam segítséget!
A szolgáltatónál az egyebet kell választani és akkor szabadon változtatható a sorrend. Igaz az epg-n az ékezetes betűk helyett mást ír de valamit valamiért! :K

(#172) Radványi válasza gabo01 (#171) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ohh, en koszonom a választ akkor lehet vegre megoldodik a problemam? :)
BTW, melyik szolgaltatonal vagy?

(#173) gabo01 válasza Radványi (#172) üzenetére


gabo01
senior tag

Ex-upc jelenleg vodafone. 3 opció van a csatorna keresésnél: UPC, Vodafone, egyéb. Az egyebet kell választani és az ország maradhat Magyarország! :B ;)

(#174) Calogero válasza gabo01 (#173) üzenetére


Calogero
addikt

Ha az országot Egyesült királyságra vagy Svédországra állítod akkor állítólag az ékezetes betűk is megjavulnak.

(#175) gabo01 válasza Calogero (#174) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi! ;)

(#176) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Olyat tapasztalt valaki, hogy filmnézés közben a kép fényereje mintha lejjebb menne, pedig az Eco mód ki van kapcsolva? DV meg HDR tartalomnál fordul elő.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#177) pn4hvq válasza Vikthor (#176) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A Dexter.New.Blood.S01E08.HDR.2160p.WEB.H265-GLHF -t néztem pendrive-ról, és a legvégére majdnem teljesen sötét lett a képi tartalom, kivéve a szereplők arcát. A jelenetben egy autóban éjszaka, sötétben utaztak ketten. Nekem is feltűnt, de azt hittem, a film/kódolás "jellemzője", így továbbléptem rajta.

(#178) #72042496 válasza pn4hvq (#177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Automatic Static Brightness Limiter (ASBL) miatt lehet, ha statikusnak érzékeli a képet, akkor elkezdi sötétíteni egy idő után. LG-nél szervizmenüben lehet kikapcsolni, saját felelősségre.

Én filmeknél vagy sorozatoknál sose vettem észre. Játékban igen, a Witnessnél, amikor sokáig próbálgattam egy-egy fejtörőt. Nekem C8 van.

[ Szerkesztve ]

(#179) pn4hvq válasza #72042496 (#178) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a tippet. Amikor belefutottam, kb. 1 hete használtam a tv-t, így nem vagyok biztos benne, hogy valami LG féle AI be- vagy kikapcsolt állapotban volt-e. A használat közben igyekeztem tudatosan állítgatni a menüben, meglátjuk, hogy jelentkezik-e hasonló képi anomália.
A beállítást jegyeztem magamnak :R .

(#180) #72042496 válasza pn4hvq (#179) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs mit, itteni OLED topikban is találsz róla említést/infót.

(#181) Vikthor válasza #72042496 (#178) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Oda hogy lehet belépni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#182) Vikthor válasza #72042496 (#178) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na utánajártam és a szervízmenüben ezt a 2 dolgot kell átállítani, nem kell hozzá a 40 dolláros távkapcsoló elég a 790 forintos app hozzá play storeból. Nincs többé zavaró fényerő csökkentés a film kellőss közepette. :R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#183) #72042496 válasza Vikthor (#182) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megfeledkeztem a kérdésről, de akkor sikerült a dolog. :)

(#184) Vikthor válasza #72042496 (#183) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Elképesztő amúgy, mert beszéltem a hivatalos szervízzel is, ahol közölték, hogy ilyenkor kapcsoljam ki a TV-t és újra be, így kell filmet nézni. Továbbá az EU piacra szánt TVikben nincs a Total Powern On számláló az csak a szervíz menüben látható. Azt is mondta a szervízes, hogy mindenkinek nem lehet jó, mert az LG "belövi" a termékeit az átlagfelhasználókra és azzal le van tudva a dolguk. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#185) #72042496 válasza Vikthor (#184) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Power On számlálót nem tudom, de az becseszne, ha filmeknél ki-be kéne kapcsolgatni a tévét. :)

(#186) Vikthor válasza #72042496 (#185) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Pedig ez volt nálam, csak igy jött vissza a rendes fényerő...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#187) Vikthor


Vikthor
nagyúr

HDR filmeknél a felirat fényerejét hogy lehet szabályozni, hogy ne viselkedjen katonai reflektorként? Sima SDR-nél okés, ott nincs ilyen panasz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#188) alaves válasza Vikthor (#187) üzenetére


alaves
addikt

Belső lejátszónál szürkére állítottam a felirat színét, így jó. Külső lejátszónál is ez lehet a megoldás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#189) Zoleee77


Zoleee77
újonc

Sziasztok!
Új TV vásárlás előtt állok és úgy érzem minél többet olvasok róla egyre jobban elbizonytalanodom. :(
A két kiválasztott modell: LGOLED65c11LB a másik Samsung QE65QN85AATX.
TV nézésre használnám elsősorban és médialejátszón keresztül filmeznék. Nappaliba lenne rakva, ami elég fényes.
Tudom, hogy más technológia a két modell, de nagyon megköszönném ha pro és kontra dolgokat mondanátok róluk.
Az LG-nél beégésnél félek egy kicsit ill. a talp nem elég stabil.
Előre is köszi! :)

(#190) Xero válasza Zoleee77 (#189) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajat tapasztalat eleg napos (D-NY-i fekves, csupa ablak) nappalival:
Teljesen vallalhato, sosem ereztem, hogy keves lenne a fenyero. Termeszetesen egy jobb LCD tobbet tud ebben, de ezert karpotolnak a feketek.
A talp nalam teljesen stabil, pedig a hatulja picit le is log. Inkabb az a bajom vele, hogy alacsony, igy ha tokig lefekszem a kanapera, a soundbar belelog alul 1 centit a kepbe. :U

Ha nagyon tartasz a kulso fenyforrasoktol, akkor valoszinuleg a Samsung jobb valasztas, hiszen matt feluletu szemben az LG-vel, es a fenyero is tobb.

(#191) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! C1-re cseréltem egy régebbi Sony-t, amin a fejhallgató kimenetet lehetett AUX-ra állítani, baromi jól szólt vele a sztereó erősítőm. Ezzel az opcióval egyszerre szóltak a tévé (amit némítottam ha bekapcsoltam az erősítőt) és a hangfalak. Itt lehet-e hasonlót, mert a vezetékes fejhallgató + tv hangszóró kombónál tompábbnak érzem a hangokat. Gondolkodtam, hogy egy Fiio Taishan még beleférne, szerintetek jobb lenne a hangzás azzal? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#192) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, ps5ttel hasznalok egy c1-et. Kerdesem az lenne, hogy ha kikapcsolom a pst akkor ugye nincs input, jonnek a szép festői képek, nem tud olyat a tv, hogy auto átvált kabel tvre? Köszönöm

Dáccsika

(#193) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Valószínű egy C1 lesz a ~8 éves Sony TV-m utódja, van olyan aki megvette és csalódott vele kapcsolatban bármiben is? :)

(#194) Vikthor válasza B-L-A-C-K (#193) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kalibráltatni kell, mert gyárilag nagy a black crush és túl vannak tolva a dolgok. Szerencsére nem vészes a kalibráció ára. Vincent Teoh ajánlásait érdemes követni és kikapcsolni dolgokat és az rtings ajánlásait használva egész jó képet ad. Kép interpoláció hibáit vagy artifactolásait én sajnos látom és elég zavaró. Persze kinek mi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#195) Xero válasza B-L-A-C-K (#193) üzenetére


Xero
nagyúr

WebOS igaz gyorsabb lett egy generacioval kesobb, de nekem hianyzik az egyel regebbi. Ezen kivul nagyon rendben van. Ar/ertekben jo valasztas mozira es jatekra is.

(#196) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi az infókat. Ahogy nézegettem meg kérdezősködtem, most nincs nagyon jobb felső kategóriás ami árban sincs elszállva.

(#197) tylerddd válasza B-L-A-C-K (#193) üzenetére


tylerddd
veterán

W829B-t cseréltem le rá a héten, nekem nagyon tetszik.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#198) B-L-A-C-K válasza tylerddd (#197) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan az volt/van nekem is. :)

(#199) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na megvettem a TV-t, sikerült egy új bontatlant vennem 365e-ért. Fel is dobtam a falra, első benyomásom nagyon pozitív, de ha lesz időm még finomhangolgatom majd.

(#200) tylerddd válasza B-L-A-C-K (#199) üzenetére


tylerddd
veterán

Gratulálok! Szerintem tetszeni fog! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.