Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

egyrészt tök jó, hogy mennyire testreszabható lett a lock screen, másrészt még ezt is úgy csinálják meg, hogy tökre le is korlátoznak közben. miért nem lehet az eddigi lock screenem testreszabni, új kép kötelező beállítása helyett? miért nem lehet egyszerűen külön-külön beállítani lock screent és home screent? még mindig nem lehet változtatni a tökre testreszabható lockscreenen a widgetek helyét, király. az is tök jó, hogy eltűntek a régi gyári háttérképek. az meg a legjobb, hogy home screen csak valami átmenetes vagy homogén szín, vagy egy saját fotó lehet. az új, tök jó lock screen képeket nem állíthatom be és kész. hacsak nem fogadom el, hogy mostantól ugyanaz lesz, mint a lock screen :P aztán mire végre megszülök egy jó lock screent, borul is a dolog, amint feloldom, miközben zene megy a háttérben, vagy meg van nyitva egy videó youtubeon :P ezek így összességében roppant érthetetlen döntések nekem. persze nem kevésbé érthetetlen, mint az ikonok fix elrendezése a home screen-en. nincs új a nap alatt na
nem is kéne meglepődnöm, de ilyen szempontból ismét csak visszasírom az androidot

alapvetően nincs bajom a rendszerrel, de nem telt olyan vidáman a frissítés utáni első fél óra, mint szerettem volna

Sony A6000 | iPhone 12

(#2) koxx válasza gyonyoruwok (#1) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég körülményesen állítgathatók ezek a lockscreenek, de nekem inkább ez a bajom [link]
Rálépnék a tökére annak aki kitalálta. Miért nem lehet egy sima kapcsolóval állítani, hogy ON - az új megoldást használom, OFF - a régi megszokottat.

(#3) fecosrac


fecosrac
tag

Én meg abban reménykedtem, hogy végre működni fog a teljes képernyős kontakt fotó bejövő hívásnál (iPhone 12), de nem, ahhoz még ez a frissítés is kevés...
Az android tizenéve tudja..

(#4) gyonyoruwok válasza koxx (#2) üzenetére


gyonyoruwok
tag

igen, most tűnt fel nekem még csak, hogy olvastam. azt tippelném, hogy kapcsoló helyett inkább azt szeretnék, hogy megszokjuk. és hát így is lesz.

Sony A6000 | iPhone 12

(#5) koxx válasza gyonyoruwok (#4) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen én is ettől tartok.

(#6) Tibee86 válasza fecosrac (#3) üzenetére


Tibee86
veterán

Eddig is működött ez a dolog.

(#7) hegedus001 válasza gyonyoruwok (#1) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Same Here.... szét vert az ideg mire szépen beállítottam mindent.(lock Screen és a home screen külön külön) Nem értem ki találta ezt ki, így..... Nevetséges, pedig eskü nagyon vártam.

#3 fecosrac nekem eldobálta az összes beállított kontankt fotót még pár hónapja. Újra megcsinálam, megint eldobta. Egyszerűen nem értem miéárt, fel is adtam... Ipad hasonló, néha a neveket nem társítja iMessage-ben a telefonszámokhoz, így csak telefonszámokkal írogatok... Nevetséges....

(#8) barnibal válasza fecosrac (#3) üzenetére


barnibal
tag

Még korábban asszem ios10-ben benne volt talán 3 hónapig aztán kikerült. Akkor volt szívás amikor mondjuk a párod vagy a gyermeked volt a háttér és volt egy bejövő hívásod nem tudtad eldönteni hogy hív valaki mármint valóságban láttad de vizuális Crash volt hogy egy teljes kép a háttér illetve aki hív az is :)

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#9) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

CarPlay végül milyen újdonságokat hozott annak aki feltette? Jobb az autó integráció, osztott képernyő stb...?

(#10) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nagyon vartam ezt a zarkepernyos frissitest, de eletemben nem gondoltam volna, hogy megtalaljak a letezo legkenyelmetlenebb megoldast az egeszre. Ez a hatterkephez valo lancolas baromi idegesito.

Masik, hogy az uj animaciok szamomra nem erzodnek olyan gordulekenynek, mint a regiek (13 Minin). Kivancsi vagyok, hogy mit kalapalnak belole ki az ezt koveto frissitesekkel.

(#11) BaLee válasza gyonyoruwok (#1) üzenetére


BaLee
addikt

Nem tudom hogy lehetett ennyire logikátlanul megcsinálni. Azt hittem csak én vagyok a béna. Keresgethettem vissza több 100 kép között a hátteremet a galériából, mert nem tudtak egy olyan opciót betenni, hogy a meglévő képhez pakolom a widgeteket.

Pozíciókat sem lehet állítani, a szépérzékemet zavarja, ahogy gyárilag bepakolja...

Aztán amit koxx is írt, hogy az értesítések alulra jönnek egymást eltakarva amikor ott van felette a nagy hely amit nem használok na az az igazi fejlövés... :(

(#12) Atesz_93 válasza BaLee (#11) üzenetére


Atesz_93
újonc

Igen, ez kellemetlen. De ott van a kereső mező, nekem ez segített 5000 képből megtalálni a sárga közlekedési lámpát kék ég háttérrel. Kb 10mp volt.

[ Szerkesztve ]

(#13) No.01 válasza BaLee (#11) üzenetére


No.01
őstag

Az a hely gonolom a widgeteknek lett kihagyva.

A regi kozepre (vagy legalabbis fentebbre) valo ertesiteseket ha jol latom akkor az ertesitesek meupont alatt lehet visszallitani a Lista nezet valasztasaval.
Meg nem probaltam, de ha jol sejtem ez viszont nem fogja csoportositani igy aki sok uzit kap annak ez nem jatszik. (en meg ezert nem is eroltetem. lehet jo lesz ez ott alul is... bar most meg nekem sem ez a leginkabb kezenfekvo megoldas.

(#14) koxx válasza No.01 (#13) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bármelyik opciót választod alulról jönnek az értesítők.

(#15) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

Na ilyet eddig meg nem tapasztaltam. Laggol a gepeles. Itt, es messengeren is. :U Remelem extra nagy mazlista vagyok, es egyedi eset csupan. Azt hiszem ideje egy ujrainditasnak.

nem segit. Boldogsag.

[ Szerkesztve ]

Sony A6000 | iPhone 12

(#16) koxx válasza gyonyoruwok (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Baszki pont most akartam írni, hogy signalon gépelve laggol, de qrvajó :U megint rendesen tesztelték a cuccot ahogy látom.
Elég lett volna első körben 15.7-re frissíteni. :o
Írnak is róla páran [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) BaLee válasza koxx (#16) üzenetére


BaLee
addikt

Nálam a hívási előzmények fül is teljesen üres.

(#18) Foglalt név válasza koxx (#16) üzenetére


Foglalt név
addikt

It just worked.

(#19) BaLee válasza BaLee (#17) üzenetére


BaLee
addikt

Újraindítás után már látni a frissítés utáni előzményeket.
Régiek mentek a lecsóba.

(#20) Pyxee válasza gyonyoruwok (#15) üzenetére


Pyxee
csendes tag

Nálam is laggol a gépelés iPhone 11-en, remélem ez nem annak a jele, hogy ezzel próbálnak nyomást gyakorolni, hogy vegyünk újabbat. :D

(#21) tudi13 válasza Pyxee (#20) üzenetére


tudi13
aktív tag

XS Max-om van. Public béta óta 16-on vagyok és nem jött elő ilyen gond, sem az elején, sem most. Ez inkább app gond lesz.

(#22) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

mindennek tudatában én még várok pár hetet a 16-tal :D
pedig érdekesnek találtam, de valahogy éreztem, hogy ez lesz :/

-

(#23) hegedus001 válasza Pyxee (#20) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nekem nincs ilyen problémám i13 minin, viszont a diktálás az emailenkívül az istennek nem akart működni.

(#24) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nálam 12 Pro-n nincs semmi hiba, azon kívül, hogy az értesítések idegesítenek a képernyő alján. :D

(#25) gabor72 válasza gyonyoruwok (#15) üzenetére


gabor72
aktív tag

Nálam sincs ilyen laggolós hiba, viszont a régebbi tapasztalataim alapján ha verzióváltásnál előjött valami fura jelenség akkor azt meg szokta oldani egy reset/restore.

(#26) Pyxee válasza tudi13 (#21) üzenetére


Pyxee
csendes tag

Messengeren, weboldalakon való gépelésnél vettem eddig észre és az iMessageben Facetime közben, nem folyamatosan, de előfordult, hogy a folytonosan gépelt szöveg később jelent meg. Remélhetőleg idővel optimalizálják.

(#27) icezozo


icezozo
addikt

én még várok vele :)
elég most a 15.7 ...

http://qwankido.hu/

(#28) bigrock


bigrock
addikt

A kommenteket olvasva én is maradok lejjebb. Nem fizet az alma nekem, hogy publikus béta teszter legyek :)

(#29) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Tegnap az uj WatchOS-t is feltettem a 45mm-es 7-esemre. Frissites elott masfel napot rohogve kibirt edzessel, bekapcsolt AOD + max fenyero komboval a portes szamlappal (ami talan jobban meriti). Most ugy merul, mint a parancsolat, ezt nagyon elcsesztek.

Varom szeretettel ezeknek a javitasat es legkozelebb varok par honapot mielott foverziot ugranek. Ez igy csalodas volt.

(#30) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Kozben racsekkoltam a tolton levo 13 minimre. Az elmult 1 oraban kb 20%-ot ment fel, 68%-on volt es felmelegedett (ez korabban nem volt jellemzo). Levettem toltorol, ujrainditottam es utana mar 72%-ot mutatott. Valami itt budos az akkuval mindket oldalon.

(#31) moleculez válasza hegedus001 (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Kontakt fotók és névjegyek nálam is problémásak😕 Ez hogy lockscreen meg a homescreen "össze van kötve" :W Nem is értettem először wtf.

Nekem marad a 16 a fotókról kimasolni dolgokat tök jó móka :DDD
Nekem i12PM mintha porgosebbek lennének az animációk, nem laggol a gépelés.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) hegedus001 válasza moleculez (#31) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Az animációk nálam is pörgősebbnek tűnnek. Kíváncsi vagyok hogy az üzemidőben lesz e változás. :))

(#33) Ser


Ser
tag

Nekem frissítés óta nincsenek értesítő hangjaim lock screen esetén. Minden fókusz mód ki van kapcsolva, hangerő felvéve, oldalt a kapcsoló nincs néma állásban. És még sincs hang, amikor zárolt a képernyő. Ha nincs zárolva, akkor szépen csipog minden, ahogy kell neki. Mintha valami fókusz mód beragadt volna. Minden beállítást végig néztem ezerszer, lassan beleőrülök. Más nem tapasztal ilyet?

(#34) Drago36


Drago36
csendes tag

Eddig töltés közben a zárképernyőn pár másodpercre megjelent, hogy éppen hány százalékon áll az akksi, na ez most nincs. Kíváncsi vagyok, hogy csak nálam, vagy másnál is eltűnt?

(#35) hegedus001 válasza Drago36 (#34) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nálam ez megvan még mindig

(#36) bedibazsa válasza Drago36 (#34) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nálam nincs, és nagyon idegesít ez. Szerintem akinek eltűnt, az rakott be widgeteket. Legalábbis ezt gondolom.

(#37) Tibee86 válasza bedibazsa (#36) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha van widget ha nincs már nem mutatja...

(#38) Gerybut


Gerybut
tag

Ez egy baromi gyenge gumicsont az Always on Display helyett, amit természetesen csak a 14 kap meg...abból is csak a Pro, merthát új kijelzőtechológiát kellett fejleszteni hozzá....az AMOLOED nem elég, mint a droidos telefonokon cirka 5-6 éve .:C
Ilyenkor elgondolkodok, hogy tud ez a cég ennyire hasítani.....én nem azért szántam rá magam az iPhone-ra, mert rohadt menő vagyok, hanem mert az iPAD nagyon tetszik, már 2 éves....de azt kell, hogy mondjam az iPhone számomra közel sem ad akkora élményt, mint az iPAD, mondhatni kicsit csalódás, mindemellett nagyon jó telefon, de ezek a kis apróságok amiket az Apple szerintem direkt csinál , azaz inkább nem csinál az szánalmas.
2022-ben lightning még mindig, az alap 14-eken 60hz-es kijelző!! és az always on displayt úgy adják elő, mint valami kva nagy innováció a mobiliparban. MIÉRT?! :O

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#39) Felesbandi válasza Gerybut (#38) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Apple-t ismerve en egyaltalan nem vagyok megdobbenve.
En nemreg valtottam eloszor iPhone-ra es azt szurtem le sajat tapasztalataimbol, hogy alapvetoen jo telefonok ezek, ha az ember tudja, mire szamitson. A sima 13/14-es szeria semmi extrat nem iger, csak egy alapvetoen stabil es hosszan tamogatott rendszert (meg ha hianyosan is), az okoszisztema altal nyujtott lehetosegeket (es limitaciokat), jo kamerat es 60Hz-hez kepest fluid mukodest (a mostani doccenesek is biztos javitva lesznek).

En ugy vettem meg a 13 Minim, hogy tudtam, mire szamithatok (ergo elengedtem az AOD-t, 120Hz-et es a testreszabhatosagot es szamitottam, hogy talalkozok nehol az Apple idiota megoldasaival) es elegedett is vagyok vele. Ha csucs droid tudast vartam volna el a beigert Apple minoseggel, akkor csalodott lennek.

(#40) hegedus001 válasza Gerybut (#38) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Anno én is élltem ezt az AOd-t, viszont akkor nem voltam karórás ember. Ma már az vagyok, mindig van rajtam. Sokkal egyszerűbb azon meglesni, mint a telefonon. Mármint persze ha csak az idő miatt kell az AOD.

(#41) zojjektum


zojjektum
senior tag

Új iphone felhasználóként kérdezem, hogy ios 16, alatt a kontaktok widgetnél ki lehet valahogy kapcsolni (nálam jelen esteben a safari és google drive) ajánlásait valahogy? Már minden ajánlást, hozzáférést kikapcsoltam, amit csak találtam, de semmi. Roppant idegesítő, hogy kitettem a főképernyőre ezeket a kontaktjaimat és megnyitásnál ott röhög rajtam a safari, hogy rákeresne mondjuk az "anyu" kontaktomra, és ha ez nem lenne elég még historyt is csinál neki, mert én marha rányomtam, mert azt gondoltam, el tudom onnan valahogy tüntetni. Köszönöm

(#42) hegedus001 válasza zojjektum (#41) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Ha csinálsz egy smart stacket ami szépen pörgethető (nem tudom, hogy erre gondolsz-e?) akkor ha azt hosszan nyomod, akkor alul ki lehet kapcolni atz ajánlásokat.

(#43) zojjektum válasza hegedus001 (#42) üzenetére


zojjektum
senior tag

Köszönöm, az is tökéletes lesz. Még ismerkedem sok év android után a rendszerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.