Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nah ez nagyon új hír... Ez megvan ugyanígy itthon is - főleg mióta az emberek annyira aktívan használják a közösségi oldalakat. Még nyomozásokhoz is keresnek a rendőrök tippeket ezekről... :)

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez nálunk is megvan...Én 1 hét múlva kezdek új helyen (ők kerestek meg egy ajánlattal), és az ottani barátom mesélte, minden új jövevényt lecsekkolnak minimum iwiw-n még ők is, nem hogy a HR-sük... :DDD

Mondjuk engem ez teljesen hidegen hagy, a neten található infok elsősorban a magánéletemhez tartoznak, kevésbé befolyásolják a szaktudásom, tapasztalataim. Ha valaki ez alapján akarja mégis megítélni, hogy fogok dolgozni, ám legyen...Pont ezért én se néztem még meg senkit előre, egy esély mindenkinek jár.

Ha meg emiatt nem kapom meg az új állást...no comment... :(

u.i.: a szélsőségek kiszűrésére még azt mondom OK, de egy átlag embernél mit lehet leszűrni? max azt, hogy van-e ízlése, meg humora vagy sem, meg hogy szimpatikus-e első ránézésre...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Jaffafa válasza Polllen (#2) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Elég az, ha mondjuk egy MG-val szimpatizálsz. Sok helyen már ennek se örülnek és nem feltételnül kormánypártiak.
Szerinetm meg evidens, hogy olyan dolgokat nem osztok meg a hálón, amik CSAK RÀM tartoznak. Aki az iwiwen meg a hasonló oldalakon publikussá tesz szinte mindent az meg ne csodálkozzon.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#4) FixY67 válasza Jaffafa (#3) üzenetére


FixY67
senior tag

Mondjuk ezt az általad nehezményezett dolgot én jogosnak tartom: ha valaki törvénysértő csoportosulásokkal szimpatizál, annak semmi keresnivalója egy normális munkahelyen.
Többek közt azért sem, mert nem hinném, hogy egy munkáltatónak leghőbb vágya, hogy egy kollégájuk azért essen ki a munkából, mert épp börtönbüntetését tölti.

...

(#5) kételkedem


kételkedem
addikt

Ha én személyzetis lennék, én is utána néznék a jelentkezőknek a közösségi oldalakon. Aki olyan bornyú, hogy a neten teljesen publikus oldalakra saját magára nézve kínos tartalmat tölt fel, az ne nálam akarjon dolgozni.

Más kérdés, hogy bárki tud csinálni olyan adatlapot, aminek semmi köze a valósághoz...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6) Fooler89


Fooler89
őstag

Igazából én kíváncsi lennék, hogy mivel tudnak ezek a cégek hiteles információt nyújtani akárkiről is. Az egy dolog, hogy mondjuk iwiw meg stb. De azon túl? Mivel lehet azt bizonyítani, hogy nem egy másik ember leült az én gépem elé?

Azon kívül, hogyha nem blogolok, nem írok cikkeket akkor milyen információt tudnak összeszedni rólam ami a munkámra hatással van?

Mod:
Egy interjú azért van, hogy megtudják az ilyen információkat nem? Ha nem látják lehet, hogy nem is annyira számít ez.
Szerintem ennél bonyolultabb az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7) FixY67 válasza Fooler89 (#6) üzenetére


FixY67
senior tag

Leginkább ez a gond az ilyen keresgélésekkel. Az álláskereső esetleg nem is tudja, hogy van a nevére szóló adatlap mondjuk az iwiw-en.
A korábbi hozzászólás kapcsán: valakivel ki akarok szúrni, akkor regisztrálok a nevében valami közösségi oldalra és felveszem a kapcsolatot egy-két rosszhírű társasággal. És még csak tenni sem tud ellene semmit. Pláne, ha nem is tud róla.

...

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Mit csinálnak azzal aki egyik ilyen közösségi oldalon sincs fent? :-) Nem veszik fel? Én pl. se iwiwen, se facebookon, sehol nem vagyok fent. A legszemélyesebb adat rólam a neten az e-mail címem. Még képet se töltöttem fel soha, sehova.

Thanos was right.

(#9) atike válasza Narxis (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Csak úgy, mint én. :) Sehol sem vagyok... :DDD

(#10) bambano válasza Fooler89 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például összevetik az önéletrajzod a netes infókkal és kiderül, kamuztál-e.
az állásinterjún a jelöltek zöme minimum "megszépíti" a tényeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Fooler89 válasza FixY67 (#7) üzenetére


Fooler89
őstag

Én még hozzátenném azt is, hogy az iwiw-en vannak rossz társaságok?
Feltöltök egy olyan képet vagy olyant írok ki az adatlapra ez még oké esetleg belefér mint információ rólam, de azon kívül?

#10 De hogy és mit szépítek?

[ Szerkesztve ]

(#12) FixY67 válasza bambano (#10) üzenetére


FixY67
senior tag

Én meg hülye fejjel még azt is letagadom, amit egyébként tudok. :D

...

(#13) Polllen válasza Jaffafa (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyértelmű, hogy én sem teszek fel olyat, ami csak RÁM vonatkozik, de számomra elég markáns vonal húzodik a munkahelyi és magán életem között.
A közösségi oldalakon közölt tartalmak pedig a magánéletem része. Nem sok köze van a munkában nyújtott teljesítményhez... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) #16820480 válasza bambano (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

mit vetnek össze az önéletrajzból a netes infókkal? a legtöbb, amit megtudhatnak, hogy melyik suliba jártam talán, de ez semmit nem mond igazán...
meg úgy egyáltalán nem értem miért para ez a dolog. ha mondjuk valaki sorozatban nem kap állást ilyen miatt, akkor vagy fogja és megszünteti a social networking fiókját, vagy letiltja róla az idegeneket, ennyi.

(#15) dajkopali válasza #16820480 (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

gondolom, nem csak a közösségi oldalakról van szó, bár arra szokás kihegyezni
egy adott állásra jelentkező szakembernek ezer más megjelenése is lehet, egyáltalán nem biztos, hogy azért nem szimpatikus, mert nem hagyományosak a szexuális szokásai, hanem mondjuk abban a szakmában egy fórumon, egy lapban olyan dolgokat írt, amiket a leendő munkáltatója nem kedvel
és még ezer
szóval: csak azt akartam mondani, nem kell ezt az ügyet feltétlenül csak a közösségi oldalak felől nézni

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) jerry311


jerry311
nagyúr

Engem aztán nyomozhatnak. Rákeresnek a nevemre és találnak egy doktoranduszt, aki profi MS szoftverekben és ez vagy 10 oldalon keresztül google-ban. Persze az nem én vagyok, de szerencsém van a név egyezőséggel. :DDD

(#17) bambano válasza #16820480 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Például beírod a cv-be az iskolát, szolidan elhallgatva, hogy az 5 évből megvan az első 3x meg a második 2x. Majd ugyanezt kiguglizzák rólad két perc alatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) shev7 válasza #16820480 (#14) üzenetére


shev7
veterán

es honnan tudja, hogy mi miatt nem kapott meg egy allast? Nem hiszem, hogy az HR felhivna, hogy hello, lattunk az iwiw-en es hat az alapjan nem mennenk tovabb a processben...

MOD: facebookon nem tudnak ismeretlenek megnezni tul sok infot rolam, iwiw-et meg nem nagyon hasznalok, de mikor allaskeresesben voltam azert jol atneztem mi szerepel a profilomon...

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19) ntomka


ntomka
nagyúr

Hát ez nem újdonság. De tényleg kíváncsi volnék egy pár indokra, ami alapján elutasítottak embereket ilyen módon (és nem a szélsőséges esetekre gondolok).

Polllennek igazat adok. Ha valaki két fénykép, esetleg egy hsz alapján eldönti rólam, hogy alkalmatlan vagyok, holott semmi szélsőséges dolog nincs benne, ahhoz no comment...

ツ Headphones on - World off

(#20) Integra válasza kételkedem (#5) üzenetére


Integra
titán

tudod, hogy hány ilyen ember van? meg persze politizál a legtöbbjük, de esze az nincsen..
teljesen megértem, hogy a cégek be akarják biztosítani magukat a lehető legjobb módon, hogy ne kelljen kétszer végigfutni az egész felvételiztetést.
egyébként meg nem tartom ezt akkora bajnak a mai világban. hülyének lenni alanyi jog, aki meg kicsit eszes, az akár fel is használhatja saját javára a dolgot. hozzá állás kérdése.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) gantum válasza FixY67 (#4) üzenetére


gantum
aktív tag

azoknak nincs is munkahelye, ők mind munkanélküliek. azért érnek rá. :DDD

(#22) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szeretnék új munkahelyre menni

a cv beküldése előtt leszedtem myvip/iwiwről a piálós képeket :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) anulu válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


anulu
félisten

jól tetted :) minimum mínusz pontot jelent kettő vagy több uolyan pályázónál, ha vannak fent ilyen képek/videók a neten a jelentkezőről.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Lunder


Lunder
csendes tag

Megértem a problémát, de nem új, az effajta szelektálást hívták régen lekáderezésnek... Csak akkor nem iwiwen néztek utána, hanem az adott személy más hatóságoknál levő papírjaiba tekintettek be. A rendszerellenes elemeket "szélsőségesek" akkor se szerették. ;]

Véleménynyilvánításra, rendszerellenes dolgokra ott van a facebook - oda nicknéven is lehet regisztrálni, meghívó se kell. Az iwiwje meg legyen mindenkinek teljesen semleges, vagy üres, mint az enyém, elvégre a semmit nem tudják felhasználni adatként.... :DD

(#25) puttputt válasza jerry311 (#16) üzenetére


puttputt
őstag

Ismerős. Mondjuk, szintén nem vagyok fent sehol gyakorlatilag, de ha rám keresnek, akkor találnak pár érdekeset. Pl., hogy elneveztek "rólam" egy főiskolát... :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#26) jerry311 válasza anulu (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akko' neked egy kép sem maradt fent iwiw-en? :DDD

(#27) Integra válasza Lunder (#24) üzenetére


Integra
titán

tulajdonképpen ma már nem erkölcsi bizonyítványt kell nézni, hanem iwiw-es lapokat:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Fooler89


Fooler89
őstag

Amúgy rájöttem, hogy működik ez. Átnézik az összes ilyen nagy napisz*rhoz hasonló oldalt ha fent vagy, akkor esélytelen, hogy munkát kapsz.

(#29) #16820480 válasza dajkopali (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez mondjuk igaz, de szerintem egy fórumozót azért nehezebb beazonosítani, talán IP alapján lehetne, de olyat meg csak hatóság tud elvileg lekérdezni.

bambano: mondjuk szerintem facebookon vagy iwiw-en még sokkal kevesebb információ van az iskoláimról, mint az cv-ben, és csak nagyon szánt szándékkal lehet többet kitölteni.

shev7: oké, ez eszembe jutott közben, hogy valószínűleg nem közlik vele, de eleve érdemes nem hozzáférhetővé tenni az ember fiókját, és kész.

ntomka: én is ezt a véleményt osztom, hogy ahol ilyen alapján ítélnek meg, ott amúgy sem maradnék túl sokáig, mert előbb utóbb azért kiderül. volt valaki a fórumon, aki írta, hogy azért utasították el egy munkahelyről, mert hosszú haja van (és death metalt hallgat). nem mintha ez befolyásolná a produktivitást...

(#30) bambano válasza #16820480 (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szeretném jelezni, hogy a netes lenyomozás nem korlátozódik a facebookra meg az iwiwre. van gugli is, millió betárazott fórummal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #16820480 válasza bambano (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, rendben, és a több ezer/tízezer/százezer fórumos névből hogy azonosítanak be, ha nem élhetnek olyan eszközökkel, mitn a hatóságok (IP címek és használati idő lekérése pl.)?

(#32) bambano válasza #16820480 (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Simán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) #16820480 válasza bambano (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem vagy te kicsit paranoiás? csodálom, hogy még nem köttetted ki az internetet :)

(#34) DigitXT válasza #16820480 (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

"Elkottyantod" magad valahol, pl. megjelenik az e-mailcímed, neadjisten
egy hirdetést adsz fel, megadod a telefonszámod, stb. Ha több helyre is
ugyanazon a néven regisztrálsz, már össze is van kapcsolva az egész...

(#35) #16820480 válasza DigitXT (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, de ezek az azonos nevek csak usernevek. több helyen vagyok ezzel a usernévvel regisztrálva, de attól még nem igazán köthető valós névhez szerintem. vagy ha mondjuk ez szerinted megoldható, akkor kíváncsian várom a tippeket privátban, hogy ki vagyok...
mondjuk én tudnék rá módot, hogy beazonosítsam magam, de ez nem olyan triviális azért, és ezt akkor is tudtam, amikor elkövettem ezeket a netes megnyilvánulásokat.

(#36) #89874944 válasza bambano (#30) üzenetére


#89874944
törölt tag

ki az aki saját, teljes névvel regisztrál forumokon? és mi bizonyitja hogy ő volt az? most regisztrálok Szaros Pista néven aztán teleirom sichájl hungarisshe gárddal az összes létező blogot,forumot, akkor szarospisti nem fog sehol állást kapni?

(#37) bambano válasza #16820480 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kicsit jelző ide nem alkalmas:))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza #89874944 (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy-két közösségi oldalon regisztrál, esetleg mindenhol megadja a becenevét is, utána összekötöd a blogjait, az érdeklődését, a kirándulásait és akkor lesz egy elsődleges kapocs, a becenév, meg több másodlagos, amik ezt alátámasztják vagy nem.

Aki ritka dolgot művel, az másodpercek alatt megbukik:)

Ha te most regisztrálsz valahova, utána irkálsz a fekete sereg nevében, majd raksz fel több helyre is fotókat, amin beazonosítható vagy, akkor két szélsőséges helyzetbe kerülhetsz:
1. azonnal kapsz munkát :)
2. soha többet nem kapsz.

Középutas langyos megoldás nem lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza #16820480 (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Aki el akar bújni, az ne levelezzen különbözően beállított levelező kliensekről:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) jerry311


jerry311
nagyúr

Úgy megijedtem, töröltem is a valós adatokat egyáltalán nem tartalmazó arckönyv fiókomat. :DDD
Na jó, a mások által feltöltött képek fent maradnak, de nem lesz rajtuk az álnevem. :K

(#41) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap olvastam itt a PH-n valakinek a hozzaszolalast,mondom megnezem az adatlapjat.
Nem volt semmi sem kitoltve csak a nev. Nem volt atlagos nev, bedobtam googlbe, megtalatam a blogjat,a sulit ahova jart, hogy milyen iskolai versenyre jelentkezett/ nyert a suliba,meg egy bejegyzest 6 evvel ezelottrol, hogy fiukkal lanyokkal levelezne es mi a cime.Azert ez eleg ledobbento....

(#42) pereces


pereces
tag

Ilyen alapon létrehozhat bárki hamis profilt az ismertebb oldalakon plusz a képzeletbeli melóhoz kapcsolódó weblapot és hozzátartozó kamu blogot több évre visszamenőleg is akár. Talán már van is ilyen cég ami a munkakeresés előtt kedvező netes megjelenést biztosít bárkinek egy kis zsetonért. Van aki diplomamunkákat ír de lesz aki készít hozzá nemsokára gyakorlatot is :DDD

(#43) remington2


remington2
senior tag

Egyszerű. gardistajoska@gmail.com címmel regelek az iwiwre, ott láthatóvá teszem a címem (bár alapból az, vagyis nem rejtem el), szigorúan megyek a politikai hovatartozásomnak megfelelő (szélsőséges)klubba, majd a blog.hu-n is ezzel a címmel osztom az észt x, y, z blogokban, kurucinfon, stb. Ha több személyes adatot is megadtam iwiwen, márpedig igen, akkor elvileg könnyen azonosítható vagyok. Bár más kérdés, hogy már a prohardver se jelzi a regisztrációs címeket, mint régen (esetleg a google archívból), de nem tudom, melyik fórum mennyire biztonságos ebből a szempontból, nem hiszem, hogy mindenki figyelne erre.

Természetesen a nevek és én magam is fiktív vagyok, semmi közöm nincs se magamhoz, se a valósághoz :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#44) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Meglepően könnyen lehet szinte bárkiről RL infókat szerezni... Én eddig általában ha üzletelni akartam valakivel, akkor néztem utána, hogy kicsoda az illető (esetleg valami hatalmas baromságot írt:) ), és 10 esetből 8-ban megtudtam, hogy hogy néz ki, mivel foglalkozik stb.
Egy HR-es, ha van ideje simán megtudhat rólad mindenféle nem idegeneknek szánt információt, elég ha a cv-ben lévő e-mail-edet egyéb netes tevékenységeidhez is használod. Megtalálja mondjuk valami fórumban a nicked, ami ha elég egyedi, simán rákereshet arra is...

Ha nem vagy elég paranoiás, hogy nagyon figyelj az ilyesmikre, akkor szinte tuti, hogy megtud rólad olyanokat is, amit nem feltétlenül a nagy nyilvánosságnak szántál.
Persze a legegyszerűbb vállalható dolgokat csinálni a neten, bár az általános netes viselkedési kutúrát elnézve ez a legtöbb ember számára nem alternatíva. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.