Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza bzoley (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha neked valami sokköbcentis v8-as jeeped van, akkor előfordulhat, hogy abban még nincs környezetvédelmi norma. vagy csak valami alacsony.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) Lenry válasza dabadab (#100) üzenetére


Lenry
félisten

bár én alföldi főutakon vezetek, Vas megyében ritkán járok, de továbbra is fenntartom, hogy abba az előzési helyzetbe, ahol az automataváltó bambasága már létkérdés, bele sem szabad menni.
ha olyan helyzetekben vagy, ahol minden másodperc számít, ott hogy kezelsz le egy váratlan eseményt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#103) Foglalt név válasza bzoley (#99) üzenetére


Foglalt név
addikt

Egy pillanatig ezt el is hittem volna, de aztán valószínűvé vált, hogy nem olyan autóval jársz, aminél ez valóban így működik, csak hiányzik az összehasonlítási alapod. Ha véletlenül mégis Taycan/GT RS-el jársz és azt is rugdosod, akkor elnézést.

(#104) dabadab válasza Lenry (#102) üzenetére


dabadab
titán

ha olyan helyzetekben vagy, ahol minden másodperc számít, ott hogy kezelsz le egy váratlan eseményt?

Ugyanúgy, mint bármilyen más előzés esetén.
Teljesen mindegy, hogy egymásodperces vagy félperces ablakod van a biztonságos előzés megkezdésére, ha abban az ablakban kezded meg, akkor jó vagy és ha valami váratlan történik (az útszéli bokorból előugrik egy őz vagy nem tudom mi), akkor arra ugyanúgy kell reagálnod.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#105) bambano válasza Lenry (#102) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát akkor mondhatjuk, hogy miután értesültél arról, hogy az automata váltó miket is művelhet, még megfontoltabban fogsz vezetni?
mert akkor ez a vita hasznos volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) bambano válasza Foglalt név (#103) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én próbáltam figyelni arra, hogy ki mit írt ide, így az az elképzelés alakult ki bennem, hogy egy elég sok köbcentis v8-as jeep-pel, találgatás szintjén grand cherokee-vel jár.
a jeepben és a v8-ban biztos vagyok, a sok köbcentiben is eléggé, a nagycsirkében nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) Foglalt név válasza bambano (#106) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mondjuk az virgonc egy wartbihoz képest ;] :DDD

(#108) dabadab válasza Foglalt név (#107) üzenetére


dabadab
titán

Legjobb emlékeim szerint a kétüteműeknek kifejezetten élénk gázreakciója volt, sokkal közvetlenebb, mint egy modern, injektoros szívóbenzinnek.

DRM is theft

(#109) Foglalt név válasza dabadab (#108) üzenetére


Foglalt név
addikt

De legalább nehezebb és magasabban van a súlypontja ;) Ha jól értettem a tulajt még a Zsiguli-féle cementeszsákhiány is sújtja a hátsó tengelyt.

(#110) bzoley válasza bambano (#101) üzenetére


bzoley
veterán

Ez megint valami bölcsesség akar lenni ami szorosan kapcsolódik az eddigiekhez? Legközelebb az autó színébe fogsz belekötni? Amúgy Euro4, MDS. Annyira talán nem ciki. Nem szeretem a Jeep-eket, de cég stimmel.

(#111) Coyot válasza Somatom (#70) üzenetére


Coyot
őstag

Meg akkor nem 8 fokozat között kellett válogatni, elég volt 3 is ugye :)

Má' nem

(#112) bambano válasza bzoley (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kötöttem bele semmibe.
TÉNY, hogy a régebbi környezetvédelmi normáknak megfelelő autóknál kisebb a késedelem.
az is tény, hogy a szabadszívású benzineseknél kisebb a késedelem, mint a turbós benzineseknél. azt is elfogadhatod tényként, bizonyítás nélkül, hogy minél nagyobb turbóval fújják meg a motort, annál nagyobb a késedelem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) jerry311


jerry311
nagyúr

Szépen etetitek a PH! fő trollját. :DDD

(#114) bzoley válasza bambano (#112) üzenetére


bzoley
veterán

Ezért használtam korábban a "normálisan megépített" jelzőt. Manapság ez sajnos ezer ok miatt nem nagyon lehetséges. Kivéve EV.

(#115) Lenry válasza bambano (#105) üzenetére


Lenry
félisten

eddig is igyekeztem megfontoltan vezetni, szóval mindeképp

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#116) dabadab válasza bzoley (#114) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a mobil tüdőrákgyár az nem "normálisan megépített", de hát kinek hogy ;]

DRM is theft

(#117) bzoley válasza dabadab (#116) üzenetére


bzoley
veterán

Ez sosem volt szempont építésnél. Ha kellett, még csaltak is a számokkal. Amúgy ezt a címet nehéz lenne elvenni a nálunk nagyon népszerű Ford Tranzitoktól, lepukkant kibelezett dízel fostalicskáktól. :)

(#118) D1Rect válasza jerry311 (#113) üzenetére


D1Rect
félisten

Wut?
Itt se vagyok.

(#119) Lenry


Lenry
félisten

mivel úgy látom ebben a témában kitomboltátok magatokat: itt a folytatás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#120) Somatom válasza Lenry (#119) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már ebben a részben lezárult, mert már az udvaron áll, akkor minek a folytatás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121) nullpoint válasza dabadab (#100) üzenetére


nullpoint
senior tag

"nagyjából háromezer kilométerre lehet ellátni"

Ahh, az Alföld. Ne is mondd. Mindig is imádtam ott ücsörögni és bámulni a messzeségbe, figyelni Moszkvát, Oslo-t, Londont, Egyiptomot. ;] ;] ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#122) Lenry válasza Somatom (#120) üzenetére


Lenry
félisten

hogy legyen mit kérdezned

amúgy továbbra se értem mi a bajod....
ez nem kérdezős topik volt, egyetlen egyszer sem utaltam rá, hogy az lenne. nagyon rég leszoktam arról, hogy PH!-n bármiről kikérjem az itteniek véleményét.
ez itt most arról szól, hogy jutottam el a vásárlásig és mik a tapasztalataim a kiszemelt kocsival.
vagy igazából amiről csak írni akarok, mert ez itt az én blogom.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#123) Somatom válasza Lenry (#122) üzenetére


Somatom
veterán

Mert a korrekt cím az lett volna, hogy mi vezetett ahhoz, hogy X autót vettem. Nem csak én adtam támpontot, tapasztalatot a vásárlásodhoz tök fölöslegesen, hisz a cím már az első pillanatban idejétmúlt volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124) Lenry válasza Somatom (#123) üzenetére


Lenry
félisten

na még egyszer: ez itt az én saját személyes blogom. arról, úgy és olyan cím alatt írok, amilyent csak akarok.
nem kötelező olvasnod, sőt, szeretnélek megkérni, hogy ezentúl ne is tedd, mindenkinek jobb lesz.

másrészt: nem kérdeztem. tényleg. sehol nem kérdeztem. sem a címben, sem a szövegben.
sőt! a szöveg végén egyértelműen utaltam arra, hogy lesz következő rész, amiben megtudhatja az olvasó, hogy mit veszek

ott:

persze aki csak kommentel, de nem olvas, az valóban félreérthet dolgokat, de bíztam benne, hogy az itteni közönségnek ennél több agya van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#125) Somatom válasza Lenry (#124) üzenetére


Somatom
veterán

Nyugodt lehetsz, eszemben sincs folytatásos kisregényt olvasni arról, hogy milyen gondolatok vezettek arra, hogy X autót vetted. Tulépp már az első résztől is megkímélhettél volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126) Lenry válasza Somatom (#125) üzenetére


Lenry
félisten

őőőő jó, majd szólok az embereimnek, hogy ezentúl ne tartsanak pisztolyt a fejedhez, amíg el nem olvasod. :F

többiek: van még hasonló hisztis primadonna, akit megtévesztettem? mert akkor onnan szintén visszahívom a verőembereimet :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#127) Coyot válasza Lenry (#126) üzenetére


Coyot
őstag

Olyat nem tudnál hogy mondom a címeket ahova kell küldeni? :DD

[ Szerkesztve ]

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.