Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Land válasza Fboy (#5949) üzenetére


Land
veterán

Akkor dobjak rá 15-öt és vegyek Prot? Ő ellesz vele amíg meg nem fekszik az is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#5952) Maximum1 válasza student (#5930) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha nem játszol akkor mindenre elég.
Én is Moto g 1gen. 8Gb -ről jöttem, nem bántam meg, kis motot nagyon szerettem, 2 évig használtam, szerintem ez is marad egy darabig.

Esetleg Kínából még ezt lehet érdemes bevállalni, sajna csak a fehér olcsó, és sanszos hogy az elején kell neki a buzerálás,itt van teszt stb...
Paypalal, kuponnal, itthoni vámkezelés nélkül, 8-10 napon belül 42 ezer, a fekete 10 el több.

[ Szerkesztve ]

(#5953) fireman123 válasza eustock (#5950) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a linket ....de miből állapítható meg, hogy ezek pro verziók???? ....az adatokban itt is 2Gb és 16Gb szerepel, nem pedig 3/32 :F

(#5954) eustock válasza fireman123 (#5953) üzenetére


eustock
tag

Az alap változat alsóbb számozást használ.

(#5955) CHIPman válasza fireman123 (#5953) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Xiaomi Redmi 3 2015816 vs Xiaomi Redmi 3 2015817
Maximum1: a 2/16 Mi4c se rossz 170$-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5956) BaLee válasza Land (#5945) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Cseréltessen akksit a Z1C-ben.
Én egy Z1C-t nem nagyon cserélnék le semelyik Redmi 3 variánsra de még ezektől jobb telókra sem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#5957) AaronOS


AaronOS
tag

Sziasztok,

Egy ideje nem foglalkoztam Xiaomi telefonokkal.
A bootloader nyitás számomra új ennél a márkánál. Jár valami hátránnyal? Garanciát befolyásolja?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#5958) fireman123 válasza eustock (#5954) üzenetére


fireman123
őstag

igen, ezt mondja mindenki ....de nem láttam még olyan linket, amelyből kiderült volna, hogy a 817-es valóban a pro....minden eddigi linken a 817-nél redmi 3 volt az elnevezés és 2/16 Gb ....semmi sem utalt arra ezeken az oldalakon, hogy ez pro .....az általad a pro-ról készített fotón látszik, hogy a hátulján ott van a 817-es jel .....a gyakorlatban megállapítható valahogy (ne a linkelt oldalakat vegyük most alapul) hogy ez a teló tudja a Vodás 3G-t???? ....ugyanis vodás vagyok és magyar pro-t szeretnék majd venni nálatok, csak nem akarnék befürödni, hogy gondjaim legyenek a 3G-vel is (a B20 hiányát benyelem nyilván, de a 3G hiányát már nem tolerálnám) ...ezért szeretnék megbizonyosodni ezekről, de a linkelt oldalak erről nem győztek meg, azokból egyáltalán nem derül ki, hogy a 817-es pro.

(#5959) littlerock válasza fireman123 (#5958) üzenetére


littlerock
aktív tag

nemrég vettem egy pro-t... két címkén van a 2015817-es szám...

Pécs mellett 5 km-rel illetve Bp-n a 4G olvasható a kijelzőn. Eddig nem volt gondom a nettel...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#5960) Dani_kp válasza eustock (#5950) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ennek már nem is olyan gravírozott a hátulja, mint a sima redmi 3-nak?

https://ingatlan.com/33821564

(#5961) littlerock válasza Dani_kp (#5960) üzenetére


littlerock
aktív tag

a pro-nak sima a hátlapja csak van rajta egy ujjlenyomat olvasó

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#5962) Dani_kp válasza littlerock (#5961) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen az előbb olvastam róla, illetve néztem képeket is. Kár érte... :(

https://ingatlan.com/33821564

(#5963) fuze válasza Dani_kp (#5962) üzenetére


fuze
őstag

Nem az :D A sima nekem pont emiatt nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#5964) littlerock válasza fuze (#5963) üzenetére


littlerock
aktív tag

jaja... a mintás az olyan csajos...legalább is szerintem

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#5965) vornia válasza fireman123 (#5958) üzenetére


vornia
senior tag

Tudja.
Ezért mentem át a Telenorhoz a vodától,mert "csak" 3g volt ott ahol a Telekom és a Telenor stabilan 4g.

(#5966) fireman123 válasza vornia (#5965) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, köszi az infót...akkor már csak ki kell várnom az eustock-os magyar és fekete pro-t :D

(#5967) menledge válasza fireman123 (#5966) üzenetére


menledge
senior tag

Azt hiszem többen is erre várunk! :P :K

[ Szerkesztve ]

(#5968) nagylaci32 válasza fireman123 (#5966) üzenetére


nagylaci32
tag

Miért éri meg rájuk várni, milyen hozzáadott értéket képviselnek? Tudtommal külföldről rendelve elég jó áron és gyorsan megjön. Netán ők lefordítják magyarra a kezelőfelületet?

(#5969) sagem válasza nagylaci32 (#5968) üzenetére


sagem
addikt

Talált:) Egyrészt lefordított, kigyomlált és stabil felülettel kapod (igaz hogy frissíteni nem lehet, csak ha valamelyik gyárira cseréled) másrészt hazai garancia van rá, és ha raktáron van másnap hozza a futár, persze ezekért cserébe drágább, de nem jelentősen:)

(+biztos hogy a legjobb verziót adják)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#5970) punk17 válasza punk17 (#5850) üzenetére


punk17
aktív tag

Hát engem már a sírás kerülget. Paypalon lecserélték a supportosom, most megkaptam egy új kínait, aki még annyira sem beszéli az angolt, mint az elődje. Szóval azt szeretné, hogy küldjem vissza spanyolba, az én kontómon, amúgy is csak 6 EURO!!! nem tudom mit panaszkodok... :W

if send to Spain for warranty, then justs takese 6 EUR shipping cost,

Jah igen, attól, hogy kínai garival vettem, spanyolba kéne visszaküldeni, szóval fura ez nekem, de mivel alapból hibásat kaptam, illetve a szervíz hozzáértését tükrözi az, hogy a Note romját akarták ráflasheltetni, többször is, hiába írtam le, hogy az nem lesz jó, egy új telefont kértem vagy full refundot. De erre semmi reakciót nem kaptam. Pedig már 2x kérdeztem rá. Szerintem ebből még ma Escalate this dispute to a PayPal claim lesz :O

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#5971) Surda- válasza punk17 (#5970) üzenetére


Surda-
őstag

Sajnos kici kínai így áll hozzá általában. Ritka kivétellel...

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#5972) Maximum1 válasza punk17 (#5970) üzenetére


Maximum1
őstag

Várható volt hogy bekéri.
Azt mondtad megtudod oldani okosban a postát, akkor miért nem küldöd vissza?
Marad még elég időd a refundra, nem hiszem hogy szerelgetni fog a kínai, max romolgat egy kicsit de azt már próbáltad és nem lett jó, tuti ujjat küld majd.

(#5973) CoolBoy323 válasza Maximum1 (#5972) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nagyon rosszul jarna, ha telefon helyett egy kinai ujjat kapna :Y

(#5974) BaLee válasza punk17 (#5970) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem akarok okoskodni, de ezért soha nem rendelnék tabletet vagy okostelefont Kínából de még más európai országból sem amihez nem adnak olyan garit, hogy itthon is érvényes.

A Kínaiak hozzáállása is furcsa, mert nekem volt régebben hasonló storym igaz csak egy elektromos helikopterrel, megjött, nem működött, azt mondták küldjem vissza egy angol címre (ott is van raktáruk) és az általam bescannelt és megírt postai blokk alapján kifizették a postaköltséget teljesen (nem volt kevés, vagy 3500ft) és ezzel együtt már útnak is indítottak egy új terméket.

Azt még hozzáteszem, hogy 2 ismerősöm is rendelt Kínából telefont, az egyiknek elkapta a vám így inkább ki sem fizette a vámot (lol) hanem megvárta amíg visszaküldi a vám a feladónak, persze hiába reklamált az eladónál, bukta az egészet jogosan.
Másik munkatársam telefonját megvámolták + áfa + kezelési költség és drágábbra jött ki így, mintha megvette volna itthon, magyar garival.

Egy tanács a végére, írd meg nekik hogy te visszaküldöd szívesen Spanyolországba de a postaköltséget térítsék meg neked!

(#5975) Surda- válasza punk17 (#5970) üzenetére


Surda-
őstag

Paypal elvileg állja a visszaküldés költségeit,ennek olvass utána.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#5976) Maximum1 válasza CoolBoy323 (#5973) üzenetére


Maximum1
őstag

jogos, valamiért ezt dobta javításnak a gép, nem figyeltem :DDD : újat

(#5974) BaLee sajnos a magyar garancia sem ér semmit, inkább küzdök a kínaiakkal, 10 nagy értékű rendelésből 1 volt bukta de az sem teljesen, kb az érték 20%-a.

Magyar példa, decatlon, vízálló kerékpár lámpát elkezdte szétszedni az ember a recepciós pultnál hogy megcsinálja, mondom ezt fejezd be, add a lóvét.
Manapság mindenhol van egy hozzáértő aki inkább megszerelné minthogy kitöltse a papírokat, de az is lehet hogy ez már elvárás a multiknál.

[ Szerkesztve ]

(#5977) punk17 válasza Maximum1 (#5972) üzenetére


punk17
aktív tag

Persze meg tudom oldani, de nem a posta a gond, hanem hogy a hozzaállasuk siralmas.Illetve, hogy semmi szakértelme a szervíznek. Nem is az a gond, hogy bekéri, az tiszta sor, tudtam hogy kelleni fog. De itt szó sincs új készülékről, ezt akarjak bütykölni, amihez meg semmi kedvem. Az meg, hogy én írok nekik szépen, kulturáltan, de nem képesek elolvasni, csak kb. az első mondatra reagálnak, fel szavakkal, hiába kértem már többször is, hogy olvassa végig és válaszoljon, az meg teljesen felb@sz.

(#5974) BaLee:
Persze, már írtam nekik, hogy nem az a gond. Én visszaküldöm, csak ők mindenképpen javítani akarják.

(#5975) Surda-:
Nem az a gond, hanem a javítás, illetve, hogy hülyének nézik az embert.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#5978) vornia válasza fireman123 (#5966) üzenetére


vornia
senior tag

Azért a biztonság kedvéért keress rá a frekvenciatáblázatra, valahol itt az oldalon van egy topik neki, nézd meg a környékeden a voda milyen frekiken elérhető + ezekből a készülék miket ismer.
Úgy könnyebb döntést hoznod :)

(#5979) zsozsoooooo válasza BaLee (#5974) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Most akkor van vám vagy nincs telefonra külföldről rendeleés esetén?

link
"Telefonra, tabletre nincs vám, csak ÁFA-t kell fizetni!"

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#5980) trebrona válasza zsozsoooooo (#5979) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nincs, csak 27% áfa és 2000,- vámkezelési díj, ha a posta intézi. Kérem ezt a kérdést a linkelt topikban boncolgassátok tovább, köszönöm!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5981) fireman123 válasza vornia (#5978) üzenetére


fireman123
őstag

A 817-es 3G-nél az UMTS 2100-at tudja [link], viszont a Vodafone a 3G-t 900 Mhz-en és 2100 Mhz-en szórja, a linken lévő cikk szerint nagyvárosokban 2100-on, viszont vidéken 900-on szór a Voda ....én vidéken lakom, így lehet megszívom mert lakóhelyem környékén esetleg 900 Mhz-es a Voda????? ...azt honnan lehet tudni pontosan, hogy az ország mely részén megy 900-on és melyiken megy 2100-on???? :Y ...ajajjjj

(#5982) vizslakutya válasza menledge (#5967) üzenetére


vizslakutya
senior tag

De már mióta! Azt hiszem én már nem várok rájuk,ma rendezem a Magentát és elhozok P 9 Lite telefont.Egy vevővel kevesebb jut nekik.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#5983) Orlin válasza vizslakutya (#5982) üzenetére


Orlin
addikt

Én is várom már nagyon,de szerintem max június közepére lesz belőle valami.Az utolsó velük folytatott levelezésem alapján. :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5984) fireman123 válasza fireman123 (#5981) üzenetére


fireman123
őstag

A linken azt írják, hogy a térképen a sárga szín a 900 Mhz, míg a piros a 2100 Mhz ....ez helytálló, van valakinek erről infója? ...a térkép jelmagyarázata szerint a színek a kültéri illetve beltéri lefedettséget jelzik ....szó sincs ott Mhz-ről :F

(#5985) ttt1


ttt1
őstag

Bekapcsoltam a Fastboot-ot de 10 perce az van kint a képernyőn.Hogyan lehet kikapcsolni vagy normál módban újraindítani?

(#5986) borsodika válasza ttt1 (#5985) üzenetére


borsodika
őstag

Ha éppen nem frissítesz fastbooton keresztül akkor parancssorból a fastboot reboot parancs segítségével vagy addig nyomod a bekapcsoló gombot amíg újra nem indul.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#5987) SirAlo válasza fireman123 (#5981) üzenetére


SirAlo
aktív tag

De most a xiaomi miert szorakozik ezzel a frekvenciaval? Miert nem adjak ki mindenhol ugyanazokkal a frekvenciakkal? Hardveresen ugyanaz mind, ennyi plusszkoltseg az antenna? Szerintem ez a vevok megtevesztese, rakeresel a telefonra csak egy specifikaciot dob fel, megveszed a telefont es amit megkapsz mar mas specifikacioval bir...

[ Szerkesztve ]

(#5988) sagem válasza SirAlo (#5987) üzenetére


sagem
addikt

Ez nem a Xiaomi sara, hanem a kereskedőké, a Xiaomi elsődleges piacain nincs gond a frekvenciákkal, az meg őket -sajnos- nem érdekli, hogy a világ minden részéről szeretnének rendelni a telefonjukból:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#5989) SirAlo válasza sagem (#5988) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Pedig nekik is érdekük szerintem a minnel több eladas, amugy kinaiaknak is csak jol jön ha tud tobb frekvenciat is, pl ha utaznak, nyaralnak stb

(#5990) fireman123


fireman123
őstag

nincs valami app amivel meg lehet nézni, hogy milyen frekvencián szórnak az adott helyen?

(#5991) sagem válasza SirAlo (#5989) üzenetére


sagem
addikt

A pénzesebb kínaiak nem X telefont vesznek azért, náluk is jelen van az Apple és a prémium márkák, no meg a Xiaominak nagyon fontos piac pl. India is (és ott sem a tehetős réteget célozzák meg, inkább "néptelefont" gyártanak, jó ár/érték aránnyal, néhány dologban kompromisszummal). De ahogy növekednek úgy lesz egyre nagyobb esély arra, hogy jobban ráfekszenek pl. az európai piacra is:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#5992) fireman123


fireman123
őstag

Ha nem sikerül kideríteni, hogy a Voda a 3G-t hol adja 900 Mhz-en és hol 2100Mhz-en akkor a Pro-val sokaknak gondja lehet, mivel a pro csak a 2100-at tudja, szemben a redmi3-al amely mindkettőt :W ...nem is értem, hogy mi a francért kell ezt így variálni ...kiadnak egy drágább típust több RAM-al és nagyobb tárhellyel, és kispórolnak belőle pár ilyen freki dolgot :Y ...így nem biztos, hogy merek venni pro-t :(

[ Szerkesztve ]

(#5993) fuze válasza fireman123 (#5992) üzenetére


fuze
őstag

Idézem eustock Hsz-át:

Magyarországon használt frekvenciák:

2G : GSM 900, GSM 1800
3G : UMTS 2100 (Band 1)
4G : LTE 1800 (Band 3) LTE 800 (Band 20) (Xiaomi készülékek esetén nem elérhető a B20)

Ezek szerint nem ad 3G-t a voda 900 Mhz-en nem?

Szek.: Meg amúgy is, ha megrendeled eladod ugyanannyiért ha nem jó. Semmi bukó!

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#5994) fireman123 válasza fuze (#5993) üzenetére


fireman123
őstag

A linken lévő cikk szerint:
"- T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz
- Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz
- Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz
A Telenor és a T-Mobile a sávok szempontjából nem különbözik egymástól, viszont a Vodafone más, lényegében miatta készül eme írás.
Városokban, illetve sűrűn lakott terülteteken mindhárom szolgáltató a 2100 MHz-es frekvenciát használja jeltovábbításra. Ezzel szemben gyéren lakott vagy nagyobb területek beszórására alkalmasabb a 900 MHz-es frekvencia, amit viszont egyelőre csak a Vodafone alkalmaz."(/I)

No most már csak az a kérdés, hogy kisvárosokban is (ahol lakom) 2100-on megy a Voda vagy csak 900 Mhz-en. :F ...ezt kellene valahogy kideríteni :K

MTK soc-os telóra van app amivel meg lehet nézni, hogy milyen frekin megy a szórás, de ismerettségi körömben senkinek nincs ilyen telója lakhelyemen :W ...sajnos snapdragon soc nem támogatott az appban.

[ Szerkesztve ]

(#5995) Narakh


Narakh
senior tag

Van olyan vállalkozó kedvű tulaj, aki ráér hétfőn napközben öt percre a belvárosban, hogy megvizslathassam a készülékét? Sokat segítene.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#5996) CoolBoy323 válasza Narakh (#5995) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mikor, hol, melyik belvaros, melyik tipus? :)

(#5997) jazzkifli


jazzkifli
tag

A Pro ujjlenyomat olvasóját tudják használni az alkalmazások azonosításra/belépésre?

Aláírás

(#5998) fuze válasza jazzkifli (#5997) üzenetére


fuze
őstag

Én láttam egy videót ahol a twittert pont így oldották fel.

adms.hu | UI Designer

(#5999) littlerock


littlerock
aktív tag

Na uraim! Kamera hiba.
- időbélyeg kikapcsolva, helyszín kikapcsolva, stb...

Viber alkalmazás alatt nem hajlandó bekapcsolni, és eddig kb utána jelentkezett a kamera hiba. Az előbb, csak kameraváltás után...

Újraindítás után minden oké...

Esetleg ötlet?

R3Pro

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#6000) Surda-


Surda-
őstag

hoppa Microsoft Xiaomi.? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.