Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) peestike


peestike
senior tag

segítséget kérnék Urak!
valaki kimentene nekem egy DocumentsUI.apk-t?
hogy ne kelljen újra rakni a rendszert? nagyon megköszönném.
szóval úgy sikerült, hogy próbálgattam a rendszert anno. nyomtam kíváncsiságból a disable-t néhány alkalmazásra. közben nem is használtam ezt, el is felejtettem.
vártam a nyitó engedélyt, közben be volt állítva a mentés, meg csináltam is, gyanítom valamikor ekkor mentette el ezt, hogy disable-ra van állítva az apk.
tegnap bootloader nyitás, rom csere, twrp, aztán automatikusan letöltötte az alkalmazásokat a telóra, mindenféle restore-t csinált. nézegettem a alkalmazásokat akkor vettem észre, hogy a dokumentumok disable. WTF? :F
hiába nyomtam az enable-t, nem jelent meg az ikonja, aztán addig játszottam, míg töröltem. van root. ;]
idegesítő bug, főleg, hogy nem tudtam megfejteni. újraindítás után ismét disable volt az app. enable, aztán nem történik semmi. köszönöm! :R :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5702) razorka777 válasza peestike (#5701) üzenetére


razorka777
veterán

DocumentUI

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5703) peestike válasza razorka777 (#5702) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm szépen! :C :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5704) TripleB


TripleB
senior tag

Feltoltam a Spemall romot, így minden szép és jó. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5705) razorka777 válasza peestike (#5703) üzenetére


razorka777
veterán

Nincs mit. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5706) Viktor0610 válasza Ereshkigal (#5680) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is mindig rákeresek a fórumon a frissítésre, nem várom meg az OTA-t. :)

Samsung Galaxy A54

(#5707) Mateosz válasza Mateosz (#5698) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Azt még kifelejtettem, hogy amúgy a telóra böngészőt telepítve (firefox), böngészőben simán be tudok lépni a fiókomba, semmi gond sincs.

Illetve a tegnapi próbálkozásokkor (google acc hozzáadása) kétszer is kaptam emailt, hogy a telefon belépett a fiókomba (tudjátok, ilyen figyelmeztető emailt, hogy én voltam-e, aki belépett).

Egy kis konteo: most akkor a rom kifigyelte a jelszavam és belépett helyettem, engem meg nem enged be? :F

*** Be prepared! ***

(#5708) TripleB válasza Mateosz (#5707) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem is volt ilyen, mindkét google fiókommal. Hajnalban meg fogtam magam és felrakrtam a Spemall-os romot, azóta minden flottul megy. Se szarkaláb, se semmi.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5709) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Gearbestrol van valakinek ilyen telefonja? Sima Redmi 3. Az erdekelne hogy onnan milyen Rommal jön, meg nincs meg a telefon de arra gondoltam hogy amíg nem jön ki rá a Miui 8 addig nem mókolom, használom a gearbestes romot

(#5710) littlerock válasza SirAlo (#5709) üzenetére


littlerock
aktív tag

A sima 3-as van az Eustock-on... persze, picit magasabb az ára, de ha a kínai motyót elvámolják, mindjárt más a kép...

hamarabb itt van, van rajta normális szoftver...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#5711) SirAlo válasza littlerock (#5710) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Mar megrendeltem gearbestrol eu raktárról

(#5712) trouble válasza TripleB (#5708) üzenetére


trouble
senior tag

Azzal működik az újjscanner ?

(#5713) Viktor0610 válasza trouble (#5712) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[GN]Nem, csak a régi. ;] [/GN]

GN=grammar nazi

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5714) fireman123 válasza CoolBoy323 (#5697) üzenetére


fireman123
őstag

No most akkor a Pro hátlapja fém vagy műanyag????? :Y ...ha lesz az eutocknál elfogadható áron és magyar nyelvvel akkor vennék, ezért jó lenne ezt (is) tudni :R

(#5715) TripleB válasza trouble (#5712) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, tökéletesen teszi a dolgát. Mind a tíz ujjamat beszkenneltem, de még vagy három lábujj is belefért volna a repertoárba. :D

(#5714) fireman123
Rakjak rá mágnest? ;]

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5716) Viktor0610 válasza fireman123 (#5714) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy változtattak a hátlap anyagán a Pro esetében. ;)

Samsung Galaxy A54

(#5717) liskov


liskov
tag

Lenne egy kis gondom. Van egy 3 hetes Redmi 3 PRO-m.
A Jack csatlakozójával valami nem stimmel. 3 különböző fülhallgatót is próbáltam csatlakoztatni hozzá, egyiket sem veszi be. Az egyikkel előtte már használtam 2 hetet, az egy Sony MDR-E9LP. Szabvány cucc.
Nem hiszem, hogy bármi idegen cucc belekerült volna, mert asztalon tartottam nagyrészt, néha zsebben, ahol egyedül volt.

Hiába próbálom beledugni a csatlakozót a telefonba, egeyszerűen amikor kattanna, nem, történik semmi, sőt durván ellenáll. Próbáltam már határozottabban is belenyomni, de semmi, ellenáll. Próbáltam kifújni, kiporszívózni, nem használt.

Mit javasoltok mivel próbálkozzak? Az aliexpressen a buyer protection már lejárt sajnos.

(#5718) liskov válasza liskov (#5717) üzenetére


liskov
tag

Szerkeszteni már nem tudom. Gyökér voltam. Valami szösz darab belekerült és csak úgy derült ki a dolog h egy gemkapocssal elkezdtem matatni benne és megütközött valamiben. Majd kanalazó mozdulatokkal kiszedtem.

A lényeg h megoldódott és vigyázzatok a szöszökkel.

(#5719) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, tegnap megjött a nyitási engedély, fel is raktam a telcsire a legfrissebb EU Stable romot. Azóta többször is tapasztaltam, hogy a google szinkron nem, vagy csak nagyon nyögvenyelősen megy. Most épp a gmail nem akar szinkronizálni, azt mondja lépjek be és a play store is bejelentkezést kér. Ezt már tegnap is eljátszotta. Hiába nyomok rá többször is hogy lépjen be, nem sikerül neki. Próbáltam a szinkront ki-be kapcsolni, külön és mindegyiket is, rákattintottam a szinkron mostra, próbáltam a play storenál a cache-t törölni, semmi se segített. Mit lehet ezzel tenni? Köszi...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#5720) Viktor0610 válasza Gabócza (#5719) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fiók eltávolítás majd újra hozzáadás? :)

Samsung Galaxy A54

(#5721) Bounti válasza liskov (#5718) üzenetére


Bounti
aktív tag

Ilyenkor jön jól a sűrített levegő.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5722) gerii válasza TripleB (#5715) üzenetére


gerii
addikt

Tezsvírem, az álumíniumot nem fogja a mágnes ;)

Valaki gondolkozott esetleg Note3Pro-n e helyett, mert már nem nagyon bírom kivárni a Pro-t Eustocknál.

[ Szerkesztve ]

(#5723) Viktor0610 válasza gerii (#5722) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:))

Samsung Galaxy A54

(#5724) menledge válasza gerii (#5722) üzenetére


menledge
senior tag

Már én is tűkön ülök... várom az eustockot, de nagyon remeg a kezem a spemall oldalán. :DDD

Nálam a note széria kizárva, nem táblát akarok, már ez az 5 col is kicsit nagy. :B

(#5725) gilead


gilead
tag

Én sem bírtam várni... :N
Ezért vettem meg a hardveraprón, zsír új fekete prót, és fél óra múlva át is vettem itt Bp-n. :K

(#5726) menledge válasza gilead (#5725) üzenetére


menledge
senior tag

Annyit én viszont nem adok érte, szóval vagy eustock vagy spemall. Attól függ, előbbi meddig húzza, de már nem várok sokáig az biztos. :)

(#5727) peestike válasza peestike (#5701) üzenetére


peestike
senior tag

valakinek erre lenne ötlete, hogy a vérbe lehetne megcsinálni? [link]
akárhány romot teszek fel a documents alapból disable.
hiába nyomom az enable-t, nem segít, aztán külső sd miatt csak kellene ez az alkalmazás is.
még egy ilyen konok rendszert, mint ez még nem láttam... :W :W

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5728) Viktor0610 válasza peestike (#5727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valami hiba lesz a mátrixban.
Ahogy én láttam, az SDfix tiltja le a DocumentsUI-t, tehát, ha van root és szeretnéd a külső SD-nek is megadni a nem gyári appokban az írásjogot, nem baj, ha ez az APK tiltva van. :)
Ha nincs root, és/vagy nem szeretnéd futtatni az SDfixet, akkor nincs ötletem.

Nem lehet, hogy az általad próbált ROM-okban alapból engedélyezett a külső SD-re valóírás? Mert akkor meg nem is érdekes ez az APK.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5729) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Húgomnak kellene egy telefon és megtetszett neki a redmi 3.Kell valamit tudni esetleg mielőtt megvesszük?6.0 kijött már rá vagy kifog jönni?Mik a vélemények a telefonról?Ár/érték arányban gondolom nincs párja.

[ Szerkesztve ]

(#5730) peestike válasza Viktor0610 (#5728) üzenetére


peestike
senior tag

xiaomi.eu-s rom van a legfrissebb, így van root, fálkezelők írják/olvassák.
azért bosszant csak, mert valamikor százezer éve megvettem az sd maid pro-t, az meg összefo..a magát, így hogy nincs külön megmutatva neki az sd hiába van root. de már kezdem feladni.... hagyom a csába...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5731) Viktor0610 válasza SybenX (#5729) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló elolvasása javasolt. :D Bár jó pár infó van, ami vásárlás utánra érvényes.

A 6.0 talán ki fog jönni rá, de a MIUI 8 biztosan (egyelőre 5.1 alapon).

A véleményekről olvashatsz itt sokat-sokat. :) Általában pozitívak.

Samsung Galaxy A54

(#5732) Viktor0610 válasza peestike (#5730) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit szeretnél vele tenni?

Csak mert egy korábbi ROM-on emlékszem, problémázott nekem is a Documents miatt, de most nem futok bele a hibába, és el is érem benne az SD-t.

Plusz most lefuttattam egy funkciót, az is hiba nélkül végigment. :)

(Legfrissebb EU dev. ROM. Root van, SDfixet lefuttattam, Documents tiltva. :) )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5733) peestike válasza Viktor0610 (#5732) üzenetére


peestike
senior tag

Csak az sd maid miatt kellett volna. Valamiért nagyon szeretné tudni az app, hogy melyik az sd kártya. Mivel gyakorlatilag nincs documents, így nem tudom neki megmutatni, ezért használhatatlan lesz az sd maid. Root nélkül a es file explorer is nyígott, de root miatt már nem.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5734) Viktor0610 válasza peestike (#5733) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most próbálgatom az SDmaidet az előbb említett "konfiggal". Mi az, ami nem megy? Vagy milyen hibaüzenettel találkozol?
Mint írtam, nálam nincs vele hiba, tehát nem feltétel a Documents APK.

Samsung Galaxy A54

(#5735) liskov válasza Bounti (#5721) üzenetére


liskov
tag

Az pont nem volt itthon. De sima fújással és porszívóval nem lett jobb. Na mindegy, tanulság levonva. :)

(#5736) peestike válasza Viktor0610 (#5734) üzenetére


peestike
senior tag

Hibaüzenet nincs, csak amikor rányomok a jobb alsó sarokban a kb frissítés gombra, akkor végtelen "karikázásba" kezd. Az összes menüpontnál ez van. De már feladtam. Köszönöm szépen, hogy rápróbáltál.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5737) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Redmi 3 Pro, amit múlt héten rendeltünk spemallról. China stable volt rajta, semmi root illetve egyéb mókolás. A play volt még rátéve, de az csak mint user app. Másnap hívtak, hogy reggelre a telefon újra indult, de mondom ne foglalkozzanak vele, megkapom a nyitási jogot, rárakom a xiaomi.eu-s romot és mindenki boldog. Ez a hiba egyre gyakoribb lett, majd 3 nap elteltével, addig jutott a történet, hogy már el sem indul a telefon. De mivel én Pesten voltam, a telefon meg Egerben, ezért csak tegnap tudtam ránézni. A kernel elindul, elkezdené betölteni a droidot, és kb 2mp-re rá újraindul és ezt játssza míg le nem merül. MIFlash-sel már több romot próbáltam újra húzni rajta, ami mindig sikeresen le is ment(full flash-t nyomtam), ám a telefon nem hajlandó elindulni, ugyan azt csinálja. Tettem rá TWRP-t ami zárt bootloaderre való, nyomtam rajta factory resetet is, és file managerből látszólag mindent megcsinált. A system partició is hibátlannak tűnt szemre. Valaki találkozott már hasonlóval?

Illetve egy kis megjegyzés, mert eddig nem találtam infót, hogy ki lehetne kapcsolni a telefont ha bootloopol.
Ám ha berakjuk fastbootba módba, és nem dugjuk rá gépre, akkor pár perc után szépen kikapcsol :)

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#5738) Viktor0610 válasza punk17 (#5737) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rossz a készülék. Kapcsolatfelvétel a Spemallal, majd vissza Kínába. :)

Samsung Galaxy A54

(#5739) punk17 válasza Viktor0610 (#5738) üzenetére


punk17
aktív tag

Szomorú vagyok, rengeteg xiaomi készülék van a családban, eddig ez az első rossz :(

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#5740) Maximum1 válasza punk17 (#5739) üzenetére


Maximum1
őstag

Vannak itthon is szervizek, eu stock, wayteq, xiaomi shop, hardverapró, ezekkel vedd fel a kapcsolatot.
Egy visszapostázás Kínába 6-7 ezer forintba fáj és kb. 1 hónap míg lezajlik az ügy.

(#5741) Surda- válasza punk17 (#5739) üzenetére


Surda-
őstag

Spemallnak van Spanyol szervize.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#5742) trebrona válasza Maximum1 (#5740) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha EU garanciával vette, akkor elvileg Spanyolországba kell küldenie. Most kiderülhet, mennyire megbízható a bolt. Sajnos punk17 kárára.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5743) punk17 válasza Maximum1 (#5740) üzenetére


punk17
aktív tag

Köszi a tippet, de inkább visszaküldöm, amúgy se bízok az itthoni szervizekbe, akkor már inkább magam csinálnám, ha már amúgy is mérnök vagyok :P A posta nem tétel, megtudom oldani okosban ;)

(#5741) Surda-
Én jó öreg kínai garival vettem, szóval tuti Kínába kell küldeni.

(#5742) trebrona
Jaja kiderül, de én alapból PayPalon indítottam a ticketet, és ha probléma lesz, akkor sokkal egyszerűbb lesz megoldani, mivel kapásból mindent látnak, illetve tapasztalatból sokkal készségesebbek valahogy az eladók, ha Paypalon keresztül intézi az ember a dolgot, mintha csak úgy levelezne velük. Illetve a Paypalos határidőkről már ne is beszéljünk. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#5744) Raruh válasza punk17 (#5739) üzenetére


Raruh
tag

Ha paypallal vetted, akkor igényelhető refund a postaköltségre, amiért kiküldöd. De mindenképp vedd fel a kapcsolatot a bolttal.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#5745) trouble válasza punk17 (#5743) üzenetére


trouble
senior tag

H már így alakult majd oszd meg velünk a menetről a részletek!
Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#5746) peestike


peestike
senior tag

megosztanék én is egy kis tapasztalatot, hátha más is jár így netán.
szóval a történet, szerencsére happyend a vége. :)
nyitott bootlader, twrp, xiaomi.eu-s rom, root. innen indult.
azt gondoltam, hogy kemény leszek, kipróbálok valami romot miui fórumról. [link]
twrp-s telepítés, reboot. na, itt lett egy szép bootloop. olyan, amit még androidos teló nekem nem produkált.
a boot logo bevillant csak, majd ismét villant, aztán semmi. fastboot mód csak minden 3. próbálkozásra jött be.
próbáltam a miui multitool progit, hogy a twrp-t ismét ráteszem, de a hibaüzenet szerint a rom visszazárta a bootloadert. ekkor kipróbáltam a nyitást, de a bootloader nyitó progi hibaüzenetet dobott, 50%-nál megállt a tudomány. szóval se download mód, se nyitott bootloader, semmi. kezdtem ideges lenni, nem kicsit.
kiderült, hogy a download mód elérhető közvetlen a volume up+volume down egyszerre megnyomásával is. működött is, miflash, próbáltam feltenni a kínai dev romot. aztán hibaüzenet, 4s után a folyamat megáll:
Elérte a fájl végét (0x80070026 Receiving hello packet)
gugli, fél óra, aztán egy tipp. download mód elérése újabb módszerrel: on+vol up+vol down egyszerre.
sikerül is, miflash, flash all, aztán lett is öröm, mert simán felment a kínai dev, bootloader újranyitás is végigment, aztán most már ismét xiaomi.eu-s rom ismét. (majd max valami normális cm romot fogok csak kipróbálni, ha lesz, mert a csengés hangerő és az értesítési hang összekötése még mindig nagyon bosszantó nekem)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5747) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!
Megleptem az asszonykámat egy "natúr" redmi 3-al. A készülék nagyon bejön (nekem is, gondolkodom a note 2 primeom cseréjén, de sztem megvárom a Pro-t magyarul... :)) ), viszont vagy egy nagy gondom. A drága páromnak mindenféle összeesküvés elméletei vannak a netre feltöltött adatokkal kapcsolatosan, ezért Ő semmit nem hajlandó felrakni netre, illetve sehová ami felhő alapú. Szóval a baj a telefonkönyv. Ő úgy gondolja, hogy senki más adatait nem tölti fel akár még ae e-mail fiókjába sem, mert ahhoz kis túlzással bárki hozzáférhet, és más személyek valamint az Ő adataiban ne turkáljanak. Viszont én nem találtam olyan lehetőséget, hogy a készülékre menteni számot, tud ilyet valaki? A SIM-re mentés nem megoldás, mert annak erősen korlátozott a kapacitása. Még annyi, hogy a céges telefonja egy CAT B15Q és azon android 4.4.2 van, ott van lehetőség készülékre menteni, nem muszáj vmi online fiókot megadni.

[ Szerkesztve ]

(#5748) hevizms válasza dioka7 (#5747) üzenetére


hevizms
addikt

Telefon tárhely vagy sd kari

(#5749) dioka7 válasza hevizms (#5748) üzenetére


dioka7
senior tag

De nincs telefon tárhely és SD kari sem. Ha igen, hol találom? Ha rábökök, hogy új névjegy, akkor felajánlja a MI fiókot, vagy a Gmail fiókot. A CATnél pedig ott van a "telefon" lehetőség is. Itt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5750) hevizms válasza dioka7 (#5749) üzenetére


hevizms
addikt

Most lehet félreértettem?A kontaktokat szeretnéd menteni a Redmi3-on nem?Rámész a kontaktokra,majd bal alsó gomb hosszan nyom és a felbukkanó menüben ott lesz a lehetőség

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.