Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

hat az ara igy piachoditasi szandekkal nem igazan alacsony :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) TayRol válasza arn (#1) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem a kezdőárral nincs gond.:) ellenben ez a design... nembegyere.

(#3) Tin


Tin
veterán

Canon 650D kis vázban... Akkor már inkább a DSLR méretre szavazok.

(#4) csakb válasza arn (#1) üzenetére


csakb
őstag

A Nikon 1 V1 duplakit 1030 EUR-ról indult, most 760-800 környékén van. Igaz, a V1-be legalább raktak EVF-et.

De szerintem is meg van húzatva, aki 800 EUR-ért nem Pana GH2-t vesz, ha igazán jó MILC-et szeretne. :)

(#5) lujó55 válasza TayRol (#2) üzenetére


lujó55
őstag

szerintem meg pofás kis darab, de az ára tényleg zsebbenyúlós.

(#6) schawo


schawo
titán

Meglátjuk, hogyan teljesít a fázis autofókusz adapterezett üvegekkel. Ha jól, akkor lehet, hogy gyors terjedésre van ítélve.
Ha kis méret kell, akkor ott a 22/2, ha nem számít, akkor olcsó, jó objektívek hada vár.

Kár, hogy az EVF-et lehagyták róla.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) Sefter


Sefter
veterán

ebben a szegmensben továbbra is a Pana/Oly páros marad a király SZVSZ

Psn ID: sefter_hun

(#8) jjeahh válasza csakb (#4) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pana gh2-ben nem kisebb az érzékelő? a nikonban meg még kisebb...tudtommal.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9) arn


arn
félisten

olasz video [link] angol [link]

nem lesz egyszeru dolga :) usaban a panakat baromi olcson adjak - pl a kifuto gf3 kitben 380 dollcsi, de a gx1 is 550 korul van, ami egy eleg jo masina. kb ennyiert kellene adniuk, ha nem csak arra szeretnek hasznalni, hogy elmondhassak, hogy van ilyen is a repertoarban.

az akkuido meg milc kategoriaban is sovanyka.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) TayRol válasza csakb (#4) üzenetére


TayRol
veterán

természetesen van jobb ár/érték aránnyal rendelkező gép, de szvsz kezdő árnak nem vészes.

az más dolog, hogy egy EVF milyen sokat lendített volna a piaci helyzetén.

(#11) A Zéé válasza schawo (#6) üzenetére


A Zéé
addikt

AZ EVF még hagyján, de barátnőm SX120 IS-én több gomb van, mint ezen. Nagyon kompaktosan kezelhetőnek tűnik.
Igazából olyan kötelezően megfutott körnek tűnik számomra ez a masina. Túl sok fejlesztés nincs benne, hogy ne kerüljön sokba, és nem is úgy van árazva/kiépítve a rendszere, hogy nagyon bezavarjon a belépő tükrösöknek.

Képminőséggel biztos nem lesz gond, és a pici 22-es fix obi is jónak tűnik, akár csak magában is elég lehet, de a kezelhetőség eléggé gyenge pontjának tűnik így elsőre.

Just a simple Lineman...

(#12) Tulku


Tulku
veterán

Lefogadom hogy sok kanyon optikával rendelkező vesz egy ilyet rohangálós gépnek...
22 mm-es optikával egy L-es optikánál rövidebb (ugyan valamelyest szélesebb, de laposabb) tehát elviszi a nagy tatyót, aztán ha kötetlen családi sétára vágyik felnyalábolja ezt belőle...

És idővel azt veszi észre, hogy egyre több helyre ezt viszi :)

Ha a képminősége G1x szint lesz jóval gyorsabb működéssel akkor egyértelműen venni fogják!

(#13) arn válasza Tulku (#12) üzenetére


arn
félisten

hat a videokbol az af nem tunt nekem tul acelosnak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Aki felcsavarja ezt a batár nagy telét a kompakt méretű vázra, az aztán biztosan tudja, h mit csinál... De minek? Csak elmondható, h ilyen is van :U Azé' jó a milc, mert megöli a kompakt fgépet és a dslr-t egyszerre. :D

(#15) Tulku válasza arn (#13) üzenetére


Tulku
veterán

Kanyonnak, nikonynak nagy elmaradása van milc téren...ha az eddiginél nagyobb energiákkal állna rá a rendszer fejlesztésre, akkor is 1-2 év mire beérné a panoly-t...de szerintem nem célja, hanem az eddigi fan-ok megőrzése, ráadásul új termék rájuk kényszerítésével.

Még egy célközönséget tudok elképzelni; a képzetlen márkaismerőket...az a lényeg, hogy kanyon vagy nikony felirat legyen rajta és kicsi legyen...panáról esetleg nem is hallottak.

Hellyel-közel ez olyan nikony1 ellenlábasnak akar látszani, persze az érintő képernyő sokat dob rajta (gf2-3 szint drágábban) illetve az adapterezhetőségben bíznak (nem is biztos hogy objektív parkot fejlesztenek mögé, lásd nikon1)

(#16) arn válasza Tulku (#15) üzenetére


arn
félisten

meg sok a kerdojel... kisebb masinaknal nalam meg mindig az mft az arany kozeput.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) BiriBum válasza PRO-peller (#14) üzenetére


BiriBum
őstag

Szeretné, de nem sikerül neki. Talán a bridzset... :DDD

(#18) csakb válasza BiriBum (#17) üzenetére


csakb
őstag

A bridge már magától kipusztult, sajnos.

(#19) schawo válasza A Zéé (#11) üzenetére


schawo
titán

Van rajta egy jól elérhető tárcsa, néhány gomb, egy másik tárcsa és egy nagy érintőkijelző. Nekem ennyi untig elég, főleg EVF nélkül. Ha lehetne bújni az EVF-et, akkor tényleg kevés lenne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jó nagy a kijelzője. Akkor ez biztos szép képeket csinál. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) k1csi válasza arn (#1) üzenetére


k1csi
senior tag

Teljesen jól belőtték az árát ennek a gépnek. Obival együtt kevesebb pl. mint az Oly E-M5.
A nagyobb lapka meg a Digic V miatt meg kb. hozni fogja annak a minőségét (ami azért szégyen, hogy ehhez nagyobb lapka kell).

Az obi is bőven jó lehet. Ugye tükör nélkülire a 22mm körüli gyutáv olyan mint a tükrösre az 50mm körüli azaz olcsón lehet jót gyártani.

A kinézete meg az ergonómia az viszont katasztrófa. Az adapterezés sem hoz sokat. Nincs olyan sok dedikált APS-C fix, hogy ez megérje (itt bánhatja a Canon, hogy ezt elhanyagolta). Ha meg FF obikat tesz fel az ember akkor oda a méret előny.
A micro 4/3 itt hatalmas előnyben van, rengeteg natív obival.
Kérdés viszont, hogy a közönség aminek ezt a Canont szánták mennyire igényli ezt.

Viszont a GH2 kb. pariban van videóban (GH3 biztosan verni fogja) az E-M5 stabija meg nemhogy utólérte az obi stabit, hanem le is körözte (ami ugye azt jelenti, hogy az összes fixnek stabija van...).

Gondolom jó okkal volt ennyire sürgős a Canonnak ez a bejelentés (őszig mindenk erről fog beszélni, úgy hogy lényegében minden amit láthattunk az kb. a 650D-ből származik).

Viszont a verseny nekünk vásárlóknak végre az árak elszállásának a végét jelentheti ill. egyre több dolgot kapunk ugyanazért pénzért.

Pl. pont nemrégen láttam talán a Panától egy szabadalmat, hogy a szenzorba tennék az érzékenység csökkentés (kvázi ND szűrőt).
Ugye egyre fényerősebb obikkal nem tartanak lépést a záridők. Az f/2-höz is kb. 1/8000 kellene, hogy napsütésben is nyitva lehessen használni (4/3-nál még rosszabb a helyzet az induló ISO160/200 miatt).
Persze 22mm-nél nem annyira izgalmas a helyzet (háttérelmosás még nyitva is kevés), viszont előbb-utóbb lesz 50mm környékére is valami (talán...).

Az EVF-ért viszont nagy kár. Persze gondolom lesz még komolyabb váz is.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#22) Tin válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Tin
veterán

kiknek jó ez?

azon kívül, hogy másod-harmadváznak tökéletes egy profi fotósnak, kis helyet foglal, és jó a 22-es pancake-el csattogtatni, mire jó?

hobbifotósoknak normális (nem kit) obikkal ugyanennyiért inkább a jobban megfogható 650D, tehát szerintem a dslr-t nem lehet kiváltani vele, még ha ugyanaz a képminősége is mint a 650D-nek.

kezdő/átlag felhasználóknak meg drága, egyszerűbb egy jobb szuperzoom-ot venni feleennyiért, főleg ha úgysem cserélnek obit.

így meg, hogy nem tudja azt, ami a MILC előnye lehetne (60fps burst fotózás, 120fps videók, stb), így aztán ez tényleg nem más, mint egy beépített vaku nélküli, kevesebb gombos, sokkal kisebb házas 650D, épphogy olcsóbbért.

(#23) PRO-peller válasza BiriBum (#17) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Aki nem pénzkereseti szinten használja és megjárta a tükrösök világát, az a 'tömeg dsrl vevő' lassan meg fog térni. A riporterek stb. nem. Vagy lecserélik mégis a 7D-t ők is EOS-M-re. :N

(#24) arn válasza k1csi (#21) üzenetére


arn
félisten

csak az a gond, hogy a celterulete nem az em5 felhasznalok, raadasul az egy egeszen kulonleges masina a teruleten :) ez amolyan gf szeria nagyobb erzekelovel. azoknal meg joval dragabb.

amugy a kezelese nem biztos, hogy gaz lesz, mert a 650d erintofeluletet eleg sok helyen dicsertek... ennek a gepnek a fejlesztese valszeg parhuzamosan zajlott a 650dvel, par dolog elhagyasaval.

nd szuro az xz1ben is van pl.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) VIC20


VIC20
őstag

"Nos, az EOS-M-ben ugyanaz az APS-C méretű, 18 MP felbontású CMOS szenzor (1,6-os szorzó) található, ami a korábban bemutatott EOS 650D-ben dohog."

Az 550D-ben is ez volt, vagy ez már más?

Egy képérzékelő hogy tud "dohogni"? :N

(#26) k1csi válasza arn (#24) üzenetére


k1csi
senior tag

nd szuro az xz1ben is van pl.

Mármint a szenzorban (folyamatosan változtatható pl. videónál)?

VIC20
Szenzor fázis AF csak 650D-től van, egyébként 7D-től kezdve pixel szinten ugyanazt kapod.

Roppant időszerű lenne már a Canon esetében, hogy a Bayer színszűrő helyett valami hatékonyabbat használjanak. Pl. pixel szinten féligáteresztő színszétválasztó tükrök vagy prizma (erről is láttam szabadalmat).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#27) Tin válasza VIC20 (#25) üzenetére


Tin
veterán

nem teljesen ugyanaz a szenzor, de erről megy is a vita a 650d megjelenése óta.

ugyanaz a 18MP szenzor, de vannak benne autófókusz pontok, így az érzékelőn keresztül történő (milc vagy dslr live view mód) fókuszálás sokkal gyorsabb, mint a hagyományos.

egyébként a raw képminősége állítólag valamivel gyengébb mint a 550d-é, viszont mivel a procija erősebb, a jpeg-es képek szűrése jobb.

(#28) Puma K válasza Tin (#3) üzenetére


Puma K
veterán

Egyetértek! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) spanyoll


spanyoll
addikt

Ha valakinek amúgy is cányon rendszere van, no meg némi elkölteni való pénze akkor túragépnek tökéletes szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#30) arn válasza k1csi (#26) üzenetére


arn
félisten

fogalmam nincs, hogy hova tettek... de mukodik :) a video reszet kb egyszer hasznaltam, a fotoknal neha jol jott, mert erosen romlott az optika minosege szuk rekesznel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Tin


Tin
veterán

bár a cikkből kimaradt, jó tudni hogy ez a kamera csak októbertől elérhető, ami azért nem holnap van.
tekintve, hogy addigra mekkorát fog esni a 650d ára (tudom, az tükrös, de belül ugyanaz), nem tudom, ez a MILC mitől lesz akkora durranás...

(#32) Dare2Live válasza Tin (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

főleg, hogy akkorára egy om5 ára is errefele fog járni és ahoz nem két obi kapható. g1x meg ehez képest filléres áron fog menni, és szintén nem két obi van hozzá.

nikon, canon nagyon nem erölteti ezt a milc piacot márpedig a dslr piac felét simán elfogják vinni a milcek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Tin válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Tin
veterán

vagy, a dslr-ekbe is belemennek a milc-ek előnyös funkciói.

a 650d és az új canon milc belül és funkcionalitásban is ugyanaz, csak a dslr másra is jó.

ha a canon és a nikon belerakná a dslr-ekbe is a milc-ek előnyeit, és fejlesztenék a live view fókuszálást is, elég szépeket rabolnának a milc-ek elől.

akkor a milc egyetlen előnye a méret és a súly lenne. akiknek a súly és a méret előny, azok nagyrésze nem cserélne obit, hanem venne egy kitobit hozzá, és örülne neki (ami ugyanaz, mint egy jobb kompakt). aki cserélne is, az max másod-harmadváznak használná, nekik ez jó, de ők meg nem akkora piac. aki meg fényképezni akarna, lehet hogy inkább venne ugyanannyiért ugyanakkora tudású dslr-t.

(#34) spanyoll válasza Tin (#33) üzenetére


spanyoll
addikt

Na ja, de ha elvennék a saját milcgyártásuktól a vásárlószámot, akkor mire mennének a milcekkel? Maradnak a milcek szerintem, max később elkezdik integrálni dslrekbe bizonyos tulajdonságaikat, de ehhez kell egy olyan vásárlói morál, amitől tudják az emberek, hogy mi kell nekik.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35) Tin válasza spanyoll (#34) üzenetére


Tin
veterán

canon nem sokat invesztált a saját milcébe...

ugyanaz a szenzor, a processzor és még az érintőképernyős kijelző is ugyanaz mint a 650d-ben.

ja, és 2 obit dobott ki. lefutotta a kötelező kört minimális befektetéssel, és most meglátja, hogy kell-e ez valakinek.

a nikonon kívüli többi milc gyártónak nincsenek profi gépei, meg szuperjó tükrös gépei, meg millió csúcsszuper obija, náluk pont ezért nyomatják a milc irányt.

(#36) TESCO-Zsömle válasza Tin (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, hogy ezt miért nekem írtad.

Én csak arra az új keletű UrbanLegend-re utaltam, miszerint a nagyobb kijelzőjű gépek jobb képet csinálnak. Ami nem igaz, csak hát ugye csinál egy fényképet a Nikon Dakármennyivel, ránéz a 2"-es kijelzőre, majd csinál egy képet az iPad-dal, és ránéz a 10"-es kijelzőre...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37) Tin válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


Tin
veterán

bocs, k1csi-re akartam válaszolni, csak elvonta a figyelmem az avatarod :D

(#38) spanyoll válasza Tin (#35) üzenetére


spanyoll
addikt

Tény. Igazad van. Viszont a "nagyok" akármennyire is kis befektetéssel hozták és hozzák ki a milceiket, attól függetlenül még az egy gyártási, tervezési, marketinges és egyéb folyamat, ami a cég összköltségvetésében biztos nem okoz hatalmas kiesést, mégis pénz.
Márpedig a pénzt ha egy kis eszük van nem akarják veszni hagyni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#39) Tin válasza spanyoll (#38) üzenetére


Tin
veterán

hát nyilván nem, de ők inkább csak nem akarják, hogy a dslr részesedésük csökkenjen a milc-ek miatt. ha nagyon nem lesz más kiút, csinálnak olyan milc-et (vagy belerakják a milc előnyeit a dslr-be), hogy megnyaljuk a 10 ujjunkat. de egyelőre inkább úgy tűnik hogy kis befektetéssel beszállnak és kivárnak.

(#40) Tulku válasza Tin (#33) üzenetére


Tulku
veterán

"ha a canon és a nikon belerakná a dslr-ekbe is a milc-ek előnyeit, és fejlesztenék a live view fókuszálást is, elég szépeket rabolnának a milc-ek elől."

No ezt az eszmefuttatást vidd szépen tovább, mert ebben van ráció!

Úgy látom a kanyikony részéről ezek a milc-ek tesztgépek....de nem a gépeket tesztelik, hanem a vásárlási szándékot. Ugyanis ha van rá igény, akár meg is hagyják, de a gondolatmeneted általam tovább folytatva:

650d mint úttörő megmutatja, hogy igenis dslr-rel is lehet lávjúzni, folymatosan fókuszálni tükörnél...gépek mérete szépen idővel csökken (GH1-2 szintre mondjuk), hibrid AF, specifikus obik a gépekhez (kisebbek, komformabbak, palacsinták megjenése...ez már meg is valósulni látszik) aztán bizonyos osztályokban egészen egyszerűen elmarad a tükör...és a folyamatosan a legújabb modelleket megvásárló igen széles spektrum egyszer csak azon kapja magát, hogy milc-ezik ezerrel. Lesz egy viszonylag jól megfogható kicsi milc gépe rengeteg hasznos funkcióval...
Közben megvásárolt jó pár gépet, a cég fejleszthetett fokozatosan, mindenki úgy érzi jól járt... :)

(#41) Tin válasza Tulku (#40) üzenetére


Tin
veterán

szerintem is ez az ésszerű irány. a canonnál is egyszerűen bejön a milc, ami ugyanaz a szenzor mint az xxxD, ami ugyanolyan szenzor, mint az xxD, tehát gyakorlatilag behoznak egy új szintet, aminek - ahogy az xxxxD, xxxD és xxD között - különböző szolgáltatásai találhatók meg az egyes gépekben, attól függően, hogy melyiket mivel akarják eladni.

a canon hybrid AF még messze nem az igazi, bár a 9 érzékelő elég lenne, de az implementációja vacak, lassú, láttam videókat, folyamatos AF-re nem az igazi még. fókusz utánállításra viszont videó közben rohadtjó, mert sokkal gyorsabb, a fókuszálás meg kivágható a filmből. szóval innentől már csak szoftveres reszelés lesz.

azért remélem a tükrös megoldás nem veszik ki teljesen, még ha csak féligáteresztő és nem felcsapódó tükör is lesz, bár ha sikerül elérni szenzorral és procival ugyanazt a sebességet, engem még az sem zavarna.

(#42) MLaca válasza Tin (#31) üzenetére


MLaca
őstag

nem kimaradt, hanem még nincs rá hivatalos adat. most reggel voltam sajtótájékoztatóm, még az illetékesek is csak tippelnek, hogy (I)szeptember közepétől(/I) indulhat az értékesítés itthon.

http://mlzphoto.hu/

(#43) Tin válasza MLaca (#42) üzenetére


Tin
veterán

én a canonrumors-on és asszem a dpreview-n olvastam októbert.

most néztem a press release-t, ott szeptember van: http://www.canon.co.uk/About_Us/Press_Centre/Press_Releases/Consumer_News/Cameras_Accessories/Canon_launches_the_EOS_M.aspx

az azért jobban hangzik mint az október :D

(#44) arnyekxxx válasza Tulku (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

650d mint úttörő megmutatja, hogy igenis dslr-rel is lehet lávjúzni, folymatosan fókuszálni tükörnél..

azért nem annyira uttörő dolog ez, a sony az A580-al 2011 legelején megmutatta ugyanezeket

(#45) Beri78


Beri78
őstag

uhh - ez nagyon drága masina lett :Y
félek, egy puskával csúnyán "arcra" bukik :D

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#46) tcp válasza k1csi (#21) üzenetére


tcp
tag

A nagyobb lapka meg a Digic V miatt meg kb. hozni fogja annak a minőségét (ami azért szégyen, hogy ehhez nagyobb lapka kell).

igazából fogalmad sincs, hogy a nagyobb lapkának milyen előnyei vannak, és miért nem szégyen ugye?

(#47) lorinser


lorinser
senior tag

Nem nagyon győzött meg. Akkor sokkal inkább Sony NEX-F5 vagy valamelyik Alpha SLT mint ez a Canon.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#48) k1csi


k1csi
senior tag

Ma a micro 4/3-as vonal jobb, mert több fényerős obi van hozzá.
http://www.four-thirds.org/en/microft/lens_chart.html
Tisztán kitobival pont a lényegről maradsz le.
Becsületére legyen mondva a Canon legalább egy fényerős és kicsi fixel indít (a kitobi mellett).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#49) Marseille199


Marseille199
senior tag

Lenne ebben ráció, ha folytatnál a kisméretű fényerős fixek gyártását és ők is meg mernének lépni egy sarokba helyezett evf-ű gépet. De szinte borítékolható, hogy nem lépik meg, mert akkor biza óriásit esne a xxxxD és xxxD családú gépek eladási statiszikája. Ez viszont arra tuti jó lesz, hogy mondjuk egy xxD, vagy XD-s (:) ) profi ezt vigye nyaralni, esetleg bedobja pót-pót gépnek egy átalakítóval a tatyóba, mert nem nagyon foglal helyet :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#50) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A55, NEX5N, nem beszélve az MFT kolóniáról. inkább :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.