Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hibavissza


hibavissza
veterán

egy a baj vele, drága (esetleg vaku, kihajtható kijelző, átnézeti kereső hiánya).
a csepeli madarasteszkóban 69 ezerért volt van epl1 kit feketében ótvar autófókusszal és fényméréssel.

[ Szerkesztve ]

(#52) jjeahh válasza hibavissza (#51) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tényleg drága de én akkor sem hasonlítanám a 4/3-osokkal. ez tükör nélküli 650d-nek tűnik, de az oly-knak jóval kisebb az érzékelőjük, mint egy dslr-nek, ami befolyásolja a képminőséget+ az árcetlit is ugy-e? na, meg ez kezdőár...én inkább aggatnám rá, hogy nex sorozat-killer akar lenni, azokban is aps van. bár egy nex c3 is fele ennyibe kerül álítólag, ahhoz képest tényleg drágának tűnik...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#52) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, nézd meg az EM5 zajtesztjét, aztán gondold át inkább amit írtál :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54) k1csi válasza jjeahh (#52) üzenetére


k1csi
senior tag

Azt azért ne felejts el, hogy az Oly E-M5 piszok magasra tette a mércét.
APS-C és micro 4/3 között 2/3 Fé van az APS-C javára. A Sony által mostanában gyártott szenzorok ezt képesek behozni.
Vesd össze 600D RAW-t (zaj szempontból annyit tud mint ennek a szenzora) ill. E-M5 RAW-t ISO3200-on.
http://www.dpreview.com/reviews/olympusem5/21
Kb. ugyanott vannak.
ISO6400-an már elmarad az E-M5 egy kicsit RAW-ban, viszont JPG-ben (az Oly-nak közismerten az egyik, ha nem a legjobb JPG motorja van) még mindig simán veri a 600D-t.

A pontos okát, hogy miért lett ennyire jó a Sony szenzor nem tudom, tippem szerint javítottak a színszűrés hatékonyságán.
Az általánosan használt Bayer szűrő az obi által drágán gyűjtögetett fény kb. 66%-át eldobja. Ennek egy részét megmentve (pl. pixel szintű tükrökkel operálva ami egyik színt átereszti a másikat meg visszaveri) simán megvan az a 2/3 Fé.

Aztán a micro 4/3-ra egy kicsit fényerősebb fixek vannak (20 1.7, 45 1.8) mint f/2 ott is nyersz valamit. Többek között a kisebb szenzor miatt, méretben, súlyban még kisebb obik gyárthatók. Nagyon jó rajzzal:
http://www.lenstip.com/269.4-Lens_review-Panasonic_G_20_mm_f_1.7_ASPH._Image_resolution.html
http://www.lenstip.com/316.4-Lens_review-Olympus_M.Zuiko_Digital_45_mm_f_1.8_Image_resolution.html

Nem utolsósorban még ott van, hogy a szenzorstabi (Oly) esetén a fixeknek is stabit ad (4.5-5 Fé!).

Azaz jelenleg a micro 4/3 nagyon is jól hasonlítható azzal amit a Canon most bejelentett.
Vagyis hát tulajdonképpen igazad van, tényleg nem hasonlítható. Minden általam említett micro 4/3 cucc hosszabb-rövidebb ideje a piacon van. A Canon meg talán ősszel.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#55) ROBOTER válasza jjeahh (#52) üzenetére


ROBOTER
addikt

"oly-knak jóval kisebb az érzékelőjük, mint egy dslr-nek"

Nem gondolod, hogy ezzel a mondattal óriási logikai gubanc van, tekintettel arra, hogy az m4/3 előtt a 4/3 kb. 6 évig kizárólag dSLR volt?

(#56) jjeahh válasza ROBOTER (#55) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs :) rosszul fejeztem ki magam

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57) jjeahh válasza k1csi (#54) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jól van, de ez az oly-k csúcsa, nagyjából az egyetlen a 4/3-osok közül ami nekem is tetszik. :) bár ez már tényleg drága játékszer...a nex c3 árának kb a háromszorosába kerül ha jól tudom, de egy nex7-es is kijönne belőle. az epl1 képminősége, amiről szó volt, nekem már nem olyan szimpatikus...samplesepl1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#58) schawo válasza jjeahh (#57) üzenetére


schawo
titán

E-PL1 2,5 éves masina. A D3000 után fél évvel mutatták be. Azzal hasonlítsd össze, és máris minden kitisztul ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) arnyekxxx válasza jjeahh (#57) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tudsz jobb képminőséget zsebméretben 69e Ft-ért mint az EPL1?

(#60) OPiiPO


OPiiPO
addikt

{ végre m43 vs EOS-M fight ;] }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61) Mr.Csizmás válasza arnyekxxx (#59) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyenkor egy cigisdoboz méretéhez szoktam hasonlítani az EPM1+14-est... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#62) jjeahh válasza arnyekxxx (#59) üzenetére


jjeahh
nagyúr

optikákkal együtt már szerintem több mint zsebméret, de ennyiért megéri, csak nekem nem bejövős, igazad van :) vagy ki tudja...még soha nem próbáltam ki, csak teszteket olasgattam, boltokban tapogattam, kiváncsi lennék mennyire felhasználóbarát, bírja-e a strapát (a legutóbbi olympus-om váza kettényílt, a kijelző meg elrepedt, gondolom a hidegtől, mert mégcsak el sem ejtettem, azóta tartok a márkától)...és telével mit lehet kihozni belőle...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63) jjeahh


jjeahh
nagyúr

fényképezőgép vásárlás előtt állok, de már úgy 4-5 éve :) általában amit kiszemelek, egy fél év múlva már nem venném meg, igazi dilemma... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64) arn válasza jjeahh (#63) üzenetére


arn
félisten

akkor csak igy tovabb - ezen lehet a legtobbet sporolni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) schawo válasza jjeahh (#63) üzenetére


schawo
titán

Akkor nagyjából tök mindegy mit veszel, úgysincs tapasztalatod egyikkel sem, nem lesz hiányérzet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66) Mr.Csizmás válasza arn (#64) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gonosz :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#67) jjeahh válasza schawo (#65) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és akkor azt szégyellnem kellene? azért a haveri köröm több mint felének tükörreflexes van, ha ez tapasztalatnak számít egyáltalán, de nem igazán tetszik egyik sem...illetve egy igen, egy pentax k200d, de nekem drága...már nem mindenki kell fotós legyen, ahhoz hogy a kompaktok képminősége egyszerűen nem legyen elég... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#68) Dare2Live válasza jjeahh (#63) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem vegyél vmit ne halogasd. Az én képeimnek a 70% egy D80+18-105VRel készül. D80 használtan jó állapotban lévő mondjuk 70K, 18-105vr 60K summa 130K és evvel elég jól el lehet lenni kezdésnek egy 5+évig is nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69) PRO-peller válasza Dare2Live (#68) üzenetére


PRO-peller
senior tag

+1.

Nekem D40+18-70 van. Állat, amit a raw kiköp. 70k-80k max amiből megvan. Alternatív-váz: D40x, D60, D3000.

A 18-105 többe jön ki, de van VR is. Nem életbevágó sztem.

18-55-tel tegnap láttam D40-est eladót 50k -ért. Bukni sem lehet az ilyenen.

[ Szerkesztve ]

(#70) Dare2Live válasza PRO-peller (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de van VR is. Nem életbevágó sztem."

Az a VR fog 3stopot.... az k*sok ha tetszik életbevágó.
Ráadásul optikailag a 18-105 jokorát ráver a 18-70re.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#71) jjeahh válasza PRO-peller (#69) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lehet, hogy hüjeséget beszélek, de a nikonoknál gyakran látok olyant, hogy a képeken ami fekete kellene legyen, kopott, elmegy szürkébe, fogalmam sincs mitől van, nem mindíg fordul elő, de engem nagyon zavar, full frame szenzorosoknál már nem vettem észre ilyesmit. a canonok váza nem tetszik, hogy műanyag, álítólag strapás, de én ettől azért irtózok, a régebbi sony-k képe mintha fátyolos, újabbak meg még nincsenek 80k-ért használtan... pentaxok tetszenének elvileg, de szeretnék kipróbálni egyet. mondjuk k-x, vagy k-m, esetleg k200d ha van olcsón...hd videó engem nem érdekel... miért van az, hogy senki nem igazán veszi őket? az emberek 65%-ának a nyakában nikon lóg, a többi canonos...pedig a pentax-ok jó ár-érték arányúnak tűnnek, az optikákat csak dicsérik, a 200d még asszem időjárásálló kivitelt is kapott...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#72) arn válasza jjeahh (#71) üzenetére


arn
félisten

digitalisan azert eleg sok korrigalasi lehetoseg van - ritkan szokott a vaz lenni a szuk keresztmetszet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#73) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#71) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek egyéni hibák lehetnek, mert általánosságban a belépő vázakat leszámítva (1100, 3100) teljesen elfogadhatóak akárkinek....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74) PRO-peller válasza Dare2Live (#70) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ugye a tele végen statikus dolgoknál számít. Hiába mész lejjebb a záridővel, ha minden bemozdul rajta. Félkarú óriás az a vr. Tehát akárhány fstopot nyerek, de mihez képest?

Ha optikailag lehet, ráver a 70-esre, akkor a hetvenes rendesen ráver az 55-re. Építésileg meg a 105 nem a 70-es minősége. Oszt meg majd eldönti. Úgy látszik nem a homályban tapogatózik a kolléga.

(#75) Dare2Live válasza PRO-peller (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ugye a tele végen statikus dolgoknál számít."

Ez így nem igaz.

"Oszt meg majd eldönti. Úgy látszik nem a homályban tapogatózik a kolléga."

Sztem meg bűn ajnározni a 18-70et amikor ott a 18-105VR. Optikailag elveri a 18-70et, van rajta VR amiről csak koklerek mond olyat hogy nem egy baromi nagy +, és joval hosszabb is az se mindegy. Építési minőségre meg annyit, hogy nekem van már vele 30.000+expom nem kíméltem és semmi baja nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) PRO-peller válasza Dare2Live (#75) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Szóval ez egy kókler szar 70kért(vázzal együtt): ? Pénzel mindent lehet fokozni. Látod ahhoz nem kell tudás. :R

(#77) Dare2Live válasza PRO-peller (#76) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

végülis érthető a kutyának sem kell amikor ott a 18-105vr...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) OPiiPO válasza k1csi (#54) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Azaz jelenleg a micro 4/3 nagyon is jól hasonlítható azzal amit a Canon most bejelentett."
- tehát a csúcs m43 már eléri a belépő szintű Canon MILcet? ;]
(troll off)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79) hibavissza válasza arn (#64) üzenetére


hibavissza
veterán

szerintem pedig, ha elvolt azzal, amije most van, most nem érdemes vásárolni. 1-2 év és a videóképtelen vázakat utána fogják dobálni aé-ugyé. Továbbá a videós, elfogadható fókuszsebességű mostani gépek is elérhetővé válnak.
Persze akkor, ha a vajda nem assza fel négyszázra az eurót. :O

PRO-peller: ilyen fényviszonyok mellett a nokia pv simán hozza közel ezt a szintet.

[ Szerkesztve ]

(#80) arn válasza OPiiPO (#78) üzenetére


arn
félisten

szenzorban, amugy az em5 szvsz sokkal jobb masina minden tekintetbol :) csodak nincsenek, szenzorban a meret szamit. de hat ezert kicsi az mft, vmit vmiert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81) OPiiPO válasza arn (#80) üzenetére


OPiiPO
addikt

még mindig jobb mint a Nikon 1 :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82) k1csi válasza OPiiPO (#78) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. az E-M5 képminőségben azonos fényerejű üvegekkel is verné az EOS-M-et, viszont elve fényerősebb fixek vannak hozzá ami ehhez még hozzáad.

Csak azért nem mennék ebbe mélyebben bele mert ugye jelenleg senkinek nem elérhető tesztelésre (Canont leszámítva) a Canon MILC.

Azon meg nagyon meglepődnék, ha hosszú távon az E-M5 lenne az egyetlen ami az új Sony 4/3-as szenzort használná. Kis szériában gyártani szenzort nem igazán kifizetődő és a fejlesztés költségeit sem hozza vissza. Azaz egyáltalán nem lennék meglepve ha ugyanaz a szenzor máshol is visszaköszönne hamarosan. Ugye a Nikon D7000-es szenzora is elég gyorsan átkerült a D5100-ba is (meg több más vázban is az a szenzor van).

Azaz nagyon jó oka volt a Canonnak, hogy még az idei photokina (szept. 18-23) előtt jóval bejelentse ezt a MILC-et.
Most még lehet nyomatni ezt a marketing süket dumát, hogy a csúcs m43-al vethető össze stb.

Egyébként messze nemcsak a szenzor az egyetlen eltérés.
Az EOS-M-ben nincs kereső, ott meg van.
Az EOS-M-ben nincs szenzorstabi (és a Canon esetében jó eséllyel a közeljővőben sem várható), ott meg van (sőt...).

Tisztán a szenzort és a hozzákapcsolódó feldolgozást nézve nagyjából tényleg kb. szintben vannak (vsz. még itt is E-M5 előnnyel), viszont minden másban a csúcs m43 MILC csúnyán leveri a Canon MILC-et.
Hosszú távon persze a nagyobb APS-C szenzorban fizikailag ott van a 2/3 fé előny lehetősége, ami ma tisztán csak elvi lehetőség köszönhetően annak, hogy a Canon az utóbbi 4 évben semmit sem fejlesztett az APS-C szenzor fényhasznosítás hatékonyságán (azaz magas ISO-n pont olyan zajos, alacsony ISO-n meg pont olyan kicsi a dinamikája mint 4 évvel ezelőtt, mások meg közben fejlődtek).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#83) Mr.Csizmás válasza k1csi (#82) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

btw. a photokinán lehet hogy már az EM6 (köv. OMD) lesz bejelentve, tegnap rebesgették valamelyik topicban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84) Tin válasza k1csi (#82) üzenetére


Tin
veterán

a Canon az utóbbi 4 évben semmit sem fejlesztett az APS-C szenzor fényhasznosítás hatékonyságán

dehogynem fejlesztett. ősz elejére mondják a 60D utódját, ami lehet, hogy a 7D utódja is lesz egyben, a 7D-t pedig feljebb emelik fullframe szintre.

abban már nem fogják tudni elsütni azt a 18MP-es szenzort, amit most fejlesztgettek.

szerintem a következő volt a szitu: kellett egy milc, de olcsón akarták megúszni, viszont a 70D-be is kell újdonság, így a recept a következő volt. átalakítanak egy meglévő és bevált szenzort fókuszpontosra, és az tökéletes lesz a 650D-be. várnak egy hónapot a tapasztalatokra, és ha nem negatív, mehet bele a MILC-be is.

a 70D-ben pedig elsütik az új szenzort, ami valahol 20-22MP környékén lesz, lehet hogy már abban is lesznek AF pontok a szenzoron, de mindenképp jobbnak kell lennie.

tény, hogy a Canonnak a jövő évi modelljei (talán már az ősziek is) lesznek az újak, a mostaniak régebbi technológiásak.

(#85) TayRol válasza Mr.Csizmás (#83) üzenetére


TayRol
veterán

máris? nem lesz ennek jó vége... a mennyiség megint a minőség rovására fog menni.

(#86) Mr.Csizmás válasza TayRol (#85) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát ha vesszük az EM5-öt, és belerakjuk azt a pár kihagyott featuret, akkor egy pana GF1->GF2 jellegű "upgradelt" váz elképzelhető.....

az EM6 jelölés az én hülyeségem :B

(#87) scarabaeus csak az analógiára gondoltam, asszem a GF2-ben cigánykodták el a kártyaírás sebességét :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#86) üzenetére


scarabaeus
őstag

Azért a GF1->GF2 nem egy upgrade volt, a szó jó értelmében:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#88) madgie válasza scarabaeus (#87) üzenetére


madgie
titán

No miért, majd kapunk egy E-M6-ot, amin nem hogy EVF, de még külső csati sem lesz. Tárcsa sem, csak az E-Px féle hátsó mini szerencsekerék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89) k1csi válasza Tin (#84) üzenetére


k1csi
senior tag

dehogynem fejlesztett. ősz elejére mondják a 60D utódját, ami lehet, hogy a 7D utódja is lesz egyben, a 7D-t pedig feljebb emelik fullframe szintre.

Én meg valami olyan pletyit olvastam, hogy összevonják a két vonalat (ami 50D-nél még egy is volt). Ártrend alapján tudjuk ez mivel jár.
Azért nem hiszek abban, hogy a 7D ugyanazzal a számmal FF lenne, mert FF-re nem ajánlott APS-C üveget rakni.

A 22MP-hez meg mindenféleképpen javítani kellene a szenzor hatékonyságán mert ha csak a pixelszámot növelik akkor több zaj/kevesebb dinamika jó pénzért keveseknek lesz vonzó.

Tőlem jobban hozzáértők azzal magyarázták a 22MP-es 5DmkIII felbontását, hogy a videónál így könnyen össze tudnak vonni töb pixelt (pixel binning), ami tekintve az 5DmkIII 5760 x 3840-as felbontását elég hihető (1920x3=5760, a másik oldalnál a 16:9 miatt eleve vágni kell).
Azaz valami hasonló trükk APS-C-ben is várható.

Egyébként ha elég olcsón tudják gyártani a FF szenzorukat, akkor logikus lépés lenne valami az 5DmkII-t váltó az 5DmkIII alá pozicionált FF váz is. Ugye aki tehette már vett 5DmkIII-at, de vsz. ez még így is kevés volt darabszámban ahhoz, hogy a fejlesztés költségeit is hozza meg jelentős hasznot is hozzon (haszon mindig a nagy tömegben aladott cuccokon van; meg ugye a Nikon is valami olcsó FF-et tervez).

Röviden: Éredekes ősz lesz, a Canon eddig a hibrid AF-en kívül szinte csak újra meg újra csomagolta az a technológiát amije volt ami időközben eléggé elavult.
Ez a MILC cucc vsz. ennek a sorozatnak az utolsó állomása.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#90) FEDman válasza Mr.Csizmás (#83) üzenetére


FEDman
addikt

Ha lesz még idén komoly mFT Olympus váz, akkor az nem az E-M5-öt fogja váltani, hanem egy várhatóan annál is komolyabb cucc lesz, az első igazi pro váz.

(#91) FEDman


FEDman
addikt

No, de kicsit visszatérve az Eos-M-re, a csoda hybrid AF ide vagy oda eddig amit láttam az sebességben nagyon lehangoló volt. Sajnos túl sok teszt erről még nincs, de az a kevés amit eddig láttam az alapján az AF sebességben határozottságban még a NEX-ek szintjét se üti meg, nem hogy az mFT-ét.
Azaz az a szenzorba integrált PD AF ez papíron jól mutat ugyan, de gyakorlatban.. :(

(#92) arn válasza k1csi (#82) üzenetére


arn
félisten

megy az uj penekbe - szvsz a stabot meg az evfet nem kapjak meg, illetve a dedikalt gombok nagy reszet. en nem hiszem, hogy az em5ot ilyen gyorsan valtanak, inkabb raknak vmit foleje. nekem igazabol mindegy, csak legyen olcsobb, nekem megfelel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93) Tin válasza k1csi (#89) üzenetére


Tin
veterán

Teljesen egyetértünk, én is hasonlót olvastam.

De, az nem kétség, hogy lesz egy új kétszámjegyű váz, és ha abba is ezt a szenzort raknák, nagyon nagy égés lenne. Én ezért valószínűsítek egy hasonló felbontású ASP-C szenzort, mint az 5Dmk3-é, mert akkor a videók zseléeffektjét és a moire-t jelentősen tudnák csökkenteni 9 pixel átlagolásával minden 3. pixel kiolvasása helyett. Az új szenzorban biztosan lesz valamivel jobb érzékenység, amit a Digic5 proci még feljebb húzhatja, tehát egy kiterjesztett 51200-as ISO valószínűleg benne lesz a vázban.

Abban, hogy abba a szenzorba is integrálnak AF pontokat, nagyon bízom. Főleg azért, mert a live view AF sebességnövekedése a kihajtható kijelzővel együtt nagyon ütős lenne nem "belenézős" fotózás esetén (földközel, stb). Illetve, remélem hogy a microfocus adjustment is visszakerül az xxD vázakba.

Egyébként a képminőséget tekintve megnéztem a dpreview-n az itt írt Oly gép gépeit a 18MP-es Canon szenzorral hasonlítva, azért nincs akkora különbség, az Oly kb. hozza a Canon szintjét, a Canon a magasabb ISO-n már picit jobb. RAW-ban. Az Oly JPEG motorja viszont kérdés nélkül, egyértelműen jobb.

Azon sem vitázom egy percig sem, hogy a Canonra ráférne egy újabb technológia az érzékelőt tekintve, mert kezd lemaradozni képminőségben a többiektől. Viszont üvegben továbbra is a topon van, és azért ez is fontos.

Én egy xxD-t a 650D összes feature-ével, kicsit komolyabb (de akár ugyanolyan) fókuszrendszerrel, hybrid AF-el, microadjustmenttel és 3x3-as átlagolt fullHD videóval elfogadnék.

(#94) k1csi válasza Tin (#93) üzenetére


k1csi
senior tag

Az új szenzorban biztosan lesz valamivel jobb érzékenység, amit a Digic5 proci még feljebb húzhatja, tehát egy kiterjesztett 51200-as ISO valószínűleg benne lesz a vázban.

Azért csodákban nem kell reménykedni. Most is max. olyan 2/3 Fé-ről beszélünk RAW-ban.
Az 550D-met eddig is nagyon keveset használtam ISO6400-on (kiterjesztve soha). Ha olyan kevés fény van akkor már nemcsak a mennyiséggel, hanem a minőséggel is baj szokott lenni (sőt elsősorban azzal) azaz én személy szerint ha értelme van az adott szituban mindeféleképp vakuzok ilyenkor (meg úgy általában is derítés céljából).

Azaz ISO3200 felett mi van vsz. nem kritikus (ISO6400 felett meg pláne nem). Alatta legyen kezelhető a zaj.
Egyébként ezek a stúdió zajtesztek nem sokat érnek, vonalas spektrumú fénynél már jóval kisebb ISO esetén totál zajos lehet a végeredmény. A színszétválasztás hatékonyságának a javítása igazából itt dobna nagyot.

Viszont üvegben továbbra is a topon van, és azért ez is fontos.

Telében igen, de nagylátóban vsz. egyáltalán nem igaz. Akár tükrös, akár tükör nélküli rendszerben jobb nagylátó üvegek találhatók.
MILC-es üvegben meg totál hiján van jelenleg a Canon. Az adapterezés meg pont a lényeget viszi el.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#95) Tin válasza k1csi (#94) üzenetére


Tin
veterán

nekem is 550D-m volt, ISO1600-ra limitálva. felette értelmetlen volt használni. de ha a max. nem 12800 hanem 51200, akkor lehet, hogy a 6400 ugyanolyan használható, mint az 550D-n az 1600, és ez azért nem mindegy!

a többi részével teljesen egyetértek. MILC engem nem érdekel, egy új tükrös vázat vennék, de a 650D nem győzött meg sajnos, így egyelőre nincs semmi.

(#96) k1csi válasza Tin (#95) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha neked max. 1600 volt hasznalható akkor 2500-ra számíthatsz most (2/3 Fé).
Egyébként én külső vakuval (580 EXII) megtámogatva (derítve) ISO 6400-on készítettem olyan fotót 550D-vel, hogy alig látszott a zaj pixel szinten (döbbenet volt).
Ugyanott, majdnem ugyanakkor minden ugyanaz csak a vaku tiltva volt totál zajos lett.

Az a kis plusz fény elég volt ahhoz, hogy eltűntesse a hulladék vonalas spektrumú fény okozta káoszt ill. talán egy kicsit jobb lett az expo is. ISO6400-on már nagyon kell vigyázni, hogy nehogy alexpós legyen mert rögtön csak a zaj látszik.

APS-C-vel ne várj sokkal többet képminőségben semmilyen másik Canon váztól mint a 650D-től. Ha fizikai korlátokat sikerülne nekik megkerülni, akkor sem lenne érdekük, hogy egyből megkapd.
Marketing mindig másba csomagolva adagolja majd maximum profitra törekedve.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#97) Tin válasza k1csi (#96) üzenetére


Tin
veterán

Persze, de mondjuk az 550D az egy nagyon jó kis gép volt.

Szerintem egyébként ha az EOS-M megkapja a 650D belét, akkor azért biztos nem lesz rossz. Kb mint az 550D.

Én csak azt nem értem, hogy egy rendes üveghez kell a 200 dolláros adapter, amivel a gép ára máris a 650D elég magas ára fölé kerül, és ha MILC-et akarsz rendes üveggel használni, akkor már inkább a DSLR váz, az kényelmesebb mint az apróság.

A MILC-hez pont a sok kis obi kellene, ami meg nincs. Továbbra is fenntartom, hogy a Canon nem akart kimaradni a MILC sorozatból, de nem is akart sokat költeni rá.

(#98) arn válasza Tin (#97) üzenetére


arn
félisten

kis vaz nagy uveggel mi ertelme? max szuksegmegoldasnak jo...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99) Tin válasza arn (#98) üzenetére


Tin
veterán

igen, pont ezt írtam, de ha másodváznak használod ezt a kicsit, akkor jól jön, hogy rá tudod tenni a rendes obit is.

hogy ne legyek offtopic: EOS-M + 800 F5.6 IS

:D

(#100) arn válasza Tin (#99) üzenetére


arn
félisten

ha masodvaznak hasznalod, akkor minek erre teszed, es miert nem a normalisra? ugy latnam ertelmet, hogy vki egyetlen vazkent hasznalja, de nagy ritkan szeret vmi elterot fotozni.

de mindenkepp mondvacsinalt a dolog. olyan vazat, vazakat veszek, ami kiszolgalja az adott feladatot. reszemrol tudom, hogy a mobilitas fontos, igy jon a kepbe az mft, amihez eszembe nem jut benga nagy obit venni, mert azt is nehez cipelni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.