Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#10) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kicsit utánagondolva, lényegében nem is szabadna évadokra bontva vezetni semmit. Egyfelől praktikussági okok miatt, nekem például nagyon át kellene a könyvelésem fésülni hogy szétválogassam, miket szereztem be idén és miket a korábbi években. Másfelől, nem értem miért nullázódjanak a korábbi évekről vásárolt játékok. Azok továbbra is a polcon/háttértáron porosodnak kijátszatlanul, még mindig ott boldogítják az embert. Amit én írtam listát, abban minden ki nem pörgetett játékom benne van, függetlenül a megszerzés évétől. Szerintem úgy korrekt, hogy semmilyen kibúvó-kiskapu ne maradjon, mert így az lesz a júzer fejében, hogy na ezt a húsz gammát még promócióban megveszi karácsonyra, Dév úgy is lenullázza neki egy héttel később. Nem így kellene történnie. Szerintem.

Pontosítanék abban is, hogy a játékeladás csak a ki nem játszottakra legyen érvényes +1 pont. Ha veszek valamit de el is adom, mert nem tetszik, az +1 pont. Ha kijátszok valamit, akkor arra már megkapom a +1 pontomat, abból többet már nem szerezhetek, tehát az eladás akkor már csak 0 pont.

Szerk.: ebben a fent vázolt gondolatmenetben még továbbra is benne foglaltatik akár az évadokra bontás lehetősége, mert minden hó végén kellene a résztvevőknek egy rövid riportot közölniük. Ezekből aztán olyan statisztikákat készítenek maguknak amilyet csak akarnak, akár azt is könnyen kiszámíthatják, mennyi pontot értek el egy adott évben. Ezt a riportot valahogy ilyen formán képzelem el:

A hónap során vásárolt játékok (lista)
A hónap során végig vitt játékok (lista)
Elért pontok összesen: (-/+ X pont)
Jelenleg ezzel játszom: (játék neve)

Ezt minden hó utolsó napján ki kellene plakátolnia mindenkin résztvevőnek, hogy forszírozva legyenek a mértékkel történő vásárlásra :)

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.