Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Quqesz válasza mjani1172 (#47) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[ez]

Giovan
Én nem kívánom a huawei halálát, mert jó szereplője a piacnak. Ennek az lenne a feltétele sztem, hogy tisztuljon meg az állami befolyástól és tényleg tiszta piaci szereplőként jelenjen meg. Hogy van-e erre esély nem tudom, de volt itt már pár olyan nyilatkozat, ami akár ebbe az irányba is tolhatja a dolgokat. Viszont azt is látni, hogy ezek a szankciók nem folytották meg a céget.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#52) Giovan! válasza Quqesz (#51) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, ha kilépnek a tőzsdére, és átláthatóvá teszik a cég pénzügyeit, akkor nálam is más megítélés alá fognak esni. De ez vélhetően nem fog bekövetkezni, aminek megvannak az okai...

A szankciók nem folytották meg a céget, egyelőre. Viszont egy ekkora cégóriásnak vannak tartalékai, amik elegendőek pár ilyen vészterhes év átvészeléséhez, és akkor még nem is beszéltünk az állami forrásokról (meg ugye messziről jött ember azt mond amit akar, egyáltalán nem biztos, hogy olyan simán mennek a dolgok, mint azt állítják).
Viszont hosszú távon ez az embargó elegendő lehet, ha nem is a bedöntésükhöz, de legalábbis az olyan szintű meggyengítésükhöz, hogy Kínán kívül ne rughassanak labdába.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#53) dutrás válasza Giovan! (#52) üzenetére


dutrás
őstag

Továbbra sem értem miért lenne az jó ha a piacról kiesnének a Huawei remek készülékei. Ez csak erősíti a versenyt.
Ha kiesne jönne sziamiaú meg a samu monopólhelyzete.
A hálózati részét értem de nagy kár lenne a telefonokért.

P50 pro/P40 Lite

(#54) Giovan! válasza dutrás (#53) üzenetére


Giovan!
addikt

A mobilos részleg csak járulékos veszteség, valamit valamiért.

Amúgy ott sem teljesen tiszta a helyzet, ugyanis mivel a huawei nem kizárólag a piacról él, mint a többi versenyző, így a jelenlétük inkább káros, hiszen olyasmit is megengedhetnek maguknak az állami támogatással a hátuk mögött (pl. nagyobb veszteségeket vállalhatnak be), amit a többi versenyző nem, így azok pozíciót veszítenek, míg a huawei (minden remek készüléke ellenére is) érdemtelenül erősödik. Ez nem igazságos.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#55) Lami66 válasza Quqesz (#51) üzenetére


Lami66
őstag

Te elhiszed, hogy eljön a lelki békéje ha a Huawei végleg megszűnik? Mert mi lesz akkor? Vele együtt megszűnik a kínai belpolitika? A kínai rendszer? A kínai külpolitika és a kínai hadsereg? Sőt, úgy an blok az egész Kína? Aztán csak egy fehér folt marad a helyén, amit majd lassan benő a demokrácia virágsszőnyege?
Vagy? Amint a Huawei már nem tényező, kikiáltják Washingtonban az új ellenséget, amely szintén kínai eredetű lesz. Trumpék nem fognak leállni, amíg nem kína lesz az 52.-ik állam. Sokan egyenlőségjelet tesznek a kínai állam és a Huawei közé, és naiv módon azt gondolják, hogy az összes többi kínai cég valami különleges anyagból van amire nincs hatása a kínai hatalomnak. Itt nem az a kérdés eltűnik-e végre a Huawei, hanem az a kérdés melyik cég lesz a következő célpont? Az amelyik az usa érdekek útjában lesz, és ilyen mindíg lesz. Ez egy hosszú sor és nincs vége...oroszok, tálibok, muszlimok, Irán, Huawei...Biztos lehetsz, hogy lesz következő, aki gonosz, az életedre tör, és az usának meg kell védenie téged. De alhatunk nyugodtan, mert az amerikai fegyverarzenálba az M16, atombomba, F-35, atomtengeralattjáró stb mellé odakerült a "nemkapszguglit", amitől a fél világ azonnal összefossa magát

(#56) Giovan! válasza Lami66 (#55) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha velem akarsz beszélgetni, címezheted akár nekem is a választ. Ja, hogy akkor azzal kellene foglalkozni, amit valóban leírtam, és nem a szalmábáboddal, amit saját belátásod szint tömsz ki zagyva víziókkal, amiket aztán könnyedén szétszedsz, és lám, csak te maradsz felül a vitában? Persze elhiszem, hogy így könnyebb, de ez mégiscsak egy szakmai fórum, ahol a vita szabályait megpróbáljuk tiszteletben tartani, és azokra az állításokra reagálni, amiket a beszélgetőpartnerünk valóban megfogalmazott, nem arra, amit szerintünk gondol.

Nos ezek után annyit fűznék a hozzászólásodhoz, hogy a huawei hálózatfejlesztési monopóliumával (mert sok európai, NATO-országban az van nekik) kapcsolatos aggályaimat nem sikerült eloszlatnod, bár úgy sejtem, ez nem is szerepelt a céljaid között. Felmerül a kérdés, mi volt akkor a célod ezzel az impozáns kis kirohanásoddal?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#57) Lami66 válasza Giovan! (#56) üzenetére


Lami66
őstag

Mi volt a célom? Leírtam a véleményem.
Veled már vitatkoztunk néhányszor Huawei vs Usa témában. Annyira eltérő a véleményünk, különösen az USA szerepét, módszereit illetően, hogy nem látom értelmét egy újabb értelmetlen vitába belemenni. :R

(#58) dutrás válasza Giovan! (#56) üzenetére


dutrás
őstag

Az a baj hogy a szakma mellé simán odakevered a politikátte is. Mert Kína.
Ha ugyan ezt a hálózati rendszert az USA fejlesztette volna ki és terjesztené monopolhejzetét kihasználva mit mondanál. Főleg egy ilyen idióta elnök esetében.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#59) Giovan! válasza Lami66 (#57) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor ezentúl kerüld a szalmabábozást, ha megkérhetlek, mert senki sem szereti, és a vitát is fölöslegesen viszi félre.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#60) Giovan! válasza dutrás (#58) üzenetére


Giovan!
addikt

Elég egyszerű a válasz: az USA nem egy megvalósult disztópia, ráadásul a legerősebb katonai szövetségesünk és a legfontosabb gazdasági partnerünk (a “nekünk” alatt az EU-t értem). Persze nekik sem szeretném teljesen kiszolgáltatni a kontinenst, így ha egy amerikai cég lenne a huaweihez hasonló mértékben erős pozíciókban a hálózatfejlesztés terén Európában, akkor az sem tetszene, viszont kevésbé zavarna, mint ami jelenleg folyik, a fent felsorolt okoknál fogva.

A szakma mellé nem én keverem a politikát, ebben az esetben a kettő elválaszthatatlan, mivel a huawei tiltásának részben politikai okai is vannak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#61) dutrás válasza Giovan! (#60) üzenetére


dutrás
őstag

Az utolsó gondolatodhoz: ezt nyilván a kereskedelmi háború gerjesztette amerika és kína között.

P50 pro/P40 Lite

(#62) #88470784


#88470784
törölt tag

Azt mondjuk nem értem hogy a gonosz huawei appgalleryba miért tölti fel appjait a microsoft.

(#63) dutrás válasza #88470784 (#62) üzenetére


dutrás
őstag

És még sorolhatnánk...

P50 pro/P40 Lite

(#64) Giovan! válasza #88470784 (#62) üzenetére


Giovan!
addikt

Van pár tízmillió (esetleg pár százmillió, nem ismerem a pontos számokat) huawei felhasználó Kínában, akiknek eddig sem volt pálya a Google ökoszisztémája (állami tiltás miatt ugye), na most őket is el lehet érni, hülye lenne nem megragadni az alkalmat a MS, pláne úgy, hogy nem is kell sok munkát beleölni, mivel androidos appjuk már van, ez meg egy android fork lényegében, szóval csak feltöltik ugyanazt ide is és mehet is a buli :DDD
Google szolgáltatások viszont ettől még nem lesznek a huawei telókon, márpedig a világ Kínán kívüli részének ez eléggé fontos.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65) #88470784


#88470784
törölt tag

És már az otp is elkezdte feltölteni az apját, szóval megis csak van élet a googlen kívül.
Viber is fent van már.
Hát ez ciki.

[ Szerkesztve ]

(#66) Giovan! válasza #88470784 (#65) üzenetére


Giovan!
addikt

Aztán youtube, gmail, play music, google drive, chrome, play store, google pay, google maps, google books, stb. van-e? :DDD

Az európai felhasználók nagyon nagy részének nincs élet a google services nélkül androidon, ezt azért nem nehéz belátni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#67) 7Heads Drago válasza Giovan! (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt könnyen ellenőrizhetek, az általad említett cégek ott vannak a tőzsdén, el kell számolniuk vele, honnan mennyi pénzük van.
Ezek szerint akkor te még a mesékben is hiszel? Ha ennyire megbízható a tőzsde, miért nem tőzsdézel? :D
Az se különb mint bármelyik bank vagy állam. Pl a posta bank vagy a kínai állam. De rengeteg más példát is lehetne hozni.
A másik meg hogy szerintetek a Googlet az állam nem pénzeli? Pl a be nem fizetett adó az mi???

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#68) joey04 válasza #88470784 (#65) üzenetére


joey04
titán

mi ciki?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Giovan! válasza 7Heads Drago (#67) üzenetére


Giovan!
addikt

Megint a fogalomzavar...
A tőzsde nem egy bank, hanem egy piac, aminek megvannak a maga szabályai. Ha valaki azt akarja, hogy foglalkozzanak a részvényeivel, akkor igyekszik a pénzügyi mutatóit elérhetővé tenni, mert ismeretlen cuccot nem szivesen vásárolnak az emberek. Ezért aztán az a cég, amelyik jelen van a tőzsdén, átlátható ebből a szempontból, de ezt már 12 topikkal ezelőtt is kitárgyaltuk, akkor be is linkeltem egy Apple és egy Alphabet negyedéves pénzügyi jelentést, hogy vesd össze a huawei-ével. Az persze előfordul, hogy nem teljesen őszinték ezek a cégek a részvényeseikkel szemben, de ez ellen is vannak módszerek.

A másik meg, a Google, mint minden nagyvállalat, keresi a rést a pajzson, a kiskapukat a rendszerben, mert elsődleges célja a profitszerzés. De ez nem ugyanaz, mint teljesen más rendszer szabályai szerint játszani (ahol nemhogy ügyeskedni nem kell, sőt, az állam adja a pénzt lóvéra, korlátlan mennyiségben, hiszen ki számoltatná el azért, mert erre költi az adófizetők pénzét?), és hasznot húzni abból, hogy a többi versenytársat meg kötik a szabályok, amiknek a megszegéséért nekik büntetés jár.

Mondok egy leegyszerűsített példát. Tegyük fel, elkezd visszaesni a mobilpiac növekedése, a gyártók kénytelenek árat emelni, hogy a csökkenő eladások ellenére is talpon maradjanak. A huawei viszont nincs rákényszerítve, hogy jó mutatókat produkáljon, mivel nem kell elszámolnia a részvényeseknek, nem is ugyanazon célok motiválják, mint a többieket, szóval simán benyeli a veszteséget (az állami források segítségével), és nem emel árat. Így aztán az emberek az ő készülékeit veszik, mert olcsó, ezáltal a cég óriási előnyhöz jut, és leuralja a piacot. Ez szerinted fair?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#70) Noukoum válasza dutrás (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért lenne jó mert lehetne venni 1 millió Ft-os almát amelybe ráadásul beleharaptak. Meg persze 50e ftal olcsóbb samsungot :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#71) 7Heads Drago válasza Giovan! (#66) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aztán youtube, gmail, play music, google drive, chrome, play store, google pay, google maps, google books, stb. van-e?
És mivel ezek mind mars-i technológiával lettek tervezve már nem is másolhatóak. :C
Persze hipp-hoppra nyilván nem fog menni, de hidd el lesz itt mindenre alternatíva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#72) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Mennyi okos figura van itt a fórumon...
Csupa politikus, elemző, külkereskedelmi szakértő, ésatöbbi... és mind ide jár veszekedni. Egymásnak feszülnek....
....kínlódnak, mint disznó a jégen, vagy mint kurva a templomban.
(vagy valami ilyesmi) :D ;]

Hujavej! Monnyon le!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#73) Giovan! válasza 7Heads Drago (#71) üzenetére


Giovan!
addikt

Abban nem kételkedek, hogy lesz alternatíva mindenre, a minőségükben már inkább.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#74) 7Heads Drago válasza Giovan! (#69) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem vagyok fogalom zavarban Te vagy zavarban ha azt hiszed hogy minden úgy van ahogy leírva látod. Pont ugyanúgy ahogy a Kína is ezt teszi. Nem érdekel egy jelentés se.
Én meg mondok egy másik példát:
Van egy ország a föld másik felén és teli van olajjal, és a kormányuk nem tud rendet tartani az országban. Mi lenne ha átmennénk rendet tenni? Úgyis rengeteg fegyverünk van , hagy fogyjon. Meg hát ki tudja hol mi csuran-cseppen. Ez fair?
Továbbra se értem, hogyha te ennyire kened vágod a tőzsdét mit punyadsz itt a fórumon ebben a lepukkant kis országban? Érdemes lenne tarisznyát ragadnod és szerencsét próbálni az Óperencián túl. Nagyon sok mesében sikerült már hasonló.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#75) Giovan! válasza 7Heads Drago (#74) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, tegyük fel, az USA köcsög. Ez akkor most mit is változtat az állításaim helyességén vagy helytelenségén? Miért nem azokra reagálsz, terelés helyett?

A tanácsaidra nincs szükségem, de ha már tanácsokat osztogatunk, és is adnék egyet neked: olvasgass kicsit az érvelési hibákról, mert a hozzászólásaidat kb. példatárként lehetne használni hozzájuk. Terelés, whatabautism, szalmabábérvelés, mindez megspékelve alapvető fogalmak ismeretének hiányával, szóval van min javítani. Sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#76) mjani1172 válasza #88470784 (#62) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez Trump titkos terve.
Nagyobb kárt okoznak ezzel mint a szankciókkal.
Ahová a MS beteszi a lábát annak vége. :N

(#77) #88470784 válasza mjani1172 (#76) üzenetére


#88470784
törölt tag

:DDD
Az a baj hogy ez még igaz is.
Mondjuk a kínaiak használni nem tudják ott megfogjava nagy tűzfal vagy hogy hívják.
Csak furcsának érzem, hogy az eretnek a gonosz, világok pusztitója, maga a sátán huawei alkalmazás boltjában megjelenek a keresőjükkel és az összes termékükkel.
Eddig az volt itt a kifogás, hogy hiába csinálnak saját boltot, nem fognak működni az értesítések és a banki appok a google keretrendszer hiánya miatt.
Most hogy ezt is sikerült pótolniuk (elég rövid idő alatt) a HMS-el nem tudom mi lesz a következő kifogás.

(#78) pusszycat válasza HarleyCustom (#72) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Izzad, mint kurva a templomban. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#79) joey04 válasza Giovan! (#73) üzenetére


joey04
titán

Írta is: másolhatóak. Na olyan :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#80) 7Heads Drago válasza Giovan! (#75) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mire? Vagy minek? Ti egy Huawei teló vásárlásból már mindent tudtok. A terelés ott kezdődik amikor bejön egy telo topikba a tőzsde. Nem is értem hogy a gsm arénán a specifikáció-s részen miért nem szerepel ez is. Persze kellene egy ujgur sor is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#81) 7Heads Drago válasza joey04 (#79) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi nem az? Te is pont azt csináltad most.
Meg az utóbbi időben az Apple is csak ebből áll.
Inkább az a kérdés hogy ki az aki értelmes áron jó minőségben hozza ki a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) xZer0kidx válasza #88470784 (#62) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Hmm most arról a Microsoftról van szó amelyik kereskedik/dett az amerikai hadsereggel és a Huawei-el is egyszerre? ;]

Ők kapnak kereskedelmi engedélyt, szegény gránátalma exportőr pedig nem. Mondjuk jogos az mégiscsak egy fegyver...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#83) Giovan! válasza joey04 (#79) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, az egy dolog, hogy lesz alternatívája egy youtube-nak pl. (most is léteznek egyébb videómegosztók), de honnan szereznek rá videókat? Hogy érik el, hogy a már létező csatornák inkább oda töltsék fel a videóikat? Félreértés ne essék, a youtube jelenlegi állapotában nem a szivem csücske, jót tenne neki ha egy komoly vetélytárs megszorongatná kissé, szóval itt én a huaweinek szurkolok, de nem hiszem, hogy képes lesz felnőni a feladathoz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#84) Giovan! válasza 7Heads Drago (#80) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvastad a cikket, ami alatt kommentelsz? Mert én igen, és nem fogod elhinni, de a huawei pénzügyi eredményeiről szólt. Amúgy sem én hoztam fel a tőzsdét, egy kolléga nem értette, miért nem foglalkozunk a nyugati multik állami támogatásával inkább, mire én megosztottam vele, hogy azoknak el kell számolnia az állami támogatásokkal is, mert a részvényeseket és az állami szerveket (bizony, ahol szét vannak választva a hatalmi ágak, ott ezek egymást is ellenőrzik) érdekli az ilyesmi is, míg a huaweinek nemhogy részvényesei nincsenek (illetve a saját dolgozói elvileg valamiféle részesedéssel rendelkeznek, de az ilyesmit nem kötik az orrukra), de egy olyan totalitárius állam segélyezi, ami nem maga sem tartozik semmiféle elszámolással senkinek (még a saját polgárainak sem).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#85) xZer0kidx válasza Giovan! (#84) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem a kollégának (nekem) nem kellett értenie miért nem foglalkoztok a nyugati multik állami támogatásával inkább, mert nem erről volt szó. Próbáltam egy állítást (Huawei másol) árnyalni azzal, hogy célozgattam a K+F re fordított összeg méretére. válaszul megkaptam, hogy ez nem nagy szám, mert a kínai állam pénzeli a céget. Oké akkor nem nagy szám, de:

Idézett komment:
Persze megértelek ez az "állami pénzelés" tényleg szemétség. Remélem a Microsoft nem azért lett az ötödik mert eladta a hadseregnek pl. a Hololenst és az Alphabet az első, mert szintén fejleszt, fejlesztett(Maven 2019-ig) a hadseregnek. A hadsereg mögött a világ egyik legnagyobb országával. Idézet vége.

Ha a Huawei a 4. mert Kína pénzeli és a Microsoft az 5. mert a USA pénzeli, akkor a tőzsde megemlítése a téma kapcsán irreleváns, de legalábbis nem kapcsolódott közvetlenül a beszélgetés menetéhez mert az alap tézist nem cáfolta meg.
A válaszom (talán nem elég egyértelműen de) továbbra is arra vonatkozott, hogy a Huawei fejlesztéseit elbagatellizáljuk, mert arra a feltételezésre alapszik, hogy az állam besegít, míg más érdemeinél esetleg nem probléma ha az állam besegít. Én értem ,hogy az egyik átlátható a másik pedig nem és ez szerintem sem jó így. De pont erről van szó még mindig, az egyikről tudjuk a másikról pedig (mi halandók) sejtjük, de tényként kezeljük.

Bocs ha kicsit katyvasz lett ,de sokszor átírtam. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#86) Giovan! válasza xZer0kidx (#85) üzenetére


Giovan!
addikt

Az amerikai hadsereg kiírt egy pályázatot a számítástechnikai infrastruktúrája modernizálására, amit a MS megnyert. Nagy összegről van szó, milliárdokról, de ezzel el kell számolnia (hiszen mi is tudunk róla), cserébe pedig megvan határozva, hogy mivel tartozik az államnak, mert ugye demokráciáról beszélünk, ahol fontos az átláthatóság.

De a huawei esetében semmi sincs a nyilvánosság orrára kötve. Bármennyi pénzt odavethet nekik az állam, bármikor, bármire, és bármit kérhet érte. Érted már mi a probléma?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#87) xZer0kidx válasza Giovan! (#86) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

"Én értem ,hogy az egyik átlátható a másik pedig nem és ez szerintem sem jó így. De pont erről van szó még mindig, az egyikről tudjuk a másikról pedig (mi halandók) sejtjük, de tényként kezeljük."

Szerintem MEGÉRTETTEM MÁR.

De ennek így nincs értelme, leírtam ,hogy mire reagáltam felesleges kiragadni egy mondatot és azon lovagolni. Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy a K+F "sikereit" kár elbagatellizálni (hiába kanyarodtunk el, erről volt szó eredetileg) mert nem tudjuk, hogy az erre szánt összeg profit arányos e vagy sem. És amíg nem tudjuk az igazat addig azt is feltételezhetjük, hogy az.
Ennél messzebb nem mennék már a témában mert erősen feltételezésekre épül.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#88) Giovan! válasza xZer0kidx (#87) üzenetére


Giovan!
addikt

Amíg nem látjuk a valódi adatokat, addig a legrosszabbat kell feltételeznünk, mivel a tét túl nagy. Márpedig a teljes infrastruktúráját (mert az 5G-re minden rá lesz kötve, ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni) nem teszi függővé az ember olyan cégtől, amely potenciális veszélyforrást jelent.

Szóval lényegtelen mekkora sikereket ért el a K+F részleg, mert a céget illetően nem a technológiai hiányosságok jelentik a problémát, hanem a transzparencia hiánya.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#89) timsigm


timsigm
csendes tag

Érdekes dolog ez a huawei-es botrány a hálózatkiépítés miatt. Sokan támadják őket. Nem állok egyik oldal pártjára sem, de ugye az megvan hogy pár éve az Usa bukott bele, hogy lehallgatta Merkel telefonját és a németekkel karöltve a franciákat.
Az meg, hogy Trump bácsi fel van háborodva a kínai termelés miatt. Hát szöszi! nem kellett volna 40 éve kiköltöztetni az amcsi cégeket oda az olcsóság miatt, hogy nagyobb haszont tegyetek zsebre.
Megszedték magukat a kínaiak a termelésbôl, meg az odavitt technológiából és felnött a feladathoz, mostmár tud sajátot is csinálni.
Aki pedig azon van felháborodva hogy a huaweibe van állami kéz az tényleg egy idióta és ráadásul még álszent is. Magyarországon törvénybe van iktatva, hogy ferihegy területén dolgozó malévból megmaradt repülőkarbantartó cég a "stratégiailag fontos" státuszban van és egyedi szabályozás van rá. Minden ország igyekszik azokon a helyekre figyelni ami stratégiai fobtossággal bír.

(#90) dutrás válasza timsigm (#89) üzenetére


dutrás
őstag

Részben igaz az utolsó gondolatod de a volumenek és az iparág teljesen eltérőek.
Még hozzáírhatjuk a CIA-s botrányt az Iphone-ok kapcsán. Az USA is megfigyel ugyanúgy mindenkit. Nem egy per volt már miatta.

P50 pro/P40 Lite

(#91) timsigm válasza dutrás (#90) üzenetére


timsigm
csendes tag

hogy érted, hogy a volumenek és az iparág teljesen eltérőek?

(#92) Giovan! válasza timsigm (#89) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha hozzászólsz egy beszélgetéshez, legalább nagyjából fusd át, mit fogalmaztak meg a többiek a témában.
De amúgy bírom az ilyen “én nem állok senki oldalán, de...” kezdetű érvelést, bár kissé zavar, ha megpróbálnak hülyének nézni. Az idiótázást meg kerüld, nem minden érvelési hiba ütközik a fórum szabályzatával, de a személyeskedés speciel igen.

Két hozzáfűznivaló mindenestre a hozzászólásodhoz:

1: Az, hogy az USA kémkedik, feljogosít-e bárkit arra, hogy kiszolgáltassa az infrastruktúránkat a huaweien keresztül Kínának? Jobb lesz-e ettől bármi?

2: A magyar karbantartócég elszámol-e ezzel a speciális helyzetből fakadó előnyökkel, megjelenik-e ez a pénzügyi beszámolói közt (pl. az adózás kapcsán), kikérhetőek-e ezek az adatok az állami szervektől, meg kell-e indokolni az ilyen speciális status odaítélését?
Mert ezek ugye egy demokráciában alapvető dolgok (bár ez a mi demokráciánk eléggé... hogy is fogalmazzak... speciális) és ebben ragadható meg a különbség ahhoz a kapcsolathoz képest, ami a kínai állam és a huawei között fennáll. Ott semmit sem tudunk, mert nincs transzparencia (lásd a föntebbi hozzászólásomat).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#93) timsigm válasza Giovan! (#92) üzenetére


timsigm
csendes tag

A személyeskedés kérdésében elnézést kérek mindenkitől.

Nem tudom mi a probléma a hozzászolásom jelentését illetően, az eddigi hozzászólások eléggé tág mederbe torkoltak a témához képest. Pusztán példával éltem, hogy az állam kapcsolata egy céggel amit páran nehezményeztek és elitélnek, attól még lehet "mondjuk úgy" logikája.
Attól, hogy amerikában lévő demokráciában te tudomást szereztél arról hogy létrejött egy szerződés egyáltalán nem biztos, hogy a szerződés minden ponytja publikus, abban pedig lehetnek érdekességek és ugyanugy nem tudsz róla mint a kínairól sem.
Azért érdekes lenne azt olvasni a pentagon napi könyvelési tételei közt, hogy megvesztegetés, telekomnak kifizetés a lehallgatásban való részvétel miatt,....
Ha láttál már állami szerződést ami nemzetbiztonság témát érint akkor tudod miről van szó.
Mint a munkaköri leírásod: ez, meg az, meg amaz, És az amivel a felettesed megbíz. Na azt kövesse valaki vissza.

Az első pontodra a válasz, természetesen nem. saját védelmére hivatkozva természetes hogy nem kell kiszolgálltassa. Csak ennek a kérdésnek a lerendezésére lett volna kevésbé szinpadias megoldás is. Amolyan tolvaj vagyok, meglopnak és akkor keresztes háborút indítok.

A második részben általános választ tudok adni mert ahogy említetted ez egy speciálisabbb demokrácia. Rengeteg kreatív könyvelési tételt lehet kitalálni ami elég tág, hogy az alap mellett más is beleférjen és a kutya sem tudja visszakövetni.
Honnan lehet azt tudni, hogy a amerikai hadsereg MS szerződésében és kifizetései között van-e, lesz-e olyan tétel amiben mondjuk egy backdoor kialakításának vagy meglévő be nem foldozásának az ára van.

Amúgy pedig tényleg nem török egyik felett sem pálcát. Az, hogy mi megy a szinpadon amit látunk az egy dolog, de hogy mi megy/mehet a színfalak mögött nem tudom és így elitélni bármelyik felet, khm...

(#94) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Összefoglalva:
#trumpli
#az USAisrossz (pártállami diktatra 4ever!444)
#szegényGoogle(helyesen Alphabet, mellesleg a világ második legértékesebb márkaneve és ötödik legnagyobb vállalata, forrás: Forbes)
#kileszaSOROSkínaigyártóaLISTÁN (az nem számít, hogy tul kicsik vagy nincsenek mesterterveik)
+1: # GYÍKEMEBREK

Megszakértve: a Huawei a kereskedelmi háboru előtt sem állt a helyzet magaslatán, ha a mobileszközeik szoftver(környezetét) nézzük, így hogy az Egyesült Államok kivágta alóla a know how-t, "belpiacos" gyártókká degradálódtak vissza. Az, hogy megpróbálják számokkal igazolni az ellenkezőjét... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96) dutrás válasza _cHAos_ (#95) üzenetére


dutrás
őstag

E cikk alapján ma Magyarországot be lehetne zárni.
Offba rakom mert ezt aztán tényleg ne kezdjük el boncolgatni ezen a fórumon.

P50 pro/P40 Lite

(#97) keszi1991 válasza Giovan! (#39) üzenetére


keszi1991
tag

Megkerdezhetem Tőled h Te miért "félsz" v utalod Kínát? Miert lenne baj ha látna mindent? Szerinted az érdekli őket h írsz az asszonynak h mi kell a boltból? Szerinted az amcsik nem látják? Vagy csak szimplán egy majom almás vagy aki nem bírja elviselni h a kínaiak már ezerszer előrébb járnak mint jobsek..

(#98) Ricardo válasza Giovan! (#86) üzenetére


Ricardo
félisten

"mert ugye demokráciáról beszélünk, ahol fontos az átláthatóság."

Azt azért ne gondold, hogy ez az átláthatóság teljes. vagy szerinted nincsenek a háttérben olyan feltételek, egyezségek (ebből adódóan pénzek) amit nem kötnek a nyilvánosság orrára?

Persze ez is sokkal jobb , mint a teljes átláthatatlanság, de naív dolog azt hinni, hogy mindent az "orrunkra kötnek" Titkos állami és katonai megbízások soha nem lesznek átláthatóak.

(#99) aprokaroka87 válasza Ricardo (#98) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha annyira át látható lenne a demokrácia, akkor pl a facebook már rég csak hamu lenne:)

(#100) keszi1991 válasza Lami66 (#55) üzenetére


keszi1991
tag

Hat ez hatalmas volt, feldobtad a napom :DD :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.