Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joey04 válasza keszi1991 (#97) üzenetére


joey04
titán

A kommented mindkét része (az is, hogy szerinted tényleg ez a gond, hogy Jóska mit ír Katinak, meg az is, hogy az egész kommunista kémkedési problémát egy ios vs android vitára szűkíted, ráadásul flamekeltő stílusban jobbnak beállítva az egyiket) arra utal, hogy vagy gyerekesen állsz a témához, vagy szimplán nem fogod fel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#102) janeszgol válasza pusszycat (#78) üzenetére


janeszgol
félisten

Van K a templomban? És én eddig nem voltam templomba járó...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#103) janeszgol válasza Giovan! (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Nehogy úgy járjon ez is, mint a videós piac. Amíg volt a Netflix, meg mondjuk a HBG GO, addig oké volt. Aztán ma már van 11 ilyen szolgáltatás, köztük a legnagyobb tőkével rendelkező Disney-vel, ami teljesen felboríthatja a piacot.
Nos, appok terén is járhatunk így. Oké az MS beteszi mindenhova az appjait, de más?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#104) pusszycat válasza janeszgol (#102) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Talán csak az űrben nincs, de amint lesz női űrhajós... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#105) Ricardo válasza janeszgol (#103) üzenetére


Ricardo
félisten

A Google is sokmindent tesz azért, hogy Megkönnyítse az emberek leválását. Egyre több a korlát, és egyre kevesebb döntést hagy a felhasználóknak. (pedig ez volt a legnagyobb előnye az IOS-sel szemben), de ha őt szabályozzák, akkor kivonul. Ez nem feltétlenül a legjobb út a piaci dominancia megörzéséhez hosszabb távon.

(#106) janeszgol válasza Ricardo (#105) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt én is így látom. Egyre több a megszorítás, amire még az egyes gyári megoldások is rátesznek egy lapáttal. Pont jó helyen vagyunk, ilyen a Huawei is. Egyszerűen már hányingert kapok a szoftverétől. Oké elhiszem, hogy az emberek döntő többsége tök hülye az okostelefonhoz (is). Sosem fognak hozzá érteni. Emlékszem egy 2014-es cikkre, hogy a szervizbe vitt telefonok kétharmadának problémáját megoldotta egy újraindítás. Ez hatalmas felesleges kiadás (vételezés, szállítás, bevizsgálás, "javítás", szállítás).
De azért engedtessék már meg, hogy ha én beállítok valamit, akkor az legyen úgy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#107) #88470784


#88470784
törölt tag

Már van Viber, Snapchat is plusz fentvan a fiatalok között nagyon népszerű Tik-Tok.
Ezek a fiatalok pedig hamar felnőnek ám és már nem érdekli őket a facebook mert ott van anyu és apu is.
Plusz a HMS 4-el az új szolgáltatások között meg jelent a térkép is.
Az AppGallery letölthető bármelyik androidis telefonra nem csak huaweire.

(#108) janeszgol válasza #88470784 (#107) üzenetére


janeszgol
félisten

Ráadásul a Playből. :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#109) #88470784 válasza janeszgol (#108) üzenetére


#88470784
törölt tag

Te a HMS re gondolsz az nem ugyanaz mint a HuaweiAppgallery

(#110) janeszgol válasza #88470784 (#109) üzenetére


janeszgol
félisten

Az is fent van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#111) aprokaroka87 válasza #88470784 (#109) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De elvileg A Huawei Mobile Service meg kell pl az App galery-hez.
Hasonlóan mint a play áruház + gms esetében.

(#112) #88470784 válasza janeszgol (#110) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az a huawei store az nem az app gallery

(#113) janeszgol válasza #88470784 (#112) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp valóban. My fault. :(

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#114) Quqesz válasza Ricardo (#98) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pontosan. Rengeteg háttéralku van, ami sokszor károsabb is, mint a sima kémkedés.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#115) #88470784


#88470784
törölt tag

Aki esetleg szeretné kipróbálni a huawei AppGalleryt nem csak az ideológizált megszakértett megmondóemberek véleményére adni innen feltelepítheti, nem csak huawei telefonokra.
[link]

(#116) 7Heads Drago válasza Giovan! (#88) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Amíg nem látjuk a valódi adatokat, addig a legrosszabbat kell feltételeznünk, mivel a tét túl nagy.
Huha. Amúgy ha ez így lenne nem is értem hogy bárki más hogy rúghat labdába.
Transzparencia az nincs, ezek ellenére úgy vágod a témát mintha bent ülnél és tv-n néznéd Kínát és a Huawei-t.
2. Az, hogy az USA kémkedik, feljogosít-e bárkit arra, hogy kiszolgáltassa az infrastruktúránkat a huaweien keresztül Kínának? Jobb lesz-e ettől bármi? És mi van ha megfordítjuk a kérdést? Ebből is látszik hogy a folyó két ellentétes oldalán állunk, híd meg sehol.
Amúgy meg nem értem mit vagy felháborodva timsign hsz-n. Nem neked szólt a hsz. Hacsak nem magadra ismertél benne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#117) 7Heads Drago válasza keszi1991 (#97) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az ilyen hsz-ekért nagyon kár. Szerintem kár is elkezdened.
by

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#118) Giovan! válasza timsigm (#93) üzenetére


Giovan!
addikt

Na, ez egy teljesen jó érvelés.

Igazad van, belátom, kissé talán túl idealistán álltam a kérdéshez, de azt tartom, hogy a MS esete továbbra sem feleltehető meg a huawei-ének, mert ott legalább az összeg méreteiről tudunk, illetve arról is, hogy ez mekkora részét jelenti a bevételüknek, vagyis hogy mekkora részben függ a cég az államtól. Persze mint arra rámutattál, nyílt kontroll nélkül is elérheti a rezsim amit akar, azonban ez mégiscsak bonyolultabb, veszélyesebb játszma, mint az, amire a kínai elvtársak vannak rákényszerülve.

Ráadásul bármennyire hatékonyan kémkedik is az USA, a zsarolás teljesen más szintjét jelenti az, hogy a kínai rezsim bármiféle kimondott vagy sugallmazott fenyegetés nélkül, egyszerűen az EU-ban kiépített huawei-hálózat létével bármikor zsarolhatja az európai országokat. De tényleg, még csak utalgatniuk sem kell, minden vezető EU-s politikusban ott lesz a gondolat, hogy ne merjen szembeszegülni Kínával, mert számolni kell a lehetőséggel, hogy Peking kárt tehet az infrastruktúránkban. És a jövőben várhatóan (többek közt a kínai gazdasági növekedés további lassulása miatt) megszaporodik majd a vitás kérdések száma...

#97) keszi1991:

Semmi bajom Kínával, sőt, kifejezetten kedvelem a kínai kultúrát és történelmet. A disztópiákat viszont nem szeretem, márpedig a jelenlegi rezsimjük azt épít éppen, ahol totális kontrollt gyakorolhatnak az állampolgárok fölött (állampolgári ellenőrzővel, politikai fogolytáborokkal). Itt egy cikk, főleg a totális megfigyelőállammal foglalkozik, de már ez is elég ok szerintem az aggodalomra: [link] .

Amúgy nem tudom mi köze annak, hogy melyik gyártó termékét használom a kínai vezetéssel kapcsolatos véleményemhez, de gondolom mindenki magából indul ki...

(#116) 7Heads Drago:

Igen, a legjobb megoldásnak azt tartanám, ha európai cégekkel oldanánk meg a hálózat kiépítését, akkor is, ha azok esetleg drágábban dolgoznának.
Nincs transzparencia, emiatt nem látunk rá a huawei és a kínai állam kapcsolatára, emiatt a biztonság kedvéért nem árt a legrosszabbat feltételezni, mert akkor nem érhetnek kellemetlen meglepetések. Hol az ellentmondás?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#119) timsigm válasza Giovan! (#118) üzenetére


timsigm
csendes tag

Egyetértek az MS által felvázoltakkal. Az sokkal ellenőrízhetőbb.
Hát igen, kinának ez a mérhetetlen ellenőrzési és megfigyelési mániája, ez durva.

(#120) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azért vannak akik továbblépnek a tiltáson: [tom tom]
Egy kipipálva

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#121) #88470784 válasza Quqesz (#120) üzenetére


#88470784
törölt tag

Neírkálj ilyeneket csak így ide, finoman kell közölni itt az ilyen híreket. :DDD

(#122) Lami66 válasza Quqesz (#120) üzenetére


Lami66
őstag

És a navigáció egy elég fontos pipa. Volt már aki azon élcelődött, hogy majd valami kínai navigáció lesz ráfaragva a Huaweire és az mennyire nem fog boldogulni itt Európában. Egyébként a Sygic is elérhető az appgalleryben.
Felhőbe mentés van, dokumentumok (drive) és fotók is, ez is pipa

(#123) Giovan! válasza #88470784 (#121) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem értem, szerinted bárkit meglepnek az ilyen hírek? Nem új appot kell írni, csak a létező androidosat kell felrakni a huawei storejába is, hülyék lennének a cégek nem “portolni”, mikor óriási felhasználótáborról beszélünk.

Google appok viszont nem lesznek (ha csak fordulat nem következik be az ügyben, amit én személy szerint sajnálnék), amik nélkül erősen kérdéses, hogy érdemes-e androidos készüléket vásárolnia a nyugati embernek.
A végletekig márkahű vásárlóknak bizonyára az, de szerintem ilyenből nem áll túl sok a huawei rendelkezésére nyugaton (nem, ez a fórum nem reprezentatív ebből a szempontból :DDD).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#124) Lami66 válasza Lami66 (#122) üzenetére


Lami66
őstag

Ja, egy érdekesség. Valaki azon is problémázott, hogy a playen megvett dolgai kárbavesznének ha gugli nélküli telefont venne és újból meg kellene vennie azokat az appgalleryből. Kíváncsiságból töröltem a play-en megvett Sygic-et, és feltelepítettem az appgalleryből. Beírtam az aktiváló kódot és ugyanúgy működik, öröklicensz aktiválva, kiegészítőket is tudom használni, természetesen magyar nyelvű. Viszont az ikonja alatt akad pár csirkeláb :D

[ Szerkesztve ]

(#125) Giovan! válasza Lami66 (#124) üzenetére


Giovan!
addikt

A gyártó saját szerverein találató adatok nyílván megmaradnak akkor is, ha apk-ból felrakva jelentkezel be.
Viszont ami a google serviceshez kötődik, annak értelemszerűen búcsút mondhatsz. Volt egy kolléga, aki a Play Musicban található zenéit említette példaként, de a már Playben megvett fizetős appok is ide sorolhatóak. Vagy küldesz egy screenshotot a tulajdonodban lévő fizetős appról a huaweinek, ők meg cserébe megengedik, hogy a store-jukból ingyen szedd le az az appot? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#126) Lami66 válasza Giovan! (#125) üzenetére


Lami66
őstag

Aki olyan helyről vesz zenét, hogy máshol nem tudja lejátszani csak a play musicból, azt átverték, mert nem a zenét vette meg hanem a hozzáférést. Én is vettem zenét netről, és bármikor le tudom játszani, bármilyen lejátszóval, offline is. Kimásolhatom cd-re, pendrive-ra. Viszont ha mindenhonnan letörölném akkor megint meg kellene vennem. De nem azért vettem meg, hogy letöröljem.
Azok a fizetős appok nem működnének aminek aminek a gugli a tulajdonosa. Amit külsős fejlesztő rak fel a play-re és megveszem, akkor nem a gugli tulajdonát veszem, az csak közvetítő, hanem a fejlesztőtől veszem meg, ezért guglifüggetlen telefonon is működnie kell. És működik is, az összes megvett appom frissül az aptoid-ról, és maradnak full verziósak. Olyan appot még nem vettem aminek a gugli a tulajdonosa.

[ Szerkesztve ]

(#127) janeszgol válasza Lami66 (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Én vettem zenét Playből. Kétszer tölthetek le egy albumot, viszont a teljes albumot a meghatározott zeneletöltővel bármennyiszer (az az egész könyvtárat leszedi), és bármennyiszer bármivel meghallgathatom, mivel sima mp3-at kapok.
A Playben van lehetőség már meglévő zenéid legalizálására, gondolom az AppGallery-ban is lesz erre lehetőség.
Giovan! és a többiek várjanak picit: amint kiforrta magát, jó lesz az. És akkor jön a többi App bolt (Samsung, Sony stb).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#128) Giovan! válasza Lami66 (#126) üzenetére


Giovan!
addikt

Tegyük fel, valakinek van egy androidos telefonja, play storeból vett alkalmazásokkal megtömve, amik a google acountjához vannak kötve. Valamilyen oknál fogva az illető most fogja magát, és lecseréli huawei-re a készülékét, ahol nincs lehetősége a play store igénybe vételére. Ő hogy fér hozzá a play store-ból megvett appjaihoz? Felteszi apk-ból? Ugyan...

#127) janeszgol:

Én várok türelemmel, a piac viszont nem biztos hogy ilyen megengedő lesz :))

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#129) janeszgol válasza Giovan! (#128) üzenetére


janeszgol
félisten

Sehogy. Természetesen 100% konverzió nem is lesz. Eleve a játékmentések is mennek a levesbe, ha azt a Google tárolja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#130) Lami66 válasza janeszgol (#127) üzenetére


Lami66
őstag

Egyetértek, kikupálódik ez. És ha komfortos lesz, akkor terjedni is fog.

(#131) #88470784 válasza Lami66 (#130) üzenetére


#88470784
törölt tag

A youtube installer is érdekes app a galleryappban :DDD

(#132) dutrás válasza #88470784 (#131) üzenetére


dutrás
őstag

Ahogy a filmekben szokták mondani: "Elkezdődött"

@Csiribá ez nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#133) Giovan! válasza janeszgol (#129) üzenetére


Giovan!
addikt

De ha az nem lesz, akkor miért éri meg a huawei megoldását választani, mikor a Play store-ban sokkal több dolog van, és amúgy is ahhoz köti az embert a már felhalmozott appmennyiség?
Nem hiszem, hogy ez a HMS nekünk európaiaknak lett kitalálva, inkább a világ fejlődő régióiban lesz ez sikeres, ahol még nem köti az embereket semmi a Google-hez, és mivel sokuknak a huawei fog először okostelefont adni a kezébe, abban az ökoszisztémában rendezkednek majd be. Meg persze Kínában, de ott a propaganda miatt alapból előnyből indulnak.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#134) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[Érdekességek] a nagyvilágból..... :Y

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#135) janeszgol válasza Giovan! (#133) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt Európában nem luxus dolog az okostelefon. Többen kíváncsiságból párhuzamosan is elkezdhetik használni. Aztán használják az ott lévő appokat, amivel esetleg felkelthetik mások kíváncsiságát is. És elkezd terjedni. Leginkább a fiataloknál, mert nekik minden felkapott dolog sikk. Egy példa erre az FB esete. Az már nem divat a fiataloknál, már a fene se tudja mi az. Elképzelhető, hogy itt Európában is felüti majd a fejét azon appok, amik a Huawei boltjában vagy csak ott lesz elérhető.
De ki tudja, lehet semmi sem fog változni itt. Csak találgatok, illetve kíváncsian szemlélem az eseményeket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#136) mjani1172 válasza janeszgol (#135) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem luxus?
Anyagilag valóban nem.
De ha megnézzük, hogy legtöbben mire használlják, (fb, és társai órákon át)
akkor nettó időpazarlás, pótcselekvés.
És az elpazarolt idő luxus.

[ Szerkesztve ]

(#137) janeszgol válasza mjani1172 (#136) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez már egy másik téma.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#138) #88470784 válasza janeszgol (#135) üzenetére


#88470784
törölt tag

A TikTok most nagyon felkapott a fiatalok körében egy nagy baj van vele kínai kézben van és nincsennek rajta politikai hirdetések amivel befolyásolni lehetne őket.
Szóval amerikában már kikiáltották a rendszer ellenségének. :DDD
A kínai TikTok elérte a napi 400 millió felhasználót és a legszomorúbb hír ebben az ortodox liberálisoknak, hogy nem kínai a legnagyobb felhasználói bázisuk ha nyugateurópai.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#139) janeszgol válasza #88470784 (#138) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan nekem is ez a példa jutott az eszembe. De lehetnek még. Aztán rájönnek, hogy a Google 30%-a nélkül is lehet élni, és már jönnek is létre sorban a Store-ok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#140) #88470784 válasza janeszgol (#139) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hát sajna semmi sincs kőbe vésve bármi megtörténhet és annka az ellenkezője is.
Lásd Nokia is annak idején milyen magabiztos volt, vagy az iphone-t szószerint kinevették aztán mi lett belőle.

(#141) Ricardo válasza mjani1172 (#136) üzenetére


Ricardo
félisten

Minden generációnál megvan. Anno a téren ültek, csinálták a semmit, és szotyiztak. Az sem volt kreatívabb időtöltés. Tudom, legalább együtt voltak, de valljuk be, az sem volt tartalmasabb elfoglaltság.

(#142) Giovan! válasza #88470784 (#138) üzenetére


Giovan!
addikt

A Pekinget bíráló videók igen rövid életűek a TikTokon, igazából ez a fő problémája az “ortodox liberálisoknak” (ez amúgy mit jelent?) vele. A cenzúrát senki sem szereti.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#143) joey04 válasza #88470784 (#138) üzenetére


joey04
titán

juj de jó :DDD

[link]
[link]

Micsoda öröm, hogy már a kiskorúak védelmére sem figyelnek oda, hát remek ez a Kína! És hogy a legnagyobb bázisuk nyugateurópai, hát ez külön öröm! Kínának köszönhetően ők is veszélyben vannak. Örüljünk együtt a nagy és csodás Kína terjeszkedésének! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#144) Giovan!


Giovan!
addikt

Pressure mounts on Huawei with threat of increased US sanctions: [link]

(mobilról továbbra sem lehet rendesen linkelni ahogy látom...)

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#145) janeszgol válasza joey04 (#143) üzenetére


janeszgol
félisten

Kérsz linket a Facebook, Youtube, Google Play, Amazon stb adatkezelési botrányairól, vagy elhiszed, hogy abból is van dögivel?
Nem azt mondom, hogy ne figyeljen oda a Huawei. Neki hatványozottabban kellene figyelmesnek lennie.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#146) mjani1172 válasza Ricardo (#141) üzenetére


mjani1172
addikt

Annyi hogy legalább tudtak a másikhoz szólni.(és talán mást is :) )
Már ez sem megy.
Egyébként mi nem csak ültünk,(foci, bicaj, motor) stb...

[ Szerkesztve ]

(#147) joey04 válasza janeszgol (#145) üzenetére


joey04
titán

elhiszem. csak erősen öngól egy ilyen programmal példálózni mint a tiktok, ami a leginkább prezentálja mi a gond a kínai rendszerrel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#148) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mire mindennek lesz alternatívája, telepíthető lesz GAPS

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#149) dutrás válasza pusszycat (#148) üzenetére


dutrás
őstag

Hát lehet hogy már ott tart a folyamat hogy nem kell majd a Huaweinek. Még európában igen. Vagy max párhuzamosan.

@mjani1172
+1

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#150) 7Heads Drago válasza Giovan! (#128) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy kinek hány fizetős app-ja van a telón. Sztem nem jellemző 10-nél több. Nekem alig pár db van és azok is max 1500 ft-osak voltak. Sztem sokkal nagyobb gond lehet pl egy játék, vagy olyan aminek van mentése.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.