Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lacika112 válasza Kékes525 (#37) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Igen :W

letiltották a HT-t így egy része "javítva" olyan unortodoxul :C a hibák másik fele meg ..... ja megmaradt :C

Majd 2021-22 re ígérték addig meg kiadják letesztelik az oldalak majd rá egy hétre kijön a biztonsági frissítés ami a teljesítményt megeszi, de a tesztben még megvárják hogy villogjon :)

Nem is értem hogyan lehet forgalmazni gyárilag selejtes cuccokat?

Nekem ez kb olyan mint kocsit árulni "környezetbarát" biztonsági övvel ami vétel után 2-3 héttel lebomlik.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#52) Tetsuo válasza -Ben- (#26) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak a probléma volt vele mindig is.

(#53) #95561216 válasza #16939776 (#8) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezek olyan procik, amiket eddig kidobtak, mert hibás lett benne az igp, de most annyira rossz a kihozatal, hogy ezeket is eladják. Nem kell semmit se mögélátni.

(#54) #95561216 válasza sb (#49) üzenetére


#95561216
törölt tag

Majd elengedjük, ha a js-t, komolyabb stratégiai játékok AI-át/körváltóját sikerül többszálasítani, hogy csak hétköznapi példákat említsek.

(#55) -Ben- válasza Tetsuo (#52) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezt hogy érted?

(#56) -FreaK- válasza t72killer (#50) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kérem maradjon a helyes terminológiánál uram, ami pedig: "kettéhugyozza" ;]

(#58) Ribi válasza M0ng00se (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is úgy emlékszem, hogy a HT nagymértékben támaszkodik a sebezhetőséget is okozó prediktív cuccra. És ha ezt a részt kiszedik a sebezhetőség miatt, a HT is majdnem haszontalan.

(#59) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hát ez kua jó...gratulálok,hogy csak az i9 kapott HT-t.. :o :O Minimum az i7 is megérdemelné!Manapság ennek már alap felszereltségnek kéne lenni.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#60) Szabikaa20 válasza #16939776 (#8) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az új alaplapokon már 8+4pin van a proci áramellátására...Nemhinném,hogy hiányt szenvedne. :) Bár igy is csak a 8pineset használom.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#61) Fecogame


Fecogame
veterán

14nm (Intel) vs 7nm (AMD) meme még nincs erre? :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#62) csendes válasza #16939776 (#8) üzenetére


csendes
őstag

Akkor a vállalati piacra marad az i5-9400, de mi marad otthoni általános felhasználásra, nem játszani? Pentiumok vagy 5-10W-os ultralassútakarékos CPU-k? Vagy ebben a szegmensben már nincs pénz, átadják az AMD-nek? Vagy lesznek integrált GPU-s olcsó alaplapok Intel 9. generációhoz?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63) Tetsuo válasza -Ben- (#55) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szó szerint. Sajnos nem hozta az elméletet. A gyakorlatban mindig volt vele valami gond. Persze most nem böngészésre gondolok, hanem erőigényes programokra (Cubase-nél pl. alap, hogy már telepítésnél kikapcsoljuk a HT-t.)

(#64) Robitrix válasza nobela (#6) üzenetére


Robitrix
senior tag

És persze Hyper-Threading sincsen bennük jórészt. Én már csak azon csodálkozom, hogy elve több magosak a procik. Adhatnának akár újra egymagost is, mint 15 éve. :)

(#65) M@cika válasza csendes (#62) üzenetére


M@cika
őstag

Nem játszani már az első Zen óta jobb az AMD. Persze az Intelre agyonoptimalizált programok ennek jelentősen ellene dolgoznak. Sajnos a sok kenőpénz megtette hatását, de talán most, hogy végre versenyképes az AMD oda is lesz optimalizáció ha másra nem, de az új progikra.

Nasit a kis fehér medvének!

(#66) #95561216 válasza csendes (#62) üzenetére


#95561216
törölt tag

Amíg nem javul a termelési kihozatal, addig értelemszerűen a nagyobb haszonkulcsú szegmensre fekszenek rá, illetve amit el tudnak adni, azon a lehető legtöbb pénzt akarják bezsebelni. Teljesen lényegtelen most nekik az AMD árazása, amit le tudnak gyártani, azt ennyiért is el tudják adni, az otthoni piac egy jelentős része meg inkább elodázza a vásárlást. Cégeknél meg 3 év alatt leírják a gépeket és vesznek újat, oda kell tolni a procikat, egy fejlesztői gépnél senkit sem fog érdekelni, hogy havi bontásban 1-2 ezer ide vagy oda.

(#67) eldiablo válasza Szabikaa20 (#59) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Teljesítményben jobb a 8/8 mint a 6/12. Ha pedig ragaszkodsz a HT-hez akkor ott az i9. Szerintem mindegy hogy hívják. :)

(#68) #95561216 válasza M@cika (#65) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg a Windows is ellene dolgozik, az ütemezője rosszul kezeli a sok szálat, linuxon jobban teljesít. De ott meg ilyen problémák jönnek (jöttek?) elő.

(#69) Szabikaa20 válasza eldiablo (#67) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Most i5 8600k van az 6mag 6szál,nem azt mondom nem panaszkodom.De AMD vonalon a HT alap "felszereltség"... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70) CPT.Pirk válasza #95561216 (#68) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak jöttek, akkor cserélték ezeket a procikat újra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71) eldiablo válasza Szabikaa20 (#69) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez világos, én daily/gaming-re tervezem lecserélni az LGA2066-ot Ryzen+/2, OC-ra marad a 9900K. Fele árból kb ugyan azt kapom meg. Netezni meg heti 2-3 óra játékra így is over kill lesz még a Ryzen+ is. :U

(#72) #95561216 válasza Szabikaa20 (#69) üzenetére


#95561216
törölt tag

És miért vagy ennyire rácuppanva SMT/HT-re? Másnál van és akkor már neked is kell? Becnhmarkokban mutat előnyt, a való életben kicsit bonyolultabb, mert versenyeznek a szálak a cache-ért/memóriáért, gyakran van context switch, ami drága, jobban leterheli az ütemezőt, ami Windowson nem a legjobb. Van amikor segít, van amikor egyenesen lassít. Én már 3-4 éve, Spectre bugok előtt is direkt olyan procit kerestem, amiben nincs HT/SMT, mert úgyis csak kikapcsolnám.

(#73) DraXoN válasza #95561216 (#72) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az amd smt implementációja kicsit jobb mint az intel féle ht.

De sok esetben a windows ütemezőjén kéne faragni, hogy ne egyen ragú magnak akarja tekinteni a ht szálakat, és egy program mondjuk letilthassa maga részéről a HT/SMT használatát, ha azt meg a program készítői úgy ítélték meg, hogy náluk az inkább hátrány...

Én legalábbis így oldanám meg azt a gondot, hogy a virtuális szálak adott programon belül elérhetőek vagy sem.

De a big/little koncepciót ha akarnának, akkor is a windows ütemezőjén módosítani kellene.. addig annak se volna értelme...
De már TR-ek esetén is látszik, hogy mindenképp kell módosítani az ütemezőn, mert linux alatt sokkal jobb és konzekvensebb teljesítményt érnek el az adott cpuk, ugyan azon tesztekben, vagy program feladatokban.. vagyis a sok szál kezelésével is valami félremegy és "bedugul" idő előtt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#74) #16939776 válasza csendes (#62) üzenetére


#16939776
törölt tag

Úgy, hogy nincs felhasználó élmény a 0 tdp-s processzorokkal, elég nehéz egyben tartani a vásárlóbázisát.
El kell dönteni dolgozni/játszani/hordozni akarsz PC-n/-t mindegyikre van ajánlatuk, vagy valamelyik OEM-nek, nagyából értelmetlenné/ingoványossá vált általános használatra PC-t építeni.
Szerintem ha elengedik/átengedik, kevesebb frusztrációval ki tudja elégíteni a csekély mennyiségű, de annál színesebb vásárlók, igényeit, esetleg 3-5 év alat átalakulhat, majd magára is találhat a PC-s piac.

Szerintem évek óta ugyan ez a nóta ismétlődik: Kell valami feature, amivel a usert magához kötheti.
Dgpu-val indul random a beetetés, amit esznek, hasznos feature, annak lájtos eszenciáját belerakják egy IGP-be, hogy átlag józsi is használhassa, örökre megjegyezze, hogy mijen jó neki ez az intel, nem is tudna nélküle "lenni".

(#75) Szabikaa20 válasza #95561216 (#72) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mert afelé haladunk,hogy egyre többet lesz szerepe.Újabb játékok pl BF 5 már kihasználná a több szálat...Végül is nekem mind1,mert úgyis el leszek a 8600K val egy darabig és később mikor már olcsóbbak lesznek az i7 i9 akkor majd szeretném lecserélni úgy is. :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#76) joysefke válasza #95561216 (#72) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

jobban leterheli az ütemezőt, ami Windowson nem a legjobb.

Elég jó a Windows ütemezője, de érthető módon nem tudnak egy új cuccra egyből rácuppanni azért, hogy az első benchmarkok azonnal az optimális teljesítményt nyújtsák a teljes termékpalettán.

Ha belegondolsz a Windows kernel fut hurka gyúrka 10 éves gépektől kezdve modern hurka-gyúrka 2GB-RAM-mal szerelt cerkákokon. Vékony laptopokon ahol az akkuidő a mindennél fontosabb , gamer laptopokon, irodai gépeken, workstationökön és szervereken. Idő kell, míg hozzáigazítják az ütemezőt egy új architektúrához vagy új termékszegmenshez. A Bulldózerhez is megtették és a speckó igényekkel rendelkező nagyobb Threadripperekhez is megteszik.

(#77) #95561216 válasza joysefke (#76) üzenetére


#95561216
törölt tag

7 éve vannak 10+ magos processzorok, 3.5 éve 20+, lett volna bőven idejük felkészülni. Hogy rosszabbul kezeli a sok magot, az világos, felhasználóként a miértje kevéssé érdekel.

(#78) joysefke válasza #95561216 (#77) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem kezelik rosszabbul a sok magot, a threadripper 2990wx-et kezelték rosszabbul. És olyan processzor nincsen 10 éve, főleg nem desktopon.

...felhasználóként a miértje kevéssé érdekel.
Ha ilyet akarnék vásárolni, akkor engem sem érdekelne a miértje, csak a ténye.

(#79) #95561216 válasza joysefke (#78) üzenetére


#95561216
törölt tag

7 évet írtam, 10 magos Westmere 2011-ben jött ki. Igaz, az már lassan 8 év. Azért szerveren is van Windows, meg workstationben Xeon proci, hogy illett volna ezzel már rég kezdeni valamit.

(#80) joysefke válasza #95561216 (#79) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, de nem ezzel a teljesen aszimmetrikus NUMA architektúrával. Ha megnézted, a 2950X-el nem volt semmi baja a Windows-znak, a 2990W-vel meg a kistestvérével (2970W azt hiszem) igen. De tök lényegtelen, mert viszonylag hamar kikalapálják ezeket a hibákat. Nyilván addig én sem vennék ilyet "majd megcsinálják" alapon. Először kalapálják ki, aztán lehet venni.

(#81) --HARDCORE-- válasza wsanyi (#44) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

8/9es szériából melyiken tiltanád le? :DD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#82) sb válasza t72killer (#50) üzenetére


sb
veterán

Mit kell néznem? Nem látom a körbehugyozást de lehet, hogy vak vagyok.

De az eredeti kérdés is adott az eredménytől függetlenül. Ha a most egy 8 magos is tud pár szálon 4.8 körül órajelet akkor mivel jobb elvben egy sláger 7700K ami mit tud... ugyanazt.

(#83) sb válasza #95561216 (#54) üzenetére


sb
veterán

Lásd fentebb...
Stratégiából egyébként mi a komolyabb? Vagy akármilyen... létezik még? (Irónia nélkül kérdezem, mert szerettem őket de mintha nem találkoztam volna velük vagy 10+ éve)

(#84) #95561216 válasza sb (#83) üzenetére


#95561216
törölt tag

Stellaris, Europa Universalis 4, Crusader Kings 2, Hearts of Iron 4. A "körváltó" és az AI kód egy része nem párhuzamosítható.

(#85) CPT.Pirk válasza #95561216 (#84) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alig van olyan proci, amit a Stellaris ne állítana falhoz főleg a játék végéhez közeledve, mert egy szálon megy és régi 32 bites engine megy alatta. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86) #95561216 válasza CPT.Pirk (#85) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem is értem, miért nem azzal tesztelik az új procikat :D Az így nem teljesen igaz, hogy egyszálas, reddit valamelyik bugyrában kifejtette az egyik fejlesztő, hogy 60-70%-a a kódnak többszálú, a többivel viszont nem nagyon lehet mit kezdeni a kvázi körökre osztott természet miatt.

Talán elsőre nem intuitív, hogy ekkora nem párhuzamosítható rész mennyire drámaian csökkenti a több mag hatását, itt erről egy jó grafikon:

(#87) CPT.Pirk válasza #95561216 (#86) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahány bolygó, annyiszor 10..25 "pop"-ot szimulált a játék realtime és egy nagyobb galaxisban bazi sok bolygó volt lakott az első 100 év után. Most a 2.2-es patch ezt az egész rendszert eltörölte végre. Úgy érzem így már be tudok fejezni egy játékot egy nem túl nagy galaxisban, 30FPS felett is, a 4.05GHz-re húzott Ryzennel. :D

Attól tartok, hogy ha ezzel tesztelnének procit, akkor kijönne, hogy valami túlhúzott 2 magos csoda a legjobb. :D

Ez ugyan nem körökre osztott, de a hasonlóan komplikált Galactic Civilizations 3 az, ahol azzal kezdték a fejlesztést, hogy csináltak egy modern, 64 bites játékmotort, azzal nincs is ilyen teljesítmény gond.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88) sb válasza #95561216 (#84) üzenetére


sb
veterán

Nem ismerem őket (Settlers, Heroes Tycoonok idején nyomtam) de vicc, ha ezek ma nem futnak jól. A nagy részüknél P4 2.4 az ajánlott meg van egy i5-750. Ez single threadben is fele/negyede egy mai procinak.

Az anti-párhuzamosíthatóságot sem nagyon vágom, de erre tényleg kíváncsi vagyok mi az oka - lehet, hogy csak én vagyok beszűkült, de azt gondolnám, hogy soros végrehajtásban nem sok bonyolult algo használható. Ha pedig azzal erősítik az AI-t, hogy pl. bonyolultabb döntés fákat, útkereséseket, neurális hálókat tesznek bele, ne adj isten vmi fizikai szimuláció is kell valaminek a kiszámításához... ez meg mind párhuzamosítható lenne.

Ilyen alapon nézni a procikat kicsit olyan mintha előkapnék egy 15 éve megírt, P4 pipeline-ra optimalizált (de amúgy nyilván tök kezdetleges és nem hatékony) asm kódomat és ezzel bizonyítanám, hogy kuka minden mai hw. ... vagy inkább a kódom. :D

ON: Összességében viszont ugyanott tartunk. Ha mégsem elég ma single threadben egy proci azt nem oldja meg +0,5-1GHz. Márpedig ennél többet nem virítottak az utóbbi lassan 10 évben a gyártók és most sincs ennél nagyobb különbség a kevesebb vs több magos megoldások vagy a két oldal között.

[ Szerkesztve ]

(#89) #95561216 válasza sb (#88) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azt hittem eltérő típusú processzorok frekvenciáinak összehasonlítását a pentium4/athlon érában kinőttük..

Szimplán arról van szó, hogy HOI4 esetén több ezer régió, végjátékban több ezer gyár, hadosztály, hadihajó, több százezer repülőgép, és ezekkel játékbeli óránként kell körváltást számolni, folyamatban lévő több tucatnyi ütközetről nem is beszélve.

(#90) wsanyi válasza SunyaMacs (#48) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen, olyannyira javították, hogy az új multichip desing megoldásukban levő 2 x 24 mag esetében a HT gyárilag tiltva van. ;) Tehát az 48 mag, 2x6 csatornás DDR4 vezérlő, és max 2 ilyen óriás a dual socketes lapon. 2 db ROME alapú EPYC egyébként valószínűleg azt is megveri, ha az 56mag/112 szálas megoldást megverta 1 Socketen a 64/128. Az úgy már hiába 24 csatorna vs. 16 csatorna mamóriavezérlés, sokat már nem fog számítani, mivel 96 mag vs 128mag/256szál, ami minimum 60-70% többletteljesítményt eredményez alkalmazástól függően.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.