Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Hát pedig legalább az i3-ba elkélne az az IGP.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) Ribi válasza Cyberboy42 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

:O

(#3) Duddi


Duddi
aktív tag

Csak így tovább!

(#4) Pttypang


Pttypang
veterán

Foglalatvaltas? Vagy a v2 ugyanugy mehet az osszes 1151 lapba?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5) eldiablo válasza Pttypang (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azt majd a HEDT-nél eljátszák LGA2066v3 vagy LGA2067. :Végülis két Skylake-után váltani kell, mert ugye kevés a foglalat, mint a 1151-nél. :DDD

(#6) nobela


nobela
senior tag

Na most akkor az a nagy újítás hogy szinte mindegyikből kivették az IGP-t?

Bravúros megoldás :D

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#7) Lacok válasza Pttypang (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Nem, csak a 300-as sorozatú lapokkal kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) #16939776 válasza nobela (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

A TDP keretből több jut a CPU magoknak, ha nincs IGP, magasabb lehet a turbó órajel.

Ez A fejlődés.

Csinálják a helyet a piacon az új, Diszkrét VGA kártyájuknak. Persze ha még fut az a projekt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Troll On!!
Az Intel a végét járja!! Ninc' foglalatváltás :O :O :O
Troll Off...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#10) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az i9-9900K asztali csúcsprocesszor: 488$ listaár, 8/16 mag/szál, 3,6 GHz órajel, 2666 MHz memória sebesség, 95 W TDP, 14 nm-es gyártástechnológia.
Holnap estefele - AMD Zen 2 bejelentés!! - kiderül, hogy ez mennyit is ér :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#11) kekesj


kekesj
tag

újabb processzorok jelentek meg.
a kiegészült azt jelenti, hogy ennyi lesz és több nem, márpedig lesz még 9. generációs proci, honnan veszik hogy nem?

(#12) -FreaK- válasza #16939776 (#8) üzenetére


-FreaK-
veterán

Amikor viszont nem aktív az IGP, akkor gondolom eddig is a CPU kapta az egész TDP keretet, nem? Vagyis az esetek 99.99%-ban ez semmi változást nem jelent szerintem.

(#13) t72killer válasza Vitamincsiga (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zen2-nél nem a bejelentésre, hanem majd a tesztekre leszek kíváncsi. Ha eléri a 4.7-4.8GHz-et, akkor tényleg érdekes lehet - máskülönben otthoni környezetben még mindíg ott tartunk, hogy a kevesebb de gyorsabb mag többet ér.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) #16939776 válasza Vitamincsiga (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem intel jelen állapotában/helyzetében nem fog ár-harcot folytatni a desktop vonalon AMD-vel, a Zen2 bejelentés után túl sok izgalmas dolgokra nem számítanék tőlük.

(#12) -FreaK-: Attól hogy letiltod az IGP-t valóban nem lesz gyorsabb a CPU, viszont gyártáskor még megtörténhet hogy 1-2 lépcsővel feljebb engedik a turbót.

[ Szerkesztve ]

(#15) DraXoN válasza t72killer (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha az IPC fejlődik akkor ha nem emelkedik drasztikusan az órajel, akkor is beelőzheti az Intel aktuális generációját.

#14 Dudacellm...:
NAVI-ról vajon lesz valami? Voltak még decemberben pletykák, hogy arról is beszélnek majd, aztán voltak olyanok is, hogy nem beszélnek róluk ...
a VEGA2 meg "halál" csendben jön ... bár az nem is asztalra terveztetett...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) #16939776 válasza DraXoN (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abu a hivatalos pletyka felelős, várjuk együtt. :)

(#17) lemusz


lemusz
addikt

i5 8400 vs 9400 szintetikus teszteeeeeeeeeeeeet

(#18) poklosjozsef


poklosjozsef
újonc

i7 HT nélkül? Hmm...nem hiszem, hogy olyan sok fog fogyni belőle... :)

(#19) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Az IGP hiányánál engem jobban sokkolt a revolucionális (tényleg!) Hyper-Threading eltűnése szinte a teljes kínálatból. Ezt hogy is képzelték?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#20) DraXoN válasza poklosjozsef (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

lassan fél éve tudni az új i7ről, hogy HT-nélkül jön (jött).. bár akkortájt még csak egy pletyka volt (és sokan nem is akarták elhinni amíg ténylegesen meg nem erősítette az intel).. azt mikor megjelent az i7-9700K már biztos volt, nincs HT.. gyakorlatilag az i9 az új i7 ...minden egy kategóriával arrébb csúszott...
bezzeg ryzen 4xxx majd smt4el jönnek, ami azt jelenti, hogy egy fizikai cpu maghoz 4 szál fog tartozni ... persze azt majd csak jövőre...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) Synthwave válasza #16939776 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én meg már azt hittem, hogy csak a vazelint szállítja. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) eldiablo válasza DraXoN (#15) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

IPC-vel jelenleg sincs gond, az órajel kevés.

#23Az IPC jelenleg legalább annyi mint az Intelnél, ha nem több. De persze, ha kétszer ennyi lenne, fele órajel is elég lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) DraXoN válasza Synthwave (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hehe ...
az amd minden eladott intel processzoros számla felmutatása esetén ajándékba ad az intel cpu tulajának egy flakon vazelint xD ... micsoda marketing lenne xD

eldiablo:
igen, nincs gond vele, de ha az ipc is javul, akkor órajelben már kevesebbet kell javulni az azonos eredményhez... bár a fő gond a rendszeren belüli késleltetés, egyes programok érzékenyebbek rá mint mások.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) kekesj válasza DraXoN (#20) üzenetére


kekesj
tag

valakik azt írták, hogy rövidesen tiltani fogják a HT-t azaz vége az egésznek:)

(#25) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Az i3-nál mi értelme volt a 91W-os tdp osztálynak? Valami megkövetelte ezt, hogy nem fért el a 95W-nál?

(#26) -Ben- válasza kekesj (#24) üzenetére


-Ben-
veterán

Tiltani? Ki, miért? :D

(#27) Cefet válasza DraXoN (#20) üzenetére


Cefet
aktív tag

Nem semmi...
A ZÁEMDÉ meg dupla maggal, HT-vel, (talán)féláron jön.
Na melliket teccik kérni? :D

(#28) M@cika válasza t72killer (#13) üzenetére


M@cika
őstag

dupla áron is? 😁😁😁

Nasit a kis fehér medvének!

(#29) t72killer válasza M@cika (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy az AMD feléért akarna ugyanannyi teljesítményt adni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Cefet válasza t72killer (#29) üzenetére


Cefet
aktív tag

Nekem az is elég lenne, ha ugyanannyiért dupla teljesítményt adna. :DD
Túl szép is lenne...

(#31) t72killer válasza Cefet (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én azzal is kiegyeznék, ha ténylegesen dupla teljesítményt adna dupla áron (=a szálankénti teljesítményt is dupláznák), de sajna ez mission impossible:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) M0ng00se válasza -Ben- (#26) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nem mondom biztosra, de talán a biztonsági rések miatt :F

V6

(#33) -Ben- válasza M0ng00se (#32) üzenetére


-Ben-
veterán

Érdekes, erről még nem olvastam. Ez esetben mi különbség lenne egy i7-9700k és egy i9-9900k között? :U

[ Szerkesztve ]

(#34) CPT.Pirk válasza M0ng00se (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A nyár folyamán az openBSD-ben konkrétan nem csak a HT-t, hanem úgy kompletten az SMT működést is kikapcsolták, a biztonsági kockázatok miatt. [link]

Ez mondjuk extrém eset, a HT problémája inkább az, hogy sok erőforrás megy el az alkalmazott javítások miatt, ami korábban még megvolt, mielőtt ezek a hibák előjöttek volna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) Cefet válasza t72killer (#31) üzenetére


Cefet
aktív tag

Ebben én sem hiszek. Biztosan jó lesz az új Zen, de ennyire azért mégsem.

(#36) t72killer válasza Cefet (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha egy kicsit maguk alá tudják gyűrni a 9900/9700as inteleket szálankénti teljesítményben (alapfrekin ÉS tuningban, úgy is, h az intelt gúzsba kötő spectre védelmet kikapcsoljuk) is, akkor az AMD gyakorlatilag kész van a 13éve kapott házi feladatával.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Kékes525


Kékes525
félisten

A processzor hibákat javították?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) wsanyi válasza Kékes525 (#37) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Amennyiben a kérdés a Spectre és Meltdown és egyéb sebezhetőségekre vonatkozik, a válasz: Nem.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#39) M0ng00se válasza -Ben- (#33) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Igazából gőzöm sincs, nem vagyok ebben nagyon benne, csak olvastam még valamikor ,hogy a HT kikapcsolása biztonságosabbá teszi a rendszert (spectre\meltdown).

V6

(#40) Kékes525 válasza wsanyi (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Pozitív. :D Mikor óhajtják javítani? Könnyebb hardverszinten, mint szoftveresen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) M@cika válasza t72killer (#31) üzenetére


M@cika
őstag

Mondjuk egy 30k-s Intel CPU biztos fele teljesítményt se nyújt egy 60k-s 3.gen Ryzenhez képest egy csomó alkalmazásban.

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) wsanyi válasza Kékes525 (#37) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Hogy mikor várható javítás, megnézem varázsgömbömben. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#43) Meridian


Meridian
senior tag

Árakat nem mertek közölni, vagy csak nekem kerülte el a figyelmemet?

(#44) wsanyi válasza Meridian (#43) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem mertek, mert ha kijön a ZEN2, és akárcsak kicsit magasabb áron, mint a ZEN+, amikor megjelent, már akkor sem lesz esélyük elvileg, mivel most már 1 szálon is meg lesznek verve, nem csak 1 magon SMT-vel az 1 mag+HT, ami meg ugyebár a sok sebezhetőség miatt valószínűleg tiltva lesz...

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#45) Kékes525 válasza wsanyi (#42) üzenetére


Kékes525
félisten

Legalább árban ehhez igazítanák, de nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) t72killer válasza Kékes525 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A következő 2-3 generációban tuti nem, ugyanis teljesítménybuktával jár és gondolom minimum 0.2$-ba kerül procinként a hiba javítása, amitől ugye a CEO falnak rohan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) EVL2 válasza wsanyi (#44) üzenetére


EVL2
aktív tag

Neked vazelin se kell, csak szárazon élesbe hátulról! :)

(#48) SunyaMacs válasza wsanyi (#38) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Az új Xeonoknál javították, de azért a szervereken nagyobb a biztonsági kockázat, egy sima mezei gépnél nincs annyira valós veszély.

(#49) sb válasza t72killer (#13) üzenetére


sb
veterán

Szerintem engedd el ezt az órajel/egyszálas dolgot. Régóta nézed, de már kb. semmi jelentősége.
Ezek itt 6-8 magos procik de lassan megyünk desktopon is a 10-16 mag felé (ami mondjuk már túlzás, de mindegy).

Allcore 4.7-4.8-on baromi kényelmetlen kályha lesz Intelből is 6-8 maggal. Élhető, kevés szálas turbot meg 4-4.5 között a Zen+ is tud. ICP már kb. most is egál. A új széria visszalépni nem fog így nyilván a 4.5+ meglesz kevés szálon.
Innentől meg +10%-ért - de akár a mostani Zen+-hoz képest kb. 15%-ért is kár szerintem nézelődni az egyszálas kraft felé.
Amúgy is kínos már 2018-ban. Amihez az kell ott nem kapsz érdemi előnyt egyik gyártónál sem.
Amihez nem oda meg be kell tolni a 6-16 magot és senkit nem érdekel az 5GHz.
A turbok is jók, ez a kevés mag+nagy órajel vs sokmag+kis órajel is lassan értelmezhetetlen kérdés.

(#50) t72killer válasza sb (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Szerintem engedd el ezt az órajel/egyszálas dolgot."

Jó, de mi lesz a minimum fps problematikájával? Itt van pl egy teszt, a magasabb frekis de kevesebb maggal rendelkező procik körbehugyozzák a sokmagos csodákat, minimum fps-ben különösképpen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.