Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#319) nkmedve válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


nkmedve
őstag

85-90 fok nem árt neki igazából, de még a 7700K is csak akkor szabadna elérje ezt a hőmérsékletet ha az összes mag maximumra van terhelve (nem tudom Dotánál ez mennyire játszik). Én megpróbálnék futtatni rajta egy Prime95-öt, ha ott nem megy 90 foknál fennebb a hőmérséklet akkor talán lehet így is használni és nem kell delid.

Azt is érdemes lehet megnézni, hogy hogy alakul a hőmérséklet hosszabb játék alatt. Lehet csak 1-2 pillanatra ugrott fel 85 fok fölé de másképp hűvösebb. A cikk is arról szól, hogy pillanatnyilag megugorhat a hőmérséklet bizonyos körülmények között, de az még nem jelenti, hogy folyamatosan nagyon forró.

Összességében a kupak alatti magas(abb) hőmérséklet nem kéne gondot okozzon a mostani prociknak. A problémák inkább akkor kezdődnek ha throttling-olni kezd a CPU (100 fok körül/fölött), az már nem egészséges, és a játékélményt is szépen tönkre tudja tenni (mikroakadások, FPS zuhanások).

"Épp most néztem youtuben ilyen delidelős videokat 80 fokról 55 lett
Igazából nem tudom miből ál ez a delidelés, a videóban a csóka leszedi a tetejét a procinak és tesz rá valami paszta szerü valamit aztán vissza teszi a tetejét és kész"

Delid szerintem inkább akkor hasznos ha nem rakod vissza a kupakot utána, hanem a hűtő direkt a chipre megy rá (persze így rizikósabb a dolog, könnyen le lehet sarkazni a procit, mint a régi időkben amikor nem volt egyáltalán kupak). Azért lehet jobb nem visszarakni a kupakot, mert ahogy olvastam, a jobb hővezetésű paszták idővel elveszíthetik a jó tulajdonságaikat és így néhány évente cserélni kellhet őket (tehát akkor megint delid-elni kell).
Elméletileg az Intel azért tett gyengébb hővezetésű pasztát a kupak alá, mert csak azzal a típussal tudta garantálni a hosszú távú megbízható eredményt (ez állítólag nem szárad ki, sok évig használható, cserében viszont nem olyan jó hővezető).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.