Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tikakukac válasza dvd_R+ (#300) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem bírnád ezzel megölni sajnos reális időn belül.

Én keresnék egy fórumtársat aki nagyon kedves és van ideje mókázni. Mondanám magamat, de vizsgaidőszak van, legközelebb 1 hónap múlva vagyok okés. Utána mondjuk lehet barkácsolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#302) dvd_R+ válasza Tikakukac (#301) üzenetére


dvd_R+
őstag

Mire gondolsz ez alatt ? :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#303) Tikakukac válasza dvd_R+ (#302) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt meg én nem értem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#304) dvd_R+ válasza Tikakukac (#303) üzenetére


dvd_R+
őstag

azt írtad mókázni mit értesz ez alatt ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#305) Tikakukac válasza dvd_R+ (#304) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát sok szenvedést és elcseszett időt, hogy sikerüljön kideríteni mi is a gond adott procival. Nálam a móka pont az ellentétes időtöltést jelenti :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#306) dvd_R+ válasza Tikakukac (#305) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD

tehát delidelnéd ? vagy mi ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#307) Tikakukac válasza dvd_R+ (#306) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, másik gépen másik hűtéssel is megnézném. Ha nagyon szemét akkor delid.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#308) dvd_R+ válasza Tikakukac (#307) üzenetére


dvd_R+
őstag

Delidet nagyon nem szeretném :(
Garancia ? Intel nem foglalkozik vele ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#309) Sinesol válasza dvd_R+ (#308) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem csoda az a hőfok.
A Dotával kapcsolatban nem kicsit tévedsz, mivel egyébként az egyik leginkább cpu igényes, kevés szálon dolgozó game, ami rendesen képes főzni a procit. Kb. nem tudsz alá olyan procit rakni, hogy ne legyen cpu limites. Ezzel szemben, a legtöbb game viszont inkább vga igényes, szóval valószínűleg máshol nem fog ennyire melegedni.

Másrészt viszont mit számít, ha majdnem 90fokos? Van belőle bármi hátrányod?
Szerintem ameddig nem a kezedet égeti, addig éppen mindegy hány fokos, bár ez csak az én véleményem.
Egyrészt amugyis 90fokig melegedhet, másrészt meg ott a beépített védelem ha eléri a túl magas hőfokot, plusz a gari.

[ Szerkesztve ]

(#310) dvd_R+ válasza Sinesol (#309) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hát mondasz valamit.. ha ez tök normális és ettől nem fog tönkre menni a proci hogy 90-100 fokon üzemel akkor engem igazából nem nagyon zavar.. viszont elvileg ez tönkre teheti a lapot is és melegedéstől nagyobb hőt termel mindenhol illetve a sokkal hangosabb is lesz a gép tőle amit meg nagyon nem szeretnék..

Épp most néztem youtuben ilyen delidelős videokat 80 fokról 55 lett
Igazából nem tudom miből ál ez a delidelés, a videóban a csóka leszedi a tetejét a procinak és tesz rá valami paszta szerü valamit aztán vissza teszi a tetejét és kész

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#311) Sinesol válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a komponenseket túlságosan nem érdekli a dolog, mivel a legtöbb alkatrész jó bőven 100 fok fölé van hitelesítve a normális lapokon. De szerintem még fapados lapoknál sincs tul nagy gond, nekem pl az egyik gépben egy 95wattot bíró fapados lapban megy évek óta egy unlockoltan 125 Wattos Phenom, ráadásul még OC is van rajta. Ennél sokkal roszabb körülményt nem hiszem hogy össze tudnék hozni, de ugy latszik az alaplap nem tud róla, hogy őneki már évek óta tönkre kellett volna mennie. :D

Deliddel gari az tuti ugrik, viszont lehet venni ilyen kis készletet, amivel elvileg gyszerűen és biztonsagosan megoldható a delid.

Amúgy aprón is hirdetnek delidelést pár ezer forintért, az talán biztosabb megoldás, mivel ott meg már van gyakorlat bőven.

[ Szerkesztve ]

(#312) Sinesol


Sinesol
veterán

Annyiban a delidelés egyébként megérheti, hogy a jobb hűthetőség miatt talán feljebb mehetsz tuningban, már ha a mostani nem lenne elég. Bár ez mindig kétesélyes, mivel nem tudni mennyi tuningpotenciál van az adott chipben.

[ Szerkesztve ]

(#313) Walter_White válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Normálisan érződik a kompakton az áramlás ha megfogod a csövet?
Amúgy ha kitesztelted a procit, nem hibás, én delideltetném, vannak itt ph-n is akik foglalkoznak ilyennel, sőt még ha garira kerülne a sor, vissza is ragasztják úgy hogy észre sem veszik. De az Intel mondhat akár mit, én nem lennék nyugodt ilyen hőfokok mellett, meg ha már átlép egy bizonyos értéket, ugye a tempót is visszaveszi... (6700K-m nem tudom hány fokos lehetett, mikor a kompaktom megpusztult, de vitt magával vmit a prociból is. Mert utána random fagyott)

(#314) #72042496 válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megnézném a feszültségeket, és ha azok, meg a vízhűtés is rendben van, akkor visszavinném azt a processzort hogy cseréljék ki. Ha netes és két héten belüli, akkor elállnék és visszakérném a pénzt. Alapon, főleg ilyen hűtővel azért ne álljon neki throttlingolni, az nem normális. (Számomra a delidelés sem az, de ez hozzáállás kérdése.)

Tennék utána egy próbát egy másik 7700K-val, de ha az se jó akkor vagy HEDT Intel, vagy AMD Ryzen.

(A kompomenseknek amúgy tökmindegy, mert adott feszültségen a hőtermelése mindek hasonló lesz, és ebből a szempontból ez számít. Viszont ha rossz a lapka-kupak kontakt, akkor alacsony hőtermelés mellett is könnyen elszáll a maghőmérséklet.)

[ Szerkesztve ]

(#315) GEIL válasza dvd_R+ (#295) üzenetére


GEIL
addikt

Picit az átlag feletti az a 90 fok....de semmi baja nem lesz a CPU-nak....ezekben máér van hővédelem és downlockolja magát vagy lefagy úgy ahogy van......1999-2007-ig tekert a Celeron II 633 rántva 965-ön 102 fokon tetőzve....de az sem ment tönkre.... ;] :DDD :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#316) laskr99


laskr99
addikt

Hűtő le szalonna rá és mehet a sütögetés ;] .[link]

(#317) Atmil válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


Atmil
aktív tag

Alulfeszelni próbáltad. Kb. 1,16 vcore, 4,5 gigán.

Nekem Delidelve van és alulfesszel 1,16 vcore 4,5 giga játék alatt 53 fok.

1,35 vcore 5 giga 75 fok játék alatt.

Ha alulfeszeled, delid nélkül, akkor kB. 70 fok környékén leszel játék közben.

Egyetlen procit sem szabad autó feszen járatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#318) Tikakukac válasza dvd_R+ (#308) üzenetére


Tikakukac
titán

Tényleg jó lenne tudni, hogy tutira ez-e a baja. Ha igen akkor szerintem végigverhető egy csere. Delidet lehet úgy is csinálni, hogy simán átmegy.

Sinesol: Az b@szna csak be, ha akármilyen játék értelmes beállításokkal kifőzné ilyen hűtéssel a procit :DDD Ami nem direkt proci killer program, abból 1-2 tervező és vágó progi ami tud ilyet, játék meg bugris tesztek fasorban sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#319) nkmedve válasza dvd_R+ (#310) üzenetére


nkmedve
őstag

85-90 fok nem árt neki igazából, de még a 7700K is csak akkor szabadna elérje ezt a hőmérsékletet ha az összes mag maximumra van terhelve (nem tudom Dotánál ez mennyire játszik). Én megpróbálnék futtatni rajta egy Prime95-öt, ha ott nem megy 90 foknál fennebb a hőmérséklet akkor talán lehet így is használni és nem kell delid.

Azt is érdemes lehet megnézni, hogy hogy alakul a hőmérséklet hosszabb játék alatt. Lehet csak 1-2 pillanatra ugrott fel 85 fok fölé de másképp hűvösebb. A cikk is arról szól, hogy pillanatnyilag megugorhat a hőmérséklet bizonyos körülmények között, de az még nem jelenti, hogy folyamatosan nagyon forró.

Összességében a kupak alatti magas(abb) hőmérséklet nem kéne gondot okozzon a mostani prociknak. A problémák inkább akkor kezdődnek ha throttling-olni kezd a CPU (100 fok körül/fölött), az már nem egészséges, és a játékélményt is szépen tönkre tudja tenni (mikroakadások, FPS zuhanások).

"Épp most néztem youtuben ilyen delidelős videokat 80 fokról 55 lett
Igazából nem tudom miből ál ez a delidelés, a videóban a csóka leszedi a tetejét a procinak és tesz rá valami paszta szerü valamit aztán vissza teszi a tetejét és kész"

Delid szerintem inkább akkor hasznos ha nem rakod vissza a kupakot utána, hanem a hűtő direkt a chipre megy rá (persze így rizikósabb a dolog, könnyen le lehet sarkazni a procit, mint a régi időkben amikor nem volt egyáltalán kupak). Azért lehet jobb nem visszarakni a kupakot, mert ahogy olvastam, a jobb hővezetésű paszták idővel elveszíthetik a jó tulajdonságaikat és így néhány évente cserélni kellhet őket (tehát akkor megint delid-elni kell).
Elméletileg az Intel azért tett gyengébb hővezetésű pasztát a kupak alá, mert csak azzal a típussal tudta garantálni a hosszú távú megbízható eredményt (ez állítólag nem szárad ki, sok évig használható, cserében viszont nem olyan jó hővezető).

(#320) Gyuri27 válasza nkmedve (#319) üzenetére


Gyuri27
félisten

LOL

"Elméletileg az Intel azért tett gyengébb hővezetésű pasztát a kupak alá, mert csak azzal a típussal tudta garantálni a hosszú távú megbízható eredményt (ez állítólag nem szárad ki, sok évig használható, cserében viszont nem olyan jó hővezető)."

Eszed a marketinget rendesen.

Az meg hogy 90 fokon nincs semmi baja meg ehh kategória. Lehet, hogy nem lesz. De azért azt tudjuk ebben az iparban minél kisebb hő annál jobb.
Ha meg ugye nem akarsz trottyingot, meg csatazajt vehetsz rá hűtés olcsóé. Ja várj. Nem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#321) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,

Ha tényleg megoldható úgy a delid hogy aztán később ne kössenek bele és tudom gariztatni anélkül hogy ebbe bele kötnének akkor ez csak jót tesz a procinak ha jól értem

Nem tudom hány voltot kap a proci csak betettem a gépbe és ennnyi auto-n van szerintem
Prime 95-t futassak ? illetve cpuz al megtudom nezni mennyi volton megy most a proci ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#322) nkmedve válasza Gyuri27 (#320) üzenetére


nkmedve
őstag

Ezt most úgy írod mintha valami Intel vérfan lennék, rossz helyen kopogtatsz :D Csak a kollégának próbáltam segíteni, mivel ő már benne van a dolgokban és hacsak nem tudja visszaküldeni a procit akkor együtt kell éljen a gondokkal valamilyen módon. Kétlem, hogy itt most "azintelszar" típusú hozzászólások segítenének.

Amúgy értem amit írsz, már nem is emlékszem, hogy én is hány topikban szidtam az Intel-t a Kaby Lake pasztázása miatt. Mindezt azért mert egy időben én is 7700K-t akartam venni, és rendesen utána olvastam a vele kapcsolatos gondoknak, azért lett végül Ryzen. Forrasztani kellett volna azt a kupakot és akkor nem lenne ennyi gond (kicsit drágább, de nehogy már egy ilyen kategóriás procinál az gondot okozzon az Intelnek).

(#323) Tikakukac válasza dvd_R+ (#321) üzenetére


Tikakukac
titán

Irány az Inteles topik, ott elmondják a menetrendet. Azt hittem azért az alap dolgok el vannak követve, simán kinézem akkor, hogy brutál feszt ad a lap a procinak. Nem első eset lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#324) Raymond válasza dvd_R+ (#321) üzenetére


Raymond
félisten

"csak betettem a gépbe és ennnyi auto-n van szerintem"

Ez is sokszor gond szok lenni, az alaplapok tul sokat nyomnak neki ha kell ha nem. Manualisan is beallithatsz fix feszt a BIOS-ban es akkor azt tartani fogja. A 4.5Gh-nek el kene menni 1.250-1.275V-on, gondolom az alaplapod terheles alatt mar valahol 1.3V folott adja neki.

"Prime 95-t futassak ?"

Ket PRime95 verzio van amit futtathatsz - az utolso elrheto, ez maximum befut neki Small FFT-n mert AVX/FMA3 kodot hasznal, sokkal magasabb a fogyasztas mint amit barmi massal is elerhetnel. A regebbi 26.6-os verzio nem fut annyire, azzal lathatod normalis hasznalatnal mit bir.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#325) Gyuri27 válasza nkmedve (#322) üzenetére


Gyuri27
félisten

Erről van szó. Egy ilyen árú procinál férjen bele a forrasztás.
Ne a user copjon már vele.
Kérdés, hogy ha manuálisan kitesztelgeti a feszeket mennyit segít.
De ugye erre is az usernek kell időt, energiát szánni.
Az meg ugye még érdekesebb, hogy deliddel nem keveset hanem 20 fok körül lehet nyerni.
Ez mindet elmond a cégről, meg a hozzáállásukról.

Amd - Radeon - Ryzen

(#326) dvd_R+ válasza Raymond (#324) üzenetére


dvd_R+
őstag

Cpuz-t elindítva a core voltage-nél 0.86-1.250 között ugrál

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#327) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#326) üzenetére


dvd_R+
őstag

Prime 95 28.10 ez volt a legújabb leszedhető small ftt vagy milyen tesztet elindítottam rajta még csak kb 1perce megy és ilyen hőfokok vannak

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#328) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#327) üzenetére


dvd_R+
őstag

meddig kell ennek futnia ? :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#329) Speed® válasza dvd_R+ (#328) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel már throttlingol, lehet nem kéne nyektetni..

(#330) dvd_R+ válasza Speed® (#329) üzenetére


dvd_R+
őstag

Leállítottam az utolsó feltöltött kép után, de ha jól értem akkor nem túl jók az eredmények.. :(
Szóval akkor csak a delid segíthet? Garanciában ezt nem fogják cserélni ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#331) Tikakukac válasza dvd_R+ (#330) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem ez így garis, azért ez így elég szemét eredmény. Aqua meg, hát, jó kérdés mit mondd rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#332) dvd_R+ válasza Tikakukac (#331) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az aqua azt mondja rá hogy vigyem be és bevizsgálják de 3E ft bruttó munka díjat kérnek ha nálunk nem jön elő a jelenség..
ha 3000rpm en pörgetve 3 ventilátoros hűtéssel hűtik lehet nálunk 10 fokkal kisebb lesz a hő és akkor már nem számít hibásnak ? :F
Mert én ugye kraken x61 el hűtőm 2 ventilátor és silent mod ba van tehát azt hiszem ilyen 1000rpm körül pörög a ventilátor

Aztán még azt mondja az aqua hogy ha nálunk is előjön a hiba akkor szólnak az intelnek és az intel dönti el hogy csere vagy sem.. de mivel tele van a net ezzel a magas hőfokos problémával a 7700k esetében nem hinném hogy foglalkozna vele az intel.. vagy rosszul gondolom :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#333) Raymond válasza dvd_R+ (#330) üzenetére


Raymond
félisten

Meg egy kerdes ami lehet volt es csak elneztem. Azok az orajelek minden magra ertendok?Ttehat amikor azt irja ott hogy 4.5Ghz es 4.4Ghz akkor minden mag annyin ment? Ha igen akkor a gari diskura problemas lesz, mert a proci csak 4.2Ghz-en megy ha minden mag terhelve van. Akkor megy tobb mint egy mag max boost-on (4.5Ghz) ha a BIOS-ban a Multicore Enhancement be van kapcsolva, ez viszont mar nem "gyari" beallitas a procin. A HWmonitor proginal lathatod peldaul hogy melyik mag mennyin megy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#334) dvd_R+ válasza Raymond (#333) üzenetére


dvd_R+
őstag

elvileg minden mag annyin megy
mondasz egy ilyen hwmonitor progit?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#335) Raymond válasza dvd_R+ (#334) üzenetére


Raymond
félisten

Az a neve :D HWmonitor

De mondom, ha minden mag tobb mint 4.2Ghz-en jar akkor nincs mit bevizsgaltatnod mert feleslegesen kidobott penz es ido - azt fogjak mondani hogy megneztek az adott gyari parametereken belul es minden OK.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#336) dvd_R+ válasza Raymond (#335) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#337) Tikakukac válasza dvd_R+ (#332) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát igen én ilyenkor egyből nagykerezek, nálad ugye ez nem játszik.

Kétlem nagyobb hűtőt raknának rá, sőt. Ezt gariban át kell verni, itt valami nem okés. Intelnek nem szólnak max disztrinek, majd aztán ők elrendezik.

Hát én akkor is beleraknám egy másik gépbe. Olyan nincs, hogy ekkora hűtéssel egy szutyok játék alatt kifőjön meg ilyen teszt alatt is nonstop elszálljon húzás nélkül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#338) dvd_R+ válasza Tikakukac (#337) üzenetére


dvd_R+
őstag

Akkor most mit csináljak ? :F fentebb azt írta a kolléga ha egy órajelen mennek a magok akkor felesleges bevinnem, és a hw monitor azt mutatja hogy egy óra jelen mennek :(((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#339) Raymond válasza dvd_R+ (#338) üzenetére


Raymond
félisten

Yep, a BIOS-ban aktivalva van a Multicore Enhancement. Ez annyit tesz hogy minden magot a legmagasabb megengedett szorzon jaratja, ebben az esetben 45x. Ezt kapcsold ki es ugy teszteld le, mert a proci alapbol csak egy mag terhelese eseten megy 4500-on, mind a negy mag eseteben ez csak 4200. Ha akkor is tulmelegszik akkor van ertelme elgondolkodni azon hogy beviszed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#340) dvd_R+ válasza Raymond (#339) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben
de a 6700k-m nál is így volt szerintem.. mert azóta semmit nem állítottam a biosban és ott nem volt ilyen gond, mi ez a f..ág hogy ki kell kapcsolnom azt hogy a processzor magjai jobban teljesítsenek és le kell őket "butítanom" és csak 1 szálon fog erősebb órajelen menni.. teljesen felb..sz :W
De okés megcsinálom úgyis a tesztet nem soká jelentkezem :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#341) Raymond válasza dvd_R+ (#340) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, nem azt mondom hogy nem szar ugy mert az, eleg szerencsetlen peldany, de a lenyeg az volt hogy gyari allapotban alapbeallitasokon kell hogy problemazzon mielott gariztatod, ellenkezo esetben felesleges az egesz.

Nalam az i7-6700K alapon (4Ghz @ 1.15V vcore) a kemenyen izzaszto AVX/FMA-s Prime95 28.10-et futtatva olyan 84-85C-ig megy fel egy Hyper 212 EVO-van. A regebbi nem FMA-s 26.6-os P95-el valahol 73C korul marad max.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#342) dvd_R+ válasza Raymond (#339) üzenetére


dvd_R+
őstag

Itt vagyok a biosban de nem talalom amit irtal, Msi z270 gaming m7 alaplapom van
Le tudnad irni hol keresem ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#343) Raymond válasza dvd_R+ (#342) üzenetére


Raymond
félisten

UEFI -> Advanced Mode -> OC -> CPU Ratio Apply Mode

Az all ott most hogy "All Core" szerintem, allitsd Auto-ra vagy mi van ott ami alap. Es a "CPU Ratio" meg a "1/2/3/4-Core Ratio Limit" legyen Auto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#344) dvd_R+ válasza Raymond (#343) üzenetére


dvd_R+
őstag

Per core van

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#345) rambustibi válasza #85552128 (#115) üzenetére


rambustibi
őstag

Intel inside :C :D

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#346) dvd_R+ válasza Raymond (#343) üzenetére


dvd_R+
őstag

Na mostmár windowsból :D
Át tettem per core és utána alatta megjelentek a magok 1/2/3/4 és az összes auto aztán f10 és enter
most hw monitor és prime95 ?

szerk: elindítottam a hw monitort és szerintem max rpm-en elkezdtek most prögöni a kraken bordáján lévő 14cm es ventilatorok.. brutál hangos
és a hw monitorban az összes mag ugyan úgy 1 óra jelen van

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#347) Raymond válasza dvd_R+ (#346) üzenetére


Raymond
félisten

Hmmm...akkor passz, majd valaki mas :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#348) dvd_R+ válasza Raymond (#347) üzenetére


dvd_R+
őstag

elindítottam a prime95-t 1perce megy még csak de már most rosszak az eredmények főleg úgy hogy most nem tudom mitől de elkezdtek a krakenen a ventilátorok maxon pörögni tehát elvileg jobban kellene hűtenie

szerk: kb 4-5 perc prime95 után úgy hogy maxon pörög a kraken és olyan hangot add ki amit ezelőtt 10 évvel sem lehetett elviselni nem hogy most..

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#349) Raymond válasza dvd_R+ (#348) üzenetére


Raymond
félisten

Ahhh, en hibam volt :B A Skylake-nal meg ugy volt a Turbo ahogy irtam (1 bin a 6700K-nal), de a Kabylake-nel felporgettek a dolgokat es 1 mag eseten 4.5, 2/3/4 mag eseten pedig 4.4Ghz a max. Haswell-nel es Ivy-nal is meg +200Mhz volt 4 mag esten, csak a Skylake a kakukktojas ahol csak 1 mag terhelessel megy egy kis turbo.

Szoval alapon van ugy ahogy latod. Bocs! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#350) dvd_R+ válasza Raymond (#349) üzenetére


dvd_R+
őstag

Okés :D viszont akkor mi a helyzet? rossz és garis ? vagy nem rossz és ez ilyen és irány delidelni ? :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.