Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

Folyékony nitrogént neki, aztán esélye sem lesz 90 fokra, max. mínuszban :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Skylake procival nincs ilyen gond, bar a kupak alatt ugyan ugy kutyaszar van, de nem izgat mert igy is elertem a 4.7 ghz-et.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem 55C°-on kevesebb áramot vesz fel a CPU mint 80C°-on, nekik jobb műszereik vannak... :U

Hűtés olcsóbb 90C°-cpu-val mert nagyobb a deltaT, de hogy ez energiatakarékosabb lenne, azt el nem hiszem.

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Megint vihar a biliben.Csak azt tudnám mi a retket csinált,mert itt jópár embernek vígan fut 4.8-5ghz között,skalpolás nélkül,egy nagyobb toronyhűtővel,vagy játék vízzel.
Ha tippelnem kéne akkor rágyógyult a legújjabb avx2-es Prime95-re és ráraktak málnalekvárt és egy nullruppós hűtőt az agyon oc-zott procira,majd mindezt berakta egy cipősdobozba :P

(#5) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ezt az agresszív órajel szabályozás már nekem is feltűnt. Új infó. Akkor megnyugodtam, ha 80 fok alatt tudom tartani bőven! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) fanti


fanti
addikt

Magyarázzák a bizonyítványukat.

Anno emlékeztek, amikor a Slot-os Pentiumok II-nél meg azt magyarázták, hogy így meg úgy nem lehet tűs lábakkal megoldani már az ekkora sebességet, ezért kellett a slotos kialakítás......ami azután visszaállt tűsre....mégis.

Még jó, hogy a Ryzen ilyen f@sza lett, mert már hányinger amit az Intel művelt konkurencia hiányában.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7) Raymond


Raymond
félisten

"Az Intel szerint ugyanakkor nincs baj, úgy működik a lapka, ahogy azt tervezték, és technikailag ez igaz is."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Gdi


Gdi
senior tag

Szerintem, tettek be egy pár csak fűtést szolgáló tranyót, nehogy már delidelve 4 évig ne vegyél új K-s top-end procit.
Aztán' ezt hűtsd le :D

Szóval valóban a tervezettek szerint működik.

#gonoszprofitorientáltmulti #tervezettelavulás #összeesküvéselmélet

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) NandoXXL válasza Milka 78 (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Megint jön a sok megmondó ember. Haswell is melegedett, úgy üvöltöttek a WS ventilátorai mint légbeömlők tűzriadónál:) Munka helyen az igazi, ott nincs custom hűtés, kívánom hogy szopjatok ilyen hangos gépekkel munkaidőben, úgy hogy nincs rajtatok füles.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kisgépkezelő válasza fanti (#6) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Emlékeim szerint nem a CPU miatt kellett a slot-os kialakítás, hanem az L2 cache miatt. A Pentiumnál az alaplapon volt az L2 cache, de gyorsítani akarták az elérését, ezért került a Pentium II-nél a CPU mellé a nyákra. Később a PIII-nál amikor az L2 is a CPU része lett, elhagyták a slotos kialakítást.

(#11) kriszpontaz válasza Kisgépkezelő (#10) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Pontosan. Gyorsabb voltál. Valamint az AMD is Slot-A procikat tolt akkoriban, majd jött a Socket-A (462).

[ Szerkesztve ]

(#12) #16939776 válasza NandoXXL (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szarkazmus ON:

Nem értette meg a cég az Intel üzenetét, ha 20% jobban használod a CPU-t, netán dolgozol vele: vegyél Xeont.

Ez bizony User error :U

Szarkazmus OFF:

[ Szerkesztve ]

(#13) arn


arn
félisten

Ez csak ertek.. ha 50et irna ki, mindenki boldog lenne? Normalisabb biosoknal meg reg be lehet allitani a menedzsmentet olyanra, amilyenre akarod. Nem porog fel, ha nem akarod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Egyszeru, ugy kell profilozni a hutot, hogy 90 fok az uzemi homerseklet, addig ugyis felmegy magatol, onnan meg ugyis visszavesz, hogy huljon, akkor be kell allitani, hogy 90 fokik megy mondjuk 50%-on, aztan onnan gyorsul 100%-ig izles szerint.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Biztosan ott van a prescott mag is :D. Easter Eggs :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#16) #20844032 válasza arn (#13) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ennyi. De a probléma részben azért létezik. Az agresszív frekiskálázás egy dolog, de hogy a hőt képtelen átadni az IHS-en az biztos. Szerintem meg is állíthatnám a ventit a DarkRock3-on. A biosban ki van simítva ventifordulat, mert mindegy mennyin megy, a hőmérsékletek totál ugyanazok, és a borda gyakorlatilag langyos...se. Ideje lenne ez a taknyolás helyett az intelnek is átállni a forrasztott sapira, ahogy a ryzeneken is van.

/90 fokig viszont nálam nem megy fel, semmilyen körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dtomka


Dtomka
veterán

"A 90°C emberi léptékkel ijesztőnek tűnik"
6700k idle ~ 3x fok...játékok alatt GTA V, BF1 50-60...Gondolom nem mind1 milyen hűtő van azon a CPU-n.

(#18) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Ez a jelenség a “mobil” i7-7700HQ prociknál is jelen van ?

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#19) Cassi válasza Raymond (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

A technikai igazságok gyakran végződnek nyilvános bocsánatkéréssel és ingyenes csereakcióval, esetleg egy kis extra suska küldözgetésével. A GTX 970-nek is technikailag 4 GB memóriája volt :D

(#20) ->Raizen<- válasza #20844032 (#16) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De ha forrasztjak meg ugy se veszik majd az uj genes. K-s procikat mert mennek majd 5 ghzet xd Amugy jogos az igeny.

[ Szerkesztve ]

(#21) ->Raizen<- válasza Snip3r_HUN (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mobil procikon nincs ihs, a chip a hocsoves hutesnek adja at a hot kozvetlen kontakttal. Oda is kell a jo paszta.

(#22) noPublicFG válasza Dtomka (#17) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Gyári.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) #20844032 válasza noPublicFG (#22) üzenetére


#20844032
törölt tag

A 7700K-hoz olyan nincs. Azt nem lehet hűtővel venni. Lehet venni intel hűtőt, de nincs olyan, hogy gyári.

(#24) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Végre eggyel kevesebb indok az AMD ellen. [...] Már az Intel is melegszik :N

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#25) Benőke


Benőke
őstag

Azt elhiszem hogy így tervezték. Pulzál! Már majdnem él :) Ez így fasza is. Elég sz@rul hangzik leírva is meg működésközben is az lehet...
Mindenesetre a netes tesztek alatt is brutál mód melegedett és a fogyasztása is jóval magasabb volt, ezek szerint nem véletlenül.
Bár nem tudom hogy kimérték -e ezt az intelnél vagy csak egy ötlet volt és megvalósították. Mert hogy max teljesítményen nem igazán jó a teljesítmény/fogyasztás aránya. Illetve ezt ráerőltetni a júzerekre eléggé erőlködés szaga van, legalább BIOS -ban kapcsolható lenne... :U

(#26) dergander


dergander
addikt

Van olyan eset,sőt nem is kevés hogy akár 25-30fokot is nyersz egy skalpolással.

Szerintem direkt csinálja az intel így, nekik nem szándék a tunning. Garancia? Ugyan már , egy skalpolt CPU-t lassan többen keresnek mint Garisat. :DD

(#27) SnoozyBird


SnoozyBird
csendes tag

Hehh.. Sosem gondoltam volna, hogy eljön az idő, amikor az Intelt ekézik a melegedés miatt az AMD helyett...

"Brute force will prevail as brute force does tend to prevail when applied in appropriate quantities"

(#28) nemlehet


nemlehet
őstag

Kit érdekel? Egy i3 mindenre elég nem? Amúgy is ott a 7700k az meg mindenkinek tökéletes mindenre. Ha nem akkor hülye vagy.. :))
Mint ezt megtanulhattuk már a Ryzen topic-okban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) jeni válasza nemlehet (#28) üzenetére


jeni
félisten

Akkor ezek szerint a Delid-nek semmi értelme? Főleg,hogy a gari is ugrik.

(#30) Sinesol


Sinesol
veterán

"Kiakadtak a felhasználók"

Komolyan, mintha valami random facebook spamet olvasnék. :(((

Ha már ennyire blikkesedik az oldal, esetleg lehetett volna totálba bevállalni egy ilyet:

Kiakadtak a felhasználók, senki sem számított arra, amit az Intel mérnök tett...

Ja igen, like a megtekintéshez. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) maximuss

Intel’s Response to countless overheating complaints: i7 7700K Owners Should Not Overclock, Overvolt Or De-lid Their CPUs

..."We do not recommend running outside the processor specifications, such as by exceeding processor frequency or voltage specifications, or removing of the integrated heat spreader (sometimes called ‘de-lidding’)"...

...After all the i7 7700K’s main selling point over the i7 7700 is that it features an unlocked multiplier specifically for overclocking. And now owners are being told that not only are the high temperatures normal but that they shouldn’t even attempt to overclock their CPUs. The very same CPUs that were specifically marketed and sold with overclocking as a feature....

Viccesek Intelék :F , ettől függetlenül én elfogadnék egy 7700K-t :))

[ Szerkesztve ]

(#32) ViZion


ViZion
félisten

Ez a hőingadozás nem károsabb, mintha egy kb. egyenletes hőfokon működne? :U
Esetleg ez (is) a cél? Túl sokan használnak még sandy/ivy-t, nem kellene ennek is 3 évnél többet bírni. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) BMS


BMS
őstag

szuper :D jövő héten terveztem venni gépet pont egy ilyen k-s procival XD

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#34) berVi


berVi
senior tag

Mi a tanulsag ismet? Vegyetek T varianst ;)

(#35) arn válasza #20844032 (#16) üzenetére


arn
félisten

Igazabol teljesen lenyegtelen, amig stabil, ez igy mukodik. Max az illuzio, ha kevesebbet irna, akkor jobban lehetne tuningolni, de ebben se igy se ugy, nem lesz sokkal tobb.

Egy atlagfelhasznalonak fogalma nincs hany fok, csak mukodik, hangos nem hangos, kb ennyi.

Ha atkalibralnak a homersekletet 20 fokkal kevesebbre, siman megkajalnak az emberek, kozben meg semmi se valtozna, ugyanugy venne vissza a homersekletet, ugyanugy lehetne tuningolni, az emberek meg orulnenek, hogy milyen jol megcsinalta az intel. Nah kb ennyit szamit, hogy 90 vagy 70.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) arn válasza maximuss (#31) üzenetére


arn
félisten

Max a neveben ugyanaz, a 7700 3.6on jar, nem 4.2on, a turbo is kevesebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Attól még simán bepattintanám a gépbe a 7700at. :D

(#38) hokuszpk válasza ViZion (#32) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a ryzen topikban szepen el lett nekem magyarazva, hogy nemugyvanaz, dobalni kell a szalakat utemezo szinten, akkor kiegyenlitodik a lovisszafogas. ( hő! )
ezért már nemhiszek a tervezett*ban.
elavulás na.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

jut eszembe.
van valahol egy olyan jatekteszt, ahol ugy merik a cpukat, hogy elobb valami izzaszto barmivel felhevitik a cput megengedett hofok kozelebe, es utana indul egz hoszabb meres ?
vajon igy a 7700 vs R1700 viszony hogy alakul ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40) awexco


awexco
őstag

i5-6600K @ 4.7

Valóban egyik pillanatról a másikra hirtelen terhelés miatt 40 fokot tud ugrani a maghőmérséklet.

Lehet közelebb van a tűzhöz :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#41) #20844032 válasza arn (#35) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát én nem szarnék kínt, hogy 4.5-ből 5-öt csináljak akkor sem, ha amúgy hűvösebb lenne. Az nem tucsing. Az vicc. Ha több kell, nagyobbat kell venni. Egyszálban nincs hova több, és nincs is mivel. Minden másra meg van más. Nekem ez játékra van, oda perpill hótfelesleges ettől több. Ha másra kéne...akkor meg mást vennék. Akár ryzent. Melóban ha megpusztulnak az ős i7-ek, szerintem oda az lesz. Vagy ami akkor éppen jó lesz. Szerintem még elmennek jódarabig :D

(#42) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

kb 2-3 évig folyamatosan 97 fokon ment a core i5 2500k-m, mint kiderült (órajelet is visszavette 2-2.2Ghz környékére is), semmi baja nem lett tőle. Újrapasztáztam, és most oké. Pasztázás után most újra megy 4.4GHz-en. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) fasterware


fasterware
aktív tag

Télen jól fog jönni a 90 c, akkor nem csak az AMD cpu - k melegednek :) .

(#44) Alchemist


Alchemist
addikt

Valamiért Speed Shit-nek olvastam elsőre...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#45) troviko


troviko
senior tag

Egy 20 fokos szobában ülök, böngészgetek az i7-7700K-mmal, 34-36 fokos a CPU. Az előző procim AMD Phenom II volt, az 45 fokról indult.
Játék során fel tud menni 60-70 fokra is a CPU hőmérséklet, de ez nem para. Főleg úgy nem, hogy egy Noctua NH-D15 hűti, de csak egy ventilátorral, és az az egy venti is 253 RPM-en forog. A házban is csak egy venti van, hátul a CPU hűtő mögött, az is Noctua és most 183 RPM-en "hasít". Mondanom sem kell, kb. annyi hangja van a PC-mnek, mintha passzív hűtésű lenne.
Jó, Deus Ex - MD alatt felmennek a ventik 400-500 RPM-re, és beröffen a VGA is, meg a táp ventije is, de még úgy sincs sok hangja a PC-nek.

90 foknak még csak a közelében sem járt soha a CPU, még stressz teszt alatt se. Az tény, hogy képes hirtelen megugrani a hőmérséklete, de koránt sem ilyen extrém mértékben, mint ahogy a cikkben le van írva.
Lehet nem 3000 forintos ratyi hűtővel kellene használni egy 100+rugós procit...

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#46) troviko válasza troviko (#45) üzenetére


troviko
senior tag

Zárójel, azért attól függetlenül, hogy nem igazán gáz a melegedés, igazán forraszthatnák az IHS-t. Gyökszi intel a 100+ rugós procikon is meg akar spórolni 2 forintot CPU-nként.

https://www.oldtech.hu/

(#47) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Tiszta Apple! Ami béna, azt direkt így tervezték, mert csak. És ez mindenkinek jobb így, értve!? :))

#23 Moby

6700k-t írt a srác. Arra írtam. És igen, most néztem meg az amazonon, ott a 6700k-nak van olyan csomagja, amihez jár hűtő.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#48) t72killer válasza ViZion (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekután még többen maradnak a Sandy/Ivy-nél. Eddig se volt tervbevéve asztali Kaby beszerzése, de ezekután erősen elgondolkodom, hogy LGA2066 vagy Ryzen legyena Haswellem leváltója. Semmi kedvem ezen az üvegezőgittel összefércelt vonalon maradni, pláne ha még a hőszenzorát is elcseszik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) troviko válasza fanti (#6) üzenetére


troviko
senior tag

Minden kötekedés nélkül had tegyek fel egy kérdést:
Azt nem találod hányingernek, hogy az Intel az AMD-s konkurencia nélkül az egekig emelte a CPU-k árát, MAJD mikor az AMD csinált egy összteljesítményben közel Intel tudású procit, pont ugyan olyan pofátlanul árazza azt, sőt, még drágábban is adja?
Ez nem hányinger a te logikád alapján? Mert az enyém alapján ez pont ugyan olyan hányinger, sőt, rosszabb, mint amit az Intel csinált.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#50) Resike válasza troviko (#46) üzenetére


Resike
tag

Ha évente közel 1 milliárd CPU-t gyártatnál le akkor te is spúrkodnál azzal a 2 forinttal.

Amúgy meg nincsen annyi köze ennek a pénzhez mint ahogy képzelnéd. Az Intel egy zöld cég, ami azt jelenti hogy minden környezetszennyező gyártástechnikát elvetnek, ilyen a forrasztás is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.