Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) DigitXT


DigitXT
félisten

Szerintem az Asrock csinálhatna egy Z710M LN2 edisün lapot is, ahol
"default" rá van kapcsolva a 2V fesz, és egy uszkve 69-es szorzó.:R

Ha a felhasználó összerakja a cuccot, majd fapofával feltölti a dewart,
némi szerencsével menni fog 7GHz-en, és jöhet a fórumba, hogy BIOS
default, azaz teljesen alapon megy a proci. S rohadjon meg, de amikor
kifogyott a nitrogén, meghalt az egész, ezt azért orvosolhatná az Intel!

(#252) Resike válasza Bugarov (#218) üzenetére


Resike
tag

Ez elég nehéz megtenni ha csak nem szellemi terméket gyártasz.

De nézzük meg hogy melyik az a cég ami a Apple-nél 4x több megújuló energiát használ fel? Jah az Intel.
Melyik az ami a Google-nál 2x többet? Az Intel.
Melyik az ami a MS-nél többet? Az Intel.

Melyik a legnagyobb megújuló energia felhasználó az USA-ban? Az Intel.

Melyik a legnagyobb megújuló energia felhasználó az egész világon? Jah hát az Intel.

És melyik az a cég ami a legtöbb különbözőféle megújuló energia technológiát használ fel? Képzelhetitek hogy ez is az Intel lesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#253) Resike válasza hokuszpk (#214) üzenetére


Resike
tag

Ugyanúgy benne van az i-s processzorokban is. A kérdés az az igazából hogy hogyan valósítják meg, nem tudom elképzelni hogy hogyan gondolhatta az az AMD hogy egy közel 200Gbps-es cache elérését/szinkronizációját a memória sebességére bízzák. Ugyanis ez nem a mérnöki példányokban vagy a gyártás előtt hanem már a tervezőasztalnál is hülyeségnek kellett volna hogy tűnjön.

(#254) Sinesol válasza Manbal (#215) üzenetére


Sinesol
veterán

Túlságosan paranoias vagy, túltolod ezt az egészet.
Tipikusan te vagy az a célcsoport, akiknek az aggodalmaira építve el lehet adni egy csomó featuret, ha azt hiszik azoktól nagyobb biztonságban vannak.

Le kell kopogjam, nálam 15 év alatt egyedül egy monitor, meg egy HDD ment tönkre, de mindkettő bőven meg is szolgálta az idejét.

Pedig aztán nem kimélek semmit, worst case scenarionak hozható fel a legöregebb jelenleg is üzemelő gépem, ami egy tökig húzott unlockoltan 125 wattos Phenom X3 valami vérgyenge hűtővel egy fapados 760g chipsetes deszkában, ami max 95wattos procit bírna el. Mondjuk azert is megy igy, mert nem érdekel ha megfő, volt/van másik gép mellette, szóval kipróbaltam mennyit bir és ugy maradt pár éve, mindezek ellenére évek óta hiba nélkül megy, szóval ennyit erről. Ennél sokkal sz@r@bb körülményeket nem hiszem hogy elő tudnék állitani a komponenseknek.

[ Szerkesztve ]

(#255) #20844032 válasza DigitXT (#251) üzenetére


#20844032
törölt tag

Pontosan! Ez lehet a baj! A túl magas órajel, nameg a VID! A VID! Azagondja! :D

(#256) hokuszpk válasza Resike (#253) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a regi phenomban is igy volt, az l3 a hypertransport sebessegevel ment, nem egy feloldott magos phenomot sikerult stabilizalni azzal, hogy a ht sebesseget es ezzel az l3 cache sebesseget visszavettuk picit. monjuk 2000-rol 1800-ra. elmeletben bukta 10% l3 eleresi sebesseg, gyakorlatban meg a plusz mag(ok) a sajat l2 -vel azert csak jobban huz.
viszont itt az l3 eleres a, ccxen belul gyors, a ket ccx kozotti kommunikacio sebessege megy a memoria orajelevel.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#257) nemszabad válasza Resike (#194) üzenetére


nemszabad
tag

Látom, tudod fokozni. :)
Egy CPU nem csak úgy berepül a gépedbe, és nem csak úgy világra jön. A CPU-t legyártják, és szállítják.
A gyártósor, a gyár nem nevezhető épp kisfogyasztónak. Egy-egy ilyen gyáregység 1 órányi villamos fogyasztását sem szeretném kifizetni.
A szállítás során sem kevés mocsok kerül a levegőbe. Beszélhetünk itt a nyersanyag beszállításról és a késztermék terítéséről is.
Érdekelne, ezt a millió fosszilis energiahordozót, ami a levegőbe kerül, hogy is tudják újrahasznosítani a drága 'zöldek'.

(#258) Resike válasza nemszabad (#257) üzenetére


Resike
tag

És szerinted hány darab CPU-t lehet egy teherhajóra rárakni és mennyi Dacia Logant?

(#259) Resike válasza hokuszpk (#256) üzenetére


Resike
tag

És itt jön be a párhuzamosítás, ha már valaki csinál egy 16 magos CPU-t akkor tudnia kéne hogy az egyik magnak szüksége lesz a másik mag által számolt eredményére, ergo nem köthetem össze a kettőt bodzalekvárral.

(#260) hokuszpk válasza Resike (#259) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban nem, de talan azt is szamolgattak, hogy mekkora forgalomnak kell atfernie azon a kapcsolaton.
van 8MB cache, a fabric atviteli savszelesseget most nem tudom fejbol, de ha jolemlexem a ddr4 2133 -on 17GB/s -et tud, vegyuk ezt alapul ; szoval ezesetben elmeletileg a teljes cachet at lehet tolni masodpercenkent 200x azon a cuccon.
viszont nem kell mindig a teljes cachet attolni, csak egy-egy reszet, valoszinuleg arrajutottak, hogy szelesebb kapcsolat mar nem hozna annyit a konyhara, mint amennyivel bonyisabb megvalositani. nyilvan kompromisszum, de ez latszott elfogadhatonak. ha azt nezem, hogy a 3200-as ram a 2133-al szemben csak 10-15% -ot hoz pluszban, akkor van benne valami, hiszen linearis skalazodasnal ennek boven 40% felett kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#261) hokuszpk válasza Resike (#259) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 16 magos meg sajnos nem jelent meg, csak a 8+8, de nagyon varjuk :)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#262) SchumiBácsi válasza Resike (#252) üzenetére

Ez igazán pompás. Na de honnét is jön és mivel a CPU nyersanyaga? Az Andokból esetleg közép Afrikából.

Ezt nem csak úgy felöntik a gyártósorra és a végén ott a CPU, hanem egy sor körülményes eljárás során lesz belőle az ami. Mindezt előtte gondosan megtervezik és lemodellezik egy vagy több szuperszámítógépen amit a már említett helyeken termelnek ki.

Sőt, hovatovább a megújuló energiaforrások működését is lemodellezi valaki egy vagy több másik szuperszámítógépen amihez ismét kell egy Dél Amerika vagy Közép Afrika. Kell egy Szaúd Arábia is, a különféle napelemek és kollektorok, szélerőművek kőolaj származékainak biztosításához. Mindezt szintén szállítják kőolajjal, kőolaj árán legyártott eszközökkel :D

Külön részleg foglalkozik azzal hogy mekkora még az a legnagyobb rés a lapka és kupak között ami még éppen nem teszi teljesen használhatatlanná az adott CPU-t. Ez újabb energiát igényel, nem beszélve a paszta gondos kiválasztásáról. Mivel semmi nem tökéletes szükségszerűen az ilyenek miatt van selejt arány is - azokkal is kezdeni kell valamit.

Tisztára mint az elektromos autó ami csak annyira lehet tiszta pölö Kínában mint az első szénerőmű, na de 90% hatásfokkal megy a villanyautó szokták mondani, amit alkalomadtán a 35% hatásfokú hőerőmű biztosít ezzel viszont már nem dicsekednek.

Szóval megnézném az Intelt mennyire zöld. Hiába zöld a gyártósora ha az egész folyamatot figyelembe véve kb. 5%-ot tesz ki. Tehát a ritkaföldfém bányától egészen a CPU foglalatba illesztett CPU-ig.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#263) nemszabad válasza Resike (#258) üzenetére


nemszabad
tag

Nem tudom, hogy jön ez ide.
De jó, menjünk le dedóba: 1 dm3-es térfogatot alapul véve egy kamionra rámegy ~90-100 e db cpu. Legyen 100 e.
Ebből mit tudtunk meg?
Minden Logant, amit visz a kamion, rakjunk tele CPU-val?
A lényeg annyi, hogy elképzelhetetlen mennyiségű pénz, idő, energia egy-egy CPU generáció piacra dobása. Az ember azt mondja, hogy OK, annyi amennyi, ha van értelme. De évről évre kiadni ugyanazt, évről évre 'taposni az élet virágát' azért, hogy egy egészen szűk rétegnek még több papírja legyen, amire számokat nyomtattak, az siralmas.
Ghána nem fér a szeméttől, közben az ipar (nem kimondottan az Intel, hanem úgy en bloc) meg ontja magából TUDATOSAN az 1-2 év élettartamú mocskot.
Lehet, egy öregember szemlélete a sajátom, öreg lélek vagyok, talán ezért. De jóérzésű ember erre nem mondhatja, hogy ez így rendben van.
Bocs, ez már off az off-ban :).
Én nem dőlnék ennek a zöld szövegnek, gazdasági érdek van e mögött (is), nem környezettudatosság....
És mielőtt megkapnám, hogy piros a szívem (egyébként az :) :) ), megjegyzem: az AMD 580-as szériája is kiverte nálam a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

(#264) nemszabad válasza SchumiBácsi (#262) üzenetére


nemszabad
tag

:C :R :K

(#265) Resike válasza SchumiBácsi (#262) üzenetére


Resike
tag

Nem tudom mire akarsz kilyukadni, hogy jobb dolog szént meg dinoszauruszmaradékokat égetni mint megújuló erőforrások után kutatni? Nézd meg Kína légszennyezettségét, vagy nézd meg hogy Dél-Amerikába esőerdőket égetnek fel csak azért hogy az amerikaiak csipsszel tömhessék magukat. De Észak-Amerikába meg egy egész földrajzi szélességen mert tönkre a föld a túlzott bányászás miatt. És akkor még az Óceánokba bele sem mentem.

Igen az akkumulátorok sem a legjobb megoldások, de legalább elindulhat vele valami új, nézd meg hogy az elmúlt évtizedben mennyit is fejlődtek az akkuk. És ilyen a napelem gyártás, a biomassza meg a szélerőművek is, de még sorolhatnám.

Ami kurvára biztos hogy a jelenlegi modell nem mehet tovább, mi a lófaszért lenne fagy Május közepén egy sub-mediterrán éghajlaton ha minden olyan rohadt nagy rendben lenne?

[ Szerkesztve ]

(#266) Tikakukac válasza Resike (#265) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyszülő-dédszülő még él, akkor kérdezz tőle fura dolgokat, emlékeznek-e ilyesmire még sokkal-sokkal régebbről. Mert mikor 3 napig nem tudtam suliba menni a 2 méteres hótól az normális volt?

Az akksik témakörében pedig olvass jó sokat. Van mit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#267) emvy válasza Tikakukac (#266) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk a globális felmelegedés nem hit meg sztorik kérdése.

while (!sleep) sheep++;

(#268) Tikakukac válasza emvy (#267) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerencsére nem, ezért mondtam, hogy a bolond időjárásokat kikapni random igen hülyeség. Ilyen alapon 15 éve meg jégkorszak volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#269) emvy válasza Tikakukac (#268) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja.

while (!sleep) sheep++;

(#270) FunPro válasza Resike (#265) üzenetére


FunPro
senior tag

45 környékén pl. az volt a módi, hogy télre befagyott a Duna. Az emberek ide-oda sétálgattak egyik partról a másikra. Manapság már havat sem látsz, nemhogy ilyen körülményeket!

Ha nem hallod, hogy megdőlt a hideg rekord, akkor az azt jelenti, hogy a jelenleginél már volt hidegebb is. Ráadásul ami megdől, az is ilyen 30 évvel ezelőtti, tehát nem mostanában indult ez a "hűdehideg van" effektus. Csak el vagyunk tőle szokva.

Ahogy az is elfogadott, hogy nem azzal van a baj, hogy ilyen szélsőséges időjárás van. Az éghajlati övek folyamatosan csúszkálnak, a bolygó hőmérséklete mindig változik. Te csak azért érzed szélsőségesnek, mert nem ahhoz az éghajlathoz vagy szokva, amibe éppen átcsúszol. Ez egy megállíthatatlan folyamat. Az emberek annyit tettek hozzá, hogy az egyébként természetes folyamatnak adtak egy jó nagy löketet, így a ciklus jóval hamarabb bekövetkezik, mint ahogy természetesen lefutna. A különböző környezetvédelmi lépésekkel újra belassíthatjuk a folyamatot, ezzel több időt adva az elkerülhetetlennek.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#271) SchumiBácsi válasza Resike (#265) üzenetére

Retteneteset fejlődtek az akkuk. Valamennyi okostelefon kitűnően példázza ezt 1-2napos futásidőkkel. A gépkocsit is mindig rá kell tenni pár havonta a töltőre mert még tudatos használat mellett is szépen lassan lemerül. A villanyautók meg konténernyi akkut cipelnek hogy mehessenek.

Biomassza, a bukás netovábbja. Volt is a környéken egy megoldás, kíváncsi lennék az energiamérlegre...
Csak egy agyrém az "üzemanyagforrásról" - közeli nagyfeszültségű védőövezetében irtották a kis erdőt:
- Fendt936 Vario, rajta a legnagyobb zúzógép valamilyen.
- 2 másik nagy traktor + pótkocsi szerelvény.

Így oldották meg a működtetést valószínűleg pár napra, hogy innen elvittek 20tonna zúzalékot 50km-re 3db egyenként 100milliós szerelvénnyel.

Szélerőmű, tengerpartom/szeles helyen OK. Magyarországon naperőmű lenne az ideális, ipari szinten csak középméretben, kis méretben a háztartásokban is. A négyzetkilométeres farmok a sivatagba valók.

Fagy: Május közepéig bármikor fagyhat, az már más tészta hogy ez a rohadék már 1hónapja cibálja a mezőgazdaság bajszát. Mivel részese vagyok pontos adatokkal tudok erről szolgálni. 2007 óta MINDEN évben volt tavasszal fagy. Ezek előfordulása jellemzően 2hetente 2-3nap, néha egymás után de inkább szétszórva. Most 2017 áprilisában 2hétig volt állandó fagyveszély... ez minden bizonnyal összefügg a csökkenő naptevékenységgel. A Tiszai jégár is emellett szól. Fel is készültek rá az illetékesek, csak a jégre nem számítottak :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#272) emvy válasza SchumiBácsi (#271) üzenetére


emvy
nagyúr

> Retteneteset fejlődtek az akkuk. Valamennyi okostelefon kitűnően példázza ezt 1-2napos futásidőkkel.

Mi koze van az akkuk fejlodesenek az okostelefonok vs butatelefonok toltesi periodusahoz?

while (!sleep) sheep++;

(#273) SchumiBácsi válasza emvy (#272) üzenetére

Az, hogy úgy kéne mennie normál használat mellett 1hetet még a legenergiaigényesebb telefonnak is mint a pinty, nem 2napot SMS only módban.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#274) #72042496 válasza SchumiBácsi (#273) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi alapján 'kéne' 1 hetet elmenniük?

Én ha megnézek egy régi és egy új telefont, akkor azt látom, hogy az utóbbi akkuja fizikailag nem annyival nagyobb, mégis:
- két-háromszor akkora a kapacitása,
- másfél óra alatt fullra tudom tölteni.

Szóval én laikuskánt látok fejlődést.

[ Szerkesztve ]

(#275) emvy válasza SchumiBácsi (#273) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy mai telefon 2G mellett, kikapcsolt wifivel, siman SMS+telefon uzemmodban tobb hetet is elmegy, pedig nagysagrendekkel nagyobb a kijelzoje, mint egy butatelefonnak.

while (!sleep) sheep++;

(#276) SchumiBácsi válasza emvy (#275) üzenetére

Igen csak az említett üzemmódban már nem a teljes tudását adja a cucc. A régi Nokiák 1-2 hónapot is mentek, teljesen kikapcsolt állapotban :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#277) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kinek a telefonjában van Kaby Lake proci?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#278) Duree válasza troviko (#160) üzenetére


Duree
veterán

Egyébként egy magos tesztekben is gyorsabb az AMD.A többiben meg maximálisan igazad van, én abban a hitben voltam , hogy végre egészséges árversenyben jól járunk.Hát lóf....szt.

duree54

(#279) Sinesol válasza Duree (#278) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt azert nem mondanám, hogy egy szálon is erősebb, mivel ha egy 3.4ghzes i5 veri a 3.6-os Ryzent, akkor ott nagyon nincs miről beszélni. Bár nem egy egetverő különbség, az is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#280) Polllen válasza Sinesol (#279) üzenetére


Polllen
nagyúr

Átlag Vérpisti ezt úgy mondaná, hogy szénné alázta az intel az amd-t. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#281) gergejly


gergejly
aktív tag

Tehát nem véletlenül sz*r hanem direkt sz*r

sokkal jobb

(#282) Alpi.


Alpi.
addikt

Az igen ! Marketing felsőfokon !
Throttling fícsörnek eladva, amolyan félig teli, félig üres módszerrel ! :R
Nekem ezt mondja az Intel a cikkben :

"Gyerekek, erős ez a proci nagyon, kicsi a mag, mi meg jó fos pasztát használunk, ezért, hogy ne fusson bele a 100 fokba, agresszívan csökkentve a cpu órajelét, tettünk be egy "tompító" csökkentést 90 foknál.
Mindezt ingyen, ezzel kedveskedünk a vásárlóinknak. :DDD "

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#283) Alpi. válasza Alpi. (#282) üzenetére


Alpi.
addikt

Másrészről, nem hinném, hogy alapórajelen, minimálisan értelmes hűtést feltételezve ennyire könnyedén melegedne. Az, hogy 4.8 - 5 vagy akár 5.2 Ghz-en meleg ? Naja, eddig ez kb. nem is volt elérhető órajel 24/7-re.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#284) VIC20


VIC20
őstag

,,a hőérzékelő szenzorral van gond, ami vezet ehhez a hibához"

Beszélni nehéz magyar?

(#285) ceia válasza Cathulhu (#95) üzenetére


ceia
őstag

Ateista vagyok :U Én egyszerűen a jobbat választom, ami az Intel kb. a P100 óta. A Ryzen egész ígéretes, jó irányba lépett az AMD, de egyelőre aligha beszélhetünk sikerről. Nekem i5-6500 lesz az új gépemben, net / játékra szerintem nincs jobb ebben az árban. Főleg hogy használtan veszem ;]

        it's more fun to compute

(#286) Gyuri27 válasza ceia (#285) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondjuk annál a procinál ugyanazért a pénzért egy 1500X fényévekkel jobb. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#287) ceia válasza Gyuri27 (#286) üzenetére


ceia
őstag

Amennyire én tudom az 1500X és a hozzá való lap is drágább. De ettől függetlenül amire nekem kell, tökéletes az i5. Drukkolok az AMD-nek, legyen csak egyre jobb, az jó lenne az Inteleseknek is :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#288) VIC20 válasza Gyuri27 (#286) üzenetére


VIC20
őstag

De nincs még belőle használt. :)

(#289) ceia válasza VIC20 (#288) üzenetére


ceia
őstag

Ne ez az, i5-6500 használtan már 40k-ért van. Mire ezek használtan lesznek ennyiért.. már nagyobb i5, vagy akár i7 is lesz :)

        it's more fun to compute

(#290) VIC20 válasza ceia (#289) üzenetére


VIC20
őstag

Én is egy 4790-essel szemezek. Nekem annyi haszna mindenképpen van a Ryzen-nek, hogy legalább jobb áron lecserélhetem a régi i5-öst.

(#291) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,

I7 7700k nálam ezt produkálja egy Kraken x61 kompakt hűtéssel egy nem túl nagy gépigényű játék alatt (DotA2)
Ez majdnem 90 fok arról nem beszélve hogy windowsban is 50-60 között ingadozik
Mit tudok tenni ? :F

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#292) Gyuri27 válasza dvd_R+ (#291) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd-t veszel. Dota jól optimalizált sok szálra. :DDD
Amúgy meg delid ha bevállalod vagy jobb hűtés.

Amd - Radeon - Ryzen

(#293) dvd_R+ válasza Gyuri27 (#292) üzenetére


dvd_R+
őstag

Delid semmikép az oka azért mert nem a "standard" gyári orajelek vagy minimum tuningal nem vagyok megelégedve és ezért delidelnék
Hanem konkrétan a standard gyári orajelek mellet produkálja ezt..
Drágább hűtés ? :Y 60E ft os kompakt vízhűtés van rajta nem elég ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#294) Gyuri27 válasza dvd_R+ (#293) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen értem. Erről szól a cikk.
Intel ficsör. Welcome to jungle. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#295) dvd_R+ válasza Gyuri27 (#294) üzenetére


dvd_R+
őstag

:((( Na de akkor most mit csináljak? Mert gondolom nem állapot hogy terhelés alatt 80-90 és szerintem még simán fölé is mehet a hőfok tönkre fog így menni nem ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#296) Tikakukac válasza dvd_R+ (#293) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglesném azt a hűtést máshol is ahol van egy mért épített víz. Ha főleg annyiba került gondolom van egy tripla radi meg elég jó pumpa és blokk. Vagy nem, akkor gyorsan kiderülne. Vagy a szokottabbnál is gyatrább a paszta a kupak alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#297) dvd_R+ válasza Tikakukac (#296) üzenetére


dvd_R+
őstag

[link] Most csak 50 amikor én vettem 60 volt :D
le szedtem a prociról hogy biztos jól van e rajta.. de biztos jól van rajta :D
a pasztát is le töröltem és újra kentem ilyennel [link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#298) Gyuri27 válasza dvd_R+ (#295) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elmondom a sötét mágia nevét ami segít rajtad. Rájzen. :DDD ;)

Mármint a mag és a kupak között szarabb a paszta.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#299) Tikakukac válasza dvd_R+ (#297) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom. Ha van ismerős nézzétek meg másik gépben, az a biztos. Ennyire szemét nekem egy Intelem sem volt, mondjuk overkill a hűtésem az igaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#300) dvd_R+ válasza Tikakukac (#299) üzenetére


dvd_R+
őstag

Nem tudom sehol ki próbálni máshol..

Az aqua-val is leveleztem ma .. hát no comment

Azt írják vigyem be és ha valóban hibás akkor gyártóra rá írnak és ha úgy dönt a gyártó akkor kicseréli..
Vissza kérdeztem hogy mi számít hibának a túlzottan magas hőfok az?
nem adott rá egyértelmű választ de azt le írta hogy ha ők nem találják hibásnak akkor 3.000 FT ot felszámolnak munkadíjat.. xD

Aztán írtam nekik hogy mi lenne akkor ha írnának a gyártónak hogy van egy ilyen probléma és eezt cserélik e vagy sem ?

Erre az a válasz jött írjak rá én az intelre.. :D
Mondtam nekik hogy okés én rá írok de akkor fórumon az első intel moderator majd az első spam auto üzenetet elküldi neki..
Sokkal jobb lenne ha ők mint forgalmazó és szerződésben vannak a gyártóval, írnának rá hogy van egy ilyen és nekik válaszoljon az intel.. és ha azt írják hogy igen akkor viszem is be és vizsgálják be ők is és ha tényleg nálluk is ezt csinalja akkor küldjék az intelnek..
Mert feleslegesen 2heteket várni arra h hát igen ez tényleg nem jó hát igen de az intel azt mondta hogy nem..
Ezt szeretném elkerülni..

Na de erre nem jött válasz.. :W

Szóval teljesen tanácstalan vagyok mit csináljak..
De az tuti hogy ezt így nem szabad arra használni amire ki találták (játékra) mert le fog égni..
Ha bár lehet az lenne a legideálisabb ha játszanék vele és hagynám hogy megölje saját magát mert akkor tuti garizák.. vagy akkor se? mert miért játszottam ha melegszik ?! majd ezzel fognak jönni :W :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.