Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darkarthur


darkarthur
senior tag

"csak az 5 kB kapacitású merevlemezegység 200 kilogrammot nyom"

Nem szívesen cipelném pendrive-ként :DDD

Hihetetlen mennyit fejlődött a technológia. Kicsit borzongató belegondolni mi lesz pár évtized múlva, vagy az után. Nincsenek határok! Szívesen megtekinteném ezt a múzeumot!

Samsung S23 Ultra 5G

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hú, hát ezt jó érzés volt olvasni, és szívesen el is látogatnék erre a helyre. Kicsit mostohák a körülmények, ennél kicsit többet érdemelnének ezek a masinák, amelyek az emberiség életmódváltásának egyik legnagyobb jelképei.
"de a kevés támogató nevét felsoroló táblára ennél szerényebb jóval összeggel is fel lehet kerülni." - az a két szó szerintem viszont felcserélődött valahogy, és inkább jóval szerényebb akarna lenni.

<-ƘƘ->

(#3) Erasmus válasza Kendek (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, javítom.

(#4) chepavel


chepavel
aktív tag

Én voltam, nagyon komoly érzést kelt az emberben. Tényleg, szinte minden van ott, amit érdemes kiemelni az informatika fejlődéséből..

A költözésről eddig nem hallottam, de tényleg jobb körülményeket érdemelne.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5) aram01


aram01
nagyúr

ide el kell menni!
nagyon jó cikk,köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) JanR


JanR
addikt

Azert a 4. emelet utos :DDD

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Hamster Ákosnak is van egy halom vaxos meg egyéb cucca, illetve ha még nem dobták ki, lehet, hogy egy tpa 128/i-t is lehetne keríteni:)

vén trotty vagyok, azon a videoton konzolon én még dolgoztam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó cikk, szegedi vagyok, és nem is tudtam hogy ez létezik.
Meglesem amint tudom.

(#9) benc3000


benc3000
csendes tag

Nem akarok tolakodni de véleményem szerint ha felvennék velük a kapcsolatot és jól prezentálnák az egészt biztos támogatná őket az Intel/AMD/Microsoft/Apple/HP vagy bármelyik nagy vállalt csak egy kis hírverés kéne a dolognak hisz ezek pótolhatatlan felbecsülhetetlen értékű műtárgyak

(#10) hackeeeee válasza FoxiestFox (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én tudtam, mert már sokszor említették már előadó tanárok, hogy van ilyen... :K Bár ennek ellenére még én sem voltam ott, sosem.

Jó olvasni róla ilyen írást, köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#11) DerDer


DerDer
tag

Jopar evvel ezelott, 8. altalanosban jartam ott info tanarral, es erdemes volt megnezni a gepeket. Sajnos a hely tenyleg kicsit lepukkant, de megertem, hogy ebben nincs penz..

(#12) hackeeeee válasza DerDer (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát csak vmi múzeumként menne v vmi, akkor vmi bevétel csak csak lenne, talán... :U

Véleményem szubjektív...

(#13) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Medve anyám... VAX-9000-es...!!!

Big Respect!

https://www.coreinfinity.tech

(#14) Beri


Beri
addikt

Szívesen elmennék takarítani egy ekkora helyet szintenként 75ezerért...
Annyira tudom utálni az ilyen töltelék-bullshitet...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15) bambano válasza benc3000 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem akarok megbántani senkit, de ezek a vasak tipikusan olyan vasak, amiben NINCS
- intel proc
- amd proc és/vagy videokártya
- microsoft operációs rendszer

Egy darab apple cucc van a képeken, meg kérdés, hogy a hp a kettővel korábban felvásárolt cégre, a digitalra mennyire akar emlékezni. Szerintem semennyire.

Nem rossz ötlet a támogatás, csak pont nem ezektől a cégektől fog jönni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano válasza sh4d0w (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem olyan nagy varázslat az, most kapásból nem tudom, hogy a 6500-as volt-e az újabb, vagy ez...
no, közben kiderült a wikipediaból, hogy a 6000-es sorozat újabb:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) pampika


pampika
őstag

Nem rég voltunk kinn, nagyon komoly hely! Egyik tanárunk is a gyűjtemény "gazdái" közt van és bámulatos, milyen átéléssel és szeretettel beszél ezekről a gépekről.

Pénz meg sajnos azért nincs, mert csak. Kerestek már nagy cégeket is, meg próbáltak pályázni, de a múzeumi cím nélkül ez még nehezebb volt. Mostanában ugye talán könnyebb lesz. És hiába van kirakva a falra sok nagynevű támogató, ők is inkább kiszanált gépekkel gazdagítják a gyűjteményt, ami nagyon jó, hisz ingyen van, de sajnos pénzt nem nagyon tudnak áldozni rá, hogy legyen hol méltó helyre rakni a gépeket.

Ez a költözés nekem is újdonság, de hátha megoldja a dolgokat :)

(#18) Tikakukac


Tikakukac
titán

Akkor meg is a van a kövi nyaralóhelyem úgy látom :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is jártam itt még 2000-ben, TDK témához anyagot gyűjteni. (Van egy csomó analóg fényképem a cuccokról :) )
Hihetetlen cuccok vannak ott :) És kevés volt a kép, hogy akár csak az érdekesebbeket is bemutassák. Remélem a SZTE honlapján kap majd rendesen dokumentált helyet a gyűjtemény! :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) tisn


tisn
addikt

A Vaxot, meg az utolsó képen látható ibm terminál/mainframe-t még használtam is...

(#21) siriq


siriq
őstag

Meg anno a Videotont hasznaltam, meg par mast utanna. Milyen regen volt.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#22) Photon3d


Photon3d
csendes tag

Én is voltam, :) és videót is csináltam!

(#23) benc3000 válasza bambano (#15) üzenetére


benc3000
csendes tag

Én tökéletesen tisztában vagyok azzal hogy ezekben egyik fent említett gyártótól sincs szinte semmi ( bár azért biztos van egy pár darab lévén ők is számítógép történelem már )
De hogy egy kézen fekvő példával éljek attól hogy a Suzuki szponzorál egy autó történeti kiállítást még ott van az első autó attól hogy Mercedes.
Viszont igazad lehet hogy nem pont őket kéne kérni de hirtelen ők voltak az első akik eszembe jutottak írhattam volna az IBM-et is. A kommentem lényege (bár így vissza olvasva én is látom hogy nem jól fogalmaztam meg) az hogy nem állami hanem magán támogatás kéne ide ahhoz pedig hírverés és PR kell. Egyszóval verni kéne a tamtamot.
Remélem így már egyet értesz mert én látom hogy igazad volt a kritikával

(#24) PH-User


PH-User
addikt

Szívesen elmennék. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#25) Sada88


Sada88
aktív tag

Ohh mi itt a Bohus mesterrel voltunk jópárszor pakolászni meg megprobálni életre kellteni pár régi vasat :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#26) sh4d0w válasza bambano (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még kölyökként láttam egy ilyen monstrumot Fehérváron... vagyis azt hiszem, ilyet láttam :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#27) moli.hu


moli.hu
őstag

A KFKI-nak például volt egy Ural-1-ese, azért az Ezermester bolt jelentkezett be a selejtezéskor. Ma a masina felbecsülhetetlen értékű relikvia lenne, ha nem szerelték volna szét, és az alkatrészeit nem árulták volna ki csinos egységcsomagokba rendezve. A szövetkezet egy évvel később – miután ezen a bizniszen több mint egymillió forintot keresett – levélben köszönte meg a KFKI-nak a grátisz felajánlást.

ez teljesen logikus lepes volt, csak helyezd az esetet mai korba es ugy gondolj bele.

nagyon jo cikk, ertekes sajat tartalom.

(#28) lapa


lapa
veterán

a takarítócég és a könyvelőiroda nem kér reklámot? tudnék egy látogatott számtech szájtot, ahol lehetne cikkezni a gépekről és esetleg felbukkanhatna a nevük. csakúgy a többi támogató neve is akár.

[ Szerkesztve ]

(#29) DraXoN válasza FoxiestFox (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én se tudtam, hogy létezik, pedig itt van akkor tőlem nagyon nem messze (talán egy 100 méterre, szeptember óta itt lakom az öthalmi kollégium területén). Időnként láttam arra embereket, és kisebb-nagyobb autókat, de azt hittem az valami raktár (egy magánterület tábla is ki van rakva) így nem mentem el arrafelé még sose..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) Rover623 válasza bambano (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Nem is gondoltam volna rólad...:DD

ESZR gépeket nem láttam...:U
R10, R20 gépeken még dolgozgattam...jó kis VDT52100 terminálok...:DDD
Aztán jó sok meló VT20-akon...no meg EMG-888...amikor még 4 bites prociszeletekből volt összerakva egy rendes CPU... :R

primus inter pares

(#31) salala


salala
tag

Csak azt sajnálom,hogy erről csak itt hallottam először.
Az ilyeneket kéne nagy hírportálokon bemutatni,és akkor rögtön lenne nekik is támogatás.
De nyáron majd elcipelem én is a családot ide :C

A gép építés alatt...

(#32) madarasz92


madarasz92
őstag

Én is lehet elmegyek oda..
Nagyon jó kis irás.. :C

(#33) Photon3d válasza Rover623 (#30) üzenetére


Photon3d
csendes tag

Pedig ki van álítva sok ESZR gép: R-10, R-22, R-35, R-40, R-50

(#34) Rover623 válasza Photon3d (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Bocsi...de én még nem voltam ott...a képeken meg nem láttam...vagy csak simán benéztem... ;)

primus inter pares

(#35) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Nagyon jó cikk. Szép kis relikviák ezek mind! Támogatást is lehetne szerintem valahonnan szerezni csak ahogy előttem is írták már nem állami támogatást kéne keresni hanem magán cégeknél. Megvan már a következő úti cél nekem is :)) :C

Verba volant, scripta manent.

(#36) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ezt megnézem, ha arra járok. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.