Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Pár vidibe láttam már, hogy a youtube appot kis méretbe rakják és és úgy nézik kicsibe a videót miközben mást csinálnak.
Nekem ez nem akar sikerülni. Valamit be kell kapcsolni talán?

(#1002) Plazmacucci válasza MacEdm (#1001) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Youtube premium.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1003) sasa134


sasa134
addikt

Na, leadtam a rendelést egy új céges 4 XL-re. Első Pixelem lesz, remelem nem csalódok. P30Pro, iXr, S10 mezőnyből választottam, ki akartam próbálni valami újat. Majd jövök vissza ha meglesz a motyó. Jah, fehér 64Gb lesz.

Avanti Roma

(#1004) Drakmusz válasza sasa134 (#1003) üzenetére


Drakmusz
őstag

Na erre kíváncsi vagyok, én is remélem hogy nem fogsz csalódni.
Várjuk a tapasztalatokat.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1005) Noukoum


Noukoum
veterán

Sziasztok bocsi az offért. Tudtok valami jó tesztet linkelni a sima 4-esről? Köszi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1006) akosxyz válasza MacEdm (#1001) üzenetére


akosxyz
senior tag

Youtube Vanced ;]

(#1007) Plazmacucci válasza Noukoum (#1005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyszerűbb ha leírod mire vagy kíváncsi. Bepötyögni meg te is be tudod a youtube keresőbe.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1008) gulb válasza Noukoum (#1005) üzenetére


gulb
senior tag

Tesztet mirol?? Hasznalni kell egy telefont nem tesztelgetni... Nagyon nem tudsz melle menni ma mar tok mind1 mit veszel. Pixelek pedig hozzak aznelvart minoseget..ennyi.

(#1009) K82 válasza Noukoum (#1005) üzenetére


K82
őstag

Magyar nyelven nem fogsz találni, de külföldi oldalak közül bőven lehet válogatni:
gsmarena
techradar
9to5google

Pixel 4 review a kulcsszó, youtube-on is van jó pár videó.
Érdemes azokat a cikkeket is elolvasni amik hónapokkal később készültek, szinte mindenhol ugyanaz a végkövetkeztetés: drága, nem a leggyorsabb, nem a leghosszabb üzemidejű, de mégis baromi jó használni mert minden működik, stabil, nincs lag, fotóban pedig (legalábbis a kiegyensúlyozott teljesítményt tekintve) nem nagyon van párja.

Pixel / OnePlus Pad

(#1010) Noukoum válasza K82 (#1009) üzenetére


Noukoum
veterán

Köszi mindenkinek!
Leginkább a kamera része érdekelne, mindenhol leírják hogy mennyire jó, meg hogy ez a legjobb. Csak pl nem tudom hogy a jelenlegi telefonomhoz képest mit hozna (iphone8) Ilyen tesztet nem találtam.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1011) Plazmacucci válasza Noukoum (#1010) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Véleményem szerint annál jobb. Fotós topikban keress kulcsszavakra. Én is töltöttem fel pixel képeket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1012) gulb válasza Noukoum (#1010) üzenetére


gulb
senior tag

Ha kizarolag azert jonnel iosrol androra mert i8 fotokepessegnel jobb a p4 akkor inkabb ne tedd... Jobbnak jobb az biztos mar csak az evek es a tech fejlodese miatt ( i8 at meg a pixel 2xl is leverte..)

(#1013) K82 válasza Noukoum (#1010) üzenetére


K82
őstag

Videóban még mindig az iPhone az etalon; az újabbakban simán megy a kameralencsék/látószögek közötti váltás, droidokon ez nem annyira jó (még a P4-en sem).
Ha a fotós képességeket nézzük, ott már inkább a Pixel felé billen a mérleg nyelve szvsz. Ami miatt ragaszkodok a Pixel szériához, az a képalkotás kiegyensúlyozottsága, és ez az amiről nem nagyon fogsz tesztet találni (max. leírják tapasztalatban). Gondolok itt arra, h légy bármilyen helyzetben, ha csak gyorsan kell egy fotót lőni vagy nem akarsz/nincs időd a beállításokkal babrálni, akkor a Pixel megbízható társ lesz, szinte nem lehet vele rossz képet lőni. Technikailag lehet h egy i11/Pro (vagy P30 Pro/S20/Mi10 Pro/stb.) által lőtt fotó jobb lesz ha belenagyítasz, de ha az összképet nézzük, részemről a Pixel széria a nyerő. Pl. megvettem az i11-et (merthogy mindenhol olvasni milyen jó a kamera plusz ki akartam próbálni az iOS-t is), de az első pár fénykép után csalódnom kellett. És ezzel nem azt akarom mondani h rossz lenne a kamerája (mert nagyon nem az), csak a jó fotóhoz kicsit bele kell nyúlni - amitől bőven elszoktam a P2XL (vagyis 2017) óta.
Még munkahelyen vagyok, de ha érdekel képekben mire próbálok rávilágatni, szólj és előkeresem őket.

Pixel / OnePlus Pad

(#1014) Noukoum válasza K82 (#1013) üzenetére


Noukoum
veterán

Tudom hogy nagyon jó videót készít az iphone, csak arra jöttem rá hogy szinte sosem videózom, amennyit felveszek ott majd mindegy a minőség. Inkább a fotó számít nálam. Nem soha nem szoktam mókolni, csak előveszem és készítem a képet. Ha tudsz képeket mutatni annak mindenképp örülnék :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1015) K82 válasza Noukoum (#1014) üzenetére


K82
őstag

Fototrenden van egy rakás kép sokunktól, Nexus 6P-től a Pixel 4-ig bezárólag. Ha csak az általam készítetteket nézed, azok kimondottan point'n'shoot képek, semmi szerkesztés. A P4-el még nem csináltam olyan nappali képet amit érdemesnek találtam felrakni ide, de kb. ugyanazt várhatod minőségre mint az előző szériákkal.
Ez pl. még a P2XL-lel készült, alkonyatkor, tetőablakon kidugva a telefont kb. 30 mérföldes sebességnél; nappali verzióban hasonló, szintén menet közben készült kép. Nem mondom h a legjobbak, de a körülményekhez képest kiválóan sikerült képek - de amit a zasszony fotózott ugyanott a Mi A1-el, azok pl. vállalhatatlanok. Egyikbe se nyúltam bele, abszolút semmi babrálás (még fókuszpont kiválasztása, fényerősség módosítás sem).

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1016) K82 válasza Noukoum (#1014) üzenetére


K82
őstag


Ilyenbe (első kép) nem futottam még bele a Pixelekkel, pedig nem különösebben bonyolult helyzet. A másodikba már belenyúltam/bele kellett nyúlnom az értékelhető képhez - volt időm, ha nem lett volna egy pocsék fényképpel gazdagodott volna az album. Ez a kiegyensúlyozottság az, ami engem megfogott és nem tudta még más telefon visszaadni.

Pixel / OnePlus Pad

(#1017) K82


K82
őstag

Tegnap este menetrend szerint megjött a márciusi frissítés, elég sok bugfix van benne, plusz kaptunk új funkciókat is.

Pixel / OnePlus Pad

(#1018) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Mi uj van benne?

(#1019) Drakmusz válasza Zozo0525 (#1018) üzenetére


Drakmusz
őstag

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1020) K82 válasza Zozo0525 (#1018) üzenetére


K82
őstag

Feature drop:
[link]

Pixel / OnePlus Pad

(#1021) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Köszönöm szépen

(#1022) Plazmacucci válasza K82 (#1017) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A lezáró képernyő felold de mégse hibát azért nem sikerült megoldani :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1023) K82


K82
őstag

Plazmacucci: nem nagyon vettem észre ilyet régebben sem.

A Rules dolgot sem vitték túlzásba - vagy csak az én elvárásaim lettek volna túlzóak? Tök jó h adott helyen vagy wifin átállítja az értesítés típusát (csengés, rezgés, néma, DND), de visszafele már nem működik, holott szerintem ez lenne az alap. Nem hiszem h különösebben nagy kunszt lenne kis extrát hozzáadni, amikor a néhai CyanogenMod-ban már évekkel ezelőtt gyakorlatilag makrózható volt a telefon. Elhagyom x helyet/wifit, smart lock ki, csengőhang be; hazaérek némít és képernyőzár kikapcs...

Pixel / OnePlus Pad

(#1024) bbendre válasza K82 (#1016) üzenetére


bbendre
őstag

Mivel készült az első kép?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1025) bbendre válasza K82 (#1023) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem már volt fura felold de mégsem nem old fel. De ritkán.

Arules nagyon nagyon nagy csalódás. Nem is értem, hogy ezt kiadták. Viszont ha beállitod, hogy legyen rezgő mód x helyen vagy wifi nél akkor ha elhagyod a helyet/wifit visszaáll az előtte beállított üzemmódba. Talán a assisstant rules-el együtt lehetne valami értelmeset kihozni.
Nekem javított sokat de a Digital wellbeing lett használhatatlan. Folyamatosan frissített és megette az aksit

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1026) K82


K82
őstag

i11-el készült mindegyik, csak ahogy leírtam a #1016-ban, az elsőnél full automatán volt - és a nem kimondottam komplex helyzetet így sikerült neki megoldania.

Ezt a visszaáll előtte beállított dolgot meglesem még egyszer, lehet csak én voltam türelmetlen? Igazából hiányoltam az ellenpárját, de ha tényleg visszaáll már egy fokkal használhatóbb a feature.

Digital wellbeing le van tiltva, nem nyomkodom annyit a telót - ha meg igen, az is csak az Ingress miatt van... :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#1027) Zozo0525


Zozo0525
őstag

kép link
Ha valakit erdekel

[ Szerkesztve ]

(#1028) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Pixel 4 XL-t szeretnék rendelni. Tudtok olyan oldalt ahol 15 vagy 30 nap után vissza lehet küldeni ha esetleg nem tetszik? Oneplus oldaláról rendeltem már így, sajnos a 7T Pro lekerekített kijelzője nem jött be. :(( Hol érdemes most 4 XL-t venni amúgy?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#1029) Drakmusz válasza rodman73 (#1028) üzenetére


Drakmusz
őstag

Itthonról a Turbado, az egyik legjobb forrás.:)
230 környékén mennek most, a napokban néztem.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1030) rodman73 válasza Drakmusz (#1029) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi, látom van náluk 15 napos elállás és prémium csomag esetén 30 napos is akár. Jól hangzik. A gesztus vezérlés mennyire müködik most? Láttam korábban hogy csinált furcsa dolgokat. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#1031) bbendre válasza rodman73 (#1030) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem nem volt jó. Érdekes, hogy jobb kézzel ment de ballal nem. Pár dologra jó.
Ha csong a telefon és nyulsz fele lehalkitja.
Felebreszti a telefont ahogy nyulsz fele
Jobbra suhintas, balra suhitas. Zene lejatszoban lehet váltani a szamok között.
Fölé rakod a kezed play/pause.
Ha jól emlékszem ennyi
És igen, csinál fura dolgokat... :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1032) leslien


leslien
nagyúr

coming soon......

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1033) leslien


leslien
nagyúr

fehér vagy fekete a XL-ből?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1034) Drakmusz válasza leslien (#1033) üzenetére


Drakmusz
őstag

A fehér szerintem jobb, a matt üveg miatt.
Persze ízlések és pofonok.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1035) leslien válasza Drakmusz (#1034) üzenetére


leslien
nagyúr

próbálom azt rendelni....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1036) Land


Land
veterán

Agyalok Pixel 4 XL-en.
Amelyikőtöknek van milyennek tartja kijelzőben (van force 90 Hz mode mint a Oneplusoknál?), sebességben (elég a 6 gb ram a mindig fluid működéshez? Több gyártó 8 gb-ot szerel a telefonjába), üzemidőben (erről olvasni gyászos SOT-okról és korrekt 5+ órás SOT-okról is) , hangszóróban?
Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1037) Drakmusz válasza Land (#1036) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az akku szerintem korrekt.
Biztosan vannak ennél acélosabbak is, de szerintem ez elfogadható.

Ez bekapcsolt 90 Hz mellett.
A külső hangszórókról kevés szó esik, pedig nagyon eltalálták ezt a területet.
A működéssel nincsen gond, elég a vas mindenre.
Nyilván elférne több ram is, de a rendszer így is elketyeg szépen.
Komolyabb negatívumot nem tudok mondani, nálam egyelőre hibátlan.
Mondjuk előtte 1 XL volt nekem, ahhoz képest ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1038) Land válasza Drakmusz (#1037) üzenetére


Land
veterán

Legtöbb nem stock androidos telefonnál előbb utóbb mindig azt érzem, hogy nem pörög úgy, ahogy elvárnám.
A Oneplus 7T Prom utólag azt mondom nem volt rossz, csak akkor nagynak éreztem és a lehajló kijelző sem a kedvencem.
Viszont baromi szép volt a magas felbontású kijelzője (Pixelnek is hasonlóan éles lehet a képe), a sztereó hangszóró is baba volt. Viszont sajnos nem tud vezeték nélküli töltést, melyet jelenleg hasznosnak érzek. Végre abbahagynám éjjel bemászva a párom mellé az ágyban a töltő kábel végének matatását, zörgését. :) Csak rátenném a töltőre és kész.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1039) Drakmusz válasza Land (#1038) üzenetére


Drakmusz
őstag

Valahol ki kellene egyet próbálnod, mondjuk ez nem egyszerű feladat....
Szerintem az ára is sokat fog esni a jelenlegi helyzet miatt.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1040) Land válasza Drakmusz (#1039) üzenetére


Land
veterán

1-2 dolog érdeklene még. Ha válaszolnál azt megköszönném.
Egykezes mód van benne?
A felső széles káva mennyire zavaró/csúnya élőben?
Kamera tényleg annyira jó, mint írják?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1041) MacEdm válasza Land (#1036) üzenetére


MacEdm
tag

Az akkuról én is csak pozitívan tudok nyilatkozni, nekem 6-7 óra között szokott lenni a sot és inkább a 7 óra felé húz. Az AOD-on kívűl minden be van kapcsolva (90hz force és társai).
A rendszer fürgeségével nekem sincs gondom, fluid minden. A hangszórók jól szólnak.

(#1042) Drakmusz válasza Land (#1040) üzenetére


Drakmusz
őstag


Erre gondolsz?
Szerintem élőben jobban adja a külső, én annyira nem találom zavarónak a felső részt.
Persze ízlések és pofonok.
A fotók minőségével nincsen gond, én főleg ezért is vettem.
Bár eddig időhiány miatt nem tudtam annyit fotózni, mint az elődjével.
[link] [link] [link] [link] [link] [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1043) Land válasza MacEdm (#1041) üzenetére


Land
veterán

Arra gondoltam, hogy ha egy kézzel kell bűvészkednem, akkor le tudom kicsinyíteni a telefon kijelzőjének tartalmát: [link]

MacEdm: Van állandó AOD?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1044) K82 válasza Land (#1043) üzenetére


K82
őstag

Az a fajta egykezes mód nincs, csak a GBoard-ot tudod áthelyezgetni ha kell (a stock android ebből a szempontból még mindig fapad a többihez képest).

Állandó AOD van, csak eldugták a Motion Sense beállítások közé.

Mihez képest széles/csúnya a felső káva? Pár éve még nem lett volna szóbeszéd tárgya, a zasszony Mi A1-én is kb. ekkora, a tartalék Nexus 5x-é nagyobb - és akkor ez még senkit nem zavart. Tény h vannak szebb, kávamentesebb telefonok, de az is tény h használhatóbb az a teló aminek van kávája. Kis túlzással a Mi8-at pl. addig nem tudtam rendesen használni, amíg nem vettem rá olyan tokot ami egy kicsit a kijelző síkja fölé lógott - onnantól már nem volt véletlen érintés. Engem pl. nem zavar h ekkora "homloka" van, ez egy használati tárgy, nem műalkotás (persze vannak határok, de bőven azon belül van). Itt van pl. egymás mellett a P4XL és a OP7Pro - nem olyan durva a különbség - szerintem.

Hangszórói teljesen jók, azzal nincs probléma.

Az üzemidő már kicsit érdekesebb téma, az előző OP7-emhez képest egyértelmű visszaesés. SOT-ot nem linkelek, használattól függően lehet sokkal jobb és sokkal rosszabb is; mobilnet, GPS, helymegosztás, BT állandóan bekapcsolva, így soha nem fogok olyat elérni amit néha látok megosztva (6-7-8+ óra...). Ami üzemidő összehasonlításban bevált, azt a fent linkelt oldalon megtalálod az endurance rating alatt - és kb. hozza is a OP7-hez képest 20-25%-kal kevesebb üzemidőt sajnos.

Pixel / OnePlus Pad

(#1045) MacEdm válasza Land (#1043) üzenetére


MacEdm
tag

Nincs bekapcsolva az állandó AOD.

(#1046) Land


Land
veterán

Nekem ez az üzemidő dolog nem tiszta.
GsmArena szerint 4 XL vs 7T Pro:

Viszont Battery life youtube (ugyanazt futtatják több készüléken) videókban kb ugyanakkora SOT szokott kijönni belőlük. Fejlődött volna szoftveres reszeléssel az üzemidő?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1047) K82 válasza Land (#1046) üzenetére


K82
őstag

December óta van meg, különösebb változást nem tapasztaltam az üzemidőben se jobb se rosszabb irányba.
Ha megnézed a sima OP7-et ugyanebben az összehasonlításban, ott 102 óra fog szerepelni; ugyanakkora akku, ugyanaz a chip, kijelző méretben 0.1" a különbség a OP7 javára, üzemidőben viszont amit korábban is írtam, az én felhasználási szokásaimmal 20-25%-kal gyengébben teljesít a P4XL. Olvasgattam én is rengeteget, nézegettem a teszteket YT-on, nem annyira akartam elhinni h ennyire/ennyivel "gyengébb" a OP7-nél, pedig de. Így sem rossz mert a nap végéig ez is kihúzza, csak a OP7-ben több tartalék volt.
A gsmarena tesztje sem szentírás, de arányaiban, összehasonlítani nagyjából korrekt az endurance rating értéke. A SOT-nak épp ezért sem hiszek, volt olyan aki megmagyarázta h legalább kettő napig bírja az iPhone 7-je, vagy kihoztak 8+ órát mondjuk a 4XL-ből. Persze, ha kikapcsolom a mobilnetet, BT-t, GPS-t aztán csak wifiről olvasgatok este cikkeket, talán kijönnének ilyen értékek - de nem azért van h a teló h erre/így használjam.

Pixel / OnePlus Pad

(#1048) Land válasza K82 (#1047) üzenetére


Land
veterán

:R
Esetleg ha nagyon elhúzódik a vétel, akkor megvárom a Oneplus 8at

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1049) rodman73


rodman73
aktív tag

Boldog tulaja lettem ma egy fehér XL-nek. :) Tudtok egy jó minőségű üvegfóliát és egy jó szilikon tokot hozzá? Illetve szeretnék egy vezeték nélküli töltőt is hozzá, ott mire érdemes figyelni? Szívem szerint tok nélkül használnám, de szeretnék vigyázni rá amennyire csak tudok. :) Szuper kis telefon ez, kicsit fura volt elsőre a tetején a vastag káva, de már kezdem megszokni. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#1050) Drakmusz válasza rodman73 (#1049) üzenetére


Drakmusz
őstag

Üdv a csapatban!
[link]
Nekem ez van fent, bár a jelenlegi helyzet miatt nem tudni hogy miként alakulnak a szállítások.
[link]
A tokot pedig innen rendeltem.
De az eMAG oldalán is érdemes körülnézned.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.