Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) janeszgol válasza #78791680 (#250) üzenetére


janeszgol
félisten

És miért lenne, elárulod?

(#252) Noukoum válasza janeszgol (#236) üzenetére


Noukoum
veterán

Jó éjt neked is!
És nem kell a face id-t isteníteni, ez nem iPhone topik. Köszi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#253) hitchins


hitchins
őstag

Én most vagyok telefoncsere előtt. Mivel a kamera is elég fontos így gondoltam megnézem ezt a telefont magamnak. Nem mondom, hogy ez az évszázad telefonja, de őszintén szólva kicsit ledöbbentem ezen a sok negatív kommenten, nem teljesen értem mi a baj a telefonnal.
Értem, hogy mindenki más-más a fontos, meg lehetne több helyen még jobb, de a látottak alapján ez nem egy rossz telefon, a kamera pedig kifejezetten erősnek tűnik.

Én őszintén az árat sem látom olyan brutálnak. (persze relatíve, mert egyébként minden telefon k**va drága szerintem)

Német MM alapján pixel 4 kb 250e ft.
Samsung/Huawei/Sony/Apple mind drágábbak, vagy legalábbis megjelenéskor mind drágábbak voltak. Szerintem sokkal gázosabb, egy Mate 30 pro 300e feletti ára úgy hogy közben google szolg. nagy részéről lemondhatsz.

Persze kínai vonalon van olcsóbb alternatíva 1+ vagy xiaomi de akkor ezt el lehetne mondani mindegyik fent említett telefon megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

(#254) m_makai válasza hitchins (#253) üzenetére


m_makai
tag

Kommentek alapján nincs normális telefon, mert mindegyik túl drága, valami nincs benne, vagy csak simán ronda :)) Komolyra fordítva, (ez minden készülékre igaz) ha megvannak azok előnyök amik neked kellenek, itt: Kamera, Stock Android éveken keresztül probléma mentes működés, és élni tudsz a felsorolt hátrányokkal, akkor ez ideális telefon lehet, ahogy én is gondtalan használója voltam 3-3 évig egy nexus 5-nek és pixelnek. Részemről a praktikusság csökkenése ami zavar, amit a mai napig szeretek és keresek. Volt HTC One S-em, azt szerettem, de a legrosszabb pillanatban kapott bootloop-ot a gyári beállításokkal, és hetente crashelt, kellett vele mókolni is utána már egy közel stock droiddal egyszerűbb és stabilabb lett . Azóta nexus/pixel vonalon mozgok. Nincs akkora kötődés a telefonhoz, de ezek mindig működtek. Amit nem lehet letagadni, hogy nagy méretű szegmensben a OnePlus eléggé versenyképes opció, kis méretben ha lesz az S10e-nek folytatása akkor szintén nem egyértelmű a döntés. Meg kell várni a teszteket az akksira és FaceID-ra és nem egy bemutató alapján dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#255) Bossi válasza hitchins (#253) üzenetére


Bossi
őstag

Azért aki itt írja bizonyos olcsóbb készülékekre, hogy féláron tudja ezt, az nem igaz...
Vagy rosszabb kamera és vagy nincs vezeték nélküli töltés, vagy nincs IP védettség, vagy nincs sztereó hangszóró stb. Arról még nem is beszéltem, hogy sok esetben tele vannak hibával szoftver részről Pl. kollégám Xiaomi készülékén a zárolt képernyőn félig látszik az óra, elállítódnak a beállításai és még lehetne sorolni.
Majdnem vettem egy O+ 7 pro-t de megnéztem és engem totál nem fogott meg, bárki bármit mondhat nem volt összességében minőség érzet.

[ Szerkesztve ]

(#256) vasi89 válasza hitchins (#253) üzenetére


vasi89
addikt

sokan azt felejtik el, hogy kínai vonalon ami olcsóbb nem véletlenül olcsóbb. A Xiaomi rendszere tele van bugokkal, a oneplus pedig kamerában gyenge, viszont a oneplus 7 pro már 250 feletti áron kezdett, úgyhogy nem mondanám olcsóbbnak. Nálam a maximális felső határ az 200e ft legyen az bármelyik gyártó, viszont a google elég sokszor szokta akciózni a telefonjait így, ha nem is megjelenés után de bízom benne, hogy még a nagy ára is lesz amikor beesik néha-néha 230 alá.

(#257) #78791680 válasza Bossi (#255) üzenetére


#78791680
törölt tag

OP 6-ig en is igy ereztem, aztan jott a 7-es szeria ami olyan minosegben, kijelzoben es droidban hogy elerte azt hogy valtsak :DD Hozzateszem 7 Pro (6/128) nalunk 221k korul volt. Most pedig gearbesten 169k (!!!) 8/256-os modell.

[ Szerkesztve ]

(#258) marcarc válasza Bossi (#255) üzenetére


marcarc
senior tag

Sok mindent hallottam már mondani az OP-ra de eddig te vagy az első akinek kifogása volt a minőséggel. :D :D :D :D :D :D

(#259) WiZARD


WiZARD
addikt

Évek óta vágyok Nexus/Pixel telefonra, de valahogy mindig csalódás volt, vagy hiányzott belőle valami, vagy a külső. Sajnos sose lett olyan, amire azt lehetne mondani, hogy abszolut csúcs készülék, és kompromisszum nélkül megállja a helyét a többi csúcs telefon mellett.

Most se érzem, hogy annyira lenyűgözne. Béna külső, ami mellett egy 2.5 éves S8 is modernnek tűnik. Közepes processzor, ami lassan 1 éve benne van másban, közepes méretű akku, lassú gyorstöltés.

Ezek ellenére, leginkább a feltételezett fotós képességei miatt, nagyon gondolkozok, hogy Mate20Pro-t erre cseréljem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#260) Bossi válasza marcarc (#258) üzenetére


Bossi
őstag

Összességében... nem anyaghasználat, nem kijelző hanem egyben nekem valahogy nem jön át... Persze ez szubjektív :)

(#261) marcarc válasza Bossi (#260) üzenetére


marcarc
senior tag

Ez azért nem annyira szubjektív mint a tetszik nem tetszik, de te tudod. Népes tábora nincs ennek a nézetednek az fix.

(#262) *RLaci* válasza Bossi (#255) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1 Használtam pár napig egy MI9T Pro-t a 2XL-em mellett. Nagyon tetszett,jó kijelző,jó üzemidő,jó kamera, stb. de szoftveresen köze nincs egy Pixel kiegyensúlyozottságához,megbízhatóságához.

(#263) mad823 válasza *RLaci* (#262) üzenetére


mad823
őstag

Érdekes, hogy nem nagyon merül fel senkiben egy Andorid One-os telefon sem. Pedig azok stock Androiddal futnak, két évig ugyanúgy szinte azonnal frissülnek. És ha nem is túl bő a választék, de azért van.

(#264) vasi89 válasza mad823 (#263) üzenetére


vasi89
addikt

azért egy xiaomi A3at ne hasonlítsunk ehhez. Nagyon de nagyon más a célközönség.

(#265) zsattila


zsattila
csendes tag

Miért kellett a kijelzőt lekerekíteni?
Ja, így harmónikusabb...

Telefon: 0670-418-0419

(#266) guni válasza mad823 (#263) üzenetére


guni
tag

Használtam mi A1-et és A2 lite-ot is és sajnos a valóság az hogy egyáltalán nem frissülnek gyorsan, szarul vannak optimalizálva és bugok is elég gyakran előfordulnak. Egy miui-os xiaomi sokkal kiegyensúlyozottabbnak érződik. És ahogy hallom a Nokia sem sokkal jobb.

(#267) ghiottone válasza guni (#266) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nokia nálam is hamar leírta magát. Motorola One Vison van most nálam, ami nem is rossz és általában a hónap végére mindig megkapja az aktuális patchet + bugmentes. De ezek azért csak középkategóriás cuccok.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#268) batai15 válasza vasi89 (#264) üzenetére


batai15
félisten

Egy Android one csak küllemében hasonlít egy pixelre .
Ennél még egy pixel alapú custom rom is sokkal jobb .
Ha pixel kell akkor használtan esetleg 3a vagy PE alapú custom romos készülék .

(#269) <Adamsky> válasza hitchins (#253) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én folyamatosan kis telefont keresek, ezért vagyok (voltam) kíváncsi arra, hogy mit gurít a Google. A külső ugye erősen megosztó, és nyilván van aki azt mondja rá, hogy nem is csúnya, sőt talán még azt is ki meri jelenteni, hogy szép, de akkor is, szvsz. egy nem reprezentatív tesztben simán tudnék nem egy olyan telefont mellé tenni, amire az utca embere inkább mondaná azt, hogy szép / szebb, mint ez.

Zavar a jack hiánya is, de ezt már lassan úgy látom muszáj lesz benyeljem (szerencsére van kis külső DAC-om...)

Ami sokkal jobban, az az ujjlenyomat olvasó hiánya. Én sokszor használom úgy a telefont, hogy mikor épp kinyitnám, nem bámulok épp a kijelzőbe (asztalon, kicsit távolabb tőlem, és mondjuk a kocsiban, tartóba téve). Félek, hogy ha egyszer vagy kétszer nem nyitna ki ilyenkor vagy kérné a PIN-t akkor földhöz vágnám.
És itt jön be az ár kérdés. Ennyiért, nekem (!), legyen szinte tökéletes. És ez sajnos az előbbiek okán nem az. A mostani telefonom 100-ból 100-szor nyílik, mert hagyományos (előlapi!) ujjlenyomat olvasó van rajta.
Attól is tartok, hogy ugye akadnak programok, amik szintén képesek használni az ujjlenyomat olvasót. Azok vajon mit szólnak ehhez a face ID-hoz? Ha ilyen telefonom lenne, és belefutnék egy ilyen kompatibilitási problémába, szintén nagyon pipa lennék ...

Aztán ott van ez az - egyelőre legalábbis - marhaságnak tűnő hadonászós marhaság (Soli radar). Nyilván ennek is benne van az ára a készülékben, amit egyfelől a kasszánál, másfelől a kisebb akkumulátornál (na, jó, lehet nem emiatt, de akkor mi miatt kisebb az átlagnál?) fizet meg az ember.

Igen, a kamera biztos szuper, de ez engem kevésbé izgat (van rendes fényképezőm), és a 3 éves update lehetőségtől sem dobtam hátast. A Google-nek - ennyi pénzért, és ilyen háttérrel - 4-5-öt kellene vállalnia. A P10-emre is jött három főverzió, és 3 év (!) garanciát adott rá a gyártó ...

Ez nyilván az én szubj. véleményem, de azért azt is látni kell, hogy a többség sajnos nagyon régóta nem elégedett a Google eszközeivel, szóval azt sem mondhatjuk, hogy kisebbségbe lennék.

(#270) ghiottone válasza batai15 (#268) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem feltétlenül. Pixel 3a és 3 után a One Visionbe nem látok eltérést a moto- és a kamera appon kivül. Minden benne van úgy és ott ahol a pixelnél.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#271) batai15 válasza ghiottone (#270) üzenetére


batai15
félisten

Google alkalmazások is frissülnek ? Például Tárcsázó?

(#272) ghiottone válasza batai15 (#271) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, jelenleg az október 11.-e verzió van fent a Google phone-ból. Digitális jólét tegnap frissült, a névjegyek 3 napja.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#273) batai15 válasza ghiottone (#272) üzenetére


batai15
félisten

Akkor az úgy korrekt. Mi a1 alatt konkrétan ezek aosp appok voltak ..
Úgy néztek ki mint amik a playen voltak ,de nem egyezett a package name ,sem pedig nem lehetett őket frissíteni .

(#274) ghiottone válasza batai15 (#273) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezt nem tudtam. Itt még a nem android one motok is kapják ezeknek az appoknak a frissítéseit.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#275) icp1970


icp1970
senior tag

Ár érték bajnok telók. :K

(#276) m_makai válasza <Adamsky> (#269) üzenetére


m_makai
tag

2 esetleg 3 főverzió frissítés most lett divat, sokáig a samsung is kiadta a frisshez képest korábbival, aztán adott plusz kettőt ami gyakorlatilag 1 volt, ha az elérhetőséget néztem. A Huawei elég jó volt ebben, csak a Trump vs Kína harc miatt nem mernék Hua telefont venni, amíg ez nem rendeződik. Szerencsére a piac működik, és van választék erős konkurencia android oldalon. Nyilván az elődök miatt, voltak elvárások...

(#277) <Adamsky> válasza m_makai (#276) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szerencsére a piac működik, és van választék erős konkurencia android oldalon..."
Ezzel - az én nézőpontomból - vitatkoznék. Én rohadt sok tepsi és/vagy TV távirányító (ld. pl: Xperia 5) arányú telefont látok, de olyat, ami igazán jó lenne számomra alig (gyk. egy kezemen meg tudom számolni az esélyeseket). Szóval ezt a listát tudta volna a kisebb Pixel bővíteni, de sajna nem fogja :(

[ Szerkesztve ]

(#278) mad823 válasza batai15 (#268) üzenetére


mad823
őstag

Erről mesélj! A hardver specifikus szoftverkülönbségeken kívül pont ugyanaz. Ha valakinek jó szoftver kell (bloatware nélküli), akkor már csak tetszőleges hardver-köretet kell megtalálnia hozzá. Nem mondom, hogy prémium a hardver, de nem mindenkinek ez a lényeg.

(#279) m_makai válasza <Adamsky> (#277) üzenetére


m_makai
tag

Szintén zenéz... Igaz, erről már írtam korábbi postban #104 . Nálam ugyan ez a szitu, pixel4 vs s11e (ha lesz) között billegek jelenleg, és boldog ember voltam 3 évig mert nem kellett feleslegesen nagy méretű telefonokat használnom. Jól lenne egy csupa kijelzős telefon de 5" méretben top hardverrel.

[ Szerkesztve ]

(#280) batai15 válasza mad823 (#278) üzenetére


batai15
félisten

Meséltem ahogy a többiek is.

(#281) joey04


joey04
titán

hát ez kevés lesz a mostani androidos piacon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#282) <Adamsky> válasza m_makai (#279) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

S10e-d van? Miért akarsz váltani? Én P10-en egyelőre tök jól elvagyok. Csak abban bízom, hogy 1-2 év múlva lesz mire cserélnem. Addig talán még jobban kiforrják magukat a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasók, elterjedtebb / támogatottabb lesz az eSIM, olcsóbb és több 5G-s és ax-es wifi telefon lesz. Én általában csak akkor cserélek, ha valódi előrelépést jelent. Az AnTuTu pontok nem azok. ;)
Persze, ha lenne - már most - valami "tuti cucc", akkor váltanék, de szerencsére nincs rajtam nyomás ezzel kapcsolatban (az előző telefonom is majd' 4 évig volt használatban) :)

(#283) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát ez továbbra is igencsak ronda, fura az a felső káva+lekerekitett kijelző kombó, plusz elég fura a kameraelrendezés is hátul, mintha valami elcseszett smiley lenne, ráadásul a közeli képeken még eléggé kinai műanyag kinézete is van. Így ránézésre azt mondanám valami kétpálcás bazári cucc, biztos nem szeretném mindennap nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#284) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ez a káva kerdes már elég unalmas. Miert is zavar? Nem lehet minden telefon ugyanolyan..... Nekem pixelem van de abszolút nem zavar a káva.... Volt keret nélküli készülékem is de ez jobban bejön. Nem akarok megbantani senkit akit zavar annak nem ezt a típust kell megvenni.

(#285) guni válasza <Adamsky> (#269) üzenetére


guni
tag

Ha hidgen hagy a kamera és a support, akkor ez nem a Te telefonod, mert pont ez a két dolog a selling pointja a Pixeleknek (itthon).

Az arcfelismerőhöz frissíteni kell az appok fejlesztőinek is egy új apira, ami felé a Google nagyon lökdösi a fejlesztőket, de egyrészt a közelmúltig még alpha verzióban volt és még mindig csak rc, másrészt a dolog logikája sem feltétlenül passzol a meglévő felhaszálói felületbe szóval idő meg pénz megcsinálni. Addig viszont - szerintem - úgy fognak viselkedni, mintha nem lenne a telefonban semmilyen biometrikus szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#286) Laby


Laby
senior tag

Korábbi Pixel-kel sem volt dolgom, de ez az új most nagyon vonz. Magyarországon nem lesz hivatalos forgalmazó gondolom?!
Ha nem lesz, akkor honnan lehet hivatalosan beszerezni a telefont?

(#287) marcarc válasza Laby (#286) üzenetére


marcarc
senior tag

Talán turbado.hu vagy ismerős aki olyan országban él ahol van store. Az EU-s készülék lesz, ha minden igaz.

(#288) hitchins válasza Laby (#286) üzenetére


hitchins
őstag

Korabban olvastam hogy telekomnal lehetseges hogy felbukkan de azoza sem hallottam rola.

Ismerosom meg tudna nekem venni a nemet MM-ben csak azt nem tudom a garanciat hogyan lehetne ra ervenyesiteni ha leromlik?

Valaki azt irta amazonon keresztul rendelve elvileg megoldhato a gariztatas de nem tudom az hogyan megy.

(#289) <Adamsky> válasza guni (#285) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ha hidgen hagy a kamera és a support ... " - csak a kamera. Fuss neki még 1x, annak amit írtam! ;)

" ... ami felé a Google nagyon lökdösi a fejlesztőket ... " - az a baj, hogy nem csak a fejlesztőket, hanem most már a kedves vevőt is. Természetesen úgy, hogy választási lehetőséget sem ad utóbbinak. Éljen! Mert tegyük fel, hogy a face ID tényleg annyira kényelmes (és biztonságos!) mint, ahogy itt sokan állítják. Ha, így van (volna), akkor senki sem használná az ujjlenyomat olvasót. A másik probléma ezzel, hogy a hagyományos - nem kijelző mögé épített - olvasók valószínűleg olcsóbbak, mint a face ID-hoz szükséges technológia. Nekem ez az egész valahonnan nagyon ismerős .... (bluetooth vs. jack csatlakozó)

"Addig viszont - szerintem - úgy fognak viselkedni, mintha nem lenne a telefonban semmilyen biometrikus szenzor." - semmi baj! Addig viszont én biztosan kerülni fogom a csak ilyen megoldást felvonultató készülékeket.

(#290) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Petíciót indítottak, hogy a Pixel 4 esetében is teljes minőségben lehessen menteni a fotókat: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#291) batai15 válasza ghiottone (#290) üzenetére


batai15
félisten

És milyen igazuk van . eléggé apple felé bicska nyitogató húzás hogy a nem épp olcsó készülék mellé már ez sem jár.

(#292) Sinesol válasza batai15 (#291) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig érthető a dolog, ha sok vásárlójuk lesz, egyszerűen túl nagy felesleges adatmennyiséget kell tárolni, miközben töredék mennyiségű fgelhasználónak van rá szüksége.

(#293) Noukoum válasza batai15 (#291) üzenetére


Noukoum
veterán

Itt legalább van oled kijelző, gyorstöltés és persze olcsóbb

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#294) Zozo0525


Zozo0525
őstag

havi 690 ft 100 gb tárhely van nekem előfizetve.. az még nem annyira nagy összeg

(#295) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egymás mellett

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#296) vasi89 válasza Quqesz (#295) üzenetére


vasi89
addikt

hát az iphone nem lett szebb :DDD

(#297) guni válasza hitchins (#288) üzenetére


guni
tag

Én (is) írtam az amazon.de-t. Olyant kell venni, amit amazon árul és nem valamelyik partnere és akkor a garanciát az amazonon keresztül tudod intézni futárral. Minden más általam ismert esetben kell személyxes közreműködés valamelyik másik országban.

[ Szerkesztve ]

(#298) guni válasza Zozo0525 (#294) üzenetére


guni
tag

De itt is írta valaki hogy az a hobbija, hogy 4k videókat tölt fel és úgyazért elég hamar elfogy az a 100gb. Ha meg nincsenek extrém igényeid, szerintem az ingyenes szolgálatás sem vállahatalnaul rossz minőségű.

(#299) guni válasza <Adamsky> (#289) üzenetére


guni
tag

"és a 3 éves update lehetőségtől sem dobtam hátast"

Akkor nem tudom hogy Te mit értesz suport alatt, de én ezt.

(#300) <Adamsky> válasza guni (#299) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Olvasd picit tovább! ;)
" .... A Google-nek - ennyi pénzért, és ilyen háttérrel - 4-5-öt kellene vállalnia. A P10-emre is jött három főverzió, és 3 év (!) garanciát adott rá a gyártó ..."
Másképp, hogy te is értsd: a 3 év vagy három főverzió ma már nem kirívóan sok. A Google-nél - ha tényleg nagyot akarnának gurítani - simán rádobhatnának még +1 évet, és mondjuk még + 1 év sec. patch support-ot. Erre már senki nem mondhatná, hogy de, hát ilyet az XY gyártó is tud, harmad áron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.