Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) natë válasza Zozo0525 (#1500) üzenetére


natë
nagyúr

Curve a megoldás, amit írt itt a fórumtárs, OTP-vel pedig amúgy is megy (Simple)

[ Szerkesztve ]

(#1502) Zozo0525 válasza natë (#1501) üzenetére


Zozo0525
őstag

simple azt fel kell töltögetni nem? (ha nem vagyok otp-s) a curve-t nem ismerem ki írta?megtaláltam a tech2 videót :D

[ Szerkesztve ]

(#1503) natë válasza Zozo0525 (#1502) üzenetére


natë
nagyúr

Egyik sem töltögetős

(#1504) K82


K82
őstag

natë: nem OTP-sként a Simple feltöltős, a 45e Ft-ra csökkentett havi limit meg édeskevés (előtte 65e volt; az sem túl sok, de kicsit nagyobb mozgásteret engedett).

Zozo0525: a Curve gyk. egy aggregátor kártya, vagyis egy bankkártyád lesz az összes többi felett: a hozzá tartozó appban beállítod melyik kártyával akarsz fizetni és arról fogja levonni a pénzt. Ez a saját bankod felé (internetes) kártyás vásárlásnak minősül, azzal a limittel amit beállítottál neki. Külföldi vásárlásnál praktikus, ugyanis nagyjából a középárfolyamon vált, szemben a magyar bankok horribilis átváltási rátájával. Munkatársam felvette a babaváró hitelt vagy mit; csak azon h nem a saját bankján keresztül vette meg az eurós államkötvényt belőle, több mint 400e Ft-ot spórolt. Igaz az Transferwise kártya volt a tranzakció is pénzbe került, de ez volt a legolcsóbb és legbiztonságosabb mód - a Curve-nél már belefutott volna az átváltási limitbe. Ha itthon használod se lesz semmi extra költség, plusz hivatalosan aktiválható a Google Pay-ben (#1254).

Így néz ki egyébként az appban a dolog. Az első a Curve Cash (x ideig kapsz pénzvisszatérítést a választott szolgáltatók után), másodiknak az unicredites kártyám jön, aztán be van állítva a Revolut és a Transferwise is - egy kattintás kiválasztani, melyik legyen aktív fizetéskor. Így elég fizikailag csak a Curve kártyának (vagy akár még annak sem a GPay miatt) jelen lennie, egy kártyával kiválthatod az összeset.

Pixel / OnePlus Pad

(#1505) natë válasza K82 (#1504) üzenetére


natë
nagyúr

Ja, jogos, én OTP-s vagyok, egyéb bankot nem tudtam..

(#1506) K82 válasza natë (#1505) üzenetére


K82
őstag

A Simple jó belépő volt a telefonos fizetés világába, mostanra viszont ezzel a limittel számomra már élhetetlen lett. Kifizetek pár számlát oszt' volt nincs keret rajta. Szerencsére ekkortájt váltak elérhetővé a fintech kártyák és azóta csökkent a bankszámlám havi részletezője max. fél oldalra. Lakáshitel, tankolás, Revolut feltöltés és ennyi. :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#1507) #76289792 válasza K82 (#1504) üzenetére


#76289792
törölt tag

"natë: nem OTP-sként a Simple feltöltős, a 45e Ft-ra csökkentett havi limit meg édeskevés (előtte 65e volt; az sem túl sok, de kicsit nagyobb mozgásteret engedett)."

Ez appon belül hol látható? K&H-sként használom, de ilyen feltöltős funkciót nem ad be.

(#1508) K82 válasza #76289792 (#1507) üzenetére


K82
őstag

Nem tudom már hol látható, régóta nem használom a Simple-t. Emlékeim szerint nyomon lehetett követni az appban h a havi keretből mennyi maradt/használható fel.
Egyébként pedig itt a Simple ÁFF-je, 48. pont.

"Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Simple Kártyát havonta összesen maximum 45.000,- Ft, azaz Negyvenötezer forint összegű Kerettel töltheti fel és legfeljebb ilyen összeghatárig bonyolíthat a Keretből fizetési műveleteket."

Pixel / OnePlus Pad

(#1509) Zozo0525 válasza K82 (#1504) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm szépen, holnap akkor csinálok egyet szerintem.jol tudom ha a kodod írom be akkor kapsz utána pénzt?

(#1510) Zozo0525


Zozo0525
őstag

A curve mennyire biztonságos? 😀

(#1511) honeker


honeker
őstag

Csatlakozok jövő héten .

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1512) K82 válasza Zozo0525 (#1509) üzenetére


K82
őstag

Ha promó kóddal regisztrálsz, az első vásárlás után 5£ kerül jóváírásra a meghívó és a meghívott számára is.

Teljesen biztonságos a Curve, viszont nem bank. Két dolgot lehet tenni az extra védelemért: kikapcsolod a kártyát az appban vásárlás után és/vagy a cash kártyára állítod a fizetést. Az elsőnél a kártya inaktív lesz így olyan mintha nem is létezne, a másodiknál pedig aktív, de mivel a cashback kártya van beállítva, azon sok pénz nem lehet (csak a visszatérítések miatt lehet rajta pénz plusz az öt font bónusz).

Ha esetleg nem lenne promo kódod, akkor használdd ezt: EJ6M777D.

Pixel / OnePlus Pad

(#1513) Zozo0525 válasza K82 (#1512) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nagyon köszönöm 😀

(#1514) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Elméletileg ma jött ki az Android 11 új frissítés, ez mennyire bugos?

(#1515) bbendre válasza Zozo0525 (#1514) üzenetére


bbendre
őstag

Nagyon. Visszatérni meg 50%, hogy android 10 és 50%, hogy tégla :(
Beta 3 vagy RC1 már jó lehet, de sok app még a véglegeset sem fogja támogatni egy ideig.
(Amikor megjelent a Android 10 akkor a bankkal leveleztem, hogy legyen már supportált a telefonom mert nem "tudok" visszamenni egy fõ verziót. Két hónapig tartott...)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1516) Zozo0525 válasza bbendre (#1515) üzenetére


Zozo0525
őstag

A béta 10 én is szívtam pixel 3 bal😁👌 ezért kérdeztem

(#1517) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ha béta teszt akkor a banki app menni fog továbbra is vagy nem?

(#1518) bbendre válasza Zozo0525 (#1517) üzenetére


bbendre
őstag

:) ezért Beta teszt. Neked kell kipróbálni :) valószínűleg nem...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1519) leslien válasza Zozo0525 (#1517) üzenetére


leslien
nagyúr

otp megy...

natë egyelőre nem volt problémám.. működik minden legalább is amiket használok..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1520) natë válasza leslien (#1519) üzenetére


natë
nagyúr

Milyen a beta 1.5? Használható?

(#1521) natë válasza leslien (#1519) üzenetére


natë
nagyúr

Gyors? Olyan, mint a 10 sebességben?

(#1522) leslien válasza natë (#1521) üzenetére


leslien
nagyúr

eléggé gyors.. pláne ezt is bekapcsoltam...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1523) natë válasza leslien (#1522) üzenetére


natë
nagyúr

Tolom fel

(#1524) leslien válasza natë (#1523) üzenetére


leslien
nagyúr

azért óvatosan ...nem próbáltam még downgradelni..mint mondtam végig csinálom..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1525) natë válasza leslien (#1524) üzenetére


natë
nagyúr

Nem akarok downgrade-elni, ha nincs vele baj.

Fent. Menü ikonok szörnyűek. Mint valami Samsung UI.

Pláne, hogy a Google és a Digital Wellbeing maradt a régi. Remélem ez változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1526) leslien válasza natë (#1525) üzenetére


leslien
nagyúr

egyébként milyen? mondjuk nekem pont bejön a one UI 2.1..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1527) natë válasza leslien (#1526) üzenetére


natë
nagyúr

Eddig nincs hiba.

(#1528) natë


natë
nagyúr

Na, úgy néz ki, kifogtam a Pixel 4 XL egyik nem annyira gyakori hw sw hibáját : a "face id" beállításánál a face enrollment didnt work hibaüzenettel leáll.
Nagyon boldog vagyok.

Most olvasom, hogy 11->10 okozza...szóval aki 11 beta-ra frissített, ne menjen vissza 10-re. Még.

[ Szerkesztve ]

(#1529) leslien válasza natë (#1528) üzenetére


leslien
nagyúr

mond,h mit csináljak... lehet ,h béta ficsőr...
btw képek rendben vannak ..? [link]
szerk:
akkor ezek szerint te mégis visszatértél?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1530) natë válasza leslien (#1529) üzenetére


natë
nagyúr

Igen, kíváncsi voltam, hogy vissza lehet-e. Megvan a megoldás, ha flasheled a 11 beta-t, megjavul a face unlock. Google beismerte a hibát.

(#1531) Tewe013 válasza natë (#1528) üzenetére


Tewe013
őstag

Én visszajöttem OTA-val, nekem szerencsém volt ezek szerint.

(#1532) natë válasza Tewe013 (#1531) üzenetére


natë
nagyúr

OTA-val? Hogyan?

Ok, rájöttem. Kipróbálom, utána flashelem a 10-es f. image-t. Hátha..

[ Szerkesztve ]

(#1533) Zozo0525


Zozo0525
őstag

én is feltettem délután a 11-t nálam nincs hiba még :-)

(#1534) natë válasza Zozo0525 (#1533) üzenetére


natë
nagyúr

Ott nincs is. Ha maradsz.

(#1535) natë


natë
nagyúr

Na...

Ha 11 beta-ra frissítetek, csak és kizárólag OTA lehet visszatérni 10-re, egyéb esetben (factory image) kinyíródik a face unlock. Ha ez történik, a beta factory image flashelésével javítható a dolog.

(#1536) honeker


honeker
őstag

Üdv.. rendesen müködik az arc feloldás ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1537) Zozo0525 válasza honeker (#1536) üzenetére


Zozo0525
őstag

igen vagyis ma a boltban nem akart aztán rájöttem a maszk miatt de különben mindig felold nálam, éjjel-nappal. most az android 11 is

(#1538) Tewe013 válasza honeker (#1536) üzenetére


Tewe013
őstag

Nálam tökéletesen.

(#1539) honeker válasza Tewe013 (#1538) üzenetére


honeker
őstag

Kösz...

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1540) natë


natë
nagyúr

Nálam a béta 11 eldobálja a wifi-t jelerősségtől függetlenül. Ota-val 10-re visszatérve hibátlan.

(#1541) natë válasza natë (#1540) üzenetére


natë
nagyúr

Kikapcsolt mobilnettel nincs dc. Érdekes..

(#1542) K82


K82
őstag

Akinek fent van a júniusi factory image és rootolt, megnézné mint mutat a ctsprofile? Akármit csinálok, állandóan false marad, pedig a basic integrity is pipa. :(((
Felraktam a PixelDust romot, ott egy fingerprint csere után jó volt, de a gyárinál sehogy nem jön össze.
Minden erre érzékeny progi működik (még a Google Pay is), de a McDonald's app nem és ez így egy kicsit zavar. :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1543) bbendre válasza K82 (#1542) üzenetére


bbendre
őstag

LoL :) McSecurity :)
BTW, a VoLTE/ 4G LTE mukodik valakinek?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1544) K82 válasza bbendre (#1543) üzenetére


K82
őstag

Nincsenek támogatva a hazai szolgáltatók a Google által, így nincs VoLTE sem; a provision rész szürke, nem állítható a kapcsoló. :((

PixelDust-nál 4G+/LTE+-t jelez, de a VoLTE ikont nem rakja ki a bekapcsolás ellenére sem, híváskor viszont nem váltott vissza 3G-re szóval elvileg ott működik.

Külön vicces h az USA-ban LTE-t jelez, a Digi itthon szintén LTE, a Voda pedig 4G.

"Nyilvánvaló okokból 4G elnevezéssel illetik az LTE-t, a 3GPP által kidolgozott Release 8 specifikációknak megfelelő hálózat valójában csak a 4G alapjait fekteti le, még nem éri el kritériumokat, ugyanis többek közt nem képes a bázis és terminál közt 1 Gbps linksebesség felépítésére - többantennás szervezésben is 326,4 Mbps letöltési és 86,4 Mbps feltöltési csúcssebességeket specifikál. Ezen javít majd a kidolgozás alatt álló Release 10, mely az ígéretek szerint szoftverfrissítés formájában fogja fejleszteni a meglévő eszközöket LTE-Advancedre, amely már valóban teljesértékű 4G mobilhálózati technológiának felel meg - célja, hogy 100 Mbps effektív átviteli sebességet adjon a felhasználó számára." [link]

Pixel / OnePlus Pad

(#1545) Tewe013 válasza K82 (#1544) üzenetére


Tewe013
őstag

A Telekom pedig LTE-t a Telenor pedig 4G-t a változatosság kedvéért. :D

(#1546) RazorDaPro válasza K82 (#1542) üzenetére


RazorDaPro
tag

Előző (rootolt) telómnál nekem is a McDonald's app volt az egyetlen amit még Magisk Hide-dal sem lehetett átverni, elég nevetséges.
Én ezt a problémát olyan egyszerűen oldottam meg, hogy azóta nem járok McDonald's-ba (igaz előtte se sokat).

Van valakinek Google gyártmányú USB-C-jack átalakítója? Én első körben nem akartam rá sokat költeni ezért egy olcsó DACos átalakítót szereztem be aliról, de statikus fehér zajt hallok vele, illetve filmeknél nagyon halk részeknél ki is kapcsol (ezt onnan tudom hogy ilyenkor nem halaltszik statikus zaj, viszont más sem :D). Kíváncsi vagyok, hogy a hivatalossal is ezt csinálná az aktív DACos működés miatt, vagy csak olcsó húsnak... Mindenesetre egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem adtak a telefonhoz se fülest, se átalakítót, nem mindenki jött előző Pixelről hogy legyen neki.

Pixel 4

(#1547) natë válasza K82 (#1504) üzenetére


natë
nagyúr

Fasza a Curve, kösz a tippet! Gyorsan megjött a kártya.

(#1548) K82 válasza RazorDaPro (#1546) üzenetére


K82
őstag

A májusi factory image-ig nem volt gond a SafetyNet-tel, és most h használni akartam a McDonald's appot tűnt fel h nem megy már át a teló az ellenőrzésen. Innentől fogva viszont valószínűleg a Google kezdi komolyabban venni a SafetyNet-et (ami rootolás szempontjából nem annyira nyerő), mert mint ahogy korábban is írtam, PixelDust rommal csont nélkül átment az ellenőrzésen, a gyárival meg sehogy nem bírtam megoldani ugyanezt. :(

A jack átalakítóval kapcsolatban inkább az olcsó húsnak jellegű dologról lesz szó, a gyárival nem csinálja ezt. Bánom is h elpasszoltam az adaptert... :W

natë: nincs mit, kár h a promo kódra nem gondoltam, most gazdagabbak lennénk 5 GBP-vel. ;]

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1549) gulb


gulb
senior tag

Nah sracok...elsok kozott voltam aki megkapta a Pixel4xl-t tavaly... Ma arra ebredtem hogy felvalta hatlap..Google kuldi az uj keszuleket ezt meg kuldhetem vissza..Esimmel a moka nem is olyan egyszeru ahh...

(#1550) natë válasza gulb (#1549) üzenetére


natë
nagyúr

Ez a fehér, ha jól látom, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.