Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) lo_jo válasza foxxmotor (#195) üzenetére


lo_jo
senior tag

Az Apple úgy oldja meg, hogy az app nem tud semmit az arcfelismerésről, csak megkapja az os-től, hogy mehet vagy nem. Ugyanígy ment már a touchID esetén is. Először én is ódzkodtam tőle, i7 plusról váltva 11 pro maxra, de nagyon kellemes csalódás, nagyon gyors, működik korom sötétben elég sötét háttérképpel is, tehát nem a kijelző világítja az arcot, hanem dolgozik az infra. Android vonalon nem tudom, hogy melyik gyártó használja a Google megoldását és melyik sajátot, de az már problémás lehet, mert az app fejlesztőjének több megoldáshoz kéne igazodnia, ráadásul ki tudja, hogy melyik meddig támogatott.

(#202) #78791680 válasza foxxmotor (#195) üzenetére


#78791680
törölt tag

En i11-en hasznaltam (nem pro), hozzateszem op 7 ujjlenyomata sokkal jobb es nekem kenyelmesebb is.

(#203) arnyekxxx válasza forgonati (#196) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"elcseszte volna a minőséget, mondjuk 12 Mpixelről 2 Mpixel-re"

a pixelszám nem jelent képminőséget és a GPhotos nem méretez le "retek" 2Mpixelre, 16Mp-ig megtartja az eredeti felbontást.

"Valahol az a 3MB hiányzik, még ha te nem is látod"

Te se látod. Mindemellett ha ennyire érzékeny van a képminőségre akkor nem tudom hogy jut az eszedbe telefonnal kattogtatni jpg-ben ahelyett, hogy valam fullframe dslr-t használnál kizárólag RAW-ban (ha már mp3 vs. losslessel jöttél) .

[ Szerkesztve ]

(#204) vasi89 válasza opr (#200) üzenetére


vasi89
addikt

3d arcolvasás mellé totálisan fölösleges. 1 év alatt max 10x használtam az ujjlenyomatot a mate20pro-n de azt is csak a lustaság miatt, mert nem volt kedvem a telefon fölé hajolni.

(#205) weberzolee válasza arnyekxxx (#203) üzenetére


weberzolee
aktív tag

"a pixelszám nem jelent képminőséget"

Azért ez így nem igaz, mivel itt ugyanarról a fotóról van szó.
Ha nincs különbség, akkor az amúgy sem combos tárhelyen miért nem azt tárolja ami a felhőbe kerül? Mert nyilván van különbség...

(#206) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az ordas kerekítések a képernyő sarkaiban senkit nem zavarnak? Ha, így folytatjuk lassan ilyenek lesznek a mobilok kijelzői :(((
Akkumulátor vs. "dudorkamera". Vajon hányan nyavalyogtak volna, ha a készülék vastagabbra készül, cserébe nincs ez a "csodálatos" kiálló kamera sziget és mondjuk az akksi is lehetett volna mondjuk 3000-3200 mAh?

(#207) arnyekxxx válasza weberzolee (#205) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a felbontás nagyíthatósági mérőszám nem képminőségi. és továbbra se méretezi le se a 12 se a 16 megapixeles képeket. Áttömöriteni áttömöriti amit nagyonnagy pixelbuzerálással 200%ban nézegetve akár észre is lehet venni, így aki gyakran nyomtat A0 posztereket a telefonos fotóiról az ne kizárolag az ingyenes webtárhelyet használja hanem mentse le az eredeti saját gépre.

(#208) gippazoid válasza marcarc (#16) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mi a baj a OnePlus-szal? Kíváncsi vagyok, mert fontolgatom a teló beszerzését.

Gippazoid Novelties Inc.

(#209) opr válasza vasi89 (#204) üzenetére


opr
veterán

Neked lehet, hogy felesleges. En sokszor hasznalom ugy a telefonom, hogy mellettem van az asztalon, csak rabokok az ujjelnyomatolvasora, fel is van oldva, megoldom amit akarok 1p alatt es zarom is le. Nem fogok pinnel szivni meg hajolgatni azert, mert a kedves telefongyarto ugy dontott, hogy sporol fel dollart a 800 fontos keszuleken es mindezt mosollyal adja at, "fejlesztes" cimszo alatt.
Pont azert vartam a pixel 4-re, mert lattam a renderkepeken, hogy nincs a hatuljan az ujjlenyomatolvaso. Na, mondom, mi van, valakinek veletlenul osztottak agyat es vegre elore kerult?! Akkor vegre lesz egy pixel, ami nekem is hasznalhato!
Erre kiderul, hogy nem elore raktak, hanem sehova. Taps. Taps. Taps.

Lassan tenyleg ott tartunk, hogy osszehasonlitunk egy evekkel ez elotti meg egy uj csucsmodellt, es amikor felmerul a kerdes, hogy jo-jo, de mi tortent? A keszulek nagyobb, az akku kisebb, kijelzofelbontas kb ugyanannyi, nincs infra, microSD, jack, dualSIM, uzemido kb ugyanannyi, az ara meg a duplaja?
Es akkor a kepzeletbeni snittben a marketinges, a fejen vilagito alma-logoval, a pocs*n android tetkoval berugja az ajtot, es "omelette du fromage" hangon kozli, hogy "Fejlodtunk, Belaim!". :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#210) Wapmester válasza opr (#209) üzenetére


Wapmester
senior tag

a sajtos omlett hang milyen? :DD

(#211) -Skylake- válasza dabadab (#183) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez oké , de gondolom van a guglinak saját fülese a pixelhez , az meg type c lesz. tehát a gyári fülese ugyan ugy type c , max itt most külön meg kell venned.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#212) opr válasza Wapmester (#210) üzenetére


opr
veterán

[link]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#213) leslien


leslien
nagyúr

[link] .... +4k60fps+ korlátlan tárhely... :(((

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#214) weberzolee válasza arnyekxxx (#207) üzenetére


weberzolee
aktív tag

"a felbontás nagyíthatósági mérőszám nem képminőségi"

Ez erősen felhasználástól függ. Ha kinyomtatod 9x13 -as méretben akkor a 2 megapixel is elég. Ha meg kivágsz egy részletet akkor nem mindegy hogy mennyiből indulsz ki és mekkora méretben akarod megjeleníteni. A felbontást és a minőséget nem feltétlenül lehet szétválasztani.

Továbbra is fenn áll a kérdés, ha nincs különbség akkor miért van egy nagyobb méretű kép a telefonon, ami nem jobb minőségű mint a felhőben tárolt tömörített verzió. Mindezt úgy, hogy a felhőben több a helyed mint a telefonon. Fuck Logic...

Videónál meg pláne szívás. Azért azt ne mondd, hogy a 4k ugyanaz mint az 1080p, tekintve hogy ez a max amit videóból feltölthetsz...

(#215) tntmax


tntmax
aktív tag

Ahogy elnézem egy Mi 9T Pro mellett ezek labdába se rúghatnak.

(#216) <Adamsky> válasza opr (#209) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Lassan tenyleg ott tartunk ... "
+1 - annyival egészíteném ki, hogy sajnos ez nem a jövő, hanem egy ideje már tart. A flagship-ek - egy-két kivételtől eltekintve - egyre "butábbak". Hol vannak már a tényleg okos (értsd: sok rétű / tudású) készülékek?
Dexter-t lehet már nem ismeri az Y-generáció ;)

Egyébként a Google 2019-re teljesen beérte az Apple-t, csak ebben semmi dicső nincs a számára. A telefonja pont olyan drága, pont olyan "buta" és pont úgy néz ki, mint a konkurensé. Sajnos lassan az rendszerük is ugyanolyan korlátozott ill. zárt lesz, de ez már egy más történet ... :(((

(#217) Drakmusz válasza leslien (#213) üzenetére


Drakmusz
őstag

Kicsit olyan nekem ez a 60fps, mint valami misztikum....
Komolyan kérdezem, mit csináltok vele?Idevágó történet.
Régebben volt a fotósban egy kolléga aki hetenként jött megkérdezni, hogy milyen készüléket vegyen.Majd 32 darab mobilkészülék elfogyasztása után, képeket is felrakott szemléltetés céljából.Gyengén világító udvari lámpa, ferde erkélyajtó, a hálószoba egyik sarkában szunnyadó kaszáspók stb.
Mintha mindenki profi filmes lenne, hogy azután majd otthon megvágja és feliratozza az alkotásokat.
Ettől még lehet valakinek fontos, félreértés ne essék.Csak furcsa.:)
A korlátlan tárhelyet tekintve egyetértek, az nagy fekete pont.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#218) Wapmester válasza opr (#212) üzenetére


Wapmester
senior tag

tudtam, hogy rémlik valahonnan :D

(#219) Yeffy válasza opr (#209) üzenetére


Yeffy
veterán

Pontosan.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#220) Thom!


Thom!
veterán

Sok a flame.

Akinek nem tetszik a telefon vegyen másikat.

(#221) Drakmusz válasza Thom! (#220) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mindig ez van, ne csodálkozz.
Lassan felnövünk az iPhone topikok szintjére.
Csak annyi a teendő, hogy az első 300 hozzászólást át kell ugrani.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#222) arnyekxxx válasza weberzolee (#214) üzenetére


arnyekxxx
veterán

felbontás nagyíthatósági mérőszám

Ha kinyomtatod 9x13 -as méretben

jé ugyanazt írtuk.

ha nincs különbség akkor miért van egy nagyobb méretű kép a telefonon, ami nem jobb minőségű mint a felhőben tárolt tömörített verzió.

Nem feltétlenül van nagyobb méretű a telefonodon, ha valami tré jpgminőséget állítasz be simán nagyobb lesz a feltöltött verzió filemérete (kipróbáltam). Hogy miért tömöríti át jellemzően kisebbre? Mert a merevlemezt a google se ingyen kapja, nem mindegy mekkora fileokat kell tárolni és mozgatni. A felhasználók 99.9999999%-nak tökéletesen megfelel a G féle verzió mert eleve soha meg nem nézi a telefonkijelzőn kívül máshol a képet de monitoron is csak belenagyitva teljes méretben vadászva lehet minimális különbséget találni.

Akinek meg az igényszintje magasan van az nem telefonnal fog jpg-ben fotózni.

(#223) Noukoum válasza Hopkins95 (#98) üzenetére


Noukoum
veterán

Pixel 4 kamerában verni fogja az iPhone 11 szériát.

Tekintve hogy olcsóbb lesz vagy ugyanannyi a pixel 4 mint az iPhone 11 ezért egyértelműen az előbbi a jobb.
Az iPhone 11 pro meg már méregdrága.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#224) szaszimi


szaszimi
tag

"és nem nagyon van olyan pont, ahol első blikkre nagyot hibáznának a termékek..." - a kicsibe mindössze 2800 mAh kapacitású telep került, a nagyobbik pedig 3700 mAh-val gazdálkodik - akkor ez mi, ha nem nagy hiba?

(#225) Thom!


Thom!
veterán

Pixel 4 low-light camera test
https://www.youtube.com/watch?v=J_PFnrKRV-U

A dínamika, a színek elég durvák :R

[ Szerkesztve ]

(#226) zsoltiz válasza Drakmusz (#217) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Nekem nem filmes vagy más spéci okom van a 60fps-re, egyszerűen csak visszanézve - főleg nagyban TVn- sokkal simább a lejátszás, mint 30fps esetén. Gondolom mert maguk a tv-k is általában 60Hz-esek, így nincs az a mozifilm effektus, mint 30fps-es tartalomnál. Nem tudom jobban megfogalmazni.
De bármi is az egyéni ok, szerintem simán alapvető opció már minden normális készülékben. Aztán vagy használod vagy nem, de választható. Egyébként ha nem fontos, vagy legalábbis nem világos hogy miért jó ez bárkinek is, akkor 1080p esetén miért engedi a pixel a 60fpst? Ott jó hogy van ilyen opció, 4k-nál meg nem?

(#227) -Skylake- válasza Noukoum (#223) üzenetére


-Skylake-
addikt

"
Pixel 4 kamerában verni fogja az iPhone 11 szériát.
Tekintve hogy olcsóbb lesz vagy ugyanannyi a pixel 4 mint az iPhone 11 ezért egyértelműen az előbbi a jobb."

Azta , egyszerű vagy mint egy fakocka.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#228) Thom!


Thom!
veterán

Geekeknek:

Levoy professzor felajánlotta a következő képet, és beismerte, hogy a Pixel 4 nem lesz képes megfelelően rögzíteni egy ilyen jelenetet. A hold mindig túlexponálva van annak érdekében, hogy az éjszakai tájképben rögzítse a részleteket. Ezután emlékeztette bennünket, hogy „a Pixel elkötelezett amellett, hogy a fényképezőgépet jobbá tegye a szoftverfrissítésekkel, tehát maradjon velünk rajta!” (57:35 az élő közvetítésben) :C

Úgy tűnt, hogy Levoy professzor egy fejlettebb felvételi módot kényszerít a jövő pixeleire, de a fényképezőgépeket javító szoftverfrissítésekről közvetetten utalt arra, hogy egy szoftverfrissítés lehetővé teszi legalább a Pixel 4 alkalmazását azzal a képességgel, hogy drasztikusan eltérő expozícióval készítsen jelenetet. Kíváncsi vagyunk, vajon ez azt jelenti-e, hogy a Google új, teljesen kézi fényképezőgép-módot vezet be az AI-kompatibilis hosszú expozíciós fényképezéssel?

[ Szerkesztve ]

(#229) Noukoum válasza -Skylake- (#227) üzenetére


Noukoum
veterán

Ennyire fáj ez a telefon? Lépj túl rajta.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#230) Drakmusz válasza -Skylake- (#227) üzenetére


Drakmusz
őstag

Neked egyébként milyen készüléked van?:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#231) guni válasza vasi89 (#204) üzenetére


guni
tag

A probléma, hogy egy csomó app viszont egyelőre csak az ujjlenyomatot támogatja. Ez idővel nyilván javulni fog, de azért egyelőre lehetnek kellemetlenségek.

(#232) guni válasza gippazoid (#208) üzenetére


guni
tag

Nem rosszak a OnePlus-ok, de folyamatosan tolják beléjük az újabb és újabb feature-öket és ennek mellékhatásaként jelennek meg újabb és újabb bugok is.

(#233) guni válasza <Adamsky> (#216) üzenetére


guni
tag

Egyébként a Google 2019-re teljesen beérte az Apple-t, csak ebben semmi dicső nincs a számára. A telefonja pont olyan drága, pont olyan "buta" és pont úgy néz ki, mint a konkurensé.

Már az első Pixel is az iPhone-ok mellé volt árazva, nem mintha ez felmentené őket.

(#234) #78791680 válasza guni (#232) üzenetére


#78791680
törölt tag

Meg mindig toredeke es csak hasznos featureok vannak. Mar napok ota tesztelem 10.0.1-en es konkretan 0 bug.

(#235) janeszgol válasza opr (#200) üzenetére


janeszgol
félisten

Mire elterjedne a kijelző alá épített ujjlenyomatolvasó, addigra a piac kilöki azt. Az arcalapú jobb megoldás úgy látszik.

(#236) janeszgol válasza Noukoum (#229) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönjük a mai napi iPhone fikát. Jó éjt!

(#237) #78791680 válasza janeszgol (#235) üzenetére


#78791680
törölt tag

Igen mindenki ezt hajtogatja, de sokkal korulmenyesebb es korlatozottabb a hasznalata. Az a jo ha mindketto van, ennyi es kesz. Nem is ertem milyen igenyfelmeres alapjan jutottal arra hogy a piac "kiloki" majd.

[ Szerkesztve ]

(#238) janeszgol válasza #78791680 (#237) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert te milyen igényfelmérés alapján jutottál arra, hogy kell mindkettő?

(#239) bbendre válasza Thom! (#28) üzenetére


bbendre
őstag

A "Learning-based white balancing" a Pixel3 ban már elérhető a Night sight-ban valamint a cstark27 modban is elérhető.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#240) Thom! válasza bbendre (#239) üzenetére


Thom!
veterán

Igen, de ez már továbbfejlesztett verzió ide PVC nem elég, PNC kell.

[ Szerkesztve ]

(#241) #78791680 válasza janeszgol (#238) üzenetére


#78791680
törölt tag

Hasznalati tapasztalat, gyartoi fejlesztesek.
Inkabb arra mennek ra a gyartok hogy minel nagyobb feluleten vegye be az ujjlenyomatot, nem arra hogy eltavolitsak. Butasagot vedeni ostobasag..

(#242) janeszgol válasza #78791680 (#241) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen? Hát én több embertől is azt olvastam, hogy csak az arcalapú a jó. És bizony marha kényelmes. Tessék, itt a használati tapasztalat.
Gyártói fejlesztések... ha tudnának normális arcalapút, a kutya nem használná az ujjlenyomatolvasást.

Butaságot védeni ostobaság... gratulálok a szintedhez.

[ Szerkesztve ]

(#243) bbendre válasza Thom! (#228) üzenetére


bbendre
őstag

Ha már hold. Ma reggel egy Pixel2-vel ezt a képet készítettem a holdról: [link]
Mostmár kiváncsi leszek a P4-re.
Mint régi pixeles: A széria nem éri meg. Egy Apple wanabe lett a telefonból.
Hogy nincs korlátlan eredeti méret mentés az szinte nem is értem.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#244) #78791680 válasza janeszgol (#242) üzenetére


#78791680
törölt tag

Az szobeszed es nem tapasztalat.
Uristen hogy lehet valaki ennyire eltevedve.. az a baj hogy ezt te tenykent eszkozolod. Erted? :)
Milyen telefont hasznalsz? Gondolom semmi szemelyes tapasztalat.

Ne szemelyeskedj vagy jelentelek. Inkabb tenyeket hoznal fel es nem masok iromanyait.

[ Szerkesztve ]

(#245) janeszgol válasza #78791680 (#244) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor linkeld már a te tényeidet, konkrétan ezt: "Hasznalati tapasztalat"
De te semmi tényt nem írtál! A személyeskedést pedig te kezdted el. Semmit nem írtál, csak ugyan azt, mait én, nem veszed észre?
Csak maszatolsz a magas lovon!

[ Szerkesztve ]

(#246) #78791680 válasza janeszgol (#245) üzenetére


#78791680
törölt tag

Latom nem vagy tisztaban azzal hogy mikent lehet szemelyeskedest kezdeni. A szintedhez marpedig en gratulalok, leirasodban meg is mutatkozik.
Mivel keszuleket nem irtal igy offollak is.

[ Szerkesztve ]

(#247) janeszgol válasza #78791680 (#246) üzenetére


janeszgol
félisten

Na mi van, semmi válasz? Hol vannak a tények? :D
Ja, hogy már offolsz. Hát hiába, ha magasan beszélsz, és nincs semmid, jobb is elfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#248) #78791680 válasza janeszgol (#247) üzenetére


#78791680
törölt tag

Milyen tenyek? Azokat te allitod.
Olvasd vissza a forumot es elolvashatod az i11-es faceid tapasztalatokat, tovabba az op 7 pro in display ambientes ujjlenyomatot. Te tovabbra sem irtad le milyen eszkozt hasznalsz, milyen tapasztalataid vannak, hanem par itteni komment alapjan tenykent kijelentettel hatalmas dolgokat..
Olvasni kellene a forumot es nem agresszivan tamadni egy-egy kiemelt kommentet.

Neked nincs semmid. :C

[ Szerkesztve ]

(#249) janeszgol válasza #78791680 (#248) üzenetére


janeszgol
félisten

Te állítottad, hogy csak az ujjlenyomat, aztán jöttél az igényfelméréssel. Akkor én most kérek tőled egy igényfelmérést az ujjlenyomatolvasó mellett az arcalapú ellen. Hajrá!

Jaj nincs semmid. :C

[ Szerkesztve ]

(#250) #78791680 válasza janeszgol (#249) üzenetére


#78791680
törölt tag

Neked hatalmas szovegertesi problemaid vannak. Olvasd mar vissza rendesen a forumot!!! Leirtam mindket oldalrol a tapasztalatokat. Ezt megtudod erteni?? Leirtam melyik keszuleken tapasztaltam ezeket a dolgokat
Te mit tapasztaltal? Meg csak a keszulek nevet sem irtad le. Kezdem azt, hinni hogy semmi kozod az okostelefonokhoz.

Hozzateszem en nem jelentettem ki, olyat hogy:
"Mire elterjedne a kijelző alá épített ujjlenyomatolvasó, addigra a piac kilöki azt. Az arcalapú jobb megoldás úgy látszik."
Es: ". ha tudnának normális arcalapút, a kutya nem használná az ujjlenyomatolvasást."
Szerintem ezert sokan kovezni tudnanak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.