Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn


arn
félisten

Inkabb 650ert s10.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) leslien válasza Thom! (#45) üzenetére


leslien
nagyúr

b@szki akkor miért nem lehet MO.- on értékesíteni ?... Komáromba még le is mennék érte... :DDD ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#53) Thom!


Thom!
veterán

Csak szolók P4XL kijelzője jobb mint a mostani Iphone11Pro-é. F@szméregetés... :DDD

(#54) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Feketében és fehérben jól mutat. Ami viszont meglep, hogy "csak" 30 fps van 4K-ban, legalábbis a cikk szerint.

(#55) samu74 válasza dabadab (#35) üzenetére


samu74
addikt

Ja. :D Rémlet hogy valamelyikben volt(3a) de akkor ebben nincs.

-----------

(#56) Thom!


Thom!
veterán

Fekete hátlap: fényes
Fehér, narancs hátlap: matt

(#57) Noukoum válasza Mr.Silkó (#54) üzenetére


Noukoum
veterán

nincs 4k60fps

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) -Skylake- válasza Drakmusz (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azért nem haragszol ugye ha kicsit gáznak érződik, hogy egy 1+ mindenben szarra vári ezt a telefont a fényképezőt leszámítva , miközben kb ~100-150ezerrel olcsóbb ?
1+ jobb SoC , 2X (!!!!!!) annyi ram , 2X (!!!!!!) akkora tárhely , 1k (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) mAh-val nagyobb akku és egy rendszer , ami majdnem olyan tiszta mint a natur droid , miközben tonna funkcióval többet tud és iszonyatosan gyorsan kapja az update-eket. Szóval lehet itt fürdetni ezt a telefont , csak felesleges , nevetséges hogy egy referenciakészülék megjelenik 2019 októberben úgy , hogy az összes eddigi megjelent flagship droidba több ram van. Az egyetlen 2019-es flagship ami 6gb ramot kapott az a referencia android telefon. Ez mekkora lol ? Ilyenekről már ne is beszéljünk , hogy pl egy galaxy/notenál ott van egy DeX meg ilyen apro cseprő semmi dolgok. Ez a telefon minden jelenlegi flagship telefonnal kevesebbet ad funkcionalitásban , kevesebet ad teljesítményben , az egyetlen ami kiemeli a kamera. Minden másban elveri az összes "lényegében" tavalyi modell. Szerintem szánalmas.

Az egyetlen dolog ami ennek a telefonnak az árát indokolja az az iPhone. Semmi más , ez egy kis túlzással 250k-s telefon és akkor rá lehet mondani, hogy kevesebb ramot adunk , kisebb socot adunk , kurvakicsi akkut adunk , de legalább jobb kamerát mint a +1 például. 350ért ez egy vicc és egy rossz vicc ráadásul.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#59) lazlora


lazlora
tag

Ez jó ronda lett :((((( Szerintem még a 2XL en is kisebb keret volt...

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#60) sasa134


sasa134
addikt

A The Verge tecső csatornáján van hands-on.
Simán venném a kisebbiket tavasszal, ha nem zavarna ennyire az alulméretezett akku és a bővíthetőség hiánya. Legalább lenne akkor belőle 256os. :(

Avanti Roma

(#61) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Király lett! Tetszik.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#63) Graphics válasza batai15 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vásárlóközönség?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) Graphics válasza -Skylake- (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez csak egy telefon.. ahogy a többi másik X+1 készülék...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tetszik nem tetszik ízlés kérdése(rosszabra számítottam). Hw jó, sw adott és friss. A cikkben a főkamera pixelmérete rossz(nem 1, hanem 1.4.mikron). Tényleg egyedül a kimaradt 4k/60fps furcsa, de lehet a kövi frissítésben benne lesz. A kamera tesztekre kíváncsi leszek mi változott/új ficsőr.

Ja és +1 pont a notch hiánynak(max a cseppet tudom elfogadni)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#66) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Mindig felnyerítek a Google színelnevezésein :)

Vonzó készülékek, én különösebben a ramot sem keveslem, ha a szoftver normális, ennyi bőven elég. Biztosan megvan az oka, hogy nincs ujjlenyomat olvasó, azonban nekem ez olyan kényelmi extrává vált, amiről nehezen mondanék le. Ilyenek a banki alkalmazások, amik pl. még nem használnak arcfelismerő rendszert, úgyhogy maradna az ujjlenyomat, azt meg a készülék nem tudja :/

Az óriási pozitívum, hogy ezt a sz.r notch dolgot nem erőltetik, belefér a káva is, kicsit emlékeztet a mostani Samsungomra. És végre eléggé up-to-date a vas is... Régebben a Nexusok meg a Pixelek mindig le voltak maradva egy lépéssel. A sebesség makulátlan, persze, de ennyi pénzért legyen is (majdnem) legújabb hardver.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#67) Danex válasza Drakmusz (#62) üzenetére


Danex
addikt

Szakmai oldalon, szakmai tényeket közölt és támasztotta alá mondanivalóját, szerintem teljesen rendben van az érvelése.

Ellenben, bár sajnálom ami veled történt, de ez a magánéleted és szerintem nincs helye egy érvelés / "vita" okán felhozni ezt. Ez csak is rád tartozik, mindenkinek megvan a maga nyomorúsága, a videó meg ilyen szövegkörnyezetben abszolút ízléstelen.

Bár ezt lehet csak én gondolom így...

(#68) Drakmusz válasza Danex (#67) üzenetére


Drakmusz
őstag

Én pedig más véleményen vagyok, de persze nem vagyunk egyformák.
Nem az ő készüléke, ennyi.Minek ebbe teljesen felesleges energiákat fektetni??
Szánalmas, sz.rrá veri és 542 felkiáltójel.
Megértettem ezeket az úgynevezett szakmai tényeket.
A videó pedig nem ízléstelen, csak a te érzékenységedet sérti.
A témát ezennel lezártam.Béke.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#69) Thom!


Thom!
veterán

Pixel 4 szerintem rejteget kamera terén vmit vagy beta szoftver kizárt hogy ennyit tudjon, esetleg neural core nem aktív... :F

(#70) leslien válasza Thom! (#69) üzenetére


leslien
nagyúr

jó lenne a 4k60fps rejtegetné... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#71) Mr.Silkó válasza Noukoum (#57) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, itt se írják, ami némiképp fura, azért a többség már simán nyújtja a csúcsmodellekben a 4K 60 fps-t, valaki már az előlapi kamerával is. Egyébként az én általam használt és két éve bemutatott iPhone 8 Plus is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#72) Aryon87 válasza Drakmusz (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

Az érzékeny P30 Pro tulajoktól ezúton kérek elnézést, nem mellre szívni! :D
Mélységesen felháborítónak tartom ;] :C

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#73) Thom!


Thom!
veterán

[link] Kamera teszt

(#74) Yeffy


Yeffy
veterán

Ahogy sejtettem, akksi meg mindig picsafust meretu a kisebbikben, amire utaznek, bar ezzel meg talan egyutt tudnek elni/valasztani a nagyobb varianst, de miert, mieeeert kellett azt a nyomorult ujjlenyomatolvasot kivenni belole?

Pont, ahogy feljebb is irtak, bankos, meg mas appoknal remekul, gyorsan, kenyelmesen tudom feloldani a telot, nem kell jelszo bepotyogesevel szarakodni. Erre nem, ezt is ki kell venni. :((

Nagyon vartam ezt a telot, de igy egyaltalan nem biztos, h ez lesz a kivalasztott. :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75) w333 válasza Thom! (#73) üzenetére


w333
félisten

Nagy változás nincs kamerában szerintem ... utolsó képeken feltüntek a gyári tokok, és itt fel is merült bennem egy kérdés : i11 Pro -ra vajon nem jó ? és fordítva ! :D

Különben egyáltalán nem tűnnek rossznak a telefonok, akik Pixel vonalon vannak ők biztosan nem fognak benne csalódni ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#76) #78791680 válasza Yeffy (#74) üzenetére


#78791680
törölt tag

Meg hogy a OP tartogat tul sok kompromisszumot.. :DD
Eddig ringben volt szamomra, most mar nem. Az op az uj nexus, nem ez.

(#77) Yeffy válasza #78791680 (#76) üzenetére


Yeffy
veterán

Hat nagyon ugy nez ki!
Fel nem fogom, miert kell ezt csinalniuk. Pedig tenyleg vartam ezt a keszuleket.

Egyedul a kamera tart vissza az OP-tol, amugy mar sztem reg vettem volna, korabban nehanyszor mar szemeztem vele.

Keresnem kell majd valami alternativat, csak meg nem tudom, hogy mit... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#78) w333 válasza #78791680 (#76) üzenetére


w333
félisten

Szvsz. jobb volt a Nexus széria ... olcsóbb és mindig valamelyik gyártót érte a megtiszteltetés a telefon elkészítésében, Samu, LG, HTC, Huawei, Motorola (volt még valami?) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#79) guni válasza Yeffy (#74) üzenetére


guni
tag

Ekkora telefonba ekkora akku fér sajnos amúgy normális használatra ha nem is bőségesen, de elég.

Gondolom propagálni akarják a biometrikus apijukat. Idővel úgyis mindenki átáll rá és akkor a banki appokat is fel tudod majd oldani arccal.

(#80) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Pixelek akkor lennének sikeresek, ha a Nexus árképzését követnék. Egy XL pl max 700€.
Viszont nálam az LG oled miatt amúgy is sajnos kiesik :(( Nem értem, miért azt eröltetik évek óta :U

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#81) Yeffy válasza guni (#79) üzenetére


Yeffy
veterán

Jajj, hagyjuk mar ezt a hulyeseget, mar bocs!
Nem kell 3 mm vastag telot csinalni, es mindjart belefer egy ertelmesebb akku!

Nekem eleg gyakran elofordul, h a mostani 3900+ -os akksi sem eleg egy egesz napra, sz'al nekem ez sajna nem elfogadhato.

Az arcfelismerest, megy ugy en-block kihagyom, nem akarom hasznalni, szamomra ertelmetlen feature, pont ugy, mint mondjuk a manapsag szinten divatos voice assistant-ok.
Az ujjlenyomatolvaso tokeletes funkcio, kenyelmes, gyors, orommel hasznalom mar egy jo ideje.

Mindegy, nem akarok ott orakon at offolni meg sirni, de ez elegge felbosszantott. :(((

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82) guni válasza -Skylake- (#58) üzenetére


guni
tag

Teljesen jól wl lehet lenni még a régebi pixelek 4GB ramjával is. Optimlizáció... ;)

Nincs bajom amúgy a OnePlus-szal, de azért szoftveres megbízhatóságban semmilyen android nincs azon a szinten mint a Pixelek. Az op3-at azért kellett eladnom mert bizonyos appok push notificationjei egy idő után nem jöttek meg akármit álítgattam az akku optimalizációban. (eleve mi a francért kell nekem ezzel foglalkozni) Szóval tök jó telefon volt csak nem kaptam meg az üzeneteim és úgy döntötem hogy ha az alapvető funkciók nem működnek, akkor az rossz telefon. Aztán használtam 6T-t és azért ott is találkoztam bőven gyanús részletekkel. Szóval én inkább kifizetem a felárat, de nincs kedvem a oneplus fórumon tudakolni hogy tervezik-e megoldani a problémáimat vagy szokjam meg.

(#83) guni válasza Yeffy (#81) üzenetére


guni
tag

Jajj, hagyjuk mar ezt a hulyeseget, mar bocs!
Nem kell 3 mm vastag telot csinalni, es mindjart belefer egy ertelmesebb akku!

Pedig hidd el hogy nem hasraütésre tervezik a telefonokat hanem végeznek piackutatást. Eleve nem értem amikor a pixelek akkuján háborognak az emberek. Ha nagy akkut akarsz, ott az XL...

Az arcfelismerest, megy ugy en-block kihagyom, nem akarom hasznalni, szamomra ertelmetlen feature

Én is így voltam vele aztán kipróbáltam és rájöttem hogy amúgy sokkal kényelmesebb bár nyilván mint mindennek, ennek is vannak hátrányai.

(#84) guni válasza marcarc (#16) üzenetére


guni
tag

Aki tervez vásárlást az miképpen oldja meg? Ahogy nézem a forint árfolyamot, angliai árak meg rosszabbak mint az eurós.

amazon.de-ről érdemes szerintem mert nem kell külföldre menni ha esetleg garanciát akarsz érvényesíteni. Sajnos jellemzően nem ott e legolcsóbb.

Nagyon kíváncsi vagyok a kisebbik akksi teljesítményére.

Feleteszem a szokásos 5 óra körüli sot.

(#85) #78791680 válasza guni (#82) üzenetére


#78791680
törölt tag

Eleg sokat fejlodott azota, nalam mar a notifis problema sincs. Viszont, szerintem jo par hasznos funkcio elerheto oos-en, amellett hogy megorzi a csupasz mivoltat :DD
Remeltem hogy nagyot dobnak majd az uj pixelekkel, de szamomra hatalmas csalodas. Ujjlenyomatolvaso egyertelmuen a legjobb megoldas, arcfelismeresnel nem feltetlen akarom feloldani attol hogy ranezek, szoval engem inkabb idegesit. Most mar tenyleg csak a kamerat tudom felhozni elonyekent, ellenben egyre tobb hatranya van az op-hoz kepest. Na majd meglatjuk a kovinel :DD
Talan a 4a jo vetel lesz amugy annak aki olcsobb megoldason agyal.

(#86) Juhaszatti válasza #78791680 (#85) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ujjlenyomatolvaso egyertelmuen a legjobb megoldas, arcfelismeresnel nem feltetlen akarom feloldani attol hogy ranezek, szoval engem inkabb idegesit."

Akkor úgy kell beállítani az arcfelismerőt, hogy ne ugorjon rögtön a kezdőképernyőre, hanem maradjon a zárképernyőn, és csak akkor old fel, ha el is húzod azt.

[ Szerkesztve ]

(#87) #78791680 válasza Juhaszatti (#86) üzenetére


#78791680
törölt tag

Akkor mar egyszerubb a villamgyors kijelzo alatti ujjlenyomatolvaso. 7 Pro-n felemelem a telefont, mukodesbe lep az Ambient, ujjlenyomat, es szo szerint a masodperc toredeke alatt felold. Ehhez kepest barmelyik arcfelismeres lomha.
Szerintem nagyon sokan vannak ugy vele, hogy inkabb ujjlenyomat, szoval ez eleg eros negativum.

[ Szerkesztve ]

(#88) Juhaszatti válasza #78791680 (#87) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egy ideje párhuzamosan használom a kettőt. Be van állítva az arcfelismerés és az ujjlenyomatolvasó is egyszerre. A legtöbb esetben oda sem ér az ujjam a kijelzőhöz, már fel van oldva a telefon. Így irreleváns is az ujjlenyomatolvasó sebessége, mert mire használnám már nincs rá szükség.
Persze azért valószínűleg hiányozna nekem is ha nem lenne, van mikor jól jön.

(#89) #78791680 válasza Juhaszatti (#88) üzenetére


#78791680
törölt tag

Rengetegszer ugy oldom fel, hogy nem is nez felem a telefon. Barmennyire is elemezzuk, szerintem ez visszalepes, foleg ennyiert.
Mintha a pixelnel leulne ket ember az asztalhoz es megalkotnanak egy olyan telefont ami nekik tetszik es onnantol sz*rnak az egeszbe. Sajnalom hogy annak ellenere hogy ilyen jo a rendszer es a tamogatas, ilyen keszuleket adnak hozza.

(#90) dabadab


dabadab
titán

Egyébként tök érdekes, hogy manapság látszólag a flagship telefonok tervezését úgy kezdik, hogy fogják egy középkategóriás telefon featurelistjét és a legalapabb, legpraktikusabb feature-öket lehúzzák róla :U

DRM is theft

(#91) *Mukeey* válasza guni (#82) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Tényleg brutál jò a Pixelek szoftverje. Ez meg a kamera szuper bennük, sajna sok más negatívummal.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#92) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Azta. ez nagyon jó. pixel 3a van jelenleg de elgondolkodtam 3gy pixel 3-ra cserére. vagy gyűjtsek erre? :-)esetleg akkor a pixel3 most lejjebb mehet? :-)

(#93) virkir válasza Zozo0525 (#92) üzenetére


virkir
veterán

Ha van benne hejjes írás ellenőrző akkor mindenképpen cserélj.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#94) ghiottone válasza leslien (#70) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt már ennek a hiányát azzal sem lehet feltételesen magyarázni, hogy a korlátlan ingyenes tárhely miatt nincs 4k60fps.

Zozo0525: szerintem várd meg lesz-e 4a.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#95) Divinity


Divinity
őstag

Nekem meglepően tetszik :)
Alapvetően ellene voltam, főleg az ujjlenyomat olvasó és a stereo front firing hangszóró hiánya miatt.

Viszont a motion sense es face unlock páros, amennyiben tényleg annyira brutál mint azt mondják, engem megvett. Plusz a soli is érdekes dolgokat jelent, akár a jövőre nézve is. Hardveresen tökéletes, mai napig jól használható a P2 is így ezzel se lenne probléma.

Na meg ott a neural core, érdekes lehet így használni az asszisztenst, nálam a használat szerves része így ez mindenképpen izgalmas számomra.
A szoftver pedig szokás szerint tökéletes, nem csak a stock közelség számít, ugyanígy képbe jön az optimalizáció és a rám management amiben verhetetlenek a pixelek.
A kamera fotós része nem is hagy maga után kommentet ha tényleg azt tudja amit állítanak. A videós rézből hiányozhat a 4k60, bár nem tudom mikor vettem fel utoljára videót telefonnal így nekem biztos nem hiányzik :D de a többiek tudják szóval itt is illene ez tény.
A kijelző is olyan amit látni kell de szintén, ha igazak az állítások akkor brutál kijelző.
Az ára is tűrhető, a többi flagshipet követi, izgalmas új dolgokkal.
Egyedül a telep mérete lehet kétséges de ugye itt is sokat tudnak elérni szoftveres úton.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#96) Zozo0525 válasza virkir (#93) üzenetére


Zozo0525
őstag

Te miről beszélsz ember?

(#97) batai15 válasza Zozo0525 (#96) üzenetére


batai15
félisten

Ne foglalkozz vele. Időnként elő bukkannak az úgynevezett nyelvtan nácik akik ellenállhatatlan vágyat éreznek hogy kicsit okoskodjanak és csak ezért szólnak hozzá valamihez.

[ Szerkesztve ]

(#98) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Megnéztem az összefoglalót a Keynoteról, s azt kell hogy mondjam, hogy nem rossz, de nem is jó. Külön örvendetes, hogy a Pixel 4 100 Euróval olcsóbban indít Európában a Pixel 3-nál. Viszont a kisebbik Pixel 4-et az a 2800 mAh-ás akku nem fogja kímélni. :N Én még mondjuk enélkül is drágállom még mindig, de ez meg abszolút kizárja a versenyből.

Ahogy dabadab kolléga mondta, Jack is biztos azért nem került bele, mert kellett a hely a nagyobb aksinak...oh wait ;]

Megvárom a Pixel 4a-t nagyobb aksival és Jackkel, vagy ha nem jönne jövőre, , akkor jó lesz nekem a Pixel 3a is. :)

Azért megjegyezném, hogy a kamera ismét brutál lett (bár a széleslátószögű lencse hiánya kihagyott ziccer, már Applenél is van még az "olcsóbbik" modellben is), viszont ami még nagyon tetszett, az a transzkriptelős diktafon. Egyetemen tökéletesen hasznát tudnám venni, csak kár, hogy még angolon kívül más nyelveket nem támogat egyelőre, de majd lassan bővül gondolom. :)
A Solit valahogy gimmicnek tartom, de persze nem zavar ha benne ez a funkció.

Ja és a lekerekített kijelző szerintem még mindig hülyén néz ki és feleslegesen elvesz a kijelzőből, de ezt régebben már említettem.

Szerintem ezt az évet most az Apple nyerte az iPhone 11-el. Persze ettől nekem még mindkettő túlárazott lesz, de ha választhatnék a kettő közül, dizájn, akksi, kamera szempontból az alma kéne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#99) K82 válasza Hopkins95 (#98) üzenetére


K82
őstag

Nem lesz rossz a Soli; konyhában összemaszatolt kézzel nem kell hozzányúlni a kijelzőhöz ha főzőcskézik az ember. A zasszony meg össze szokott veszni a kémkővel, nem mindig engedelmeskedik neki - ha elpantomimezi a P4-nek talán megcsinálja azt amit akar... :DDD

iPhone-ra visszatérve idén nagyon elgondolkodtam h egy próbát megérne - addig amíg nem láttam a P4-i11 képeit egymás mellett. Nagyon jók azok a képek is, egyszerűen a színvilága, képi megjelenítése jobban bejön a Pixel szériának.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#100) dabadab válasza batai15 (#97) üzenetére


dabadab
titán

A nyelvtannáci egy szó.

:DD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.