Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    Ráadásul azt se felejtsük el, hogy a csapvíz ásványi anyag tartalma miből is áll. Általában 200-500 mg/l között szokott lenni, attól függően, hogy hol-hogyan nyerik ki. Ebben van a testnek hasznos, van semleges és van káros. A károsakat határértékekkel figyelik, hogy nehogy túllépje, de attól még benne van.

    Van itt egy pdf, ebben van részletezve egy fogyasztóknál vett csapvíz összetétel, a szegedi vízmű honlapjáról, de gondolom bármelyik vízmű honlapján találni hasonlót hasonló adatokkal.

    Hát nézzük csak. Legnagyobb mennyiségben a CaO, kálcium oxid van benne (111 mg/l), ami a vízkő, jóindulatúan mondjuk rá, hogy nem káros az embernek, valójában semmi szükségünk nincs rá, nem hasznos (kivéve, ha mosógépszerelő, mert akkor bevételt hoz).

    Van benne egy kis ammónium, arzén, trihalo-metán, alumínium, ólom, kloroform, klór meg hasonló finomságok, ami ugyan mind határérték allatti, de azért valljuk be, nem emiatt szeretjük a viz "ásványi anyag" tartalmát.

    Aztán vannak benne valóban hasznos és fontos dolgok, min például kálium. 1,16 mg/l. Az ember napi kálium bevitele egy normál táplálkozás esetén 5-6 gramm (5000-6000 mg). Végül is csak cirka 5 köbmétert kell meginni belőle naponta, és már meg is oldottuk napi kálium bevitelünket.
    Meg van benne elhanyagolható mennyiségű szelén, réz egyéb nyomelemek, amikből mind nagyságrenddel többre van szükség, mint amit 2-3 liter csapvíz tartalamaz, tetszőleges szilárd táplálékkal viszont könnyedén hozzájuthatunk?

    Hátööö, miért is jó akkor a csapvíz? Milyen létfontosságú ásványi anyagokhoz jutunk belőle hozzá, amit egy normál (vagy akár csak bármilyen) táplálkozással ne tudnák ezerszeres mennyiségben és sokkal könnyebben pótolni?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés