Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Tök jó volt olvasni ezt a cikket. Már annyira baromi unalmas ez az 50k alatti kategória (igazából mindegyik az), hogy felüdülés volt olvasni. Őszinte leszek én is beneveznék erre hamarabb, mint egy Redmi 8-ra, 9-re, egy Honor 8A-ra, Nokia 3.4-re stb.
Némi meglátás:

- a káva nem egy-egy nézetcentiméter, mivel a magasság 1 centi, de a szélesség az kb 7 centi. Azaz ez 7 négyzetcenti. Viszont a fizikai mérete is jó (143x71 mm kb). Viszont a Pixel 5 is hozza ezt. Ízlés kérdése, én örülök némi kávának, könnyebb így a kezelés.

- a képek nem jók. A színvilág tökéletes, de elmosódott. Túl pici a pixelméret.

- Az S820 és az Android 8 elég még. Előbb lesz utóbbival gondod, mint az előbbivel. (Jó magyaros mondat, Erős Pistával olvassátok.)

Nekem tetszik a mobil. A Sony-k kijelzője mindig is kékes volt, tehát nem volt tökéletes színvilágú, de messziről meg lehetett mondani a kijelzőről, hogy az egy Sony telefon, annyira jellegzetesek. Tetszik ez a forma is, szerintem is szép telefon. Én azt mondom jól jártál vele, és az akkuja sem halott. Tök jó, nem is kell más.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Kampó válasza janeszgol (#1) üzenetére


Kampó
senior tag

hello köszi, ōrülōk hogy tetszett, mivel nem friss modell nem akartam bövebben ragozni mert volt mar teszt róla ugye. :R

de a kâvákra reagálva nem azt irtam hogy 1něgyzetcentimèter :)
"említett több négyzet-centiméternyi kihasználatlan területen".... :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#3) janeszgol válasza Kampó (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ó bocsi. Akkor csak félreolvastam. :B
No mindegy, szerintem jól választottál. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Kampó válasza janeszgol (#3) üzenetére


Kampó
senior tag

ên js megvagyok vele elègedve szerintem 40e alatt nincs jobb választás, majd a táblázatb9l amit pótolni fogok kiderül pár dolog. :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

"Alul és felül bizony akadnak kihasználatlan holt terek, nagyjából 10-10 mm."
Az inkább kb. 17-17mm. Egy LG Q6-ot használok, ott érzem ideálisnak a kávákat, amik kb. 9mm szélesek, ez alá már nem mennék, még az előző Redmi 3s (aka 4(X)) kávái is kb. 14mm szélesek voltak.
Én a cikkben szereplő telefont leginkább az üzemidő miatt nem vállalnám be. Szinte mindent mobilon intézek, az asztali gép alig van bekapcsolva, örülnék, ha a Q6-ban legalább ugyanúgy 4100-as aksi lett volna, mint a Redmi 3s-ben, vagy még nagyobb...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) Kampó válasza elfelejtette (#5) üzenetére


Kampó
senior tag

13mm lemêrtem :D. engem nem zavar :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszett nekem is az írás, és ez a teló tényleg megéri az árát. Ha van rá frissebb LineageOS, akkor meg pláne.

Pápa? Rég jártam ott, de annak tűnik. :)

(#8) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

1 hete gondolkodom ezen vagy egy XA-n, és MÁMA rendeltem is egyet az írásod után. Köszönöm a bemutót.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9) janeszgol válasza Snowy_owl (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Vettél egy XA-t? Ha gondolod, egy logoutos cikk majd jöhet belőle. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Kampó válasza Snowy_owl (#8) üzenetére


Kampó
senior tag

XA nál jobb szerintem ez bōven megêrōs :),

AMD volt AMD van AMD lesz

(#11) Kampó válasza Fred23 (#7) üzenetére


Kampó
senior tag

igen Pápa :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#12) Snowy_owl válasza janeszgol (#9) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az xa-n gondolkodtam, de végül az írás után ezt választottam, meg a 3gb rám miatt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13) janeszgol válasza Snowy_owl (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja, világos. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Ha valaki nem tudja milyen telefont vegyen olcsóért akkor a szolgáltatójától kérjen amit még ki tud fizetni aztán kész. Valamilyen Facebook meg YT lesz rajta valahogyan, ennyire egyszerű.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Kampó válasza GreatL (#14) üzenetére


Kampó
senior tag

az iromany lênyege pont az hogy az aktualis low budget telefonok bizony roszabb va
álasztasok is lehetnek mint ez a pár èves modell, csak kimaradt a tâblázat amit pótolni fogok. Az operatori üzletekben kizarolag az aktuâlis sláger telefonokat árusítják ês a hozzaáěrtés is a díjcsomagokra szerzõdêsekre irányul nem a kêszülêkekre.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#16) Kampó válasza Snowy_owl (#8) üzenetére


Kampó
senior tag

igazán nincs mit, frissítettem, és tetem fel más fótókat. :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#17) joey04


joey04
titán

vége van azoknak az időknek amikor egy fapados okos telefonon is lehetett gond nélkül böngészgetni híreket olvasni.

Szerintem ez éppen fordítva. Mára jutottunk el oda, hogy közepes telefon is elég lehet sokaknak mindenre. Persze nem elephone és társai, de pl. a xiaomi alacsonyabb árkategóriás készülékei simán jók.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Kampó válasza joey04 (#17) üzenetére


Kampó
senior tag

arra céloztam, hogy a netes böngészés youtubozás hardver igénye is megnőtt, elég csak pc re gondolni.. okafogyottá vállt a "nekem csak netezni kell " valami olcsó gép.. mert már 4gb rammal és 2 magos procival lehetetlen élvezhetően akár egyszerűbb weboldalakt is böngészni... Régebben egy Alcatel telon amibe 512mb ram volt élvezhetően néztem youtube videokat, ma probáld ezt meg :)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#19) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Mondanék egy megmásíthatatlan tulajdonságát a telefonnak: mindössze 5", és ezen méretben és vonalon ma nem mozog egyik gyártó sem. Jó kivéve az apple. De nekem az nem kell.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20) Freiherr


Freiherr
őstag

Samsung S7
Ha erősebb akksi lenne benne, máig azt használnám, egyszerűen k. jó telefon.

XXX

(#21) quailstorm válasza Freiherr (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem is van, tényleg meglepően korrekt még ma is.

Viszont a cikkhez, én 2019. szeptemberét a Z3 compactomat ért baleset után egy Xperia XZ1-el kezdtem. Akkor járt le a garanciája, eladó kifüggetlenítette a Vodánál, eladta, még 1 biztonsági frissítést kapott, aztán viszlát.
Van rajta néhány karc, ezért megúsztam 35k-ból, és Android 9.0 van rajta (mivel Vodás volt, nem nyitható a bootloader).

Snapdragon 835 és 4GB RAM az teljesen korrekt mai napig, 35k-ért meg főleg.

Most 2 XZ Premiumot is árulnak ennyiért HA!-n. Szerintem még mindig megéri.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kampó válasza quailstorm (#21) üzenetére


Kampó
senior tag

a 38e ft itt új készülékre vonatkozik nem használt piaci :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#23) Kampó válasza Freiherr (#20) üzenetére


Kampó
senior tag

igen igen nekem is volt sima is edge is, én is szerettem. :R :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#24) cskamacska válasza Kampó (#15) üzenetére


cskamacska
addikt

Az operátori üzletekben viszont min 1, de általában 2 év garival árulják a telefont, sőt, ezt akár biztosítással is meg lehet fejelni. :) Meg hogy éppen mi van a szolgáltatónál, az sem mindegy. Telekom tavaly novemberben 1 teljes hónapig 26000-ért(!!) tolta legkisebb csomaggal a Huawei Mate 20 Lite-ot, ami 2 generációval előbbi csúcs cuccon kívül minden régebbit bucira fejel. Újév körül 100k volt a Samu S10e, ami a tavalyi legjobb "kicsi-mobil", ahhoz milyen régi picurka nagyágyút lehetett volna odarakni? :F Februárban kiszórták az A50-et 50k körül, A70-et 60k körül, márciusban a Huawei Nova5T volt 50k 10 hónapra egy szál net előfizetéssel. Milyen régebbi hájendgyilkost lehetett volna azok mellé állítani? :U

Tiszta sor mit akartál: 4 éves drága csúcstelefon még mindig bucira veri az legalsó szintet. Ami nem is meglepő, mert a teljesítményt és funkciókat patika mérlegen számítják a gyártók, a kínaiak megerősödése előtt elég pofátlanul. :)

Hogy gyártónál maradjunk, a Sony tavaly teljesen komolyan gondolta(mivel viccnek kicsit durva lett volna, ugye :D ) hogy az Xperia 10-et a csúcs A53-as procimagjaival(és egyik SKU-ban csak 3GB memóriával ) a Samu A50, A70, vagy akár az olcsóbb Note 8T ellen küldi, hogy a beolcsósodó Honor 20/Nova 5T-t ne is említsük.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) Snowy_owl válasza cskamacska (#24) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Csak annyit szólnék hozzá, és ez nem bevédés, de hiába a sok giga RAM, ha a legtöbb telefon ki sem használja, mivel mindent bezár a háttérben. Huawei az élen... Legalább a Xiaominál ezt elég jól ki lehet kapcsolni. Persze amúgy érthető, mivel az aksi véges, de a sok rám igazából nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#26) GreatL válasza cskamacska (#24) üzenetére


GreatL
őstag

Plusz még az akksiban is van rizikó... négyéves öreg mobilokban cserés jó eséllyel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) Kampó válasza cskamacska (#24) üzenetére


Kampó
senior tag

Lehet nem volt tiszta. Ez is új garanciás készülék, nem használt, 1év garival valahol 2 év van rá ha jól láttam. Vagy kérhető +1 év + X összegért.
Előfizetés és operátori handabanda nélküli telefonokat néztem össze kizárolagos 40e ft ig. Írásom alanyával, Nincs mit ragozni rajt.
Nem azért mert SONY, felőlem Retesz vagy KILINTS szigorúan TS-el is lehet a neve, kizárólag ár érték arányra akartam rávilágítani.
De ezt is megemlítettem az írásban... lehet nem így szószerint de a lényege az lenne hogy..
a sok Hulladék 40e ft alatti telefonok helyett, jobb lenne ha ugyan így mint jelen telefon, pár régebbi csúcsmodell, újonnan garival is ennyire kedvező áron kapható lenne.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#28) Kampó válasza GreatL (#26) üzenetére


Kampó
senior tag

Való igaz de mivel mint 3x írom NEM HASZNÁLT HANEM GARANCIÁS KÉSZÜLÉK... így h az aksi kuka gariba visszaküldöm van rá 1 évem...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#29) Fred23 válasza Kampó (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Legtöbb régi csúcstelót viszont sajnos nem lehet megvenni 3-4 évesen boltból, garival, egyszerűen nem lesz kapható ennyi idő után már sehol. Kivételek vannak csak néha.

Legjobb szerintem, ha mindig a tavalyi csúcstelóra hajt a szuper ár-érték arányra utazó, vagy pedig a 2-3 hónapos, jól sikerült középkategóriából választ.

XZ1 Compact-ot vettem volna én is boltból boldogan, belőttem, hogy 80-ért már rendelem is, aztán nem ment le annyira, viszont elfogyott. XZ2 Compact-ért adtam volna 120-at, az se ment le annyira, így lett anno végül kicsivel 130 alatt Nokia 8 Sirocco. Illetve megvettem volna az LG G6+-t is 100-ért, de abból se volt sehol annyiért. Aztán viszont -miután már megvolt a Nokia-, a Telekomnál a sima G6-ot tán 63k-ért vesztegették rövid ideig, aki akkor vett (2019 április vagy május), nagyon jól járhatott vele.

(#30) Kampó válasza Fred23 (#29) üzenetére


Kampó
senior tag

...Legtöbb régi csúcstelót viszont sajnos nem lehet megvenni 3-4 évesen boltból, garival, egyszerűen nem lesz kapható ennyi idő után már sehol. Kivételek vannak csak néha....

ezzel nem is vitatkozom. Csak egy feltevés feltételezés ha ugy tetszik spekuláció volt részemről.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#31) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Sony értékvesztése amúgy a csórógyerekeknek jó. S8 generációjából messze a Sonyk a legolcsóbbak, pedig egyáltalán nem rosszak.

(#32) janeszgol válasza cskamacska (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

"Tiszta sor mit akartál: 4 éves drága csúcstelefon még mindig bucira veri az legalsó szintet. Ami nem is meglepő, mert a teljesítményt és funkciókat patika mérlegen számítják a gyártók, a kínaiak megerősödése előtt elég pofátlanul."

Pontosan, és ezért találom jó vételnek, és érdekesnek a választását. Bizonyos szinten elavult (BT, igazából csak BT, ja meg OS), de bizonyos szinten pedig ütős ebben a kategóriában. Ma már azért 50k alatt is vannak használható darabok, de ha esetleg valaki egy picit többre vágyik, annak ez jó megoldás lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Fred23 válasza janeszgol (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Ma már azért 50k alatt is vannak használható darabok, de ha esetleg valaki egy picit többre vágyik, annak ez jó megoldás lehet."

Jellemzőbb a kihozom a drágát részletre, akkor is, ha közel minimálbéren vagyok. De még a gyereknek is, mert nyilvánvalóan szüksége van az S20-ra, P40-re. :DDD

(#34) kenand


kenand
veterán

Nagyon megdrágultak a friss kínai csúcs vagy középszintű telefonok. Ami 2019 végén 100-140 000 Ft volt, az most inkább 170-230 000 FT. Emiatt én is inkább egy elfekvő/készleten maradt Mi 9 ( vagy Lite/SE -t ) keresek a fiamnak 100 000 alatt 70 000 körül. (eddig nem volt 30 000Ft-nál drágább telefonja és mindegyik kihúzott 3-3 évet, egyetemre jár, nem alsós...)

[ Szerkesztve ]

(#35) hege8888


hege8888
aktív tag

Részben csak átfutottam a cikket, meg a hozzászólásokat..
Ez az F8131 kódjelű modell, ugye? Lehet, hogy lecserélem a Redmi 5Plus-t, amúgy is törött..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#36) cskamacska válasza kenand (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

Megdrágultak azok még visszamenőlegesen is. :( Általam említett Mate 20 Lite 45k apróról, jobb esetben. Nova 5T nincs 90k alatt, sehun. alt="" title=""

Mondanám hogy mindez a Trumpli hibája, hogy a 3. legnagyobb mobilgyártót pár elnöki rendelettel távirányítással kigyilkolta, de az apró és a sufniboltok árait nem ő tornászta fel, pláne nem a kérdéses frissítésű Huawei vonalon.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) Kampó válasza hege8888 (#35) üzenetére


Kampó
senior tag

igen f8131

AMD volt AMD van AMD lesz

(#38) Balage21


Balage21
tag

Írásodon felbuzdulva én is rendeltem egyet a Rose Gold színben az asszonynak. Most kaptam meg, azért látszik, hogy nem ma jött ki a gyárból...ránézésre fogásra egyben van. Első bekapcsolással várnom kell mert nullás az akksi.

(#39) Kampó válasza Balage21 (#38) üzenetére


Kampó
senior tag

:R :R Lesz is kis "idegbaj" mire a 15 update végez és Android 8 lesz rajta. De sokat dob rajta majd hidd el :R :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#40) Snowy_owl válasza Kampó (#39) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Na hát azért ez lehetett volna egyszerűbb is. Eleve úgy kapcsoltam be miután kivettem a dobozból, hogy azonnal kikapcsoltam minden automatikus frissítést, hátha nem zaklat majd, persze ez nem jött be így szépen elkezdte felrakosgatni, de én nem számoltam össze, de soknak tűnt.

Amúgy jó mert végre nem húzza "mázsás" súly a kezem, illetve jobban elérek mindent, szóval emberibb méretű. :)

Nem mellesleg ez a készülék képes a lidis okosórával is kommunikálni, ez a kszáominak valahogy nem ment.

Esteleg van tippetek tokra és üvegre, mert elég sikamlós a készülék?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#41) Kampó válasza Snowy_owl (#40) üzenetére


Kampó
senior tag

Ali vagy gearbesten van elég sok féle :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#42) Snowy_owl válasza Kampó (#41) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Helyben szerettem volna venni, így helyben is vettem. Xpro átlátszó tok meg kijelzővédő fólia.

Van egyébként egy kis apró hibája, ez pedig a kamera szoftver, néha csak 2.jára tud elindulni, de élhető.

Ami tetszik egy Redmi Note 8 Pro után, hogy van a képernyőnek vége, tehát nem lekerekített, továbbá nincs nocs. Továbbá a kijelző sokkal szebb, színesebb, és ez nekem sokat jelent, na meg hogy átérem a kezemmel. Persze az aksija vérszegény, meg szerintem többet is eszik a telefon mint az rn8p, de van powerbankom, tehát ez is túlélhető. Ami viszont valóban érdekes, vagy bosszantónak mondható az a lassú töltés, mert az tényleg nem gyors. Meg ami még jó, hogy a telefonból nem lóg ki kamerasziget!!!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43) Rive


Rive
veterán

Akik szeretik a friss ropogós szoftvert nekik "elavult" lesz a 8.0 android miatt

Ezt a gépet speciel nem érinti ahogy nézem, de nálam használt telefonnál szimplán kizáró ok, ha:
- macera új ROM-ot telepíteni
- nincs hozzá custom ROM, kellemesen népes támogatói táborral => még hosszú ideig

Akkor is, ha még közben éveket elmegy a gyárival: előbb-utóbb elkerülhetetlenül lesz valami sz@rakodás, ami miatt kell majd az újabb rendszer.

De mondjuk én az a fajta vagyok, hogy ~ két éve dobtam el az s4 minimet :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Megmondom őszintén én ezt a telefont "dobtam". Nem nyerte meg a tetszésem az üzemideje az a helyzet. Hadrendbe állítottam újra a redmi note 8 prot. Emezt meg bedobozolom, valamire jó lesz még. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.