Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt valahogy már akkor érezni lehetett. Izzadság szaga volt a dolognak, egyértelmű volt, hogy valamit fel kell mutatnia az AMD-nek.
Az ötlet nem lett volna rossz, csak inkább a K10 alá kellett volna megtervezni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) #95904256


#95904256
törölt tag

Szóval van egy utolsó kenet... illetve ígéret...

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

helyes, legyen vége, és pakolják a humán+egyéb erőforrást hasznosabb helyre, szimpla CPU és chipszetfejlesztéshez, ahol értelmes dolgokat csinálnak.

üzletileg sztem totál befürdés a quadFX, nem tomm, hányat adtak el belőle egyáltalán.(az intel skulltrail-je valszleg detto, de egy tönk szélén táncoló cég, mint az AMD nem engedhet meg magának ilyet)

Saját véleményem szerint még sima SLI-t vagy Crossfire rendszert se vennék, nemhogy egy ilyen szörnyeteget, amit 3év múlva 1xerűen kiröhögök egy laptoppal...
(ld pl egy 2006-os 7950GX2 quad SLI desktop vs egy mai 8800M-es vagy ha tényleg 3 évet mondunk, akkor egy mobility HD3850-es laptop...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Érdekes, hogy az intel is belelépett ebbe a tócsába, mert a V8 sem egy nagy durranás...

https://www.coreinfinity.tech

(#5) spirit007 válasza t72killer (#3) üzenetére


spirit007
senior tag

Így van , csak ennyit kéne tenniük és a felesleges marhaságokra egy fillért sem kéne költeni az amúgy is szűkös keretből . Főként ilyen szűkös időkben ...

(#6) FehérHolló válasza sh4d0w (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

V8 csak a Quad-FX ellensúlyaként jött ki. Fejleszteni kb annyit kellett rajta, hogy Xeon helyett egyik lapjukba "sima", asztali PC-be szánt C2D-t (Quad-ot) pakoltak, mert szerverfronton már létezett ez a megoldásuk. De ez OFF.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Integra


Integra
titán

néha azért elképesztően dillettánsnak is gondolom az amd-t...
tudták hogy lesz spider.. az elejétő fogva.
ki az a barom, aki ezek után azt hitte, hogy időtálló lesz ez a quad fx, amiről már az elején mindenki tudta, hogy halottnak a csók és egy kétségbeesett lépés volt az intel 4 magosa ellen..
kész vicc.
belegondolni sem akarok mennyi pénzt dobtak ki az albakon erre az amd-nél..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) #95904256 válasza t72killer (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Jócskán üres lehet az AMD kasszája ha a ilyen lépésre kényszerül. A Phenom-os QuadFX olyan megoldása lett volna amely egy árszegmensben jobb teljesítményt nyújtana mint az Intellel. ( 8 mag ~ 16-20 GHz ) Az Intel ezt a régiót már csak szerver lapokkal, RAM-okkal tudja lefedni, amely jóval kötlségesebb mint a desktop megoldások...

szerk.: Persze kérdéses hogy a QuadFX helyett a Spider mennyivel lesz kelendőbb...

[ Szerkesztve ]

(#9) hunnylander válasza sh4d0w (#4) üzenetére


hunnylander
őstag

V8, hol van az már. Az csak egy kis erőfitogtatás volt a maga idejében, majd egy éve. A tényleges termék ebből lesz: Skulltrail

www.HunnyF1.com

(#10) FehérHolló válasza #95904256 (#8) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért 8db 2GHz-es mag nem helyettesíthető 1db 16GHz-es maggal, no.

Másrészt mint ahogy a SLi/CF sem ad 100% teljesítménytöbbletet, Quad-FX sem.

Skynet is real. It's called Google.

(#11) waterman_


waterman_
aktív tag

az amd részéről is csak pénzkidobás volt, meg azok részéről is akik ilyet vettek. jó biztos volt pár nagyon elborult felhasználó, akiknek pont egy ilyen kellett, mert mondjuk még álmában is 3D modellezik és sugárkövet, meg renderel..
de szerintem bolond az, aki nagyon extrém hardvert vásárol. én már megjártam egyszer egy spéci célhardverrel és csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy inkább mindent a helyi "számtekbótból" kell megoldani, mert különben befürdés lesz a csoda hardverrel..

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#12) #95904256 válasza FehérHolló (#10) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azért 8db 2GHz-es mag nem helyettesíthető 1db 16GHz-es maggal, no.

De nem is ezt mondtam. :)

Viszont van egy rakás alkalmazás ahol a 8 mag bizony 8-szoros teljesítményt jelent. Még ha nem is akarod elfogadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Muton válasza Integra (#7) üzenetére


Muton
addikt

az amd jól csinálta. ez akkor egy kellően hatékony elterelés volt. abban lehet reménykedni, h nem sokan ültek fel (bár ahhoz elég elvakultnak és alulinformáltnak kell lenniük)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) FehérHolló válasza Muton (#13) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olvasd vissza a Quad FX hírével kapcsolatos RE topicot.
Egy szakmai topicban elég sok "elvakult", "alulinformált", reménykedő ember fordul meg ezek szerint. :)

Inkább az ára miatt nem "ültek fel" sokan.

Skynet is real. It's called Google.

(#15) Integra válasza Muton (#13) üzenetére


Integra
titán

és kit terelt el és miről?
az intelt?
vagy saját maguk pénztárcáját?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) #65675776


#65675776
törölt tag

Miért foglalnozna a fejlesztésével az AMD, ha nV hulladék került rá "chipset" ként. A 790FX támogat két procit, szóval inkább arra fognak koncentrálni, hogy arra épüljenek rendszerek, akár asztali is (FasN8).

(#17) Ste


Ste
addikt

beszerezhetetlen is volt
2x4 maggal biztos jó parti lenne, csak ki tudja mikor lesz belőle folytatás (végülis évek múlva elővehetik ismét)

(#18) Ste válasza #65675776 (#16) üzenetére


Ste
addikt

mindig olyan érzékletesen tudod előadni az nv csippjeivel kapcsolatos érzéshullámaidat :)

(#19) #95904256 válasza #65675776 (#16) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy tudom a FASN8 projekt is ejtve lett... (AMD no longer FASN8ted)

[ Szerkesztve ]

(#20) dezz


dezz
nagyúr

Szerintem ez egy kacsa. (A Techreport újabban érdekesen viszonyul az AMD-hez.)
Nem értem, mi a gond. Pár hónapon belül piacon a socket F+-os Phenom FX-ek, megvesz, belerak. (Biztos lesz BIOS.) Vagy hogy a frissített típust majd mondjuk "Spider FX"-nek fogják hívni?

(#21) dezz válasza FehérHolló (#6) üzenetére


dezz
nagyúr

Xeon volt benne. [link]
Alkalmatlanabb volt desktopra (kivéve renderelés, videofeldolgozás), mint a Quad FX.

(#22) t72killer válasza #95904256 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akik olyan alkalmazásokat használnak, azok már régen nem ilyen platformon gondolkoznak, hanem célprocesszort vásárolnak, mint pl sun procit vagy grafikus karikból átalakított cuccokat használnak, ami akármilyen quadFX-nél vagy skulltrailnél 1000x gyorsabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) #95904256 válasza t72killer (#22) üzenetére


#95904256
törölt tag

Lila köd? :)

(#24) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Egy újabb legenda bukásának lehetünk tanúi...

... 1 perces náma gyász megboldogult Quad-FX-ért...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) #95904256 válasza dezz (#20) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hol találni híreket a Phenom FX megjelenéséről?

(#26) #64791808


#64791808
törölt tag

Nnnnna akkor.

Amikor a Quad-FX platform megszületett, dicsőíteni kellett. Az intelnek ott volt a Kentsfield, de neeeeem, ez mááááás, ez joooobbbb! Miután minden létező tesztben a Kentsifeld kerekedett felül, árban meg lényegesen jobb volt az Intel, az AMD-fanok egyetlen utolsó érve az maradt, hogy ebbe majd lehet négymagosokat pakolni.

Akkor megmondtam, megmondtuk, hogy ez ordítóan vakvágány, nem kicsit, hanem nagyon. Mi történt? Kiderült, hogy mégiscsak egy átmeneti vacak megoldás volt, és dobják oda, ahová való: kukába. Ha ezt az intel csinálja, akkor mocskos szemét, megint socketváltás, hazudtak, stb stb. Holott aki ezt vette meg, az gyakorlatilag csak a későbbi bővíthetősége miatt vette meg, ezekkel az AMD effektíve kibaszott. Igért valamit, és nem tartotta be.

Ennek ellenére egyetlen egyszer nem látom itt leírva, hogy hát AMD, ezt elszúrtad már az elején, és ez nem volt szép tőled. Neeeem, ilyet nem írunk le, mert azonnal jönnek az AMD-fanok, és irreleváns érvekkel elkezdenek kiosztani. Nézzétek majd meg, erre a hozzászólásomra lesz mindenfajta komment. Lesz olyan, aki azt írja, "hát igen, mindenki hülye, csak te vagy helikopter", megpróbálva beállítani engem okoskodónak. A másik hsz típus, aki körömszakadtáig fogja védeni az AMD-t. Egy nem lesz: elismerő, hogy télleg vazze, ez marhaság volt.

Ez tipikus példája annak, amikor nem mérünk egyelő mércével. Innentől kezdve semmilyen vitának nincs értelme, mert az intel bármit csinál, az rossz, de az AMD a megmentő, a megváltó, bámerkkora marhaságot csinál, szegéééény, és igaza van.

Tiszta hazai politika. Azt pedig utálom.

(#27) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nincs ezen mit csodálni.
Egyébként ezek amúgy is kirakati termékek amolyan "van ilyenünk is" típusúak. Senki sem gondolhatta komolyan, hogy széles körben elterjednek.
Mint egy kis darabszámú luxuskocsi (bugatti pl.) persze mint minden hasonlat ez is sántít kéretik nem belekötni. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#28) ttt válasza #64791808 (#26) üzenetére


ttt
senior tag

Akkor pedig én rádcáfolok ;]

AMD tulaj vagyok és el is vagyok vele, de én is köptem egy nagyot, amikor az s939 platformot leállították. Amikor megjelent minimum öt év támogatást igértek, ami proci gyártást is jövendölt. Ehhez képest két év után bejelntették, hogy az AM2 lesz továbbra a támogatott. :W Hát így jártam, gondolom még egy páran :W

Az AMD meg úgy, hogy a következő platformom Intel lesz ;] :DDD

(#29) #95904256 válasza #64791808 (#26) üzenetére


#95904256
törölt tag

Amikor a Quad-FX platform megszületett, dicsőíteni kellett.
Neked fizettek érte? ;)

Ennek ellenére egyetlen egyszer nem látom itt leírva, hogy hát AMD, ezt elszúrtad már az elején, és ez nem volt szép tőled. Neeeem, ilyet nem írunk le, mert azonnal jönnek az AMD-fanok, és irreleváns érvekkel elkezdenek kiosztani.
Az Intel-fanok miben jobbak? ;)

Egy nem lesz: elismerő, hogy télleg vazze, ez marhaság volt.
Mi volt a marhaság és miért?

Ez tipikus példája annak, amikor nem mérünk egyelő mércével. Innentől kezdve semmilyen vitának nincs értelme, mert az intel bármit csinál, az rossz, de az AMD a megmentő, a megváltó, bámerkkora marhaságot csinál, szegéééény, és igaza van.
Ugyan nem jöttem rá mi értelme volt az egész hozzászólásnak, de ezt meg pláne nem értem. Az Intel Core2 terméke nagyon is jó. (A Core2 a világ legjobb processzora.). Az AMD mitől lenne megváltó? Mit találtak ki hogy azzá váltak? :)

(#30) Oliverda


Oliverda
félisten

Az FX proci nem más mint egy átkeresztelt Opteron 22xx -es proci, és tudtommal összesen csak egy alaplap született a platformhoz: [link]

Mellesleg a lapba belemegy az Opteron 22xx és egy újabb "házi" BIOS segítségével a Barcelona procikat is támogatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) #95904256 válasza Oliverda (#30) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egy ilyen Opteron-osított lapnak nincs gondja a RAM-okkal?
Az Opteron eldöcög az un-buffered non-ECC RAM-okkal is?

(#32) RazoR_45 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


RazoR_45
tag

Hát igen szerintem is lehetett ezt nagyon érezni hogy enenk vége lesz de megjöttek a négymagosak és ennekl örüljünk :)

(#33) dezz válasza #95904256 (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Pl. itt: [link]

Cerebellum: Nem tudom, miről beszélsz, nem kellett soha dicsőíteni. Sőt, az eredmények láttán nem nagyon tetszett senkinek. Tényleg a későbbi bővíthetőség volt benne a lényeg, és az valószínűleg nem is szűnt meg, csak késik. Térj vissza inkább a politikai zsörtölődéshez, mert ez kb. olyan volt. :P

(#34) #95904256 válasza dezz (#33) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ah, látom, köszi... A cikk szerint 08Q2-ben már talán elérhető lesz a FASN8...
Hm... addig tuti nem bírom ki Phenom nélkül. :)

(#35) TESCO-Zsömle válasza #64791808 (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem vagyok egy AMD fan, sőt kifejezetten Intel párti vagyok.

Szerintem sem volt igazán értelme, de megszületett. Létrejött egy olyan gép-szörny, melynek vicsorgó fogain nem vér folyt, hanem málnalekvár. Csalódtunk?? Csalódtunk!

A Quad-FX egyszerűen tekintélyt parancsoló. Ha nem lenne olyan gyenge a processzor, akkor azt hiszem, hogy az év szörnyetegének kiáltották volna ki.

Nálam hasonló helyet tölt be a 7900GX2 Quad-SLI (Nem, nem a 7950-es! Az bolhafing!!).

Szeretem az ilyen extrém megoldásokat, mégha többségében nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) Vamp válasza TESCO-Zsömle (#35) üzenetére


Vamp
senior tag

Fogalmazzunk úgy, hogy semmirevaló, sznob megoldások ezek, de legalább drágák...

(#37) #95904256 válasza Vamp (#36) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem nem baj ha van választék és nem csak a tömeg cuccos...

(#38) Vamp válasza #95904256 (#37) üzenetére


Vamp
senior tag

Az így gondolkodókból nem is tudod mekkora hasznot húznak a marketingesek...

(#39) #95904256 válasza Vamp (#38) üzenetére


#95904256
törölt tag

Bocs ha nem utánozlak azért hogy megfeleljek a marketingeseknek. :)

(#40) dezz válasza TESCO-Zsömle (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

Phonom FX-ekkel azért elég jól fog menni...
WinXP-vel lassabbnak mutatkozott, mert az nem veszi figyelembe, hogy az adott procihoz tartozó ramban elhelyezkedő programokat azon a procin futtassa, ne a másikon, mert akkor keresztül-kasul mennek az adatok a procik között. (A BIOS-ban lehetett átállítani két üzemmód között, az interleaved és a sima. XP-hez az előbbi a jó, olyankor valamekkora blokkonként fel van cserélve a memóriaterület a két procihoz tartozó ramok között, ekkor az átlagos elérési idő a saját és a másik proci ramja elérésének az átlaga, ami lassabb, mint a csak a saját ramhoz való hozzáférés. Vista alatt nincs erre szükség, mert ritkán kell a másik proci ramjához férni, jóval alacsonyabb a latency, így gyorsabb az egész. A Xeonos rendszer viszont semmit sem profitál ebből, hiszen abban nincs memóriavezérlő, úgyis mindkettő FSB-n és az NB-n éri el a közös ramot.)

[ Szerkesztve ]

(#41) Mag_ válasza waterman_ (#11) üzenetére


Mag_
tag

Igy van,az ilyen nagyon kihegyezett,meg különc dolgokkal valoban nehezebb "bánni" ,meg többe kerül mint egy olyan amit a "normál" kategoriába lehet sorolni.
Pl ilyen lehet szerintem a Toyota Prius, az a hibrid auto, ami csak addig kéne nekem amig van rajta gyári gari,után javittassa az aki milliomos.
Mert egy ilyen különleges ,és bonyolult valamihez nagyon speciális célszerszámok kellenek.
Mint a cégünknél a teherautokkal, vettek 4 új Daf teherkocsit,és többet voltunk vele szervizbe mint a 4-5 évesek a régi kollégáknak. Katalizátor, AdBlue,meg egyéb marhaságok.A régiben nem romlik el semmi,mert tized annyi elektronika van.Igaz jobban is füstöl, de hát legalább nem kell minden egyes szervizhez a kereskedöhöz hordani,hanem a gazdája otthon megberheli.
Nekem is ezért jo a sima szivodízel kocsim, igaz gyenge nagyon,meg öreg,és balesetnél rámhajlik a kaszni,de legalább egyszerü javitani

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#42) Jim Tonic válasza Vamp (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jajjj. Sznob? Hogy jön ide ez a szó?

Fogalmazzunk úgy, hogy megint valami, ami ha nem elég olcsó nekünk, akkor fikázni kell. Jó magyar vírtus.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) antikomcsi válasza #64791808 (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

AMD ezt elszúrtad, nem volt szép Tőled! :)

(#44) Oliverda válasza #95904256 (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs, mivel a lapon múlik a dolog. Pontosabban a BIOS-on ha jól tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) TESCO-Zsömle válasza Vamp (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom Bugatti veyron nem sokat mond egy ilyen "olcsóságokat nekem" fazonnak...

Pedig 130-as táblánál pont annyit ér...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Vamp válasza TESCO-Zsömle (#45) üzenetére


Vamp
senior tag

Hogy jön ide a bugatti veyron? Honnan veszed h "olcsóságokat nekem" fazon lennék?

Jim: Úgy jön ide ez a szó, hogy ez megint egy olyan dolog, amivel felvághatsz a haverjaid előtt. Ha racionálisan gondolkodsz, belátod hogy semmi értelme, de egy ilyen vásárlásakor nem fogsz racionálisan gondolkodni.
A marketingesek pedig épp ezt használják ki.

(#47) Vamp válasza #95904256 (#39) üzenetére


Vamp
senior tag

Ha tárgyakon keresztül óhajtasz kitűnni a tömegből, hát sok szerencsét!

(#48) Telefunen válasza #64791808 (#26) üzenetére


Telefunen
őstag

:R

(#49) #95904256 válasza Vamp (#47) üzenetére


#95904256
törölt tag

Attól hogy nem azt akarom mint te, nem jelenti azt hogy szeretnék kitűnni a tömegböl. Gondolom ezt már nehéz volt elképzelni...

(#50) Muton válasza Integra (#15) üzenetére


Muton
addikt

lehet, h pár misit eltereltek maguktól is, de felmutattak egy megoldást az őket temető közönség vagy a részvényeseik felé. szerintem csak ennyi volt a cél, mert már akkor is tudható volt h ez a 2x2 rendszer nem veszi fel a versenyt az 1 értelmes procival kreált megoldásokkal
szóval szerintem ez akkor csak egy 'élünk még jel volt' :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.