Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

Lehet ezt olcsón is kihozni, ha bevállalós vagy és nem a kényelemre hajtasz. Persze ez már nehezebb eset nőkkel :D – de ezt neked kell lebeszélni...

Pl. én voltam a két fiammal meg egy sátorral az Adrián tíz éve:
- utazás busszal: mert nincs kocsi, és ez volt a legolcsóbb, de ezzel együtt kényelmetlen
- alvás sátorban egy tengerparti kempingben: ezt szintén ki kell fogni, de lehet odébb költözni
- és akkor még csak gyengén beszéltem angolul, de megoldottuk

Szerintem nagy kaland volt, és a fiúk is emlegetik sokszor a mai napig. A nőket (párom és lányom) otthon hagytuk, mert aggodalmaskodtak... ;)

(#2) Jack Hunter válasza UnA (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nagy élmény lehetett, az biztos, de akkor inkább már vonatoztam volna.Bár nem tudom, hogy ez akkor opció volt egyáltalán.

Nincsenek nagy elvárásaink. Szállásnak megteszi egy kis takaros szoba, vagy kunyhó is.Nem baj ha még áram sincs, csak tiszta legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3) totron válasza UnA (#1) üzenetére


totron
addikt

A nőket (párom és lányom) otthon hagytuk, mert aggodalmaskodtak...
:D Radikális!

A busz az egy opció, egy bizonyos távolságig. A fapados légiutaztatók ébredezése előtt valamivel Olaszországba sikerült legurulni busszal, na azt soha többet, alapjáraton sem, de ha valakit hosszú lábakkal áldott meg a genetika, pluszban az előtte ülő vénasszonyduó fullos üléshátradöntésben gondolkodik (és cselekszik), háááát, hosszú egy antimenetelés volt és akkor enyhén fejeztem ki magam.

Jó, egy karácsonyt kint töltöttem Mutzschen- ben a halálgyárban, de az távolról sem volt nyaralás.
Azt elhiszem.

de mindig is szerettem volna látni a tengert
Nem kell pániktípusba sorolni, ez önmagában egy legitim cél és kergetésre abszolút érdemes.

meg a sekélyesben pancsolni
Déli part rulz.

Tehát valami magyarul is tudó helyre lenne szerencsés elutazni.
Croatia vendégváró népe ismeri azért a magyart, don't pánik. Példának okáért nekünk még cseh földön is jutott magyar pincér, pedig az nem a legerősebb desztináció innen indulva. Vannak szituációs mini angolleckék a maguk kis mondataival, akár jutubon, ezeket vedd át, magold be ha az kell, hasznos, mellé még pár helyi szó és ki is gyúrtad magad egy átlagturista szintjére. Meg aztán ott van az is, hogy ha mindkét fél érdeke a kölcsönös megértés akkor azért az dob a gördülékenységen. A Horvátországban élő magyarok fb csoportot is felkeresheted ötletekért.

(#4) Hieronymus válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nézz körbe a neten. Maga a Google is jó, de találsz szakportálokat.
Ami neked megfelel, az apartman, legegyszerűbb hotel szolgáltatás és kemping motel szolgáltatással. (szoba fix építményben) Ha a szállásközvetítő cégnek van a közelben magyart vagy közös nyelvet beszélő munkatársa, nagy előny egy lehúzás jellegű akció esetében.
A Gárda-tó mellett töltöttünk egy hetet. Az apartmant karbantartó család le akart húzni kaucióval. A közvetítő cégen keresztül sikerült tisztázni a helyzetet. kiderül, nem az ö üzletük, csak alkalmazottak. (Alja nép mindenütt van.)
A nyelvi problémákat lehet csökkenteni. Online adatforgalom használhatósága esetén egészen jó fordít a képről a telefon. Illetve a fordítás felolvastatására is képes a telefon. Nem kell nagyon aggódni. Fel fogod találni magad.
A kapuzárás problémája majd 20 év múlva lesz aktuális. Legfeljebb egy urológussal kell ismeretségbe kerülni, a következő években.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hallottam aki a tengeren volt az mind tud úszni. Egyébként a tengerbe még a bálna is beletrutymózik gondolhatod az mekkora barna maci :DDD meg a medúza megcsíp ahol nem is gondolnád. Na de egy próbát megér. Jobban aggaszt a repülő oda vissza mint a tenger, úszni sem tudok de még mindig jobban megy mint a repülés. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ó, igen! Barátok, furgon és hideg élelem, irány Olaszország! 10 napot csatangoltunk, életem egyik legjobb élménye volt. Vadkempingként valahol véletlenszerűen leparkolva aludtunk, 2-3 naponta szédültünk be valami patakba, vagy kempingbe megfürödni. Igazi disszonáns kultúrcsürhe lehettünk mi hárman, a punkok a céges autóval.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

40év -2 nappal 1 hete mentünk Grado-ba kocsival :) nyugis kis település, szállás az óvárosi szabadstrandtól 300méterre... igazából lehetett jól haladni: innen kecskemétről mentünk, M7 itt-ott lassult, szlovéneknél meg oda-vissza is elszoptunk 1.5órákat Maribor és Ljubljana mellett a dugóban... egyébként 130as tempó végig tartható... biztosítást kötöttünk (3 főre 15ezer a nagyon alap, ami főleg car assist miatt kell, mert ha a kocsival lenne gebasz, akkor elég húzós lenne hazatrélerezni... ennyit megért a nyugalom) ...nem volt semmi gond, egy kiégett bal tompított fényszórót leszámítva, amit 4eur-ért megvettem a helyi tescoban (emisfero) és 5perc alatt kicseréltem

...mi sem láttuk eddig a tengert, nagy élmény volt :) most iszogatom a hazahozott olasz söröket (kimondottan jók) ...kb 4-5 hónapja foglaltuk a szállást (kis 30m2-es garzon, teljesen felszerelve, 7 éjszakára átszámolva 160ezerért) ...hónapok óta nézegettem utcaképen a környéket és eddig olyan elérhetetlennek tűnt, de most így visszagondolva csak egy karnyújtásnyira van :) meg pár tank benzinre és pályamatricákra... belegondolva húzós 8-10 órákat vezetni, de amikor benne voltam oda-vissza élveztem az utat is és nem éreztem megterhelőnek :K (nem mondom azért, hogy nem fáradtam el)

ui: árak amúgy vannak vastagon... olcsó lasko sör a part melletti kajáldákban 4.5eur meg hasonlók :K viszont van 12eur-ért maxi méretű margherita pizza, ami istentelenül jó és egy kajálásra csak felét tudtuk megenni 3an :K ha valaki nagyon olcsón akarja megoldani a kaját, apartmanban van indukciós tűzhely, mikró... ruhát mosni mosógép, szárító, ami csak kell... eurosparban bevásárolva szerintem kb itthoni árakon meg lehetne oldani 1 hetet... (van ami drágább, más meg olcsóbb... tankolni a szlovéneknél érdemes, mert szlovén pálya mellett is olcsóbb a benzin, mint pályától távoli olasz kutakon)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) KISDUCK válasza pusszycat (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pro tipp az úszáshoz:

akkor vegyél levegőt amikor a víz felett van az orrod és a szád.

[ Szerkesztve ]

(#9) pusszycat válasza KISDUCK (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még gyerekkoromban kihúztak egy tóból, már bugyborékoltam. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Somatom


Somatom
veterán

Ne menj a tengerhez, mert függőséget okozhat! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) KISDUCK válasza pusszycat (#9) üzenetére


KISDUCK
addikt

Biztos nem volt elég jó az oktatód. :DDD

(#12) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a tippeket és az élménybeszámolókat! De ez a bálnatyrumós húzás nem volt túl szép... :DDD Igyekszem gyakorolgatni az angolt, ha meg valami gebasz lenne, arra ott a telefon, meg majdcsak elmutogatjuk, mit szeretnénk.
Arra gondoltam, vinnénk magunkkal valamennyi kaját is, hűtőtáskában. Hiszen úgysem lenne ez olyan hosszú kirándulás, legfeljebb 4 nap. Minél kevesebb szolgáltatást igénybe venni, amennyire csak lehet, önállóan megoldani mindent. Sőt, ez a sátrazás is kezd egyre jobban tetszeni. A terv egyelőre az, hogy 19.- én délután indulunk, este, éjszaka jobban lehet haladni, nincs az a döglesztő hőség sem. Zára vagy Split az úticél, elég nagy hely, nagyobb a valószínűsége hogy beszélnek ungarisch. Aztán felfedezzük a környéket, keresünk valami félreeső helyet. Kb 8 óra az út kényelmesen számolva, ha este nyolckor sikerül elindulni, hajnali négy-öt között megérkezünk. Pihenünk egyet, aztán szabad foglalkozás. Persze ez még nincs kőbe vésve, de kiindulásnak jó.

(#13) Luck Dragon

Legendás :)
Bár a macskák amúgy sem szeretik a vizet . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Luck Dragon

Viszonylag közel laksz Horvátországhoz, ahol van tenger. Van egy jó autód amivel el meresz indulni ilyen hosszú útra, van időd is. Plusz amúgy is itt a nyár. Feleséged is támogatja az ötletet.
Szerintem itt az idő, hogy cselekedj!

Nyelv nem ismerése, napjainkban könnyen áthidalható.
1, Ha rendelkezel olyan mobiltarfia csomaggal, ami EU belüli országukban is képes megfelelő mennyiségben biztosítani a kommunikációt, akkor egy megfelelő appal, akár Google Translate egy automatikus beszédfelismerő és fordítóval könnyen orvosolható ez.

2, Vagy beszerezni használtan egy fordítógép, tolmácsgépet. --> [link]
Ha megveszed, további dolgod nincs, mert kifizetted a termékkel egyűt a beépített SIM kártyát és tarifákat.
Legalábbis a legtöbbnél így működik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudtam, h magyarok mindenhol vannak, egy biztosan. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) mephi666


mephi666
nagyúr

...most nézem, hogy 300k a keret... mi 7 éjszakára Gradoban 400-500közt végeztük úgy mindenestől, hogy ebben volt vonatozás Velencébe, majdnem minden nap repkedtek a 30-40eur-k ebédre, szívbaj nélkül megkóstoltuk a strandon az 5eur-s jeges gyümölcsturmixot, meg mindent amit épp megkívántunk :K gyerekkel voltunk, nem akartunk fillérezgetni... meg itthonra is vettünk vagy 50eur-ért sört, valamint családnak ajándéktárgyakat... a szállás a legkomolyabb költség: ki lehet fogni ilyen apartmant, amiben 7éj 160k meg olyat is, amiben ugyanennyi félmilla :K

...ha nagyon gazdaságosra akartuk volna venni, akkor még talán mi is befértünk volna ezzel a szállással 300 alá... ha mindent a helyi eurosparban veszünk, készkajának meg azt a 12eur-s margherita pizzát, ami 2 napra is bőven jó :D több feltéttel 16-18, de 2 napra osztva az is bestbuy...

amit érdemes figyelni: Gradoban pont dagály előtti napokba értünk ki: onnantól kezdve apadt a tenger, jobban be lehetett menni, csak itt jellemző az előtérbe kerülő tengeri fű, ami sok embert zavar :K ...engem mondjuk nem, mert fiunknak kényelmes volt a vízmélység, én meg max leültem, ha jobban akartam hűteni magam.... csak a töménytelen tarisznyarákra kellett figyelni :D ...ez baromi furcsa volt nekem is, hogy a tengeri élővilág mennyire aktív volt: part mellett sorban sétáltak a tarisznyarákok, ha pedig felvettem egy csigaházat, 99% hogy ott volt benne egy remeterák :)

ui: ja, nem tudom ki hogy van vele, de érkezés után kb 2 napig folyamatosan száradt a szemem és a szám, mintha másnapos lennék... valószínű a sós tengeri levegőtől

ui2: ami vicces volt... beültünk egy kajáldába, elég jól boldogultunk addig az angolommal, ott viszont az angolul értő pincér csaj kérdezte, hogy honnan jöttünk: hungary... "aaaah, wait a minute" ...és hozott egy kézzel írt étlapot pluszba (olasz+német mellé, amivel amúgy boldogultunk) ...csak az étlap lengyel volt :D első nap meg a pizzázónál kérdezte az olasz nő, hogy honnan vagyunk és nem tudta hol van magyarország :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) Somatom


Somatom
veterán

Néhány kifejezést érdemes megtanulni, de nem hiszem, hogy nyelvi nehézségeid lesznek. Turistaként mész egy turizmusból élő országba. Érdekük, hogy megértsenek. Mivel asszonnyal mész, ezért a fontos kifejezések jelentős részét nem kell megtanulnod. :DDD Ami a kajákat illeti, a frutti di mare -t mindenhol megértik. A kalamari -t én roston szeretem, nem rántva. Ha lehet, akkor főtt krumplit kérek hozzá, mert az beissza a fokhagymás szaftját. A horvátoknál ajánlom még a scampi a la buzara -t. Rákok, paradicsomos, fehérboros, fokhagymás mártásban. Imádom, otthon is szoktam csinálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) mephi666 válasza Somatom (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

...olaszoknál szerinted mennyire tudtak magyarul, ahol az ország helyét nem tudták belőni? :D (apartmanban mondjuk fel voltak készülve magyar vendégekre, mert volt 1-2 kiírás magyarul is, hogy mihez ne nyúlj hozzá: "ne érintsd meg" -> please don't touch-ból fordítva guglival :D )

...kb ennyit tudtam olaszul:
-buon giorno, do you speak english?
-gracie
-ciao

:D

...angollal viszont elboldogultam, még magamon is meglepődtem, amikor az apartmant kiadó irodában levő perfekt angolos nőnek 1 levegőre ledaráltam, hogy: ilyen h7-es izzót keresek, közeli kis benzinkúton a helyi eurospart ajánlották, ahol csak h1 és h4 volt, de h7 kifogyott teljesen :D általánosságban az angol annyira univerzális, hogy minden helyen van legalább 1 ember, akivel szót lehet érteni angolul... Velencében meg a bevándorlók olyan szinten képesek tukmálni a kacatjaikat angolul, hogy csak lestem :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Hieronymus válasza pusszycat (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én úgy tudtam, h magyarok mindenhol vannak, egy biztosan. "

Az információ korrekt, de nem teljes. Inkább tagadják, hogy tudnak magyarul. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) Somatom válasza mephi666 (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Olaszul is pont annyit kell tudni, mint bármely más nyelven.
Mangiare
Scopare
Durmire
Pagare
Cosa fai, porco dio?
Ennyi. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) mephi666 válasza Somatom (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja meg annyit is tudok, hogy vaffankulo, de ezt a tudásom nem villogtattam :D

...meg étlapokon jól tudtam értelmezni, hogy "al ragu" :D itthon pár éve mániám lett jó bolognai ragu főzése és most sok helyen direktbe kerestem, hogy meglegyen a viszonyitási alap... nem csináltam rosszul :)

...azon lepődtünk meg, hogy az olaszok nem tolják túl semmiben a szárított oregano-t és bazsalikomot... asszony rosszul van ezektől, mert itt a városban egyes helyeken még a tejfölös alapú pizzák tetejére is szórnak ezekből, mert "ettől lesz olasz" ...kint kb semmiben nem érezte ezeket és elégedett volt :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Somatom válasza mephi666 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Basszus, tényleg! Ilyen, amikor vki sokáig nem használja a nyelvet. A Vaffanculo kimaradt, pedig nagyon fontos. :B
Az oreganot, meg a bazsalikomot én is túltolom a bolognaiban, mert szeretem, ha dominálnak.
Motoros túrán voltunk olasz haveroknál. Az egyik főzött nekünk bolognait (vagy, milánóit?). Kapott egy hívást, el kellett szaladnia, mondta, hogy kevergessük. Cimborámmal belenéztünk és szegényesnek találtuk, ezért némi hazaival "feljavítottuk". Amikor a srác meglátta, szegény nagyon odavolt. Kiderült, hogy a nagymamájának vmi szent receptje lett volna. De, nincs az a sértődés, amit némi alkohollal, meg szippantanivalóval ne lehetne rendbe hozni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) mephi666 válasza Somatom (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, kajával kapcsolatban vannak dolgok, amire köztudottan érzékenyek az olaszok:

pl az igazi bolognai-t tagliatelle-vel tálalják és ez az étel nem összekeverendő a spagetti a la bolognese-vel... részben ezért vettünk tésztagépet, amivel frankó házi metéltet tudok készíteni bolti ár töredékéért :K és enni is egyszerűbb, mint a spagettitésztát

mostanában néztem videót Szabipék-ről, aki a csapatával rangos pizzasütő versenyen vett részt... ott olaszországban ananászos pizzával indultak és nem dobta el a zsűri ettől a haját... ez kb sztereotípia, hogy náluk istenkáromlással ér fel ananászt tenni a pizzára :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) KISDUCK válasza Somatom (#20) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem kell tudni egy szót se, elég hangosan beszélni és mutogatni kézzel, ha elsőre nem értik meg akkor lassabban el kell ismételni és továbbra is mutogatni kell kézzel. Ők is így csinálják. :DDD

(#25) Somatom válasza mephi666 (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Életem legócskább pizzáját az olaszoknál ettem. Gondoltam, ha ezt megengedik maguknak, akkor én is elereszthetem magam és kértem hozzá ketchupot. Az náluk olyan, mint a vaffanculo. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) mephi666 válasza KISDUCK (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ezzel szórakoztattam a családot: mondogattam a strandon, hogy kik azok, akik tutira olaszok :DDD ...amúgy lehet bennem is van valamennyi olasz vér, mert nekem is szokásom kézzel mutogatni még telefonbeszélgetés közben is :D

#23: én még itt magyarországon is elég csúnyán szoktam nézni, ha valahol szószt kérek a pizzához és kecsapot hoznak :DDD egy magát valamire tartó helyen azért elég alap dolog lenne percek alatt összedobni valami filléres, normális szószt, ami szintekkel a kecsap fölött van...

ui: általánosságban én elégedett voltam a kajájukkal :K a ragu-s cuccok asszonynak annyira nem jöttek be, mert marhából készültek (ahogy kell) ...neki a carbonara a top (amihez kint gyűjtöttem eszmei muníciót, hogy legközelebb itthon mivel tökéletesítsem) ...nekem a gnocchi ütött legnagyobbat pozitív értelemben, hogy itthon azt legközelebb miként készítsem házilag :K (és felejtsem el a boltit, mert abból jót eddig nem nagyon kaptunk)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) gabor15


gabor15
csendes tag

Szia!

Nyelvtudás minimális elég. Másik hogy van google translator ami hang és képből is tud fordítani.

Azaz elindítod mutatod neki a kamera képét (nem kell fotót csinálni) pl egy étlapot és rögtön ott van magyarul minden lefordítva..

Szállás: booking.com -on érdemes nézelődni de van egyéb más is.
Előny h lehet az térképen nézni, hogy hol van szállás a környéken és milyen áron szóval pillanatok alatt át lehet tekinteni.
Azért áram legyen és fontos hogy egy hűtő legyen a szálláson így sokat tudsz fogni a kaján.
Esetleg egy apartmanon érdemes gondolkodni, mert ott van akkor egy kicsi konyha ahol lehet főzőcskézni így a reggeli és a vacsora meg van oldva. :)

Ha nem bírod a meleget akkor lehet h érdemes utószenzonban menni (szeptember) mert akkor kevesebb a tömeg és elképzelhető hogy az árak is olcsóbbak. A tenger még akkor is meleg.

A horvát autópálya lehet h drágább (matrica) érdemes ezt megnézni.

Autóval érdemes menni 3 főre már, mert olcsóbb mint a vonat meg kényelmesebb (azt viszel magaddal amit akarsz)

Euro váltás: nem szükséges mert kártyával megy és kb középárfolyamon vált (ez bank függő).
De ha szeretnél regisztrálj Revolout (virtuális) vagy Wise kártyát és akkor akkor váltod át a pénzt amikor akarod. Némi EUR (20-30 EUR) kp-ban legyen nálad azért, mert lehet h nem mindenhol lehet kártyával fizetni (ezt is kérem h erősítsék meg a többiek)

Betegbiztosítás: EU -s TAJ kártya elég (külön ki kell váltani), de ha szeretnél akkor köss betegbiztosítást online is. (indulás napján is lehet kötni).

Védőoltás nem kell ez nem Afrika h malária meg ilyenek legyenek.

Horvátország már Schengenen belül van azaz nincs semmi határellenőrzés.

Esetleg érdemes arra figyelni (de ezt a többiek kérem erősítsék meg) hogy nagyon sok tengerpart Horvátországban kavicsos, nem homokos. Tehát lehet hogy egy ilyen műanyag cipő a vízbe az jó ötlet.

Hogy hova érdemes menni? Na azt nem tudom egyszer voltam ott, igazából a tenger engem nem fogott meg.

[ Szerkesztve ]

(#28) KISDUCK válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erre most ugrott be hogy google fordítóban le lehet tölteni nyelveket, szóval az megy offline is.

(#29) gabor15


gabor15
csendes tag

SIM kártya. Mivel Horvátország EU (és a környező országok is) ezért ugyanúgy használhatod a telefonod mintha belföldön lennél akár hanghívás / sms akár adatforgalom céljából.

Arra figyelj kérlek, hogy lehet hogy a havi adatkeretednek csak egy bizonyos részét használhatod fel EU-n belül. És ha ez nagyon alacsony akkor lehet h érdemes kiegészítő adatcsomagot vásárolni.

Fotókat meg a fb-ra csak nyaralás után érdemes feltölteni, nehogy tudja mindenki hogy XY nyaral (tehát nem otthon van) ezért be lehet oda törni...

(#30) mephi666 válasza gabor15 (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár dologra:
- eu tb-kártyát váltottunk ki, ügyfélkapun igényelhető... nekünk kb 3 nap alatt egyszerre megjött mindhármunké :K (szerencsére nem volt rá szükség)
- kp lényegében csak vásári árusoknál kell meg az idegenforgalmi adót legombolni (80cent/fő/nap volt tán?)
- revolut annyiból jó, hogy még 370-es árfolyamon váltottam, most meg 387... (ha pl 200ezret váltasz, akkor 540 vs 516 eur... kb 9ezer forint difi... kártya meg tán 2000ft körül van és 1-2 héten belül érkezik)
- a meleg érdekes... tengerparton a 20fokot is melegnek éreztem, de 30 fokban se akartunk megpusztulni... itthon a betondzsungelben meg 30 fok már szenvedés
- a homokos tengerpart nálunk egy plusz érv volt olaszország mellett :K
- horvát pályán asszem kapus-fizetős-várakozós rendszer van... olaszország-szlovénia-magyarország vonalon pedig akár megállás nélkül haza lehetne jönni (szlovéniára talán érdemes előre e-matricát venni, mert a határon 10:00 körül a kúton álltunk vagy fél órát, olyan sor volt)
- utasbiztosítást ajánlom én is car assist-al egybekötve :K 15ezer volt hármunkra 1 hétre, de a nyugalmunk megért ennyit (hazavágta volna rendesen a nyaralást egy műszaki hiba) ...mi kocsink 15 múlt, de újabbakra van olyan lehetőség, hogy ilyen összeggel kötsz biztosítást és ha nincs káresemény, visszafizetik utólag felét :K (15+ korú kocsira is van assist, de nem olyan biztosítónál, aki visszatérít... mi ezt választottuk)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) gabor15


gabor15
csendes tag

revolut: nem biztos hogy kell fizikai kártya. Elég a virtuális is amit hozzá adsz a google/apple payhoz és akkor így a telefonnal is tudsz fizetni. Azt pedig rögtön megkapod.

EUR kp-ben. Igaz az idegenforgalmi adót szinte mindig ott helyben kell fizetni és szinte mindig kp-ben.

Meleg. Az teljesen igaz, hogy a tenger közelsége sokat enyhít. És egy betondzsungelben sokkal melegebben érezheti magát az ember. Érdemes úgy szállást foglalni. Esetleg nézni, hogy van-e benne klíma.

[ Szerkesztve ]

(#32) Luck Dragon válasza KISDUCK (#28) üzenetére

Ez igaz, de beszélgetési funkció akkor is inaktív marad ha nincs hálózaton . Hiába van letöltve az adott ország nyelve.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) zoo8800


zoo8800
veterán

Egy tipp, ha szeretsz autózni: a tengerparti főút (asszem 8-as út) igencsak kanyargós, és sima, nagyon jókat lehet rajta csapatni pl. Karlobag környékén, ha nincs forgalom. Főszezonban inkább csak éjjel lesz üres, de megéri :)

rip and tear, until it is done

(#34) KISDUCK válasza Luck Dragon (#32) üzenetére


KISDUCK
addikt

Való igaz, de ha mindkét fél bepötyögi amit mondani akar egy rövid beszélgetésnél akkor már meg lehet úszni az ektivitizést.

(#35) Luck Dragon válasza KISDUCK (#34) üzenetére

Ez így van, ehhez kétség sem fér.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) Fred23


Fred23
nagyúr

Két tipp tőlem is: még az utazás előtt tanulj meg úszni, mert anélkül ugrik az élmény fele, illetve vegyél valami olcsó vízicipőt, nehogy pucér lábbal belelépj valamibe, amibe nem szeretnél.

Illetve nem árt valami vízálló tok se mobilnak, pénznek, valamint sznorkelinghez egy jó búvármaszk. 10k-ért már lehet kapni.

(#37) KISDUCK válasza Fred23 (#36) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem tudom hogy ma mi a helyzet a part mentén, de régen egymás hegyén-hátán árulták az edzett üveges szemüvegeket korrekt áron, meg némi alku is belefért, talán ebbe a keretbe még béka talp is beleférne. Szerintem inkább a klasszik szemüveg mint az a furcsaság.

(#38) mephi666 válasza Fred23 (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

Grado-ban ezen lepődtem meg: direkt úgy raktuk a cuccunkat meg a napernyőt, hogy a vízből is jól lássuk, csomagoltam mindent, kp-t is csak 10-20eur-kat vittünk a partra, ha mentünk a vízbe, jól bebugyoláltam az egészet a plédünkbe... olasz meg felkel napozásból, telefont ott hagyja a törülközőn és elsétál... :) oké, ezen a strandon zömében 70+ korosztály volt meg fiatal családok... kényelmesen olvasgattak, cigiztek, gondolom ismerték már régről egymást és figyeltek a másik cuccaira alapból...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Euróra mint kp, és eus taj kártyára eddig nem gondoltam, ezt is köszönöm! :R Úgy gondolom, K&H bankkártyával nem lesz probléma a fizetés, Németországban is kitűnően működött, de azért lesz nálunk némi készpénz is, hátha van valami érdekes a zsibin. Az EU-s adatkeretem 10 GB, négy napra csak elég lesz. Meg hát nem fogok olyan sűrűn telefont nyomkodni .A tengerben fürdés annyira nem vonzz, persze kipróbálom kicsit, aztán lehet úgy járok, hogy ki sem akarok jönni, ki tudja? :) Bővítettem a listát némi vízálló cumóval, köszönöm az ötletet! Már nagyon várom ezt az egészet, ha nem jelentkeznék, akkor megettek a cápák. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) UnA válasza Jack Hunter (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

...és egyszer, ha lesz rá lehetőség, nézd meg az óceánt is – ott érezni igazán a természet erejét és az ember kicsinységét ;)

(#41) gabor15


gabor15
csendes tag

Szia!

Itt nem az a kérdés h melyik bank állította ki a kártyát hanem h Visa vagy Mastercard.
De ha Németországban tudtad használni, akkor Horvátországban is rendben lesz minden.

Apró az tényleg jó, mert elképzelhető h kisebb üzletek, kv-zó vagy bolhapiacon csak kp-t fogadnak el.
A 10 Gb adatcsomag bőven elég lesz.

Egy tipp: Ha lehet a munkádat (céges telefon, laptop stb) hagyd otthon. Telefonról töröld le a céges email fiókot (ideiglenesen) stb. Sokat fog segíteni. :D

@Una
...és egyszer, ha lesz rá lehetőség, nézd meg az óceánt is – ott érezni igazán a természet erejét és az ember kicsinységét

Én a hegyekben éltem meg ugyanezt néztem egy kilátóról a panorámát (felvonó vitt fel oda) kristály tisztán el lehetett látni több 10 km-re akár. Jött egy kis hó és 5m-re nem lehetett látni.

(#42) totron válasza mephi666 (#26) üzenetére


totron
addikt

Mit tanultál carbonara és gnocchi téren? Mi volt jó ragu?

(#43) GreatL


GreatL
őstag

Nem tudom... komolyabb úszótudás nélkül nem sok értelme van a tengerezésnek nagyon sehol. Inkább utószezonban nézd meg egy százasból néhány gyalogtúrával fűszerezve. Vagy egy fürdősbusszal menj le egy vagy két napra.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#44) mephi666 válasza totron (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

carbonara-ban volt roppanósra pirított bacon, ami sokat dobott rajta, gnocchi-nál pedig megvilágosodtam, hogy nekem kell megcsinálni a tésztát, mert tökéletes, puha volt az ott fogyasztott... nem olyan gumi, mint a bolti, amikkel eddig próbálkoztam... ragut meg nem variálták tú: ízvilágban elég közel állt a marhapörköltömhöz, csak sűrűbb szafttal, darált húsból (a korábban alkalmazott receptem is jó volt, amibe ment zeller, répa és egyebek, de nem feltétlenül kell így túlvariálni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) UnA válasza mephi666 (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF-OFF: nem kell félni a toldalékos szavaktól ;)
- carbonarában
- gnocchinál

(#46) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Most jöttem haza Olaszországból. Mi négyen voltunk (én, párom, párom két gyereke). A szállást márciusban foglaltuk még a Bookingon, Riminiben. Ez 249 euró volt, 3 éjszaka, egy háromcsillagos hotel, svédasztalos reggelivel, a parttól kb 200 méterre.

A vendéglátóhelyek rohadt drágák voltak, első nap sikerült is egy eléggé lightos (a 13 eurós 8x8 centis lasagne kocka kiverte a biztosítékot..) ebédre elverni 73 eurót. A második naptól inkább elmentünk a helyi mekibe és 35-40 euróból mindenki jóllakott. Vacsorára a helyi boltban vásároltunk hidegélelmet. Béreltünk még egyik nap napernyőt (fullos, közvetlen a parton, 30 euró), meglátogattuk San Marinot, vettünk pár apró olcsóbb csecsebecsét. Összesen üzemanyaggal kb 300-ból megjártuk.

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#47) mephi666 válasza Ed3r_X_ (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

...napernyő bérlés Grado-ban egy napra 8.5eur... parttól 100méterre keleti árusnál 20eur-ért vásárolható... közeli lidliben 8.9 :DDD (persze hogy ott vettünk és vittük minden nap magunkkal)

...nálam a palacsinta verte ki, ami egyik hely feltöltött képei közt rohadtjól nézett ki: 7eur, nutellával töltött, leöntve csokiszósszal, mellé tejszínhab, ostya, stb... és a tésztája mintha ilyen amerikai palacsintatésztából készült volna, majd megmikrózták volna :U mondtam asszonynak, hogy oda kéne nyitni palacsintázót+lángosozót és adni a palacsintát 1eur-ért, lángost meg 3-ért :) teltház lenne folyamatosan, ha sütnénk nonstop a frisset :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) Hieronymus válasza mephi666 (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Külföldön ne várj magyar palacsintát. A lángos sütés sem akkora biznisz, mint elsőre gondolod.
A külföldiek többsége ránézésre fánkot vár, a lángos helyett. A tejfölös lángos komplett katasztrófa ilyen elvárás mellett.
Aki evett már török lángost, az inkább a törököt szeretné enni. Illatosabb, a felülete egy picit ropogósabb, belül lágyabb a tésztája. Nem tudom mit csinálnak másként, de ízletesebb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49) Somatom válasza Hieronymus (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Mint a németeknél a gulasch. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Ed3r_X_ válasza mephi666 (#47) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Itt is lett volna asszem 15 euróért, de az jóval messzebb a parttól és értékmegőrzőt nem tartalmazott. Napágyból is csak kettő járt hozzá.

A baj, hogy itt a sajáttal úgy elzavartak volna, hogy na. Arrébb volt szabadstrand jóval, ez viszont a napernyős céghez volt elkerítve.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.