Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A kinaiak kozott igazi gyongyszemek vannak, nemreg jart nalam valami kimondhatatlan nevu DAC es az allam leesett.
Viszont Auna...jo eg. Nagyon kellemetlen emlek.

En hasznaltan vettem par eve egy Anthem erositot Elac 5.1 szettel, iszonyat jo parositas. Masik szobaban meg Denon es Wharfedale kombo van, szinten nagyon jo bar az inkabb moziban tundokol igazan mig a masik szett mindenben. De arban is van kulonbseg koztuk.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha a zenét szereted mániákusan, akkor hogyhogy egy ilyen sokcsatornás rendszeren akarod hallgatni? Annak idején a Totelben kértem egy ajánlatot és átnézettem/megjavíttattam épp egy Onkyo házimozi-erősítőt, korrektek voltak. Talán a tied is menthető, valamennyi utánajárást megérhet.

Azt egyébként kipróbáltad, hogy teszem azt HDMI-ről nincs 5.1, vagy optikáról se? Vagy csak ha fölkevered a sztereót, akkor szól-e az összes hangszóró. Szerintem sztészedés előtt ilyennel érdemes kezdeni, mert segít lehatárolni, hogy mi is "kotlott meg" benne.

Tudom, hogy itt vörös posztó, de ha új 5.1-et akarsz, akkor az alacsonyabb árfekvésben lehet, hogy jobban jársz egy olyan soundbarral, amelyikhez vannak hátsó sugárzók is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

A kérdés jó! Azért, mert mániákusan szeretem a zenét, viszont filmezni is szeretek.Sőt, valamikor régen még játszottam is.Ahogy írtam, nem vagyok krőzus, ezért egy erősítőt használok all-in. Sztereóban zenét, filmhez a több csstornát. Próbáltam HDMI-n, optikán, koaxon, és adtam jelet analóg bemeneten is. Azt hiszem DVD üzemmód a neve, és sok rca kábelen keresztül megy a jel a különböző hangfalakhoz. Az eredmény ugyanaz, erőtlen minden csatorna, nagyobb hangerőre tekerve pukkan egyet és kikapcsol.Hangfalak impedanciája 8 ohm, mindegyiké. Végignéztem a kábelek mindkét végét, hátha zárlat van valahol, de nincs. Egyenként kipróbáltam a hangfalakat a végfokról, mindegyik jó. Úgyhogy passzolok.

(#4) Jack Hunter válasza futo001 (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nem akarnám elvinni a témát, de gyanítom, elég kevesen érdeklődnek utána, így megosztanád a kellemetlen emlékedet az Aunáról? Merthogy papíron tök jó lehet, és pofásan is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#5) Samus válasza Jack Hunter (#4) üzenetére


Samus
addikt

Keress rá neten. főképp arra, milyen belül. Hamar megleled a választ.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem okoskodni akarok, de csak azt írom, amit mindenfelé olvasok már nagyon rég óta: ha annyira fontos a zene (minősége), akkor arra nem épp ez a "mindent is egyben" megoldás a legcélszerűbb. Gondolok itt főleg az alsó és még tán a közép kategóriás sokpontegyes házimozi erősítőkre. Ezek alapból "házimozira" vannak kihegyezve és nem annyira sztereó zenehzallgatásra. Szólni szólhat jól, meg mégjobban is, de a kérdés, hogy mihez képest. Mikor lehet, hogy töredék áron össze lehet rakni egy olyan külön "zenélgetős" láncot (akár x86, akár Pi vonalon), ami hangzásban megeszi reggelire az ilyen erősítőket.

(#7) csizzah


csizzah
aktív tag

Sajnos nagyon gyakori probléma az Onkyoknál, jó eséllyel a hdmi board ment tönkre, milyen típusról van szó pontosan?

(#8) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem is használt hifi cuccaim vannak. Nagyon szeretek zenét hallgatni, ezért a jobb ár-érték okán van ez így. Ha nagyon akarnám, megengedhetném az újat is, de inkább fontosabb dolgokra költök (családi ház, 2 gyerek,...). Néha én is el szoktam játszani a gondolattal, mit vennék, ha mindenből újat vennék. Hát, durva lenne az összeg úgy is, ha "alsóbb kategóriás" dolgokat vennék, mint amik vannak.

Utóbbi példa:
Myryad végfokom van (MA 120), kb 20 éves. Erre szembe jött egy teszt, az új Myryad Z valami erősítőről. A Z... az a "megfizethető" paletta, az M... az a jobb minőségű. Mennyi is most ez a "megfizethető" integrált sztereó vas? Majdnem 1mFt!!!!! :Y
Ehhez képest én gombokért vettem az erősítőt. Ha bemegyek a boltba, mennyit kellene fizetnem, ha nem akarnék visszalépni? Durva... :(

Ja, ezt meg hifis topikban osztották meg, tanulságos: [link] és egy ráadás: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#9) #72042496 válasza csizzah (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

A board hibájánál a többi bemenet és az upmixer még működne, és az a puffogást se indokolja. Látatlanban nem lehet megmondani persze, de a tünetek alapján esélyesen más lesz a gond, vagy más is.

(#10) bkercso


bkercso
nagyúr

Néhány Onkyo egész egyszerűen számomra botrányosan szól. Olyan, de olyan sz@rul, hogy nem térek magamhoz. (Öcsém is vett egy ilye f0st.....) :U

Ára miatt megmosolyogni való, de, ha megdobod egy lineáris táppal, szerintem a TPA3116 is leszól nagyon sok HM vasat. Pl.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#11) futo001 válasza Jack Hunter (#4) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Auna a kinezetevel es a sugarzok meretevel/szamaval adja el a cuccait. Anno meg en is elgondolkjodtam rajta mert igeretesnek tunt. Aztan kiderult, hogy a szomszednak az van, buszken behivott, hogy hallgassam meg milyen szuper. Nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne torjem le a lelkesedeset. Nagyon szep es telt hangzasunak tunhet, ha pl pici Hama PC hangszorot hallgattal elotte. Akkor Denon X3300 es Wharfedale 220/230 szettem volt csak, ahhoz kepest egy szinkront teljesen figyelmen kivul hagyo, tompa, puffogos csipogos, kozeptartomannyal mersekelten rendelkezo szettnek tunt. A SAL 2610F egy Kenwood erositovel is egy alom az Aunahoz kepest. Egyszeruen semmi jot nem tudok mondani rola a kinezeten kivul. A legolcsobb kabelek es csatlakozok, nagyon piaci erzes.

bkercso
Imadom az ilyen project boardos megoldasokat es gyakran nagyon jol meg vannak tervezve.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#12) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Na né má, mégis mennyien lettünk! Ez egy Onkyo HT-R 640 erőlködő. Valószínűleg komplex a probléma, de már mindegy, mert eladtam alkatrésznek. Mondjuk most meg tökre hiányzik, meg szokatlan a hűlt helye is, de hamar úgyis jön másik. Azzal valamelyest tisztában vagyok, hogy egy sokpontegy nem olyan jó, mint egy sztereó. Ezért is gondoltam arra, hogy elengedem ezt a vonalat, mert azért filmet nézni ritkábban szoktam, mint zenét hallgatni. Megnéztem youtubon az aunát, hát tényleg szörnyű. :) Nagy igényeim nincsenek, meg volt Sal cuccom is, de azért ennyire nem adnám le.

(#13) bkercso válasza Jack Hunter (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

sokpontegy jelkimenetére is rá lehet biggyeszteni egy 6-csatornás végfokot, amit eBay-es panelekből legózol össze. És akkor hifi hangod van megfizethetően.
Úgy rémlik, szoktál berhelni, csak azért írom. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha megis maradnal az x.1 rendszernel, esetleg keress egy Anthem MRX 710 erositot. Ezzel nem lesz sok kompromisszumod, ha a halozati medialejatszas nem szempont.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#15) Ceree


Ceree
senior tag

Egy ideje nem vagyok up to date a temaban, de amikor kerestem 8-10 eve a kompromisszumot a zenere is "jo" avr temaban, akkor a Cambridge audio es az Arcam volt ami kijott megoldaskent, hasznaltan persze, mert ujonnan mar akkor is egy vagyon volt mindketto.

Másolat_eredetije

(#16) killbull


killbull
aktív tag

Szia!

Egy tényezőt vegyél figyelembe, még pedig azt hogy a kor előrehaladtával romlik a hallás! Pl én 37 évesen nem hallok 12 Khz felett. Szóval egy ponton el kell fogadni hogy ahogy idősödsz annál rosszabb a hallásod és ha 20 millióért veszel Hi Fi t akkor se lesz olyan mint régen.

Egy fiatal 18 év alatti, jobban élvez egy metál zenét vagy technot mert élvezi a szép cineket ahogy szisszen és csillog, viszont egy idősebb csak csattogást vagy talán semmit se hall ezekből a magas frekvenciákból.

Ezért hülyeség ez a 192 meg 384 Khz mintavételezés, közben meg írtam pl én 12 Khz felett nem hallok. Egy 60 év körüli ember 8 Khz körül hall maximum.

Szerintem az igazi erősítő toroid trafóval van szerelve és a hangfalak amin hallgatod minőségi hangváltóval van szerelve. Pl nem tartalmaz elektrolit kondenzátort csak bipoláris fóliát. A magas pedig selyem dóm sugárzó, nem pedig titán meg más hasonló fém!

[ Szerkesztve ]

(#17) killbull


killbull
aktív tag

A legjobb megoldás szerintem a számodra ha erőt akarsz és minőséget és ár értékben is jó legyen és ha bevállalsz annyit hogy nem 5.1 csak sztereo akkor Cambridge Audio AXR100


Igen korrekt belsővel és 500 Watt áramfelvétellel és van rajta 2 optikai meg egy coax!

Ha minőséget akarsz 5.1 ben akkor az tényleg 400 000 körül van!

[ Szerkesztve ]

(#18) bkercso válasza killbull (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azoknak a hangoknak az időzítését viszont, amiket hall az ember igen jó időfelbontással hallhatja, ha esetleg 50 évesen is hallja a 44,1kHz-nél nagyobb felbontások előnyét. ;)

A felharmonikusok megszólalási idejére különösen érzékeny a hallásunk. Ha nem akarjuk, hogy a digit szűrő fázist toljon a hallható tartományban - elrontva az időviszonyokat -, akkor jól jön a magasabb mintavételezés. Ez technikailag jobb megoldás, mint a sima túlmintavltelezés.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) DEJVID


DEJVID
őstag

LG AV erősítő szerintem sosem létezett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.