Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Tetszetős és az ár sem durva-szerintem!

(#2) freestailo


freestailo
őstag

10/100 -as LAN???? :Y :Y :Y Ez nálam dealbreaker..... egy jobb digivel már korlátos....

(#3) Sanyi.mTs válasza freestailo (#2) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem is megakadt ezen a szemem, h manapság adnak ki laptopot 10/100-al :W

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Jól néznek ki, és már kaphatóak is Mo-on.
Pl. 130k-ért az alap i3-as, GT920M-es modell elég jó ajánlatnak tűnik 3 év garival.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Duree


Duree
veterán

Az Inspiron sorozat a Dell kínálatának a legalja,ahhoz képest az árazása nem ezt tükrözi.

duree54

(#6) xmaas


xmaas
őstag

Az a 10/100 lan 2015 ben kb vicc kategoria, a masik fogadni merek hogy ezekbe is szutyok TN panelek lesznek es majd 150-200+ dollar felarert ugyan ezeket fogjak kinalni valami IPS panelel .

Koszonjuk Dell a nagy semmit lassan mar toletek se lesz erdemes venni semmit :(

(#7) h-yle válasza freestailo (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Nálam ez, meg a DVD. Az utóbbi csak foglalja a helyet. A TN-Film panelről ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) tDr1v3r válasza h-yle (#7) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Párezer forint egy optibay a helyére, aztán mehet bele a HDD a kötelező SSD upgrade után.

Amúgy nekem is tetszik, ha jó az anyaghasználat akkor jó kis belépő lehet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9) QwErTy42 válasza xmaas (#6) üzenetére


QwErTy42
addikt

200 ezerig bezárólag a legtöbb gyártó ilyen laptopokat ad. A gigabites lancsati ritka, mint a fehér holló.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) rudi válasza Duree (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Vaskos tévedésben vagy! Az Inspiron modellek a Dell teljes otthoni felhasználóknak szánt (konzumer) kínálatát jelentik. Ennek az alja az Inspiron 3000, a közepe az Inspiron 5000 (aminek az újításáról a hír szól) és a teteje az Inspiron 7000, ami már igencsak komoly, multimédiás notebookokat jelent.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) QwErTy42 válasza rudi (#10) üzenetére


QwErTy42
addikt

Van már új 7000-es Inspiron?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) TeeJay válasza freestailo (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

már az alap 100/50-es Digi sem megy át rajta... ekkora fillérb@szó nem lehet a Dell, az 5 éves Acer olcsó laptopomon is Broadcom gigabit LAN van... szánalmas amit művelnek egy 2 dolláros vezérlő miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) TeeJay válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

csak a Dell nem ad gigabitet minden más gyártó igen...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

TN+Film gáz, DVD-re nincs szükségem, LAN viszont nem zavar, de azért gáznak tartom. Ár rendben van. Remélem, lesz IPS-es SSD-s változat jövőre, DVD nélkül.

(#15) Tikakukac válasza Fred23 (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Remélem, lesz IPS-es SSD-s változat jövőre, DVD nélkül.

Érdekes lenne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) sb


sb
veterán

Gyanítom msata sincs.
Ez így a 100-as lannal, kijelzővel kis procival még vállalható. 2-300k-ért vicc.

(#17) Luck Dragon

Végre van fehérben ismét, nagyon tetszik, és a hw is rendben van. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Oké 10/100-as a LAN, de ott az AC-s wifi...

(#19) Tikakukac válasza Baggins86 (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

És akkor akinek olyan nete van és általában asztalhoz kötött vagy ott végez komolyabb dolgokat (logikusan) akkor a Dell 10 centes spúrja miatt vegyen 20-25k-s routert? Elég logikus és okos lépés valóban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) QwErTy42 válasza TeeJay (#13) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen?

Mert a HP-k a Probook-ok kivételével nem azzal mennek. Az Asusok között is felemás a felhozatal: csak a drágább modelleknél fellelhető. Lenovo-ból és Toshiba-ból is van pár, ami nem támogatja.
Ahogy néztem csak az Acer és a Fujitu az, ami az összes laptopjába a 100 ezres fostalicskától rak gigabites lant.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#21) sb válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


sb
veterán

Nem kérdés, hogy többen is spórolnak vele, de akkor is gáz.
Lassan a kispórolás többe kerül...

Mondjuk a Dell amúgy is a bögyömben van. Latitude-ot használok és . De amit ott is művelnek. Árazásban nagyon vastagon fog a ceruza amúgy meg ugyanez van: évek alatt egy rohadt msata nem kerül bele. Nemhogy IPS vagy nagyobb felbontású kijelző. Semmi nem utal arra, hogy bármit is tennének a userért.

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

2 TB HDD-t még nem láttam laptop kínálatban, dicséretes. Anno a 10/100 miatt vettem gigabites Acer-t mert még a drágább gépekből is kispórolták, más meg a gagyi gépeibe is belepakolta. Ac routerre meg nem kell sajnálni a pénzt, lassan mindenbe belerakják.

Luck Dragon: A pirosról mi a véleményed? A fehér csak koszolódik szvsz.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) QwErTy42 válasza sb (#21) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kijelzőben tényleg lehetne valami fejlődés, mert a 20 ezres kínai fostalicska tabletekben IPS van de a 400 ezres üzletiben meg csak hulladék TN.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) jbush


jbush
tag

Vajon megörökölték az elődök használhatatlanságot súroló billentyűzetét?
A Gbites LAN elhagyása tényleg nem szép dolog (bár én laptopot sosem használtam még vezetékkel, szóval nekem mindegy), de ezt és a billentyűzetet leszámítva nem rossz gépek.

(#25) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Vaksi vagyok, ezért a 24 colon is 175%-os nagyításban nézem az oldalt. Most vettem csak észre, hogy mekkora Lenovo reklám figyel két oldalt és fent. Csoda, hogy kijöhetett egy ilyen cikk. :DD

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Reméljük ezek nem fognak úgy forrósodni, mint a régiek.

(#27) TeeJay válasza Baggins86 (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

az AC wifi mióta ér fel a gigabites LAN-al?
szerintem sosem fog pláne árban, mert egy LAN kábelt filléres tétel és az 1000-es DIGI-t is ki lehet vele használni, az AC wifi laptopokban meg gondolom nem a csúcs téma hanem alap AC azzal meg nem hiszem hogy 200megabitet át lehetne vinni, ráadásul 5GHz-en megy tehát nagyobb távra vagy 2-3 betonfal után amúgy is game over annak is...

100-as LAN meg a gigás közt gondolom 1dollár különbség sincs, sőt van még egyáltalán aki nem gigabites vezérlőt gyárt hiszen évek óta már adott filléres tétel egy vezérlő...
szerintem bevásároltak 10éve és amíg ki nem szórják az összeset 100-as LAN lesz
na nálam ezért esik ki a DELL

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) Baggins86 válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Hát ha annyiért akarsz venni az a te bajod. Én konkrétan 9 ezerért rendeltem egy AC-s xiaomi routert, ha máguskodni akarsz vele még open wrt is felmegy rá.

(#29) Luck Dragon válasza pusszycat (#22) üzenetére

Nos így kép alapján nem tetszik, inkább akkor a "ezüstöt" ;) De a jelenlegit is szeretem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Tikakukac válasza Baggins86 (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az én bajom, mert gigabites notijaim vannak meg lesznek is :B

Kérlek ezt a 9k-s Xiaomi és OpenWrt-s témát add el annak a 99,9%-nak aki nem ért ezekhez és nem rendel akárhonnan és nem konfigol és stb. Ha megvan egy videofelvételt küldj annyira érdekel hogyan tolod be, egy sima routert nem lehet elmagyarázni az átlagnak na majd pont ezt...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Baggins86 válasza TeeJay (#27) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Az elméleti sebessége nagyobb, mint a gigabites LAN-nak. Az, meg, hogy te azt gondolod édes kevés, tesztekben meg lehet nézni, hogy mit tud, ki kell mérni.
Csak félve kérdezem meg, fejtsd ki mi értelme van AC-s routernek 2GHz-en egy panelban, vagy társasházban pl? Nem, hogy 200megabitet nem vinne át, de 100-at se.

Az a ház is szép lehet ahol 2-3 betonfalon át viszed a LAN kábelt a routerig. Meg lehet csinálni, de akkor már inkább egy normális AP...
Nekem eszembe nem jutna a notimba otthon LAN kábelt dugni, ott az AC router, AC wifi kártya és csókolom. Azt hozzáteszem, hogy kemény 70 megás Trécom netem van és ha gigabites Digivel gurítanék átérezném a problémát...

(#32) Baggins86 válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Azt írtam, ha máguskodni akarsz. Mit gondoltál nincs rajta alap fw, csak küldenek egy vasat és tegyél rá amit akarsz? :D

(#33) pusszycat válasza Luck Dragon (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez adatot meg...

A barnás szín nekem nem jön be, :N akkor már tényleg az ezüst.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) Tikakukac válasza Baggins86 (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg azt írtam átlag felhasználó. Mert hol fog keresni routert a felhasználóbázis?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Luck Dragon válasza pusszycat (#33) üzenetére

Befestem én barnára az Acered :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) Duree


Duree
veterán

Nem hinném,én árulom a Delleket és azért tudom,hogy az Inspiron hol helyezkedik el a rangsorban és azt is,hogy mi van felette.De persze nem akarok veled vitatkozni,lehet neked van igazad,akkor elnézést érte.

duree54

(#37) pusszycat válasza Luck Dragon (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a bugyidnak annyi... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) MaUser válasza freestailo (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Ezen legalább még van LAN csati. Nemrég kerestünk olcsóbb gépet és már alig valamelyik van egyáltalán LAN...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) Luck Dragon válasza pusszycat (#37) üzenetére

Erre nem lehet mit reagálni :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) rudi válasza QwErTy42 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Az amcsi oldalon már fenn vannak 5. generációssal, teljesen új gépházzal (ami egyébként a most kifutó 5000-est idézi), sőt 2in1 forgatható kijelzőseket is csináltak. Azt nem tudom, hogy az európai piacra mi és mikor fog bejönni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) QwErTy42 válasza rudi (#40) üzenetére


QwErTy42
addikt

A korábbi széria nekem jobban bejön külsőre.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) rudi válasza QwErTy42 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) dkpisti válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


dkpisti
tag

Asus x550 is gigabites-es eza dell szerintem ugyan olyan szar lesz mint az elözőek..fényes kijelző. lan szokásos elözőbe is "belespórolták",nagyobb mint az általános 15.6 bele se megy akkora táskába, nyilak egymáson :C így tovább.Tudom az x550 nem minőségbajnok de azért na..

[ Szerkesztve ]

(#44) QwErTy42 válasza dkpisti (#43) üzenetére


QwErTy42
addikt

A 3 év gari miatt még mindig a Dell-t venném. No meg az X-es Asusok minősége sem egy kimagasló.
Asus-ból N vagy G széria, más nem (nekem).

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#45) kromatika


kromatika
veterán

1366x768 pixeles kijelző.Mikor tünnek már el az alsó kategóriából is.

(#46) Luck Dragon válasza kromatika (#45) üzenetére

Szerintem nem mostanában. :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) Prof


Prof
addikt

Aranyos de en elvagyok a 7720-al fullHD matt+i7+Nv650M.

(#48) sb válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy ezek jó része filléres tétel (a kijelző pont nem, de a tabletes példákon látszik, hogy nem is aranyárban van) és csak az akarat hiányzik. Ill. ép fordítva: gondolom ezzel akarnak szegmentálni különben kb. bármelyik notit venné az ember megfelelő lenne.

Pl. msata-ra 3 éve várok. Nem emlékszem, talán most bekerült a Latitude-okba, de nem biztos...

[ Szerkesztve ]

(#49) AxBattler válasza sb (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

X220, T420, T520 tudta, és azok még minőségi gépek voltak, ráadásul már olcsón beszerezhetőek. Igaz, csak SATA2, de jobb a semminél... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) Iampityu válasza AxBattler (#49) üzenetére


Iampityu
csendes tag

Most őszintén otthon ki dug lan kábel-t a gépbe???? de tényleg... van még 2015-ben olyan akinek nincs wifi routere??? Ha meg munkára kell akkor teljesen rossz helyen tapogatunk. Az szerintem a baj hogy az alsó kategóriában túlzott elvárásokat támasztunk. Legyen benne ips panel, gigabit lan, meg ssd, és mindezt 100,000ből. Kissé irreális.
Inkább a 3 év garanciának kellene szempontnak lenni, szerintem ebben a kategóriában a teljesítmény nem annyira lényeg. Úgyis mamának lesz cicás videora.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.