Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kozmate


kozmate
tag

Ha valaki véletlenül arra vetemedne, hogy meghalgassa az írásban említett ''művet'' (Tüncike) az itt megteheti: http://subba.blog.hu/2007/01/16/varjuk_az_ujabb_csodat A kommentek miatt érdemes megnézni az oldalt

(#2) Shim


Shim
őstag

Azt elárulnád, hogy miért van gyakorlatilag minden mondatod végén felkiáltójel? Szeretnék rájönni ennek a rejtélynek a nyitjára végre.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#3) mongi_ válasza Shim (#2) üzenetére


mongi_
aktív tag

Jólvan bocsáss meg, a hév vezérelt! Máskor igyekszem ezekre figyelni...
De ha minden áron kötekedni szeretnél... : /

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#4) pilóta válasza kozmate (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát tényleg elég mulatságos írás a sok felkiáltójellel :D

Egyébként meg nem kötelező meghallgatni ezeket a (egyébként tényleg kritikán aluli) ''dalokat''. Legfőképp nem kell megvenni. De amíg megveszik az emberek, addig lesz ilyen. A piac dönt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) mongi_ válasza pilóta (#4) üzenetére


mongi_
aktív tag

Haggyatok már a felkiáltójelek miatt :DDD első cikkem nya :)
Máskor igyekszem ezekre figyelni.


Hát igen amig veszik addig ez lesz. Nem mindenkinek tetszik a minőségi alkotás.

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#6) kozmate válasza mongi_ (#5) üzenetére


kozmate
tag

A címet is ki kellene javítani majd ha lehet. ''dd''

(#7) mongi_ válasza kozmate (#6) üzenetére


mongi_
aktív tag

igenigen... valami moderátor segítsen! köszönöm :)

booty time booty time across the USA

(#8) gLes


gLes
őstag

Bagoly mondja verébnek :Y

(#9) mongi_ válasza gLes (#8) üzenetére


mongi_
aktív tag

Most mi rosszat tettem, felvetettem egy számomra eléggé szarul érintő témát. Na és persze eléggé idegesít. Erre csak mindenki arra a qr** felkiáltójelekre meg az ilyen olyan kritikákra képes figyelni. Jó, az épít, de ''együttérzőbb'' is lehetne már valaki. Igen bagoly mondja verébnek. Egészégedre : / Meg az is észre lehetne venni, hogy ez az első írásom, ha rosszul is sikerült, de ez van, nem kell vele foglalkozni! : / És bocsánat, hogy káromkodom, és felkiáltójeleket teszek ki, de eléggé idegesítenek ezek a dolgok...

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#10) #53246592


#53246592
törölt tag

Jaja, nem kell gagyi zenet hallgatni. Föleg manapsag amikor gyakorlatilag barmilyen zene elerhetö, letölthetö a netröl (ennek legalitasarol meg etikussagarol vagy ezer meg egy topik, de most nem ez a lenyeg).
Valoszinuleg arrol van szo, hogy a többsegnek megfelel az amit a pofajuk ele nyom a media meg a zeneipar, szoval minek veszödjenek azzal hogy igenyesebbet keressenek?

Ja, hogy ne maradjak ki a sorbol: miert van ilyen sok felkialtojel az irasban? :DD

[Szerkesztve]

(#11) Sianis


Sianis
addikt

Tegnap kíváncsi lettem, hogy miért ilyen nagy kedvenc a Tokio Hotel. Kerestem klippet, megnéztem / meghallgattam.

1. Elég furcsa nyelv a német a fülemnek, az angol inkább ( lehet mert valamit értek is belőle? )
2. Borzasztóan gyenge a zene. Gyakorlatilag kezdők, alapokat tudják, de többet nem
3. Ének: Még gyengébb produkció, gyakorlatilag vettek egy fiatal gyereket és kész. Jót nevettem mikor a honlapon ezt olvastam: Bill ( azt hiszem ) hangja elkezdett mutálni, ezért újra fel kellett venni az albumot. Tehát kiderült, hogy lassan vége a dolognak, mert ugrik a bájos hang.
4. Amíg nem tudtam az énekes nevét, nem tudtam eldönteni, hogy fiú-e vagy lány. :) Klassz ez az emo divat... :o

(#12) mongi_ válasza Sianis (#11) üzenetére


mongi_
aktív tag

pacsi :)

booty time booty time across the USA

(#13) #53246592 válasza Sianis (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

Amig nem olvastam ezt az irast, nem is hallottam a Tokio Hotel nevu kepzödmenyröl.

(#14) mongi_ válasza #53246592 (#13) üzenetére


mongi_
aktív tag

Hát nem sokról maradtál le...

booty time booty time across the USA

(#15) L|zsidoboz válasza mongi_ (#14) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Te konkrétan miket tartasz minőségi zenének? :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#16) Shim válasza mongi_ (#3) üzenetére


Shim
őstag

Nem kötekedésnek szántam, csak mindig mély gondolkodásra késztetet, amikor ilyet látok, és nem értem az okát :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#17) Sianis válasza #53246592 (#13) üzenetére


Sianis
addikt

Én is csak azért hallottam róluk, mert unokaöcsém még elég fiatal ahhoz, hogy Bravo nevű kiadványt olvasson. És ha már ott jártam náluk, gondoltam belenézek. Érdekes kis újság lett az évek folyamán. Így visszatekintve például nem is értem miért olvastam. Azt hiszem kell az ember életében egy ilyen korszak, mikor meg van őrülve a sztárokért, csak azért mert trendi és képes megvenni ilyesmiket. Arról már nem is beszélve, hogy a nemiséget illetően is elég jó tájékoztatáést ad. De ez már végképp OFF.

(#18) kozmate


kozmate
tag

Én attól tudok kiakadni, mikor ezeket az én fülemmel hallgathatatlannak tűnő tuctuccokat hallgatják mobilból bömbölve a buszon vagy a villamson, általában három-négy kiscsaj. Ha estleg megkéred őket, hogy egyék lejjebb, akkor persze még nekik áll feljebb.

(#19) moma


moma
őstag

Nem tom mit akarsz. Kellene egy hivatal ahol xy eldönti, hogy ki zenélhet és ki nem (eldönti mi a ''normális'')? sőt kiről írhat az újság kiről nem, mit játszhat a tv mit nem? Szerintem ha kicsit végig gondolnád rájönnél, hogy amiért itt siránkozol annak a következményi elég randák lennének. Valójában arról szól ez a cikk, hogy neked nem tetszik amit a pletyka lapokban olvasol és amit a tv ben nézel, de nem abban keresed a megoldást, hogy ne olvasd ne nézd, hanem, hogy valakik csinálják azt olyanra, ami a te ''igényes'' izlésedet tükrözi. Szerintem nem kell tovább ecsetelni a dolog abszurditását.

we all deserve a bit of luck.

(#20) mongi_ válasza L|zsidoboz (#15) üzenetére


mongi_
aktív tag

Magyar zenék közül szeretem a KFT-t,Korál,Zorán,Kispál... meg azért még van egy-két kedvenc. Külföldi zenék közül Nirvana,Strokes,Rolling Stones,Rhcp... meg azért itt is van még egy jó pár! Hát ugy összefoglalva: alternativ rock,metal,ska,pici punk abból is a jobbak, nya meg egy kicsi könnyedebb műfaj.. :) Az ellenpéldákat meg már ugyis tudod. :)

booty time booty time across the USA

(#21) mongi_ válasza moma (#19) üzenetére


mongi_
aktív tag

Jójó, de remélem ez nem csak nekem tünik fel. Igyis süllyed a világ, most akinek meg ez tetszik ,annak egészégére! Ellenpélda is kell, meg kivétel, nem lehet minden ugy ahogy én szeretném, nem vagyok én messiás. Az meg, hogy néha-napján kezembe akad egy ilyen lapocska, az nem azt jelenti, hogy non-stop olvasom, csak szeretek informált lenni a világban, és ami engem bánt azt kifejtem igy egy közösségben. Ajánlom neked is!

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#22) moma válasza mongi_ (#21) üzenetére


moma
őstag

Jó, de ha veszel egy ilyen lapot, akkor pontosan tudod, hogy mit fogsz kapni, akkor utána minek játszani a megbántottat? Ez inkább mazohizmus :D Szerintem ha valaki informált akar lenni a világban és ehez blikk-et vesz, akkor nem a blikk a hibás, hogy csalódni fog :DDD Ugyan ez a tv-re is. Ha rock zenét szeretek és elmegyek egy diskoba, akkor írhatok róla utána, hogy milyen szar és, hogy jöjjön egy hivatal aki ezt betiltja, de nem látom mi értelme. És még folytathatnám a példákat, a kurváig aki azon kesereg, hogy megdugták...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#23) #64791808


#64791808
törölt tag

A zenei minőségről nekem is megvan a véleményem, ami a cikkiróéval ekvivalens, megközelítőleg.

De felőlem mindenki azt hallgat, amit akar. Továbbá minden korban megvannak a magas zenei minőségű, az átlagos, a különc és az ultrafostalicska kategóriák. A tokio hotel az utóbbi. Hugom mutatta anno, hogy nézd meg ezeket, három kisköcsög eljátssza a keményfaszú zenészt.

De ha tovább megyek, akkor azt mondom, hogy számomra a zene például egy Wiener Neujahrskonzert, vagy egy Bach preludium, egy Mozart versenymű, egy Beethoven szonáta, satöbbi satöbbi. A zenei sokszínűség ezekben van. Mit kapok erre? Fúúúj, komolyzene...

Innentől kezdve tehát már körvonalazódik, hogy a zenét három részre kell választani: megélhetési zajokra, szórakoztató céltermékre, és művészetre.

A tokio hotel és társai megélhetési zajok. Egy ügyi menedzser rájött, hogy ebből bitangsok pénzt lehet csinálni, ha a deviáns, viselkedészavaros 11-14 éves korosztálynak ezt a zenét eladják. Ugyanezen kategória Majka, grúvhauz, kiszel tüncike, eszem a szivit, gusztustalan... stb.

Tankcsapda, Tiesto, Robbie Williams, Andain, Kerozin, Green Day, Enigma, stb, ezek szórakoztató célterméket gyártanak, persze ezen belül aztán vannak kvázi-művészi szintű dolgok, például Andain-től és Enigmától. Inkább a felső kategóriát soroltam, de ide tartozik a legtöbb, elfogadható szintet hozó csapat.

Aki meg művészi szintre viszi a dolgokat: például Orosz Zoltán a harmonikájával [link] , ATB, Sting, Presser Gábor, Zorán, Madonna, stb.

Szóval a zenei világ annyira sokszínű, és az igényszintjeink is annyira sokszínűek, hogy nem mondhatjuk ki, hogy ez jó, az meg rossz.

Minden esetre baromira sajnálom azokat, akik nem tudják megtalálni az örömöt mondjuk Chopin keringőiben, vagy egy Vivaldi versenyműben.

Még egy dolog: aki a zevével kapcsolatban komolyabban véleményt akar formálni, azt csak akkor van ''etikai és tudományos alapja'' megtenni, ha játszott/játszik hangszeren. Nem, nem a digitális keverőpultra gondolok, hanem zongorára, hegedűre, klarinétra, stb. Én 15 éve zongorázom, esetenként orgonálok, és harmonikázom. Most már talán kezd valami fogalmam lenni a témát illetően.

(#24) mongi_ válasza moma (#22) üzenetére


mongi_
aktív tag

Végülis igen, ez igy van! :D Csak tudod, valahol az adott lapok szerkesztői is reálisabban gondolkodhatnának a világról és akkor nem írnák meg a szarabbnál szarabb cikkeket,híreket!
De hát ha igény van rá! Igen is megveszem, mert nem mindig csak a tudományt, hvg-t, élet és irodalom és társait kell olvasni, meg kell tapasztalni a másik végletet is, az már más kérdés,hogy ezzel megbántom magam és itt ''sírom el magam''. Nya de nyitott szemmel kell járni és én ugy vagyok vele, hogy amit lehet megismerek, átélem. Rövid az élet... :)

Igen is, macskám van, anyámmal élek, rocker vagyok és discóba járok, nekem ne mondd hogy nem vagyok menő :DDD

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#25) mongi_ válasza #64791808 (#23) üzenetére


mongi_
aktív tag

:R :C

és ha már arról van szó, én alkothatok véleményt, gitározom :)

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#26) jeges


jeges
senior tag

Na és egy picikét még másabb! Nekem semmi bajom, hogy sokakat érdekel a világon az írás, valahol el kell kezdeni. Igen, én ezt értem, csak kéremszépen normálisan is lehet valamit csinálni és ha nincs tehetségem az íráshoz akkor abszolut nem próbálkozom az írással!

(#27) mongi_ válasza jeges (#26) üzenetére


mongi_
aktív tag

Valahogy akkor te miért nem írsz? :U
Ahhoz meg, hogy másokat fikázz, ahhoz elég gyenge volt! Köszönöm a megtisztelő figyelmed, szívesen máskor nem... Egyébként kivűl tágasabb.

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#28) jeges válasza mongi_ (#27) üzenetére


jeges
senior tag

ha azt gondolod, hogy nekem nincs jogom téged fikázni, akkor miért gondolod, hogy neked van jogod másokat fikázni?

(#29) VladimirR válasza jeges (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mert o gitarozik ;p

(#30) mongi_ válasza jeges (#28) üzenetére


mongi_
aktív tag

Akkor legyél el a pákós poszterek és a donatellás naptárak között! Tudom, ismétlem önmagat, de aki már nagyon idegesít, azt ugyis megszólom, és nem tudom, de velük már nagyon tele van a hócipőm. Az ellhallgatásnak meg semmi értelme sincsen!

Igen, hőő kemény vagyok mert gitározom... : /

booty time booty time across the USA

(#31) ngabor2


ngabor2
nagyúr

igényes zene... mindenkinek mást jelent. sőt, egy embernek is hangulattól függ, hogy mit jelent.

a hirtelen alakult zenekarokat általában elég ritkán hallgatom, leginkább azért, mert punkban nem terem minden bokorban ilyen zenekar. moneg azért, mert csak olyan zenéket veszek, amiket már ismerek.

most is megvettem a Prosectura új albumát... nem bántam meg.

(#32) divot


divot
veterán

Épp ma hallgatta a tizenéves unokahugom a TH-t, én meg nem is figyeltem oda, csak fél füllel, aztán mondom neki, hogy mi van vazze, te Nenára gerjedsz?

(#33) mongi_ válasza divot (#32) üzenetére


mongi_
aktív tag

Ez jóó, hát igen nincs sok különbség... nójnundnójnzig luftballon... :)

booty time booty time across the USA

(#34) venember83


venember83
nagyúr

''Nem tudom, de valahol a minőségibb punk rock műfaj ezzel együtt a grunge vonal valahol a Nirvana megszünésével eltünt a zenei iparból és azóta nem hallani semmi jót ezen a téren (különböző deszkás punkok és társai)''
3 szot mondok: Die Toten Hosen
keress rajuk wikipedian pl, rajossz h punk meg letezik, az megint mas, h csak a deszkas punkos klippeket adjak a mjuziktivik...

(#35) venember83


venember83
nagyúr

Tokio Hotelrol meg ahhoz h velemenyem legyen nem is kell tudjak semmit, meg hallanom se kell a produktumukat, mivel mar eleve irni se tudnak a dragak, helyesen:
Tokyo Hotel, es:
1. nem erdekel miert irjak ok igy (tudatlansag vagy vmi hulye divat, lenyegeben mindegy)
2. tudom, h en is ekezetek nelkul irok, de pl. a ''lyuk'' az nalam is ''lyuk'' es nem ''juk''
Kb. ennyi, minden jot.

[Szerkesztve]

(#36) moma válasza venember83 (#35) üzenetére


moma
őstag

lol :C akkor, feloldom ezt a rejtélyt: bizonyára, hasonló okból írják Tokio-nak, mint amiért mi Tokió-nak :))

divot: :DD

we all deserve a bit of luck.

(#37) he7edik. válasza kozmate (#1) üzenetére


he7edik.
addikt

Ilyenkor sajnálom hogy eltörölték a halálbüntetést :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Ilyenkor mindig valami ilyesmi szoveg jut az eszembe:
A rock sz.r, a goa sz.r es meg igenytelen is, a funky sz.r, a rap sz.r. Beethoven az istenkirály :DDD

viccet félretéve valakinek az Etnica is noname, nekem nem, van akinek a Para halu is az nekem nem. Mindenki olyan zenet hallgasson ami tetszik neki, es akkor nem kell nyafogni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) parandroid válasza tildy (#38) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egészen értem. Beethoven tényleg istenkirály. Egy másik topikban már megbeszéltük: a bécsi klasszikusok óta nincs igazán jó és eredeti zene. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) tildy válasza parandroid (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. Arra akartam célozni, hogy sok ember van, aki azt mondja, hogy csak a komolyzene a zene.
Minden más csak csörömpölés.

Csajkovszkijt kivéve viszont nem komálom a komolyzenét.
Egyébként egy kis irónia akart lenni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) divot válasza tildy (#38) üzenetére


divot
veterán

Az biztos, hogy legyen akármilyen műfaj, ha valaki nagyot alkot, akkor az egyértelműen kitűnik a többi közül.

(#42) mongi_ válasza divot (#41) üzenetére


mongi_
aktív tag

lsd.: Fekete Pákó :DDD

booty time booty time across the USA

(#43) anjani182 válasza mongi_ (#33) üzenetére


anjani182
őstag

No' no'! Azért a Goldfinger feldolgozás szvsz jó lett... :R 99 red balloons

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#44) golyani válasza mongi_ (#42) üzenetére


golyani
addikt

múltkor láttam vmi videot amiben 3-an zenéltek egy szakállas fazon gityózott a mardék kettő meg tűzhelyet mosogépet csapkodott és ütött csákánnyal, kalapáccsal... :DDD
de nem találom

(#45) divot válasza mongi_ (#42) üzenetére


divot
veterán

Ha a Magyarországon élő feketebőrű lakodalmas előadók halmazát tekintjük, akkor valóban. ;)

(#46) mongi_ válasza golyani (#44) üzenetére


mongi_
aktív tag

Hmm, valami nagyon ismerős... :)

booty time booty time across the USA

(#47) VladimirR válasza golyani (#44) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hurratorpedo => Bovebben: [link]
a klipp => Bovebben: [link]

(#48) parandroid válasza golyani (#44) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hurra Torpedo - Total Eclipse of a Heart

[link]

Zseniális.

Vlad: Utállak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) mongi_ válasza parandroid (#48) üzenetére


mongi_
aktív tag

Ez aztán a minőségi ;] Köszi a linket!

booty time booty time across the USA

(#50) venember83 válasza parandroid (#48) üzenetére


venember83
nagyúr

Kovetkeztetes: mindent lehet (bar nem biztos, h erdemes) helyettesiteni, de a gitar az letszukseglet 1 ''zene''karnak :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.