Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) #64791808


#64791808
törölt tag

A zenei minőségről nekem is megvan a véleményem, ami a cikkiróéval ekvivalens, megközelítőleg.

De felőlem mindenki azt hallgat, amit akar. Továbbá minden korban megvannak a magas zenei minőségű, az átlagos, a különc és az ultrafostalicska kategóriák. A tokio hotel az utóbbi. Hugom mutatta anno, hogy nézd meg ezeket, három kisköcsög eljátssza a keményfaszú zenészt.

De ha tovább megyek, akkor azt mondom, hogy számomra a zene például egy Wiener Neujahrskonzert, vagy egy Bach preludium, egy Mozart versenymű, egy Beethoven szonáta, satöbbi satöbbi. A zenei sokszínűség ezekben van. Mit kapok erre? Fúúúj, komolyzene...

Innentől kezdve tehát már körvonalazódik, hogy a zenét három részre kell választani: megélhetési zajokra, szórakoztató céltermékre, és művészetre.

A tokio hotel és társai megélhetési zajok. Egy ügyi menedzser rájött, hogy ebből bitangsok pénzt lehet csinálni, ha a deviáns, viselkedészavaros 11-14 éves korosztálynak ezt a zenét eladják. Ugyanezen kategória Majka, grúvhauz, kiszel tüncike, eszem a szivit, gusztustalan... stb.

Tankcsapda, Tiesto, Robbie Williams, Andain, Kerozin, Green Day, Enigma, stb, ezek szórakoztató célterméket gyártanak, persze ezen belül aztán vannak kvázi-művészi szintű dolgok, például Andain-től és Enigmától. Inkább a felső kategóriát soroltam, de ide tartozik a legtöbb, elfogadható szintet hozó csapat.

Aki meg művészi szintre viszi a dolgokat: például Orosz Zoltán a harmonikájával [link] , ATB, Sting, Presser Gábor, Zorán, Madonna, stb.

Szóval a zenei világ annyira sokszínű, és az igényszintjeink is annyira sokszínűek, hogy nem mondhatjuk ki, hogy ez jó, az meg rossz.

Minden esetre baromira sajnálom azokat, akik nem tudják megtalálni az örömöt mondjuk Chopin keringőiben, vagy egy Vivaldi versenyműben.

Még egy dolog: aki a zevével kapcsolatban komolyabban véleményt akar formálni, azt csak akkor van ''etikai és tudományos alapja'' megtenni, ha játszott/játszik hangszeren. Nem, nem a digitális keverőpultra gondolok, hanem zongorára, hegedűre, klarinétra, stb. Én 15 éve zongorázom, esetenként orgonálok, és harmonikázom. Most már talán kezd valami fogalmam lenni a témát illetően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.