Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, öröm látni ilyen anyagokat. még, még, még!!! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Retekegér válasza Parci (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

No, ez nekem is tetszik. Programozást is lehetne hasonlóképp okítani. :R

<< Heimdal >>

(#3) DarkByte válasza Retekegér (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Programozással kapcsolatos írkálás nekem is eszembe jutott, csak nem tudtam passzolna-e a blogos környezetbe. Ha időm engedné lehet írkálgatnék J2ME-ről.. nem tudom mennyire érdekelne bárkit is.

(#4) szjoci


szjoci
őstag

ismerős volt a szöveg, de amint látom a szerzője ugyanaz a személy :C

grat a cikkhez :R

(#5) Retekegér válasza DarkByte (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én Delphi/C/Pascal/PHP stb. nyelvekre gondoltam, mert ugye a szakmai fórumrészben mindenki csak konkrét kérdésekkel, problémákkal megy oda, alapokkal/programozási nyelv ismertetésével senki nem foglalkozik. Tudom, ott a Google, de nem biztos, hogy közérthető nyelven találsz forrásokat, amelyek esetleg még interaktívak is...

<< Heimdal >>

(#6) Wolverine válasza Retekegér (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Támogatom, a nagyon alapok összefoglalása yóóó gondolat, nekem Luával kéne kicsit törődnöm, de amit a vegyészképzésben programozni tanultam... rég elfelejtettem...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) DarkByte válasza Retekegér (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos annak nem látom akadályát hogy úgy közelítsem meg a dolgot, hogy közben még a Java-t is meg lehetne ismerni olyan szinten amennyire kell a Micro Java-hoz.. amúgy közben elhatároztam magam és elkezdtem írni egy bevezető cikket az előbb gyakorlaton :)

[Szerkesztve]

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kiemeltem.

(#9) Retekegér válasza DarkByte (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hajrá! Támogatom! :R

<< Heimdal >>

(#10) as_Rock


as_Rock
őstag

Ha már DirectX:
Vesztemre felraktam XP-re egy Codec Pack-et (K-Lite) ami azt hiszem alaposan belebarmolt a komponensekbe :O
Ha fel akarok telepíteni egy DVD-lejátszót azt mondja, hogy előbb telepítsek directX9-et, és elhajt az MS-hez, ott lejön egy sereg update, de amikor a telepítés következne a directX telepítő azt mondja, hogy minden komponensem rendben, nem kell semmit felraknom :Y
Próbáltam keresni olyan programot, ami rendesen kitakarítja a dx-et, de amit xp-hez találtam, annak a futtatása után csak csökkentett módban indult a rendszer :DDD így jött a visszaállítás:(

Később az NFSU Carbon indításánál kiírta, hogy konkrétan melyik dll-t hiányolja azt megkerestem a telepítőcd-n és bemásoltam a system32-be, valamint ezzel a módszerrel az összes telepítőn talált dll-t is átpakoltam (tudom barkács-megoldás, de rontani már nem igazán lehetett a helyzeten)

A DxDiag szerint a verzió: DirectX 9.0 (4.09.0000.0804)
A directX file-ok fele 2001-es, fele 2004-es, 3 db 2005-ös és 1 db 2006-os.

Valami ötlet? (Reinstall felejtős, egész évben nem volt annyi időm, és a rengeteg egyéni beállítást, levelezőt, más testreszabott programokat sincs idő átpakolni)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#11) KisApám válasza as_Rock (#10) üzenetére


KisApám
addikt

Nálam a K-Lite működik eddig a legjobban.
Semmi galibát nem csinált soha, akármelyik verzióról van is szó...
Az ACE mega codec packot váltottam vele.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12) as_Rock válasza KisApám (#11) üzenetére


as_Rock
őstag

Hümm, most, hogy mondod, lehet, hogy az ACE-volt, mérgemben letakarítottam :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#13) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Bár tényleg közérthető, azért ez nagyon karcsú. DirectX <=> OpenGL? Hát azért ez nem ilyen egyszerű. Először is a DX nem 1 API, hanem sok. D3D, DirectSound, DirectDraw. D3D <=> OpenGL összehasonlításnak inkább van értelme, amit irtál, az olyan, mintha azt mondanád, hogy összehasonlítom a GeForce-t meg az ATi-t :) Ezzel együtt jó hogy megírtad.

(#14) zfarkas


zfarkas
senior tag

Volt szerencsém nemrég életemben először DirectX-et programozni, DirectShow-t használtam fel webkamera képének grabbelésére.
Hát nem kicsit izzadtam vért, mire összehoztam. Több óra (talán egy teljes nap) MSDN olvasgatás és példaprogramok túrása a neten. De mire összeállt a progi, sikerült egy elég jó képet alkotnom a rendszerről, és az összeszedett tudással már talán nem is lenne nehéz DX-es TV-kártyához programot írni...
Az elején egy összegányolt szarnak tűnt az egész, de már kezdem benne a jól kidolgozott rendszert látni.
Ja ez csak DirectShow volt, semmi D3D vagy ilyesmi...

Raw Dark Pure

(#15) #64791808


#64791808
törölt tag

Rövid, velős, nagyonjó írás. Ugyanis precízen helyreteszi a logikai láncban a dolgok helyét. Csak gratulálni tudok hozzá.

(#16) Sn00k


Sn00k
veterán

Nekem azt mondja meg valaki, most a 9c van a gépemen xp sp2 vel , valamint 7600GT vel, érdemes feltenném a dx10-et vagy jó ez így...?

Esetleg fel sem lehet, ilyen rendszerre?

3njoy the Lif3

(#17) eddie17 válasza Sn00k (#16) üzenetére


eddie17
addikt

A dx10 a vista kiváltsága, xp-re nem rakható fel. Jó oda az a 9.c

(#18) Sn00k válasza eddie17 (#17) üzenetére


Sn00k
veterán

oké, köszi

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.