Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

RTSP?

Engem is érdekel a dolog, egy ősöreg sgs2-t üzemelnék be folyamatos streamingre nyaralónál, ahova csak kb 3 havonta mennek le unokatesóék. Áram van, USB-n lehetne etetni a telefont folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) geekthink válasza t72killer (#1) üzenetére


geekthink
csendes tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam.pro&hl=en

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

(#3) kovinor


kovinor
csendes tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#4) deathtania


deathtania
senior tag

Köszi az ajánlót és az írást! Nekem pont jókor jött, mert az asztali gépemre nem volt webkamerám... eddig... pedig kellett volna már párszor. :)
Fel is raktam mindent, ahogy leírtad, de nekem olyan furcsaságot produkál, hogy böngészőben Messengerrel, és a Zoom appal működik, viszont, pl. a Win Kamera alkalmazása és a Skype egyáltalán nem látják. Van esetleg ötleted, hogy ezt mi okozhatja? :)

www.brczart.hu

(#5) t72killer válasza geekthink (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, Ezt nézegettem, ki fogom próbálni. A teló nulla költséggel rendelkezésre áll (vs 100+$-os IP kamera) ráadásul minimálisat fogyaszt + ugye az akksi egy beépített szünetmentes.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) nuke7


nuke7
veterán

vajon mi történik 60nap után..? :U

ha jól értem, akkor igazából 3 program kell ahhoz, hogy az iphone-t kameraként lehessen használni...
1) az iphone-on egy ndi program
2) a gépen egy ndi program ami tudja fogadni a jelet a telefonról -
gyanez a program még virtuális webkamerát is kreál belőle
(itt ugye az a trükk, hogy ugyanaz az NDI program kommunikál-e a telefonnal ami a virtuális kamerát létrehozza a pc felé)
3) egy szoftver ami a virtuális kamera képét használja.

https://youtube.com/user/nuke7

(#7) deathtania


deathtania
senior tag

No, ma megvolt az első kettő "éles" használat, és be kell valljam nagyon jól vizsgázott!
Két apróság volt, amin még lehetne javítani:
- az echo szűrés nem volna rossz,
- illetve ne csak fekvő képet tudjon kezelni, hanem állót is a telefonnal. :)

Ezek nélkül nálam "csak" 4 csillag az 5-ből. :)

www.brczart.hu

(#8) crey válasza t72killer (#1) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Sajnos Droidra nincs saját appunk, remélem hogy valamikor valaki fejleszt egyet. UDP alapú amúgy a stream, és H.264 van NDI "wrapperben".

(#4) deathtania: alapvetően nincs, mert univerzálisan meg kell jelennie bárhol. Bár párhuzamosan nem fog működni, szóval ha egy app használja (Zoom), addig Skypeban nem fogod elérni. Amúgy én használom Desktop Skypeban, Skype for Businneshez, Facebook livehoz, GoToMeetinghez (ez hárklis, mert csak 720p-s webkamera forrást fogad kizárólag, 1080p nem megy le a torkán), Teamshez és használtam már Zoomban is.

nuke7: Vissza áll a $10 és $20 dolláros vételár. Aki "megvásárolta már", azaz letöltötte amíg ingyenes volt, annak ott is marad az accountján, nem fog pénzt kérni érte.

Igen, három app kell hozzá hogy működjön, de pont az lenne a lényeg, hogy dolgoznod kellene egy irodai gépen, és mondjuk látnod kellene ha Skypeon megosztja valaki a képernyőjét. Értem hogy most már sok telefon támogatja ezt is, de olvassa az 5"-on a Skypeon érkező megosztott képernyős excell táblát az akinek három anyja van.

(#7) deathtania: hát alapvetően headsettel érdemes használni, és azt beállítani hangforrásként ha PC-n használod. 9:16-os képarány nem hiszem hogy valaha támogatást fog kapni, mert alapvetően produkciós céllal készült az app - hogy vállalati, oktatási intézmények produkciójához lehessen egy olcsó vezetékmentes kamerát csapni akár dokomentum kameraként, akár csak valamit amit egy tanár használ, hogy a saját arcát "adásba adja", míg a laptopját az ingyenes appal használja. Ott meg még mindig a 16:9 dukál.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9) KisDre


KisDre
senior tag

Androidnál én IPCam-ot használtam. [link]

Skype sima webkamera képként értelmezi, teljesen jó. Igen itt is sajna "3 program kell" (Bár én eleve nem számolnám a csevegő programot jelenesetben a Skype mondjuk) De teljesen járható út.

KisDre.artstation.com

(#10) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ez iphone-on a rendszer miatt oldható meg ilyen bonyolultan?
Amikor kezdődött a karanténozás, a barátaimmal (jó húsz éve szerepjátszunk) átálltunk online-ra, nekem mivel csak asztali gépem van, leszedtem a telóra a droidcam nevű ingyenes appot, a gépre meg az 1 megás kliensét
egy gombnyomás és megtalálják egymást a hálózaton, és már teljes értékű webcam-ként érzékeli a telefont (jó annak is van fizetős verziója, amivel még lehet állítgatni a képet, de az alap is tökéletes)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11) crey


crey
MODERÁTOR

Nem.

Ezek a telefonos szoftverek nem azért készültek hogy webkamerát helyettesítsenek, hanem produkciós eszközök (produkciós mixerek) mellé mobil / vezetékmentes video forrásként.

Az hogy webcamként is üzemelhet csak hab a tortán.

De a telefonos kamera csak egy a szoftverek közül, ott a Scan konverter amivel akár desktopot grabbelsz, és küldeted OBS-be, vagy épp olyan aplikacioba ami nem támogatja a képernyő megosztását.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12) carr


carr
őstag

"Egy jelenleg ingyenes appon segítségével wifin keresztül az iPhoneodat webkameraként használhatod."
Csak nekem szúrja a szemem, vagy ebben tényleg van valami fura? :)
-> Egy jelenleg ingyenes app segítségével, wifin keresztül az iPhoneodat webkameraként használhatod.
:U :F

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13) nuke7 válasza crey (#11) üzenetére


nuke7
veterán

Mondjuk obs-en látni a mobil képernyőt valóban jópofa :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) crey válasza nuke7 (#13) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az e-gaming streaming piac 45% jelenleg mobilról streamel (nem csak PC-ről, vagy konzolról). Szóval az HX Capture is egy igen hasznos cucc. Na meg mondom, a Scan Converter is úgy lett fejlesztve, hogy csak azért váltottunk CPU encoderól GPU encodera pár verzióval ezelőtt, hogy kedvezzünk a gamereknek.

carr: Köszi, egy nyúlfarknyi irományban is képes vagyok olyan marhaságokat otthagyni, hogy az fáj. Sajnos ezzel jár az, hogy megírok valamit, majd nem tetszik a bekezdés, átírom, csak ottmaradnak ilyen sületlenségek.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15) nuke7 válasza crey (#14) üzenetére


nuke7
veterán

nem tudom letölteni az NDI tools-t, azt mondja az összes böngészőnél (Chrome, Ff, opera, edge) hogy egy extension miatt nem tudja megnyitni a form-ot... tipp..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#16) Alpi. válasza KisDre (#9) üzenetére


Alpi.
addikt

Én a [DroidCam]-et használom jó ideje !
Egy a telóra, egy a gépre és nálam hibátlanul üzemel. A "DroidCam" mint webkamera, eszköz ott van minden alkalmazásba, ahol szükséges. A hang is külön "Droidcam audio" eszközként jelenik meg, ahol meg a mikrofont lehet megadni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17) #45559552


#45559552
törölt tag

Én is azt használtam, csak nekem azzal eléggé nagy a latency.

(#18) crey


crey
MODERÁTOR

Igen, megjelenik egy form ami kéri a kontaktodat (marketing adatbázisba). Nincs valami adblocker vagy hasonló ami tílthat? Legrosszabb esetben dobok majd egy linket. Nekem működik mindenhonnan.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Én a Many Cam-et használtam és használom erre. Nincs 60 napos limit. Egy alkalmazás a telón, plusz egy telepítés a desktopon. Stabil, Unityban kiterjesztett valóság alapú markerek beolvasására használtam eredetileg. Android - OS X fúzióra is alkalmas, ha azonos wifin/hálózaton van a számítógép és a mobil is.
Ajánlom! :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#20) nuke7 válasza peugeotmate (#19) üzenetére


nuke7
veterán

megnéztem ezt az oldalt és nem értem... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) peugeotmate válasza nuke7 (#20) üzenetére


peugeotmate
őstag

...nem értesz micsodát?

meg

(#22) nuke7 válasza peugeotmate (#21) üzenetére


nuke7
veterán

nem értem a feature-öket és nem jöttem rá, hogy hogy működik...
egyelőre nekem úgy tűnik, hogy OBS alternatíva akar lenni...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) nuke7 válasza crey (#18) üzenetére


nuke7
veterán

hi - a képernyő és a kamera is jól működik a virtual input-al... OBS-ben teljesen jó a source, és ki tudom választani a tálcán, hogy mit szeretnék adni az obs-nek mint NDI source.

viszont a scan convertert, nem értem... az mire jó..?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) crey válasza nuke7 (#23) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Sacn konverter az az app ami generálja neked a képernyő grabbet. Bármire telepíted, a GPU kimenedet grabbeli, és megjelenik a hálózaton mint video forrás. Tudsz mellé audio forrást is parositani, így system audiot vagy mikrofon hangot is átvihetsz.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#25) nuke7 válasza crey (#24) üzenetére


nuke7
veterán

aha, akkor OBS helyettesítő gyakorlatilag, csak nem tud broadcastolni.
Köszi :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) crey válasza nuke7 (#25) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Vagy OBS kiegészítő.

Ugye sok streamer olyan setuppal nyomja, hogy van egy capture kártya egy gépben, amin fut az OBS, a másik meg maga a gamer PC, és a gamer gép kimenetét grabbeli a capture kártyával. A Scan converter gyakorlatilag azt váltja ki ebben az esetben, hogy meg kelljen venned a capture kártyát, mert a GPU kimenetet áttolod hálózaton, a túloldalt meg az OBS is fel tudja szippantani.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#27) nuke7 válasza crey (#26) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, csakhát azért kell mégegy gép, az meg eléggé advanced már :U :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) carr válasza crey (#14) üzenetére


carr
őstag

:R :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekes ez a koncepció. A symbianos nokedliknél is volt ilyen lehetőség. Anno a nokiaprogramok.hu között is volt ilyen megoldás. Pont azzal reklámozták, hogy olcsó használt mobillal is meg lehet oldani a lakásunk megfigyelését, ha szükséges.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#30) oszy


oszy
veterán

Köszi az írást. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#31) deathtania válasza crey (#8) üzenetére


deathtania
senior tag

Azt hiszem ma reggel rájöttem a "turpisságra", hogy a Skypeomban miért nem ment: mert nem a Skype for Desktopot használtam, hanem a Win 10-re optimalizált Skype alkalmazást. Amint feltettem a desktop alkalmazást, most már látja rendesen a kamerát is, nem csak a mikrofont. :)

www.brczart.hu

(#32) nuke7 válasza deathtania (#31) üzenetére


nuke7
veterán

Nobody likes you Barry!

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) crey válasza deathtania (#31) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Bakker, ott a pont.az nem fog működni.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#34) deathtania válasza crey (#33) üzenetére


deathtania
senior tag

Ennek amúgy mi az oka, hogy a win appos Skype nem látja, a Desktop pedig igen? Azt gondolnám, hogy Skype-Skype, a motor ugyanaz, de akkor mégsem? :F

www.brczart.hu

(#35) crey válasza deathtania (#34) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A kérdés jó, valószínű máshogy kezeli a két termék a virtuális eszközöket.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.