Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) TechN7ne válasza lmno (#2600) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,és hamarabb is hazavágja az akksit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2602) Sn00k válasza TechN7ne (#2601) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez a haza vágja az aksit már egy jó ideje ki lett tárgyalva.
Nem csinálja ki, azért van benne az elektronika , ami figyeli és lekapcsolja a töltést.

3njoy the Lif3

(#2603) lmno válasza TechN7ne (#2601) üzenetére


lmno
őstag

Persze, azért adnak a Pro-hoz gyárilag :)

(#2604) feddel


feddel
senior tag

Az IKEA-s vezeték nélküli töltők elég olcsók. Jók is vajon?

(#2605) Sgr_A válasza feddel (#2604) üzenetére


Sgr_A
addikt

Jók
én is azt használom
meg a gyerek is az x-hez

(#2606) feddel válasza Sgr_A (#2605) üzenetére


feddel
senior tag

Melyiket, mert van több fajta nekik?

(#2607) Sgr_A válasza feddel (#2606) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én az 1500 ft-ost vettem + egy ezres az usb C kábel hozzá

[ Szerkesztve ]

(#2608) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Sziasztok. Eddig úgy fest, novemberben hosszabbíthatok a Telekomnál.
És a 2 kiszemeltem:
MobilL+3GB Magenta1 csomagban
i11Pro+W5 37.680/hó(havidíjjal együtt)
i11+W5+APP 37.070/hó(havidíjjal együtt)
Melyik éri meg jobban?
A 2019.szeptemberi Keynote-on azt mondták, hogy az elöző(iXR)-hez képes a 11 +1órával bírja tovább,a 11Pro meg +4órával. Ezennyire igaz?
Használati szokás:3D-s játékok,viber,skype,telefon,sms,email,netbank.
Egy Huawei P20 Pro-t váltanék le,de az androiddal már kezd egy kicsit tele lenni a tököm :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2609) Sgr_A válasza st3v3np3t3r (#2608) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem nem az xr-hez képest hozza a 4 órát hanem az xs-hez
ha csak ennyi a különbség akkor a pro kb mindenben jobb
feltéve ha nem kell nagyon a füles

[ Szerkesztve ]

(#2610) st3v3np3t3r válasza Sgr_A (#2609) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem vagyok nagy zenefan,nekem a p20 pro-hoz adott füles is bőven jó

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2611) TechN7ne válasza st3v3np3t3r (#2610) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akksi a kérdés ,csak mert a sima 11 tovább bírja mint a natur Pro.

(#2612) Sgr_A válasza st3v3np3t3r (#2610) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem lehet hogy csak órával vedd a 11-et
mert ha nincs szükséged a kisebb méretre, jobb felbontású amoled kijelzőre, meg a tele kamerára akkor a sima 11 is elég jó választás, én mate 20 ról váltottam és egy huawei fülessel használom

[ Szerkesztve ]

(#2613) st3v3np3t3r válasza Sgr_A (#2612) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Végülis megoldható füles nélkül is a i11+W5 csomag,
9ezerrel olcsóbb havonta... zenét ritkán hallgatok.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2614) Sgr_A válasza st3v3np3t3r (#2613) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az a futamidő végéig 200k annyit nem ér a füles
mondjuk más a havidíj az egyik mobilM a másik mobilL így csak egy százas a füles

[ Szerkesztve ]

(#2615) st3v3np3t3r válasza TechN7ne (#2611) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akksi ideje sem elhanyagolható. Nekem eddig a rekordom 7.5óra SoT volt a P20 Pro-val,átlag 6-6.5óra, ez átlagfelhasználás mellett,gyengébb grafikájú játékokkal, csevegés, zene, youtube, böngészés.
Ha 6órát hozza a sima i11,akkor az is megfelel nekem. Mindenképp kompatibilis órával akarok iPhone-t venni, mert a jeleni P20 Pro+GearS3 nem nagyon szeretik egymást. Na meg ugye ez az óra tud(na) fizetés funkciót is, de itthon nem elérhető hivatalosan,de kierőszakolható belőle a működés. Szerencsére az Apple Pay-el ilyen gondom nem lenne :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2616) st3v3np3t3r válasza Sgr_A (#2614) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Bakker... nem figyeltem :W , mobil l+3gb csomagban 32.070/hó lenne összesen.

Igazából a 10gb-os csomag nem érné meg, így is 6gb-ot kapok(3gb alap+magenta1 3gb) és nem igen használom ki.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2617) Sgr_A válasza st3v3np3t3r (#2615) üzenetére


Sgr_A
addikt

6 órát két napos használattal is tud
nekem átlag 2 nap olyan 7-7,5 óra szokott összejönni Egy nap szerintem simán tudna 9 órát az én felhasználói szokásommal

(#2618) csibabu


csibabu
tag

Üdv! Érdekel hobbi szinten a fotózás, és gondolkozok hogy iPhone 8 után mi legyen a következő. De eszembe jutott az is hogy esetleg vennék egy DSLR gépet 200 ezer forint környékén. Érdekelne a véleményetek szerintetek elég egy 11 fotózni vagy egy canon 250d lényegesen szebb, részletesebb, jobb képeket tud csinálni? Megéri ismerkedni azzal a világgal vagy esetleg nincs olyan nagy különbség a képek minősége között illetve a lehetőségek között? Gondolok a lehetőségek között a fókusz élességre például.

hobbi szinten érteném a nyaralásokon készült fotókat illetve otthoni időm alatt bármiféle tárgy, portré fotózást.

Érdekelne a véleményetek.

iPhone 14 Pro

(#2619) pokmky válasza csibabu (#2618) üzenetére


pokmky
tag

Egy rendes fényképezőgéppel nyílván jobb fotókat lehet készíteni, mint bármilyen telefonnal, szóval a válasz egyértelmű.

Amit el kell döntened, hogy cipeled a gépet magaddal és akkor fotózol amikor nálad van, vagy fontos, hogy bármit bármikor fotózni tudsz, mert akkor a telefon a jó választás, ami nyílván mindíg nálad van.

(#2620) koxkids válasza csibabu (#2618) üzenetére


koxkids
őstag

Ahogy pokmky kolléga is írta, nem mindegy mit szeretnél, telefonnál óriási előny, hogy mindig nálad van, bármikor előveszed és csinálod a képet. Ahogy tudom, a 11-es széria elég jó képeket csinál éjjel-nappal. Egy DSLR gépnél azért másabb a helyzet.. külön táska is kell stb. Továbbá készülj fel, hogy ha veszel egy gépet, akkor az objektívek lesznek azok, amik viszik a pénzt rendesen - kell jobb fényerő, ha korlátozottak a fényviszonyok, más gyújtótávolságok stb.

Neked kell dönteni, mi a célod, és mennyit szánsz rá. Továbbá ha fontos a hordozhatság, körülnéznék a MILC gépek piacán is. :K

[ Szerkesztve ]

(#2621) nozs23 válasza csibabu (#2618) üzenetére


nozs23
addikt

XS-em van és rendes MILC fényképezőm is, mert fotózással (is) foglalkozok. A telefonnal készült fotók nagyon, nagyon messze vannak. Főleg kevesebb fényben, vagy esetleg portréknál, vagy ha vágni akarsz.
Mindezek ellenére sokat fotózok telefonnal, mert mindig nálam van, nem kell utómunkázni, mert szépen dolgozik az automatika. Szerintem egyik sem váltja ki a másikat (nyilván).
De ha komolyan érdekel a fotózás, mint hobbi, akkor érdemes venni egy gépet, mert a telefon kevés lesz. 120-140 körül már vannak viszonylag kompakt 4/3-os MILC-ek. A belépő DSLR-eket elfelejteném inkább. Gépválasztáshoz van topic, ahol segítenek a választásban.

(#2622) joey04 válasza csibabu (#2618) üzenetére


joey04
titán

Érdekes kérdés, én is ebben a cipőben voltam/vagyok. Keveslem már amit a mobilos kamerák tudnak, de azon felül, hogy a gépet mindig cipelned kell, ott foglalkozni is kell a képekkel, beállításokkal, stb-vel. Mert sokkal jobb képeket lehet lőni egy fényképezőgéppel, de vannak olyan esetek, ahol utómunka nélkül, odafigyelés nélkül, csak lövök egy képet hozzállással még akár jobb képet is köp ki magából a telefon, mint akár egy profi milliós felszerelés. Én hajlok rá, hogy venni fogok, viszont ezeket a hulladék belépő dslr gépeket sehol nem szokták ajánlani. Amúgy is milc a jövő, de ha dslr, akkor ott is érdemesebb használtan régebbi középkategóriás gépeket venni. Én majd teszek bele időt, pénzt, energiát, de jelenleg jegelve van a projekt. Nézegess telefon vs milc/dslr tesztket, videókat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2623) zaskar válasza joey04 (#2622) üzenetére


zaskar
senior tag

iPhone 11-et használok, de 2004 óta fotózok digitális tükörreflexes fényképezőgépekkel hobbifotósként. Nem tudom, most mire képesek a "hulladék belépő dslr gépek", de nemrég adtam el az előző gépemet, egy Nikon D3100-at 18-135-ös zoom objektívvel. Ez egy ugyancsak belépő gépe és lencséje a Nikonnak (10 éve jelent meg), ennek a szettnek a jelenlegi használt értéke kb. 50-60 ezer Ft. Nem foglalt nagy helyet, egy viszonylag kis táskában elfért, így együtt kb. 1kg volt a szett. A lényeg, hogy bármilyen nagyot is fejlődtek a mobilos kamerák, számomra már egy ilyen belépő gépet sem helyettesíthetnek, egy ilyen belépő dslr a mobiloktól nagyságrendekkel jobb képeket készít. Természetesen a különbségek monitoron, és nem kisméretű kijelzőkön nézegetve szembetűnőek igazán, de ott nagyon is egyértelműek. Úgyhogy bármilyen jó képeket is készít egy i11, nálam pl. egy nagyobb utazásnál nem váltja ki a nagyobb gépet, de jól jön, ha az éppen nincs nálam, vagy még azt azt az 1 kilót se akarom cipelni. Ahogy előttem is írták, az "arany középút" a MILC gép, ami kis méretben kínál eddig csak dslr gépekkel elérhető minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#2624) joey04 válasza zaskar (#2623) üzenetére


joey04
titán

Pici sértődöttséget vélek felfedezni, pedig nincs okod. A belépőszintű dslr is jobb képet készít ha megvannak a fenti kritériumok, tehát ha foglalkozol a képpel, foglalkozol a beállításokkal, stb. Ám ár/érték arányban nagyon nem jó választás. Így talán finomabb kifejezés, mint a hulladék. Pont az említett 250d az, amit messzire kerülni kell, mert az ára 170k, és ennyi pénzből egy magasabb kategóriás dslr is kijön használtan. [link] , [link] .
Amennyiben 2004 óta fotózol, akkor már megszoktad a cipelést. Hiába csak egy 1kg, amikor 1: manapság azon nyavalyognak az emberek, hogy egyik mobil 15-20 grammal nehezebb mint a másik, 2: súlytól függetlenül plusz 1 cucc, amit cipelni kell. És továbbra is: Foglalkozni kell a beállításokkal, különben alig látod az előnyét: pl.: [link] , de van ezer más videó, írott teszt képekkel. Sőt, vannak olyan területek, ahol egyenesen használhatóbb képet köp ki a telefon. Mindezt csak és kizárólag állítgatás nélkül kiköpött képekre értem. Ennek meg az az oka, hogy a telefonoknak pont a fizikai határok miatt más felé kellett menni, és a fejlett algoritmusok, szoftveres bűvészkedések sokkal magasabb szinten vannak, mint a fényképezőgépek megoldásai. Természetesen egy gépen sokkal több beállítás érhető el, sokkal jobb képminőség érhető el és sokkal több hozható ki utómunkával is, ez nem is kérdés, és nem is vita tárgya. Szerintem viszont azt kell átgondolnia mindenkinek, hogy lesz-e kedve, türelme, ideje kitanulni legalább alapszinten a fényképezés trükkjeit, valamint, hogy pontosan mire is kell és hol használná, mert sokszor utazás alatt ha nem egyedül vagy, vagy nem olyan a partner/csoport, akkor nem lesz időd megállni, állítgatni, esetleg obit cserélni, pláne állványozni, stb, stb. Az tény, hogy egy egyszerűbb géppel is sokkal szebb eredmény érhető el, de azok csalódni fognak, akik vesznek egy gépet, és pont úgy fogják használni, mint a telefont, hogy előveszik és lőnek. Mert ebben az esetben nagyon elégedetlenek lesznek a végeredménnyel, mert ahogy mondtam, még rosszabb is lehet, mint amit egy telefonnal lőttek volna adott pillanatban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2625) lmno


lmno
őstag

Valaki használ ilyen belecsúsztatós/kihúzófüles tokot hozzá? Nem tudom melyik lenne a jó méret hozzá.
Ilyesmire gondolok: [link]
Csak ezt pl. 8 Plushoz írja, ami ugye keskenyebb és nagyobb, mint egy 11.

[ Szerkesztve ]

(#2626) pokmky válasza lmno (#2625) üzenetére


pokmky
tag

Ha élne, nagyanyám biztos használná. :)) Amúgy látatlanban is merem állítani, hogy a csúsztatgatás közben a belsejébe jutó porral Vinylre karcolnád a kijelzőt, persze csak hajszárkarcokkal, ahogy annó jártak a zene CD-k az autós becsúsztathatós meghajtókkal.

[ Szerkesztve ]

(#2627) lmno válasza pokmky (#2626) üzenetére


lmno
őstag

Hát ez nagyon hasznos volt, köszi. Nem véleményt kértem.
Egyébként csak biciklizéshez használnám, 6S-emhez volt korábban, és nem karcolta szét.

(#2628) Drakmusz válasza csibabu (#2618) üzenetére


Drakmusz
őstag

A céleszközök egy teljesen másik ligában játszanak, ez egyértelmű.
Pontosan ezért a minőségi összehasonlítás is felesleges.
Viszont megközelítheted a kérdést egy másik irányból is.
Az eszköz bizonyos tekintetben másodlagos, fontosabb hogy ki áll a gép mögött.
Nem azért fognak működni a képeid mert esetleg gépre váltasz.
Ha komolyabban bele akarod ásni magad a témába, és van időd ezzel foglalkozni akkor jöhet egy fényképezőgép.
Vagy maradhatsz a mobilos fotózásnál, azt a műfajt is lehet egyfajta igényességgel művelni.
Az viszont biztos hogy látásmód nélkül egyik vonal sem hoz eredményt.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#2629) feddel


feddel
senior tag

A gyári 5 wattos töltő mellé tudtok valami gyorsabb töltőt ajánlani ami ár értékben jó? Nem kell akkuizzítóan sok wattos, csak ami gyorsabb mint az 5 watt. Szóval meg 18 W se fontos. És töltő fej vagy powerbank?

(#2630) Sgr_A válasza feddel (#2629) üzenetére


Sgr_A
addikt

12w-os ipad töltő

(#2631) feddel válasza Sgr_A (#2630) üzenetére


feddel
senior tag

Ehhez ugye jó az a kábel amit az 5W-oshoz adtak?

(#2632) Sgr_A válasza feddel (#2631) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen ez nem tipe-c csatlakozású

(#2633) feddel válasza Sgr_A (#2632) üzenetére


feddel
senior tag

Köszi a tippet, egy helyi boltban találtam is ennyiért, így postaköltség sincs, meg várnom se kell rá.
(Bár tervben van egy iPad Air valamikor, ahhoz gondolom ilyet adnak.)

[ Szerkesztve ]

(#2634) LanciaG13 válasza sajby (#314) üzenetére


LanciaG13
újonc

:Y :DD

(#2635) LanciaG13


LanciaG13
újonc

Hali. S9+ után 11 vagy XS? Köszi :R :)

(#2636) st3v3np3t3r válasza LanciaG13 (#2635) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én a 11re szavazok

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2637) tboldi válasza LanciaG13 (#2635) üzenetére


tboldi
nagyúr

Attól függ, mennyire nőtt hozzád az AMOLED kijelző. :)

(#2638) tomiii007 válasza LanciaG13 (#2635) üzenetére


tomiii007
senior tag

11. Miért vennél 2 éves telefont?
Én S10e-ről váltottam és sokkal jobb a iphone 11. AMLOED után az LCD kijelző egyáltalan nem zavart, max egymás mellett látni hogy más... és széles látoszögű kamera sokkal többet ér mint az XS-ben a sima portré kamera.

[ Szerkesztve ]

(#2639) Kyller válasza tomiii007 (#2638) üzenetére


Kyller
senior tag

Miért váltottál? Miben jobb a 11?

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#2640) Sgr_A válasza Kyller (#2639) üzenetére


Sgr_A
addikt

Üzem időben meg térerőben biztos
videó, rendszer

(#2641) tomiii007 válasza Kyller (#2639) üzenetére


tomiii007
senior tag

Mindenben :)
-ios rendszer fenyevekkel jobb es stabilabb,smoothabb es gyorsabb
-uzemido kb 2xer olyan jo, mint s10e(az ugy merult mint egy
tengeralattjaro)
-kamera sokkal jobb (iphonok jobban a valosagot adjak vissza,nem tulszaturalt)
-faceid (sokkal kenyelmesebb mint ujjlenyomat)

- na es persze az apple watch 😄

(#2642) #30610944


#30610944
törölt tag

Valaki megmondana mennyi a szabadon felhasznalhato hely egy 64 es egy 128ason elso bekapcsolas utan?

(#2643) feddel válasza #30610944 (#2642) üzenetére


feddel
senior tag

Kb 4 hónap után így áll.

[ Szerkesztve ]

(#2644) #30610944 válasza feddel (#2643) üzenetére


#30610944
törölt tag

Kozben mar talaltam infot. Kb 13 gigaval van kevesebb elso bekapcsolaskor.

(#2645) Molyos


Molyos
csendes tag

Sziasztok. Elgondolkodtam hogy mate 20 pro-ról váltok iphone 11-re. Főleg azért mert szeretnék egy apple watchot is venni, bár soha nem volt még almás telefonom. A kérdesem az lenne, hogy ha külföldön veszem meg és netán bármi gond lenne otthon is érvényesíthetem a garanciát? A 64 GB elég 1-2 évig ha én nem igazán videózok? A Mate 20 prón is csak 42 giga van használva a 128-ből. Köszi előre is.

(#2646) #30610944 válasza Molyos (#2645) üzenetére


#30610944
törölt tag

Tok mindegy hol veszed. Hivatalos 1 ev nemzetkozi gari van ra.
Az elobb irtam mennyit visz el a rendszer kb.
64-13=51. Dontsd el eleg lesz e neked.

(#2647) Molyos válasza #30610944 (#2646) üzenetére


Molyos
csendes tag

Köszi :)

(#2648) lmno válasza Molyos (#2647) üzenetére


lmno
őstag

Viszont ha itthon veszed hivatalos Apple partnertől, akkor 1 év gari + 1 év szavatosság.

(#2649) Molyos válasza lmno (#2648) üzenetére


Molyos
csendes tag

A szavatosság kb mit takar?

(#2650) lmno válasza Molyos (#2649) üzenetére


lmno
őstag

Ha gagyi gsm boltban veszed, akkor nem sokat ér, ha hivatalos Apple viszonteladónál, akkor kb egyenértékű a garanciával.
Itt írnak bővebben róla: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.