Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Intruder2k5 válasza csixy (#398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos tehát, erre igazából van a Prometheus-nak egy beépített megoldása is, a legegyszerűbb talán azzal kezdeni. Először is kell a routerre egy írható /opt mappa, ami lehet akár egy USB-re kötött háttértár, vagy akár a flash memória üresen maradt része. Erre feltelepíted az entware-t a kívánt összeállításban, majd ha ez készen van, akkor elindítod a Prometheus scriptet, és az SSH menüben beállítod a hozzáférést a routerhez. Ha ez is megvan, akkor engedélyezni kell az Entware plugin-t is, ami le fogja menteni SSH-n keresztül az /opt mappa tartalmát, egy tömörített file-ba. És az egyszerűbb verzió végül is ennyi, így fordításkor az /opt mappa tartalma már be fog kerülni a kész image-be, a /usr/opt mappába, és ha a Padavan menüben engedélyezed majd az entware-t, akkor a szükséges mountolások végrehajtása után már működni is fog.

Mondjuk én ezzel még nem elégedtem meg, szerettem volna ha mindenféle beavatkozás, bekapcsolás nélkül, vagy akár egy reset után is alapból rögtön működik az entware, így kicsit belepiszkáltam az mtd_storage.sh scriptbe, illetve a profile-ba is, amik az indulás után, illetve terminálra bejelentkezéskor megcsinálják a szükséges csatolásokat, de ez már csak opcionális dolog.

(#402) csixy válasza Intruder2k5 (#401) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm. Lesz mivel foglalkoznom! :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#403) Intruder2k5 válasza csixy (#402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincs mit! Hát jahh, jó játék ez eltalálni a lehetséges maximális entware méretet, ami még elfér az fw-ben, ugyanakkor a lehető legtöbb dolgot belepréselni. Volt pár fordításom, ahol néhány 10kB hiányzott a maximális trx mérethez. :)

[ Szerkesztve ]

(#404) woodworm válasza Intruder2k5 (#403) üzenetére


woodworm
veterán

Az R3G esetén nem hasznosabb utólag az RWFS-t használni?

(#405) Intruder2k5 válasza woodworm (#404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet azt is, bár ugye itt most a firmware-be forgatott entware rendszerről beszélünk, az RWFS esetén pedig utólag kell azt telepíteni. De aki meg azt meg tudja csinálni, annak vsz. már felesleges is az integrált rendszer, az megoldja saját szája íze szerint. Ez inkább annak előny, aki ennyi mókolástól is idegenkedik, ezzel viszont kap egy kész rendszert, ami flashelés után rögtön működik.

Mondjuk én sosem voltam híve annak, hogy a flash írható részébe rendszert telepítsek, sem Padavan, sem Tomato alatt, mert ugye ezek általában log-olnak, temp mappát használnak, stb..., amik bár nyilván átirányíthatók, de alapból mégis a flash-be írnának (/opt/tmp, /opt/var/log, stb.), aminek meg nem használ a sok írás. Meg aztán az esetek nagy többségében ha már valaki entware-t telepít, akkor jellemzően van USB háttértár is a routerre kötve, akkor meg már mehet arra is a rendszer, ott legalább "korlátlan" a tárhely is.

[ Szerkesztve ]

(#406) Intruder2k5 válasza csixy (#402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, sikerült entware-es fw-t csinálni?

(#407) csixy válasza Intruder2k5 (#406) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm a kérdést! Még sehol nem vagyok!
Ma a fiamnál kertkerítést zsaluzgattunk. Holnap fél 8-ra jelenésem van betonozás céljából. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#408) csixy


csixy
addikt

:) Dur-Randir

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#409) Intruder2k5 válasza csixy (#408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezt is Prometheus-al forgattad?

(#410) csixy válasza Intruder2k5 (#409) üzenetére


csixy
addikt

Igen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#411) Intruder2k5 válasza csixy (#410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép munka! :C

(#412) csixy válasza Intruder2k5 (#409) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen! :R :R :R

Az Általad leírt módon ubi16.04.1 alatt a start.sh-val telepítem az eredeti prometheust. Hagyom futni addig amíg a MiR3G configot kiválasztom. Ezután addig nyomkodom neki a Q-kat amíg kikapcsolja magát. Törlöm a padavan-ng mappát. git clone -val bele húzom a kívánt repót. Lefuttatom a .../trunk mappában lévő clear_tree.sh scriptet. Indítom a prometheust, elsőre a prometheus menüje segítségével becsillagozom az angol nyelvet, aztán cserélem a prometheus menüje szerint a router configot ezután jön a toolchain buildelése, .... aztán ahogy szoktuk.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#413) Intruder2k5 válasza csixy (#412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én kicsit másképp próbáltam múltkor. A Prometheus script 233. sorát módosítottam e-képpen:

echo -e "$NONE 1) Padavan-ng (Linaro) \n 2) Alxdm \n 3) Mahtab Uddin \n

Majd lentebb a 260-269. sorok elől is kiveszem a komment jelölést, és a 260. sort e-képp módosítom:

"3") gitrepo="https://gitlab.com/mahtabctg/padavan-ng.git"

Annyi, hogy a scriptet el kell menteni valahová, mert ugye első indításkor is felülírja magát, olyankor kilépsz, visszaírod a módosított saját verziót, és mehet tovább a dolog.

+ még egy tanács:

A /files mappában vannak a színtémákat tartalmazó zip file-ok. Ebből kettő van, egy full és egy lite theme pack, én a light-al felül szoktam írni a full file-t is, tehát mindkét néven a kisebb zip legyen, mert a Mi-R3G-be elvileg a full kerül, ami alapesetben sokkal nagyobb helyet foglal, de lényegi különbség nincs köztük. A csere által viszont nyertem néhány MB-ot, amit az entware-e tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

(#414) csixy válasza Intruder2k5 (#413) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen ! Ezt a színtéma fájlcserét én is meglépem. Hasznos! A script módosítást elraktározom. :K

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#415) attilav2 válasza csixy (#408) üzenetére


attilav2
őstag

A dur-randir szerintem nem kompatibilis a prometheussal. Hiába töröltem a prometheusból az alxdm padavan-ng mappáját és klónoztam le a helyére dur-randir padavan-ng mappáját, a start.sh újbóli futtatásakor kérdés nélkül felülcsapta az alxdm padavan-ng jével. Nem tudom te hogy oldottad meg ha megoldottad egyáltalán. Nálam a dur-randir nem fordul, elhasal a kernel net/xfrm moduljánál ubi 18.04-en, 16.04-en pedig máshol hasal el. Te milyen környezetben fordítod a dur-randir-t ? Cserélned kellett az automake csomagot újabbra/régebbire ? Emiatt esetleg kellett libtoolt is felraknod forrásból, netán gettext-et is ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#416) woodworm válasza attilav2 (#415) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a prometheust más repoval használnád, akkor a start.sh scriptben is ki kell cserélned az elérési útvonalakat.

(#417) csixy válasza attilav2 (#415) üzenetére


csixy
addikt

A 412-es hozzászólásban leírtam , hogy én analóg módon hogy csinálom. "a start.sh újbóli futtatásakor kérdés nélkül felülcsapta az alxdm padavan-ng jével. " Valami keveset leszedett hozzá, de nem írta felül az egész padavan-ng mappát. A start.sh scriptet én hagytam hogy mint az állapotos asszony megszüljön és utána a szoknyája alatt kicseréltem a gyereket, ezután a gyereket újrafürdettem átpedikűrözgettem és lehetett kezdeni a kakukkfióka nevelését ... sikerült.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#418) csixy válasza csixy (#417) üzenetére


csixy
addikt

Azt hiszem, hogy azért sikerült ezen a szabálytalan módon, mert a Dur-Randir is Alexey volt valamikor és annak a helyére tettem be. Máskor már nem fogom így csinálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#419) attilav2 válasza csixy (#418) üzenetére


attilav2
őstag

Én ezt már sejtettem a commit sha-ból ami ismerős volt az alexey-ből, hogy ez nem lehet dur-randir build. Csak nem szóltam :) A dur-randir egyébként nem fordul, és a mahtab is csak akkor fordul ha a nov 2-ai vagy korábbi commit állapotot klónozod le. Felejtsd el a prometheust, nem éri meg a vesződséget, kicsit kényelmetlenebb de lehet nélküle is forgatni, tisztább szárazabb érzés :) A korábbi posztokban részleteztem hogyan lehet prometheus nélkül forgatni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#420) csixy válasza attilav2 (#419) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Olvastam. Csak az a vakító fehér skin, amit ezek így alapból felraknak nekem nem teszik. Plusz skineket bele tudsz pakolni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#421) Intruder2k5 válasza csixy (#420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem abba alapból belekerül.

(#422) attilav2 válasza csixy (#420) üzenetére


attilav2
őstag

Mahtab-ban alapból vannak skinek, a repo tartalmazza, tehát ha prometheus nélkül forgatod akkor is lesznek skinek.
Dur-randir nem fordul, ahogy a zanezam sem, akármit csinálok, ezekben valóban nincsenek alapból skinek, bár tartalmaznak olyan branch-et amiben vannak de ezek a branch-ek nem frissek, az up to date dur-randir zanezam branch-ok ban még nincsenek skinek. Majd leírom hogyan kell egy adott repo adott branch-ét klónozni, csak fejből nem tudom, most nem vagyok gép előtt.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#423) UberMutant


UberMutant
őstag

sziasztok,

a mi3g routeremed ez a verzió van fent
3.4.3.9L-101_aaad80b

AP kliensként használom, és nyitva tartom a network monitorát, mert gyakran nézek rá.
kb 1 napnyi uptime után lelassul és egy újraindítás segít csak rajta.

kérdésem, hogy melyik előre elkészített firmware lehet ez , és mire cserélhetem?
(lehetőleg úgy, hogy a mostani beállítások megmaradjanak, AP mód wifi kliensként, ne zavarodjon össze az egész)

próbáltam sajátot forgatni, ami sikerült is a http://prometheus.freize.net/ oldal alapján, dezat 100-as verzinak írta, nem mertem felrakni, nehogy elrontsa.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#424) Intruder2k5 válasza UberMutant (#423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nekem is sokszor nyitva van napokig a böngészőben a router admin felülete, vagy az internet status oldal, vagy a havi adatforgalmi statisztika, ez változó, de eddig nem tapasztaltam ilyet, főként nem egy nap után. A 100-as fw még a Linaro repo-ból van, ugyanazzal a Prometheus-al tudsz 101-es Alexey-t is fordítani, de egyébként feltehető simán a 100-as is, csak az sokkal régebbi.

(#425) UberMutant válasza Intruder2k5 (#424) üzenetére


UberMutant
őstag

köszi.
az enyém uname -a alapján 2021 január 1-én fordult.

az én verzióm melyiknek felel meg a tieid közül? nem akarom feltételnül én csinálni, csak egy biztosan kompatibiliset töltenék rá. és olyat, ami szinte semmi extrát nem tartalmaz , vagy minél kevesebbet, mert nem kell semmi más funkció.

3 napja állítottam be AP kliensként egy gépnek továbbja lanon a wifi hálót.
és ma reggelre már második alkalommal lassult le, úgy tűnik 24 óránként van kábé. elég zavaró.

(#426) trance89 válasza UberMutant (#425) üzenetére


trance89
őstag

Üdv
A Padavan topic összefoglalójában találsz linkeket, ha tényleg csak alap dolgokra kell akkor ottvan pl az enyém, flashelés után csak csinálj egy böngésző cache törlést és nem lesz gond

(#427) Intruder2k5 válasza UberMutant (#425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 100-as Linaro fw-ből én csak a legutolsó buildet tárolom már, bár értelme annak se sok, mert semmilyen indokot nem tudnék mondani rá, hogy miért azt rakja fel valaki. Az általam fordított legfrissebb verzió egyébként ez a Mahtab Uddin féle firmware, viszont én már többször leírtam a másik topikban is, hogy még mindig inkább az Alexey féle utolsó kiadást javaslom, ahogy én is azt használom a mai napig is. Ezek lényegében mind "fullos" fw-t, kivéve talán a Mahtab féle verziót, mert azt ugye Transmission-el nem lehet lefordítani, de ha nem használsz egy szolgáltatást, akkor nem kapcsolod be, így nem foglal erőforrást se, szóval ennek nincs jelentősége.

Röviden tehát, én ezt javaslom: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

[ Szerkesztve ]

(#428) UberMutant


UberMutant
őstag

köszi mindkettőtöknek. úgy néz ki Intruder2k5 fw-e bevált.

(#429) UberMutant


UberMutant
őstag

hát ez nagyon gagyi, 1 nap után megáll ez is.

adtam neki egy napi újraindulást crontabban.

[ Szerkesztve ]

(#430) Intruder2k5 válasza UberMutant (#429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most pontosan hol és mi áll meg, a 24 órás és / vagy a real time stat?

(#431) UberMutant válasza Intruder2k5 (#430) üzenetére


UberMutant
őstag

az egész (MI) router , leszakad a (fő) másikról. nem reagál semmire.

(#432) Intruder2k5 válasza UberMutant (#431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez csak akkor, ha nyitva hagyod a böngészőben az admin felületet?

(#433) csixy válasza UberMutant (#431) üzenetére


csixy
addikt

Nem terheled semmivel az USB-n keresztül?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#434) UberMutant


UberMutant
őstag

semmi nem fut rajt, semmi nincs rákötve.
egy másik routerről veszi a wifi jelet, amit lanon továbbad egy eszköznek. még az access point is ki van kapcsolva. transmisison minden vacak szervíz kinyomva, amit lehet.

és a network monitor megy a böngészőmben állandóan, hogy lássam a rá kötött eszköz él-e.

USB-n sincs semmi rákötve.

mindegy meguntam, kapott egy 24 óránkénti restartot.
csak azért vacak, mert nem akarok emiatt másik a feladatra képes egységet venni, ha már ez itt van használaton kívül.

(#435) kiir válasza Intruder2k5 (#427) üzenetére


kiir
tag

Itt van egy csípős vélemény a Padavan forkjairól és jövőjéről. Eszerint a Padavannak a régi kernel miatt nincs értelme -- de ha már Padavan, akkor az legyen az eredeti, vagy max. Linaro. A beszélgetőtársak azért megengedőbbek :)

(#436) Intruder2k5 válasza kiir (#435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, majd otthon átfutom, most telóról nem akarok forditózni. De ha már régi kernel, a Tomato például 2.6 kernelen fut a mai napig.

(#437) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel december 10.-én frissült az entware repo, így én is frissítettem a Xiaomi Mi Router 3G firmware-t. Ezen kívül minden a régi, továbbra is az általam preferált stabil Alexey repo-ból fordítva.

Letölthető itt: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

(#438) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

TP-Link C5 V4-re tennék ilyen firmware-t, viszont nem nagyon találok leírást. Valaki tudna linkelni egyet?

Azt már megtaláltam, hogy van egy first flash fájl és van a normál. Annyi lenne ,hogy a gyári firmware-ből a first flash -es fájlt belinkelve felrakom? utána meg abból a normál firmware-t?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#439) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosan, akkor majdnem mindent tudsz. Felrakáshoz segítséget itt találsz, de az alábbi firmware linket használd, mert az ottani link már nem él.

Firstflash: Padavan_firmware_for_firstflash_by_TFTP.zip
Teljes Padavan fw: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-289c95a.zip

[ Szerkesztve ]

(#440) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#439) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajnos buktam. Bejöttem a céghez és egy C20 Archer van, nem C5 v4.... De C20-ból legalább V4. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#441) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy nézem az is támogatott router, viszont nekem nincs rá fordítva fw-m.

(#442) zacci


zacci
aktív tag

Szia Intruder2k5,

Jelenleg a v3.4.3.9L-100_56960f9 Padavan verziot hasznalom egy R3G-n. Oszinten szolva nem is neztem korbe, csak az elso linkre rabokve (https://logout.hu/bejegyzes/szoszo94/xiaomi_mi_router_3g_padavanra_fel.html) feldobtam ezt a verziot. Spec okbol kellett meg egy dlna a halozatra, ami most mukodik is, de azzal szembesultem, hogy az smb meg a regi v1 verzio.

Az altalad ajanlott verzio gond nelkul feldobhato a v3.4.3.9L-100_56960f9 verzio fw menujebol ?
Ha igen, kell konfig reset ?
Abban mar ujabb az smb es van benne minidlna ?

Oszinten, eredetileg egy egyszeru openwrt-t akartam felrakni, de mar latom, hogy belefutottam a csobe ezzel a padavannal :DDD Sok jo dolog van benne, ami viszont szamomra tok felesleges. Meg a wifi sem kell (ki is van kapcsolva). Most mar mind1, csak mukodjon az smb es a dlna, mas nem erdekel 8)

thx!

udv,
zacci

ui.: Na, latom a screenshotokon, hogy van benne minidlna. A sambarol viszont nem derul ki, hogy hanyas verzio 8(

[ Szerkesztve ]

(#443) Intruder2k5 válasza zacci (#442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, feltehető simán menüből, és valószínűleg elmenne tovább reset nélkül is, én inkább ajánlom, mert itt azért több évnyi különbség van a két fw közt. És igen, Samba 3.6, vagyis SMBv2 van benne, és persze azóta a miniDLNA is többször frissült.

(#444) zacci válasza Intruder2k5 (#443) üzenetére


zacci
aktív tag

Szia Intruder2k5,

Koszi szepen az infot! Akkor feltolom, max. ujra beallitok mindent.

USB3-as diszkkel kb. milyen ativetelre szamithatok ?
Most hirtelen egy ntfs-re formazott ssd-t dobtam ra. Ahogy gondoltam, nem egy kapkodo idegbeteg 8)

udv,
zacci

[ Szerkesztve ]

(#445) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma is fordítottam egy Xiaomi Mi Router 3G firmware-t, amibe most bekerült a smartmontools csomag is, amivel a routerre kötött HDD / SSD állapotát lehet ellenőrizni, a S.M.A.R.T. adatok segítségével.

Letölthető itt: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

(#446) zacci válasza Intruder2k5 (#445) üzenetére


zacci
aktív tag

thx!

Ha a Trim-nél Available szerepel, akkor az azt jelenti, hogy használja is ?

üdv,
zacci

(#447) Intruder2k5 válasza zacci (#446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, ahhoz kell még egy-két dolog.

(#448) zacci válasza Intruder2k5 (#447) üzenetére


zacci
aktív tag

Szia,

Koszi! Valahogy sejtettem 8(
Ugy latom a csomagok nem elerhetoek. opkg update hibat dob.

Igaz, hogy csak zenek vannak az ssd-n, igy csak sokara fog belassulni, de egy openwrt alatt futo masik wrt3200 routeremen aktivan hasznalok egy masik ssd-t. Ott majd megprobalom, csak elotte ujra kel raknom az egeszet, mert megszunt a telepitett disztri es mar a csomagok sem erhetoek el.

udv,
zacci

(#449) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!
Kérdésem lenne VPN-nel kapcsolatban.
"Nagy" sebességű kapcsolatra volna szükségem VPN-en ami jelenleg, eléggé döcög.
Ahogy a képen látni, kb 200Mbit-el jön az adata, majd megáll 1-5 másodpercre majd nekiindul és ismét megáll. Képen látszik a router CPU-ját eléggé terheli, de ahogy megáll a másolás, lemegy 0-ra a CPU használat.

a ~200Mbit számomra reális sebesség, de a megállás dolog nagyon zavar.
eközben a memória használat teljesen lapos:

kapocslat:
net a router(VPN szerver) oldalán: Digi 1000/300Mbit
kliens oldalon (jelenleg) T optika: 300/70Mbit

router adatok:
Xiaomi mi r3g
fw: 3.4.3.9-099_32a93db
vpn szerver beállítások:

Tudnátok segíteni mi okozza ezeket a megállásokat?

Először bekapcsolt titkosítással próbáltam, ott fix 45Mbit volt és a router CPU-ja 100%ban ki volt használva.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#450) trionyx válasza Intruder2k5 (#447) üzenetére


trionyx
friss újonc

Szia, RT-AC57U routerre van esetleg friss firmware, vagy ha nincs, akkor hol találom a Padavan-féle legutolsó verziót, vagy mit ajánlanál rá, hogy lehessen VPN-t beüzemelni rajta? Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.