Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) rErEaT válasza a2d2 (#199) üzenetére


rErEaT
senior tag

Én úgy csatlakozok rá hogy hozzá írom a nevét a Külső meghajtónak pl \\RT-AC57U\MyCloud

akarom mondani másképp nem működik :D

[ Szerkesztve ]

(#202) a2d2 válasza Intruder2k5 (#200) üzenetére


a2d2
addikt

Na most kellett volna egy filmet másolnom rá, gondoltam megoldom most ezt a problémát, de nem sikerült.
Ezt írja nekem:

Ezekre látszólag semmit nem reagál:
/sbin/nmbd -D -s /etc/smb.conf
/sbin/smbd -D -s /etc/smb.conf

@rErEaT: Én így sem érem el: \\MI-R3G\Mediatar

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#203) Intruder2k5 válasza a2d2 (#202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fw csere után csináltál reset-et?

(#204) a2d2 válasza Intruder2k5 (#203) üzenetére


a2d2
addikt

Nem mert nem akartam mindent újra beállítani. Gondoltam akkor inkább FTP-zek. Csak az meg nem mutatja mennyi helyem van, lassabb, ....
De akkor lehet az lesz.

Oh basszus, ez az IP-t vissza akarja állítani 192.168.3.2-ről 192.168.1.1-re, azon áll az UPC box is pont, legalább fél órás keveredés lenne belőle. Inkább marad akkor az FTP :(

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#205) Intruder2k5 válasza a2d2 (#204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg ki/be kapcsolni a samba-t, vagy valamit módosítani a megosztásokon, pl. ossz meg egy újabb mappát, hátha akkor újraírja a konfigfile-t, ha ettől sem javul meg, akkor nincs ötletem a reseten kívül.

(#206) a2d2 válasza Intruder2k5 (#205) üzenetére


a2d2
addikt

Na találtam valamit a logban. A 16-os végű a PC-m amiről el próbálom érni a megosztást:

Nov 2 12:38:54 rpc.mountd[582]: can't get hostname of 192.168.3.16
Nov 2 12:39:19 rpc.mountd[582]: refused mount request from 192.168.3.16 for /Mediatar (/): not exported

Biztos hogy a legfrissebb samba server van ebben a buildban? Mert ha jól emlékszem szép lassan kivezette a Windows a régebbi verziók elérését, lehet azért nem látja.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#207) Intruder2k5 válasza a2d2 (#206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos, látható a mellékelt képeken és a template.config-ban is. Mellesleg ez a log részlet NFS-re szól, mi meg Samba-ról beszéltünk eddig.

(#208) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Padavanban nincs dual wan?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#209) a2d2 válasza Intruder2k5 (#207) üzenetére


a2d2
addikt

Sima Windows 10 pro alatt a hálózatok alól szeretném elérni a HDD-t.
Valahogy így: \\MI-R3G\Mediatar
Nem tudom akkor lehet NFS-en próbálkozik, de ott meg aztán végképp nincs állítási lehetőség.
A régi romban mindhárom elérés be volt kapcsolva (SMB,FTP,NFS) és elértem FTP-vel is és simán totalcommander alól is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#210) a2d2 válasza a2d2 (#209) üzenetére


a2d2
addikt

Na Kodi alatt elérem most a megosztást. Majd ránézek mi van ott beállítva csak most be lett ígérve a filmezés a gyerekeknek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#211) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal nincs.

(#212) a2d2 válasza a2d2 (#210) üzenetére


a2d2
addikt

Teljes tanácstalanság.
A projektornál lévő firesticken lévő Kodi zökkenőmentesen eléri SMB-vel a megosztást.
Az android TV-n lévő nem talál semmit sem SMB-n sem NFS-en.
A windows szintén nem.

Az SMB mindenesetre működik.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#213) Intruder2k5 válasza a2d2 (#212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos ami biztos letöltöttem a csomagot megnézni a samba beállítást a template.config-ban, és ez van ott...

### Include SMB (and WINS) server. ~1.5MB
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_SMBD=y

### Add support SMB2
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_SMBD36=y

Vagyis SMBv2 van benne. Bár szerintem SMBv1-el én nem is fordítottam fw-t, mert amikor elkezdtem ezt, már volt v2 támogatás.

(#214) a2d2 válasza Intruder2k5 (#213) üzenetére


a2d2
addikt

Megnéztem a Windowsban és SMB 1 is és 2 is aktiválva van.
De szerintem win alatt sima NFS-t próbálja elérni. Nekem legalábbis a logból is ez jön le mert próba után nyomja bele azt amit írtam. Meg nem így próbálom elérni windows alatt hogy SMB:\\ hanem csak simán \\.
Azt hogy az android TV-n lévő Kodi miért nem találja most az elérést azt passzolom.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#215) Intruder2k5 válasza a2d2 (#214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg felcsatolni hálózati meghajtónak, Windows parancssorba.

net use z: \\192.168.1.1\megosztas_neve

(#216) a2d2 válasza Intruder2k5 (#215) üzenetére


a2d2
addikt

Ja azt próbáltam de nem találja egyszerűen.

Na várj, most így mást ír. A végén még valami Windows biztonsági szarság lesz a dologban:

Ezt már átkapcsoltam nem konfiguráltról engedélyez-re de még nem jó, mindjárt nyomok egy restartot.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#217) a2d2 válasza a2d2 (#216) üzenetére


a2d2
addikt

Na ez hozta végül meg a sikert. [link]
Köszi a segítséget!
Ez mondjuk azt írja hogy SMB1 esetén jön elő. Létezik hogy ez a rom valahogy az SMB1-et erőlteti alapból? Android TV-n majd futok még egy kört.
Nem látsz konfigban valahol min_SMB-t meg max_SMB-t? Lehet a max szint le van véve SMB1-re?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#218) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új firmware ASUS RT-AC1200 routerre.

FIGYELEM, nem RT-AC1200GU-ra!!!

Szerintem egy elég jól sikerült összeállítás lett, szinte minden választható összetevőt sikerült beletuszkolni az összes skinnel, ezen kívül belekerült az Entware (Midnight Commander, curl, nano, htop, mtr), és a Tranmission Web Control aktuális verziója. A hibátlan működés érdekében én lehetőleg a tiszta telepítést javaslom, tehát fw csere után csinálj egy gyári visszaállítást (reset), és ne tölts vissza mentett beállításokat, hanem manuálisan konfigolj mindent újra! Mivel jelenleg nincs ilyen routerem így tesztelni nem volt módom, de minden visszajelzést szívesen fogadok, ha kipróbáltad.

Letöltés itt: https://mega.nz



[ Szerkesztve ]

(#219) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#218) üzenetére


nrg_52
addikt

Elkenyeztetsz bennunket, mester!:C:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#220) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, de Te fel ne rakd, nem RT-AC1200GU (RT-AC57U) routerre való, arra ITT a legújabb! :)

[ Szerkesztve ]

(#221) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#220) üzenetére


nrg_52
addikt

Lattam, de azert koszonom a munkadat!:DDD Az van fennt most is.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#222) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, és igazán nincs mit! :)

(#223) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss összeállítás TP-LINK Archer C5 v4 routerre.

Letöltés: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-8af4ea1.zip

A ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. Az előző verzióban lévő logó probléma megoldva. Részletek a csomagban található file-okban. FW csere után egy reset nem árthat!

(#224) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss összeállítás ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) routerre.

Letöltés: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-8af4ea1_with_MC.zip

A ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. Részletek a csomagban található file-okban. FW csere után egy reset nem árthat!

(#225) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#224) üzenetére


nrg_52
addikt

Mar tolom is fel...:C:R:R:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#226) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Még Xiaomi-ra kéne holnap forgatni egyet, és akkor lenne mindenre friss. :)

(#227) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss összeállítás Xiaomi Mi Router 3G routerre.

Letöltés: MI-R3G_3.4.3.9L-101-8af4ea1_with_MC.zip

A ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. Részletek a csomagban található file-okban. FW csere után egy reset nem árthat!

(#228) divan válasza Intruder2k5 (#227) üzenetére


divan
senior tag

Nagyon köszi! :R

(#229) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss TP-LINK Archer C5 v4 firmware, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve.

(#230) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss firmware mindhárom támogatott routerre, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. Összetételük a szokásos, de részletes infó most is van minden csomagban. Ha a jelenleg fent lévő Padavan sokkal régebbi, akkor csere után ajánlott egy reset, és manuális beállítás.

Xiaomi Mi Router 3G: MI-R3G_3.4.3.9L-101-6e92a81_with_MC.zip
ASUS RT-AC57U: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-6e92a81_with_MC.zip
TP-LINK Archer C5 v4: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-6e92a81.zip

[ Szerkesztve ]

(#231) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#230) üzenetére


nrg_52
addikt

Nagyon koszonjuk mester!:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#233) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss firmware mindhárom támogatott routerre, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. Összetételük a szokásos, de részletes infó most is van minden csomagban. Az RT-AC57U fw-ben benne van lopertpeter WiFi LED javítása. Ha a jelenleg fent lévő Padavan sokkal régebbi, akkor csere után ajánlott egy reset, és manuális beállítás.

Xiaomi Mi Router 3G: MI-R3G_3.4.3.9L-101-d39fd1f_with_MC.zip
ASUS RT-AC57U: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-d39fd1f_with_MC.zip
TP-LINK Archer C5 v4: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-d39fd1f.zip

(#234) Vtmk


Vtmk
tag

Szia ha meglévő firmware-t akarok a padavanba betölteni azt hogy tudom megtenni? Köszönöm.
:(

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#235) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Friss firmware mindhárom támogatott routerre, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve.

Xiaomi Mi Router 3G: MI-R3G_3.4.3.9L-101-034c982_with_MC.zip
ASUS RT-AC57U: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-034c982_with_MC.zip
TP-LINK Archer C5 v4: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-034c982.zip

(#236) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Friss firmware mindhárom támogatott routerre, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve.

Xiaomi Mi Router 3G: MI-R3G_3.4.3.9L-101-aaad80b_with_MC.zip
ASUS RT-AC57U: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-aaad80b_with_MC.zip
TP-LINK Archer C5 v4: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-aaad80b.zip

(#237) rErEaT válasza Intruder2k5 (#236) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszi! és BÚÉK!

Fel is pattintottam ;)

(#238) zzZZ


zzZZ
újonc

Sziasztok!

A polcon állt egy ASUS AC57U, amire szeretnék custom FW-t telepíteni. Nem olvastam idő hiányában eleget a témában, hol találok infót az első telepítésről? (melyik verziót, hogyan, mivel?)
Köszi előre is.

(#239) Intruder2k5 válasza zzZZ (#238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az utolsó általam fordított firmware-t két hozzászólással a sajátod előtt találod, feltenni pedig recovery módban tudod, az asus saját firmware restoration tool programjával. Ehhez segítség ITT és ITT található. A program pedig akár innen is letölthető.

(#240) zzZZ válasza Intruder2k5 (#239) üzenetére


zzZZ
újonc

Köszönöm a gyors választ! :R

(#241) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Friss firmware, most négy támogatott routerre, a ma aktuális Alexey repo-ból buildelve. A forrásban történt frissítéseken kívül még annyi változás került bele általam, hogy bejelentkezéskor már az "Internet Status" oldal töltődik be alapértelmezetten, nem pedig a "Client Status" fül.

Xiaomi Mi Router 3G: MI-R3G_3.4.3.9L-101-da8a271_with_MC.zip
ASUS RT-AC57U: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-da8a271_with_MC.zip
ASUS RT-AC1200: RT-AC1200_3.4.3.9L-101-da8a271_with_MC.zip
TP-LINK Archer C5 v4: TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-da8a271.zip

(#242) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Holnapra lesz új rTorrent-es fw Mi R3G-re. Utána szerintem az ASUS-ra valót is frissítem, de ott az rTorrent marad a régi, mert az újat esélytelen beletenni a mérete miatt. Csak az Entware, vagyis az /opt mappa tartalma lett ~14MB tömörítve, a Mi R3G fw-ben.

[ Szerkesztve ]

(#243) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Padavan Firmware Xiaomi Mi Router 3G-hez, Midnight Commanderrel és rTorrent-el.

Az alap tudnivalók ugyanazok mint a korábbi verziónál, tehát flashelés után szükség lesz egy háttértárra, ahová a konfigurációs állományok, illetve a letöltések fognak kerülni. A partíció filerendszere tetszőleges, de a kötetcímke kötelezően DATA legyen, hogy indulás után a /media/DATA mappa alá csatolódjon fel. Ha ez megvan, akkor lépjünk be SSH-n a routerre, és indítsunk egy mc-t. Az /opt mappa alatt találsz egy install.sh scriptet, ezt futtasd le! Ez annyit csinál, hogy kicsomagolja a mellette lévő install.tar.gz file tartalmát a megfelelő mappákba. Ha végzett nyomj egy ENTER-t az újraindításhoz, és ha mindent jól csináltál, reboot után már megy az rTorrent.

url: http://192.168.1.1:8081/rutorrent
user: root
pass: admin

A ruTorrent-hez a felhasználónevet és a jelszót megváltoztatni Midnight Commander-el tudod, a /media/DATA/.config_dir/lighttpd/.passwd file szerkesztésével. Alapból a ruTorrent távoli elérése nem aktív, azt engedélyezni a tűzfal scriptben (Advanced Settings -> Customization -> Scripts -> Run After Firewall Rules Restarted) tudod, ha eltávolítod a megfelelő sorok elől a komment jelöléseket.

Az /opt mappában találsz még egy crontab nevű állományt, amire akkor lehet szükséged, ha esetleg időnként azt tapasztalod, hogy leáll az rTorrent. Megjegyzem normál működés során nálam ilyen sosem szokott előfordulni, de ha túlzottan magasra állítod a sebesség limiteket, vagy bármi más okból extrém módon túlterhelődik a router, akkor bármi előfordulhat. Szóval erre az esetre van két script az /opt/bin mappában, amik ellenőrzik az rTorrent és a lighttpd futását, és ha bármelyik leállt, akkor újra is indítja azt. Ezt a két scriptet tudod időzítve, 15 percenként meghívni, ha a fentebb említett file tartalmát bemásolod a crontab-ba, és persze fut is a Cron szolgáltatás. Ezt a webes admin felületen az Advanced Settings -> Administration -> Services oldalon találod, alul a Miscellaneous Services részben. Az ellenőrzések eredményét és az esetleges újraindítást a script log-olja is a /tmp mappába, dátum szerint naponta külön állományba.

Az eddig megszokott dolgok, tehát curl, htop, és az mtr is benne vannak a firmware-ben.

Letöltés: MI-R3G_3.4.3.9L-101-da8a271_with_MC_and_rTorrent.zip

Sok sikert hozzá, használd egészséggel!

(#244) divan válasza Intruder2k5 (#243) üzenetére


divan
senior tag

Komoly. :R

(#245) Karaya válasza Intruder2k5 (#243) üzenetére


Karaya
tag

Köszönjük mester! Nagyon magas szintű a szolgáltatás :C

(#246) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Padavan Firmware ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) routerhez, rTorrent-el.

Az időközben szerzett tapasztalatoknak köszönhetően a korábbi verziónál sikerült egy jóval bővebb összeállítást kreálni, így amint az lentebb majd látható a képeken, ebben az image-ben már elég sok dolog helyet kapott, ami az előző rTorrent-es fw-be nem fért bele. Az alap tudnivalók ugyanazok mint a korábbi verziónál, tehát flashelés és reset után szükség lesz egy háttértárra, ahová a konfigurációs állományok, illetve a letöltések fognak kerülni. A partíció filerendszere tetszőleges, de a kötetcímke kötelezően DATA legyen, hogy indulás után a /media/DATA mappa alá csatolódjon fel. Ha ez megvan, akkor lépjünk be SSH-n a routerre, és futtassuk le az /opt mappában található install.sh scriptet.

/opt/install.sh

Ez annyit csinál, hogy kicsomagolja a mellette lévő install.tar.gz file tartalmát a megfelelő mappákba. Ha végzett nyomj egy ENTER-t az újraindításhoz, és ha minden rendben ment, reboot után már elérhető az rTorrent.

url: http://192.168.1.1:8081/rutorrent
user: root
pass: admin

A ruTorrent-hez a felhasználónevet és a jelszót megváltoztatni, a /media/DATA/.config_dir/lighttpd/.passwd file szerkesztésével tudod. Alapból a ruTorrent távoli elérése nem aktív, azt engedélyezni a tűzfal scriptben (Advanced Settings -> Customization -> Scripts -> Run After Firewall Rules Restarted) tudod, ha eltávolítod a megfelelő sorok elől a komment jelöléseket.

Az /opt mappában találsz még egy crontab nevű állományt, amire akkor lehet szükséged, ha esetleg időnként azt tapasztalod, hogy leáll az rTorrent. Megjegyzem normál működés során nálam ilyen sosem szokott előfordulni, de ha túlzottan magasra állítod a sebesség limiteket, vagy bármi más okból extrém módon túlterhelődik a router, akkor bármi előfordulhat. Szóval erre az esetre van két script az /opt/bin mappában, amik ellenőrzik az rTorrent és a lighttpd futását, és ha bármelyik leállt, akkor újra is indítja azt. Ezt a két scriptet tudod időzítve, 15 percenként meghívni, ha a fentebb említett file tartalmát bemásolod a crontab-ba, és persze fut is a Cron szolgáltatás. Ezt a webes admin felületen az Advanced Settings -> Administration -> Services oldalon találod, alul a Miscellaneous Services részben. Az ellenőrzések eredményét és az esetleges újraindítást a script log-olja is a /tmp mappába, dátum szerint naponta külön állományba.

Letöltés: RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-da8a271_with_rTorrent.zip

Sok sikert hozzá, használd egészséggel!

(#249) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként használja valaki innen a topik olvasói közül az rTorrent-es firmware-t, akár ASUS-on, akár Xiaomi-n?

(#250) rErEaT válasza Intruder2k5 (#249) üzenetére


rErEaT
senior tag

Én elgondolkoztam rajta, hogy kipróbálom!

de mostanában nekem egy SMB, DLNA és VPN elég az 57Ura!

65P-re eltudnék nézni egy hasonló buildet azon használnám az rTorrentet biztosan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.