Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Intruder2k5 válasza trionyx (#450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez az utolsó két verzió, az egyikben transmission, a másikban pedig rtorrent van. Ezt már nem frissítem egy ideje, mert az Alexey repo úgyis változatlan tavaly május óta.

(#452) Laki


Laki
tag

Üdv
Tudna valaki segíteni.
RT-AC1200GU ruterem van,1terrás vinyó van rádugva.Látom is mindkét tv-vel,ez oké.De letöltök egy filmet laptoppal nemtudom áthuzni a ruterre a filmet,nem engedi.Csak ha lehuzom a vinyót ráhuzom a filmet.Ezt nemlehet megoldani valahogy?

(#453) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

2021. december 16.-a óta talpon. :)

(#454) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Padavannal most tartok 49 nap 18 óra uptime-nál hiba nélkül.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#455) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szokásos tartalommal, de az új entware csomagokkal fordított Xiaomi Mi R3G firmware.

MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

(#456) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

120 nap lett a vége, most én is feldobtam a ma fordított fw-t, így nulláztam.

(#457) senki11


senki11
aktív tag

Tiszteletem! Xiaomi routerre telepítenék padavant. Az lenne a kérdésem, hogy ez az írás még releváns-e, vagy van frissebb útmutató, illetve jobb, újabb módja a mókolásnak?

(#458) Intruder2k5 válasza senki11 (#457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én így raktam fel már vagy 4-5 ilyen routerre.

(#459) senki11 válasza Intruder2k5 (#458) üzenetére


senki11
aktív tag

Hálás köszönetem! Amint a szabadidőm engedi, neki is ugrok. Esetleg gyári fw mentéséről valami hasznos leírás? Nem tervezek visszaállni, de ki tudja...

(#460) Intruder2k5 válasza senki11 (#459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sosem mentettem a gyári állapotot, így nem is tudok benne segíteni.

(#461) woodworm válasza senki11 (#459) üzenetére


woodworm
veterán

Innen kimazsolázod a mentés részt.

(#462) senki11 válasza woodworm (#461) üzenetére


senki11
aktív tag

thx! :R

(#463) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Guglizva sajnos nem sok infót találtam, Xiaomi AC2350-re még tényleg nem elérhető a padavan? Sajnos botrányosan fapad a gyári fw, szabadulnék tőle, ahogy lehet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#464) Intruder2k5 válasza TheProb (#463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Padavan téren jelenleg sajnos sok újdonság nincs, eléggé halott minden repo, már hónapok óta nem fejleszti senki aktívan. Néha van egy két jelentéktelen commit, de semmi számottevő, tehát újabb routerek támogatásában én nem nagyon reménykednék mostanában.

Nézz körül OpenWrt vonalon, ott biztos előbb lesz támogatás, vagy lehet már van is.

[ Szerkesztve ]

(#465) rErEaT válasza Intruder2k5 (#464) üzenetére


rErEaT
senior tag

OpenWRT-be sose tervezik bele tenni a HW natot? vagyis nem lehetséges gondolom ha csak OpenSource driverekkel dolgoznak. Ha ez nem változik akkor sok mindenkinek nem alternatíva nem?! Hiszen ha nincs HW nat akkor pl az 1000es net felére esik

(#466) woodworm válasza rErEaT (#465) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem openwrt topikban több infót kapnál erről, mert az nem teljesen igaz, hogy semmilyen támogatás nincs hozzá és teljesen a soc végzi a natolást. A hatékonyság valóban nem éri el a gyáriét.

(#467) Intruder2k5 válasza rErEaT (#465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani, mert nem követem az OpenWrt fejlesztését. Mondjuk én amúgy sem szeretem, szóval ha lesz HW NAT ha nem, én valószínűleg akkor sem fogok OpenWrt-t használni. Viszont egyre több olyan router kerül piacra, amik már erőből megoldják az 1000Mbps natolását, csak közben meg van már 2Gbps, és lassan jön a 2,5 illetve 10Gbps net is, ehhez meg ugye nem elég a HW NAT és / vagy az erős SoC, hanem gyorsabb portok is kellenek.

(#468) rErEaT válasza Intruder2k5 (#467) üzenetére


rErEaT
senior tag

Hát én jelenleg még ott nem tartok :D
Nekem a gigabit is szerintem évekig elég lesz! Köszi az infokat srácok ;)

(#469) temppro


temppro
tag

sziasztok,

az asus ac57u routeren intruder2k5 alexey féle padavan van és valamiért nem tudom megnyitni a portokat.
fix ip-k létre vannak hozva és a fix ip-kre nyitok portokat de nem működik.
mi lehet a baj? :F
:F

[ Szerkesztve ]

(#470) Intruder2k5 válasza temppro (#469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A WAN IP címed publikus?

(#471) temppro válasza Intruder2k5 (#470) üzenetére


temppro
tag

szia,

igen publikus, ellenőríztettem a digi-vel.
közben kiderül mi volt a probléma, valamiért a router azt az ip címet (belső fix ip cím) ahol ezek a portok nyitva voltak blokkolta/bannolta (már nem emlékszem a pontos megnevezésre) a router, szóval se ki se be nem engedett semmit.
amúgy mi alapján dönt a router, hogy mit tesz ban-ba és mit nem?
kivettem a bannolt ip címek közül és minden megy szuperül.
Thx! :R

(#472) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Mivel mostanában a Padavan firmware-el foglalkozó topikok forgalma elég gyér, és ezzel is kevésbé legyen szétszórt a téma, ezt a topikot bezárom. Bármi kérdés, észrevétel van az én összeállításommal kapcsolatban is, az a továbbiakban jöhet a Padavan firmware topikba, azt ezután is követem.

És persze köszönöm Mindenkinek aki itt volt! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.