Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kisapa válasza HXY (#400) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez érdekes én most kezdtem el letölteni a media creation tool-al de már 14 százaléknál tart. Remélem be is fejezi.

(#402) Leigazoka válasza HXY (#400) üzenetére


Leigazoka
tag

És kulcsot honnan szedtél hozzá?

(#403) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.A mai nap folyamán sikeresen felment a win10,és aktiválta is magát.Viszont nekem az lenne a bajom,hogy egy acer laptopom van két vga-val.Az egyik ami az alap egy 4250 jelenleg is ez működik,a másik amit nem tudok használatra fogni egy hd5650 1gb.Fenn van minden illesztöprogram,feltettem az új cataclystot is mégse akar menni.Eszközkezelő látja azt írja,hogy a legfrisseb driver van fenn hozzá mégse megy és ezen a most megjelent 15.7.1 cata-val se tudok segíteni.Valami ötlet?

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#404) janos1988


janos1988
addikt

Használhattak volna bittorentet is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#405) turbulencia8 válasza janos1988 (#404) üzenetére


turbulencia8
őstag

Jogos. :)

Amugy nekem ma szimplan lefagyott a frissites W8.1-rol, marmint nem telepult, csak letoltott 2588 megat.

(#406) MomoSinX válasza atenza (#396) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Igen, nálam is kérte, de mivel átlehetett ugrani foglalkozott vele a franc. Mire végzett, már csak annyit láttam, hogy aktivált állapotban van.

(#407) Leigazoka válasza MomoSinX (#406) üzenetére


Leigazoka
tag

Azt, hogy?

Én is átugrottam.. mukszik.. de ha háttérképet akarok pl. akkor kéri, hogy aktiváljam.

(#408) MomoSinX válasza Leigazoka (#407) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Hát mivel elsőre upgradet toltam, bejegyezte a gépem, utána a clean installt annyiszor tehetem, ahányszor akarom. Nincs itt semmi rendellenes, ennek így kell működnie.

Szerk: Win 7-ről mentem fel amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#409) Fkris


Fkris
őstag

Én telepíteném a MediaCreatorTool-al, de amikor kiválasztom, hogy USB, akkor elkezd tölteni, mint "Folyamatban...0%" és ennyi, itt megáll.Ugyan ez, amikor kiválasztom, hogy ezt a gépet szeretném frissíteni.
Magyar és UK régióval is próbáltam, semmi.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#410) Jofi81 válasza Fkris (#409) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam is ez volt, a folyamatoknál nézd meg, hogy a Windows Update fut-e, ha nem, akkor indítsd el, ha fut, akkor indítsd újra.

(#411) eventus válasza janos1988 (#404) üzenetére


eventus
veterán

Sokan használják is ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#412) Fkris válasza Jofi81 (#410) üzenetére


Fkris
őstag

Nem látom a folyamatoknál, hol tudom elindítani?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#413) User64476


User64476
őstag

Feltettem. A win 8 egy káosznak tűnt a 7hez képest, de ez valami horror. Semmit nem találok, semmi nem úgy működik mint a 8ban. Windows logós undorítóan gagyi bejelentkezési képernyő WTF??? Eddig nem pozitív de nagy levegő és szokom, végülis a 8at is megszerettem.

(#414) rum-cajsz válasza HXY (#400) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Köszi, ez nálam is bejött!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#415) mzso


mzso
veterán

Nekem simán csak eltűnt a windows 10 ikon. Valamelyik nap néztem. Akkor azt írta, hogy majd jelez ha elérhető. Kiléptem, és most nincs meg...

(#416) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Est' Urak! Media creation-al frissítenék, online"valami hiba történt" üzenetet kapok! Akkor előbb át kell állítani a régió/bill kódot angolra!? Ötlet?! Vagy előbb szedjem le és pl.készítsek egy bootable pent?!

W8.1-ről frissítve minden user adatot, programokat megtart?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#417) User64476 válasza User64476 (#413) üzenetére


User64476
őstag

Uraim, ez nem Windows 10, ez Linux mint cinnamon. Hasonló a káosz is.

(#418) Fkris


Fkris
őstag

Végülis abszolváltam a feladatot, az egyetlen furcsaság, h nem enged fényerőt állítani a funkció+f4/f5 el, minden más megy (wifi, repülő, hangerő, stb....)
Erre valakinek ötlet?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#419) -szp- válasza Almirobi (#397) üzenetére


-szp-
aktív tag

Energia sémákban esetleg?

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#420) Fkris válasza Almirobi (#397) üzenetére


Fkris
őstag

Nekem is 3521 en rakoncatlankodik a dolog!
Bar a letoltesi sebesseget nem neztem, nalam ugye a fenyero.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#421) gabor7th válasza User64476 (#413) üzenetére


gabor7th
addikt

Eljött az idő amikor a 8-asokból lett a konzervatív emberke.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#422) gulb válasza Fkris (#418) üzenetére


gulb
senior tag

Intel driver...legalabbis nalam mindig az volt;(

(#423) 19_OsY_81 válasza User64476 (#413) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Ezt is szeretni fogod. :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#424) 19_OsY_81 válasza Yogibear974 (#416) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nekem semmi nyelvi állítást nem kellett csinálni és ment rendesen.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#425) NomadND1 válasza Yogibear974 (#416) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nyugi, a megjelenés óta ezzel szívok :D
Egyszer javítani fogják :DDD
Addig meg naponta 1x megpróbálom.

Valami történt....

[ Szerkesztve ]

(#426) User64476 válasza gabor7th (#421) üzenetére


User64476
őstag

Nem vagyok konzervativ, de a gui valahogy el van szurva. Kenyelmetlen a szemnek, tul flat design, valahogy fura az egesz. Nincsenek rendesen hatarolva a dolgok es minden egybefolyik.

(#427) Atikusz válasza User64476 (#426) üzenetére


Atikusz
senior tag

Szerintem meg jó lesz ez az irányvonal, nyilván szokni kell, az előző windows design-okhoz képest ez teljesen más alapokon nyugszik.

(#428) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Számomra meg jelenleg ez a Windows 10 felhasználói élmény 3 percben:

https://www.youtube.com/watch?v=UXueb2IrqjY

Jó hétvégém lesz...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#429) Zedz


Zedz
addikt

No, én is csatlakoztam a Windows 10 userek táborába. 10-20 perc próbálgatás után nekem már most jobban tetszik, mint a Windows 8 - 8.1. Az elején kicsit döcögős volt a gép, sokat gondolkozott, de mostanra begyorsult.

(#430) totron


totron
addikt

Win7-rõl frissített, Win10-et el lehet távolítani és újra bootolhatóvá tenni a 7-et? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem kértem a fájlok megtartását, de ott van az oldwin könyvtár, mi célból? Mivel nem találok modemdrivert, kénytelen vagyok downgrade-be menekülni.

(#431) Воланд válasza totron (#430) üzenetére


Воланд
titán

a windows.old konyvtar pont azert van, hogy el tudd tavolitani a windows 10-et. settings --> update & security --> recovery

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#432) seafood0102 válasza WinstonWolf (#428) üzenetére


seafood0102
csendes tag

Szia.

Akkor nem vagyok egyedül. Nálam is ezt csinálta a Win10. Csak nekem egy HP Elite 7200 MT-m van és Win7-ről frissítettem. nem sokat vacakoltam visszaraktam a Win7-et. Várok egy pár hetet, akkor talán menni is fog a gépemen a Win10.

(#433) Zsebob válasza Воланд (#431) üzenetére


Zsebob
senior tag

8.1 ről szépen frissült a rendszer, programok, fájlok a helyükön, elsőre tetszik, sokat gyorsult.

Kérdésem az Urakhoz, ha nem szeretnék downgradeelni 8-ra, mert
minden tökéletes, törölhetem-e a Win.old mappát. ( nem kell a win10-nek? nem onnan látja a régi rendszert? )
És ha igen, hogyan?

S9+ dualSIM, Moto 360

(#434) Gabis


Gabis
őstag

Lenne egy gyors kérdésem.
Frissítettem a gépet W10-re, sikeres aktiválás, majd clean install-al újra feldobtam.
Ha mégis vissza szeretném rakni a W7-et akkor a lapos alján lévő serial-al ezt meg tudom tenni vagy már felejtős?
Előre is köszönöm. :R

(#435) Воланд válasza Zsebob (#433) üzenetére


Воланд
titán

igen torolheted. lemezkarbantarto --> rendszerfajlok torlese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#436) Воланд válasza Gabis (#434) üzenetére


Воланд
titán

igen, meg tudod tenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#437) Gabis válasza Воланд (#436) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm a gyors választ :R

(#438) gabor7th válasza Gabis (#437) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem is tudom mi lenne itt woland nélkül. Ő a megoldó ember...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#439) Zsebob válasza Воланд (#435) üzenetére


Zsebob
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

S9+ dualSIM, Moto 360

(#440) totron válasza Воланд (#431) üzenetére


totron
addikt

Ez nem mûködik, saját magát telepíti újra.:(

(#441) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Ez tényleg igaz, hogy a Windows 10 torrent szervert csinál a számítógépből?
Mármint olyat, hogy a többi júzer annak a gépéről tölti le a Windows 10-et, aki már feltelepítette.

(#442) Zedz válasza GeorgeV (#441) üzenetére


Zedz
addikt

A torrent szerver kifejezés elég erős. ;]

(#443) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Pár beleköthető dolgot találtam. A start menüből nem tudom a mappákat, ikonokat szabadon törölgetni a minden alkalmazás részben (ez elég wtf). Az ablakok kerete meg fehér marad, tökmindegy milyen színre teszem, ami meg a színeket illeti, nagyon szegényes a választék, minden tök világos, ha nem áttetszőn van a start menü akkor nincs is rendes fekete, csak szürke. Mindegy, valami téma biztos jön előbb-utóbb. A notifikációknák az a tabletes felület is elég gáz, 0 testreszabhatóság egy kis fülön kívül, megint, asztali gépen nem akarom látni. A lock screennek szintén semmi keresnivalója asztali gépen bejelentkezés előtt, még erre nem találtam módot, hogy eltüntessem. Egy kisebb bugom volt, hogy ha jobb klikkeltem, a menü teljesen meghülyült és nem is írta ki a dolgokat,de azt egy restart megoldotta de ezt elnézem. Több panaszom most nincs xD.

(#444) Воланд válasza totron (#440) üzenetére


Воланд
titán

[link]

ilyen menupont nincs? csak windows 7-el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#445) Fkris válasza gulb (#422) üzenetére


Fkris
őstag

Sajna nem jött be, nem működik azzal sem:S

(de legalább a 3rd parti alkalmazások nagy része nem kap netet, plusz az áruház sem...ide legalább tudok írni)
Nem tudom mi lelhette.

Konkrétan se FB, se Ncore, viszont PH! lapcsalád pipa, vanenet is, és google haver is megy.
Nem értem.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#446) totron válasza Воланд (#444) üzenetére


totron
addikt

Sajnos nincs. Talán mert clean installt kértem? Ha nevezhetõ ebben az esetben így. Vagy így is kellene ilyen menüpontnak lennie? Meg úgy vettem ki, hogy ha lett volna visszaállítási pontom 7 alatt, azt most tudná használni.

(#447) Воланд válasza totron (#446) üzenetére


Воланд
titán

kellene lennie, de akkor marad a dvd-s telepites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#448) Phvhun válasza Fkris (#445) üzenetére


Phvhun
őstag

Próbáld bedobni ezt cmd-be: ipconfig /flushdns
Aztán nyiss egy inkognitó ablakot a böngészőben, és próbáld meg FB-t.

(#449) Fkris válasza Phvhun (#448) üzenetére


Fkris
őstag

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

ezt dobja, PH még mindig megy, Áruház és Ncore még mindog semmi.
A fura az, hogy tegnap este minden flottul ment, most kezdte csak el :(

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#450) #16820480


#16820480
törölt tag

Próbáltam frissíteni, de nem nagyon sikerül egyelőre.

Úgy néz ki a gép, hogy van egy HDD (elsődleges slotban), amin csak adatok vannak és egy SSD (másodlagos slotban), amin van egy linux és a laptophoz eredetileg járó Win7, GRUB bootválasztóval.

A telepítő lejött szépen, de azt a hibát dobja, hogy nem lehet eldönteni, hogy a gép megfelel-e a telepítéshez, és indítsam újra a telepítőt. Próbáltam az USB-ről bootolást, ott az van, hogy ha frissíteni akarom a jelenlegi rendszert, akkor azt mondja, hogy indítsam Win7 alól a telepítést. Friss telepítésnél meg kér azonosító kulcsot, de azt nem találok sehol (OEM a gép). Bár át lehet ugrani a kód megadását, de gondolom akkor telepítés után kérné amúgy is.

Gondoltam, hogy biztos a bootloader a gond, mert volt a MS support oldalon pár olyan eset, ahol a winupdate nem tudott telepíteni frissítést, mert nem tetszett neki az MBR, így gondoltam visszaállítom a telepítés erejéig. Viszont az USB-ről bootolva a bootrec.exe /fixmbr nem csinál semmit, illetve azt mondja, hogy sikeresen kész, aztán ugyanúgy a GRUB jön be. A /fixboot azt mondja, hogy az elem nem található, a /rebuildbsd meg szintén az elem nem található hibával jön vissza.

Hogy lehetne megoldani, hogy mégis frissüljön a rendszer? Szeretnék lehetőleg minden adatot megtartani, ami most a lemezeken van (illetve W10 igazából lehetne tiszta telepítés, ha nem kérne kódot).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.