Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) r3dsnake válasza bulikavagyok (#49) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Termékkulcs nélkül szerintem nem fogod tudni aktiválni, amíg nem egy meglévő aktivált rendszert frissítesz W10-re első körben.

(#52) Воланд válasza bulikavagyok (#49) üzenetére


Воланд
titán

ha nincs termekkulcsod es telepites soran nem kerte, akkor windows 8.1 volt rajta alapbol. a kulcs meg a biosban van. az n az unioba szant valtozat, nincs benne media player.

szerk.: jah es igen, tiszta telepitest nem fogsz tudni csinalni, amig egyszer nem frissitettel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53) bulikavagyok válasza hemaka (#50) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Értem, köszi! :R
woland_y2k: Köszi Neked is! :R
Szerk.: Na ez jól hangzik. Akkor kezdem a frissítést. Ennek mi értelme így.. :F -költői kérdés. :))

[ Szerkesztve ]

(#54) Syl


Syl
nagyúr

Olyan verzió nincs, hogy win 8.1 alatt bemountolom a letöltött iso-t és lefut a frissítés?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55) Воланд válasza Syl (#54) üzenetére


Воланд
titán

de, van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#56) ImpersonatoR válasza Воланд (#52) üzenetére

Ilyenek vannak, h nincs benne mp ? Es akkor bongeszo sincs az is rontja a versenyhelyzetet?

(#57) Воланд válasza ImpersonatoR (#56) üzenetére


Воланд
titán

bongeszovalaszto volt, de mar az sem kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58) Syl válasza Воланд (#55) üzenetére


Syl
nagyúr

És vajon az ilyen bemountolós verziónál is angolra kell állítani mindent, ha meg szeretném tartani az eddigi programokat, beállításokat, dokumentumokat?

Meg mondjuk a cikk kitérhetett volna konkrétabban arra, hogy mit hol kell átállítani, valamint, hogy a pendrive-ot csak simán be kell tolni a gépbe és futó win alól indítani, vagy a gépet kell róla bootolni.

.LnB

Szerintem meg egyetlen kérdésemre sem adott választ. Azért is tettem fel itt... :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59) .LnB válasza Syl (#58) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Figyu. Ez a cikk ami alatt beszélgetünk. Az mindegyik kérdésedre választ adott volna szerintem. :)

"Windows 10 Media Creation Toolt, amivel pendrivera, vagy DVD-re írható ki a telepítő, de emellett lehetőség van azonnali frissítésre is."

"A fenti linkről letöltött telepítő csak abban az esetben lesz képes megtartani a telepített alkalmazásokat, ha a jelenlegi rendszerben a régiót és a nyelvet is angolra állítjuk."

Én még nem csináltam meg, de gondolom csinál egy imige file-t amit bemountolsz és lefrissíted a gépet. Vagy ha nem img file-t csinál akkor simán setup.exe-vel elindíthatod a telepítőt, amivel frissíted a rendszert.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#60) Воланд válasza Syl (#58) üzenetére


Воланд
titán

nalam ugy nez ki, hogy angol iso-bol van telepitve a 8.1, a regio meg a billentyuzet magyar, angol win 10 iso-t szedtem le, mountoltam, es:

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61) r3dsnake válasza Воланд (#60) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor én is így fogom, mert a MCT mindenáron magyarul akarja a telepítés utolsó lépését. :U

(#62) TaMat89


TaMat89
csendes tag

Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés (mielőtt nekiállok én is). Ha jól gondolom sima frissítésnél nem kér kulcsot, de tiszta telepítésnél igen. Tiszta telepítésnél a win7 / win8-as kulcsot elfogadja (akkor így állok neki)? Esetleg sikeres win10 frissítés után adnak egy win10 kulcsot és a jövőben azt kell használni?

Köszönöm és Üdv:

TaMat

(#63) Воланд válasza TaMat89 (#62) üzenetére


Воланд
titán

nem fogadja el a kulcsot es nem adnak kulcsot. a jovoben azon a gepen ujratelepites eseteben nem kell kulcsot hasznalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) Syl válasza .LnB (#59) üzenetére


Syl
nagyúr

>"Windows 10 Media Creation Toolt, amivel pendrivera, vagy DVD-re írható ki a telepítő, de emellett lehetőség van azonnali frissítésre is."

És persze te ebből a mondatból látod, hogy mit kell csinálni a pendrive-val? Csak simán bedugni és futtatni vagy róla bootolni a gépet? :U Valóban minden kérdésre választ ad a cikk.

(#60) woland_y2k

Nálam is angol 8.1, magyar régióval/billentyűzettel a felállás.
Köszönöm! :R

Ez a MediaCreationTool egy vicc. Ott van mellette az ISO, de ő inkább újra letölti...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65) .LnB válasza Syl (#64) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gondolom akkor még sose használtál hasonló tool-t. Nem nagy ördöngősség. Minden adja magát. Bennem lehet ezért nem merültek fel kérdések mert korábban már láttam ilyet.

Tessék itt egy videó a működéséről: [link]
Ja látom már kipróbáltad.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66) Titanone


Titanone
tag

Hali

Valaki találkozott telepítési gonddal Win10-el? Megpróbáltam pendriveról, régi 8.1 pro(eredeti)-ra, megpróbáltam teljesen új szűz winre sima frissítéssel. Nekem megáll a telepítés 25%-nál, mindenfajta próbálkozás esetén. Olyan mintha lefagyna a gép. A telepítő kompatibilisnek vette a gépet. Nem igazán értem mi lehet a gond.
SSD-re menne itt a konfig:
Windows 8.1-ről próbálok.(ennek a felrakása megy kb 5 perc alatt)
Asrock z77 pro4-m rev1.0 nincs gari
coolermaster hyper 212 evo 2hónap gari
coolermaster rcc-550-kkn1 silencio 550 2hónap gari
coolermaster silent pro m2 420w 2év és 2 hónap gari
corsair 120gb sata3 2,5 force gt 2 hónap gari 100%os
intel core i5-3450s 2hónap gari
kingston 8192 mb hyperx xmp red limited edition ddr3
1600mhz cl9 2év és 2hónap gari
samsung sh 222bb/bebe fekete nincs gari
seagate 1000gb barracuda 7200.14 7200rpm 64 mb
sata3 100%os nincs gari
logitech media keyboard k200 nincs gari
logitech optical gaming mouse g400 nincs gari
4db NOCTUA NF-F12 PWM kb 3év gari

[ Szerkesztve ]

(#67) Jofi81


Jofi81
őstag

Nálam nem igazán akar működni, egy óra alatt sem jutott ennél tovább:

(#68) Kronk


Kronk
őstag

32-bites windows 7 pro-ból lehet 64-bit windows 10 pro-t csinálni, vagy muszáj megtartani a platformot?

http://totesz.myminicity.com/

(#69) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nálam az nvidia drivert kellett frissíteni, a többi hiba és fennakadás nélkül működik. Furamód a hangkártya is. Egyszer kellett csak manuálisan újraindítani, közvetlen a feltelepítés után, valamilyen kritikus (?) frissítés miatt.

Következőképpen telepítettem: Vezérlőpult -> Rendszer és Biztonság -> Frissítések keresése, majd felajánlotta, hogy azonnal telepíthetem, 2.5Gb adat letöltése után. A Telepítés nem tartott tovább 20 percnél, a fentiekkel együtt. (SSD-re)

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#70) musculus válasza Jofi81 (#67) üzenetére


musculus
tag

Nálam a Windows Update már az 50 kilobájtos frissítést sem tudja letölteni, 0% sokáig (win 8.1en)
Az MS-nek irgalmatlan szerverparkja van, de úgy látszik a felhasználói még többen vannak :DDD

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#71) sziluboy


sziluboy
tag

Gondoltam kipróbálom először a Win10-et egy virtuális gépben úgyhogy leszedtem az Enterprise Evaluation változatot. [link]

Ok, hogy Enterprise változat, de én se Edge böngészőt se Windows Store-t nem találok benne. Ez bug vagy fícsör? :)

(#72) bulikavagyok válasza Jofi81 (#67) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez elég érdekes. A 8.1-es laptopomra lejött kb 10 perc alatt, a 7-es asztalimra fél óra alatt 10%-ig jutott.

(#73) Воланд válasza sziluboy (#71) üzenetére


Воланд
titán

enterprise valtozatban nincs edge, ebben biztos vagyok. a store-t megnezem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#74) vitemerius


vitemerius
tag

Nekem tisztaszoftveres win 8.1-em van. Ahhoz nem volt termékkulcs, anélkül települt és aktiválódott. Ezek szerint én csak frissíteni tudok 10-re, tiszta telepítést nem indíthatok, ugye? Vagy a termékkulcs az azonos a termék azonosítójával, amit a Vezértlőpult/Rendszer menüben kiír? De az csak 4 tagú, míg a termékkulcs elvileg 5... :F

[ Szerkesztve ]

(#75) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Windows 10 insider-ről, is fel lehet frissíteni?

(#76) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

"A gép többször is újra fog indulni. Addig lazítson." -Ez komoly! :C
vitemerius: Páran írták ma, hogy csak így működik. A termék azonosító nem azonos a termékkulccsal tudomásom szerint..

[ Szerkesztve ]

(#77) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Aki már frissített jogtiszta win-ről, azokhoz szól kérdésem:

A win 10 termékkulcsot hogyan és miképpen kaptátok meg?

Lehet szűz telepítést szeretnék majd csinálni...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#78) Воланд válasza 19_OsY_81 (#77) üzenetére


Воланд
titán

sehogy, nem kap senki w10 kulcsot. tiszta telepitest csak ugyan azon a gepen tudsz csinalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79) -szp- válasza 19_OsY_81 (#77) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nincs termékkulcs. A HardverID-t rögzítette, legközelebb lehet clean installt is csinálni a gépen, automatikusan aktivál majd.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#80) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

ISO-t a tiszta telepítéshez honnan tudok majd leszedni?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#81) gerii válasza -szp- (#79) üzenetére


gerii
addikt

Ezt jó tudni, de még várok pár napot a tabbal, pár hónapot a notival.

(#82) bulikavagyok válasza 19_OsY_81 (#80) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

(#83) Syl válasza Syl (#64) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ISO mountolós frissítés lefutott, minden tökéletesen működik. Nekem nagyon fontos volt, hogy a már telepített alkalmazások és azok beállításai megmaradjanak. :C MS!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84) bdani94


bdani94
tag

no sikerült felrakni angolul :) Áttudom valahogy állitani hogy magyar legyen? :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#85) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Két kérdésem van:
1. Frissítésnél megmaradnak a telepített programok?
2. A második gépemen egy táblagépen az Intel GMA nem kompatibilis a Win10-el. Van rá esély, hogy az Intel kiad hozzá Win10-es drivert?

(#87) Agyzuzo válasza Воланд (#73) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én úgy tudom csak az LTSB változatból hiányzik az Edge, nem?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#88) koxminator válasza Agyzuzo (#87) üzenetére


koxminator
senior tag

Én is így tudom.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#89) Syl válasza GeorgeV (#85) üzenetére


Syl
nagyúr

Az 1-re #83 :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#90) vhunor válasza Воланд (#78) üzenetére


vhunor
őstag

Na várjunk. A Microsoft Magyarország konkrétan azt mondta néhány hete, hogy "a Windows 10 frissítéssel szerzett licenc megőrzi a szülő (frissített) operációs rendszer licencét, vagyis a számítógéphez kötött licenc marad számítógéphez kötött, a hordozható (korábban "dobozosként" emlegetett) licenc pedig marad hordozható."

Viszont hogy hordozom akkor, ha a dobozos Windows 7 Prómhoz is generált egy egyedi hardverID-t, és nem kaptam egyedi Windows 10 kulcsot? Ha cserélem a gépet, újra felrakom a Windows 7-et, majd azt újra frissítem Windows 10-re? Ez teljesen abszurd elgondolás.

(#91) sziluboy válasza Воланд (#73) üzenetére


sziluboy
tag

Köszi szépen! Azért lepett meg, mert 8.1 enterprise eval verzióban emlékeim szerint volt Store. :)

(#92) -szp- válasza vhunor (#90) üzenetére


-szp-
aktív tag

A legutóbbi nyilatkozat szerint (win üzletágvezető, eu-s forrásokra hivatkozva) a frissítési opció nem hordozható.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#93) -Skylake- válasza gabor7th (#29) üzenetére


-Skylake-
addikt

En hatterkepet szoktam elsonek cserelni , aztan johet mondjuk a battle.net launcher. Mar bocs de ez milyen kerdes ? Kb mindenki ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Ha pl. egy dobozos Windows 7-et frissítek fel Win 10-re, de valamiért nem jön be a rendszer, akkor utána az eredeti termékkulcsal vissza tudom telepíteni a Win 7-t? Vagy a frissítéstől kezdve csak Win10-re leszek jogosult?

(#95) vhunor válasza -szp- (#92) üzenetére


vhunor
őstag

Őmondta nekünk az idézett részt is. Ez egyszerűen hihetetlen.

(#96) Zanik


Zanik
addikt

Azt derítsétek ki már végre hogy dobozos retail (=nem OEM!) verziót mikortól és mennyiért lehet venni. :W

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#97) Renok válasza -szp- (#79) üzenetére


Renok
senior tag

És ilyen esetben mi van akkor, ha tönkremegy az alaplap?
Akkor a telefonos ügyfélszolgálaton megadom a legális Win7 kulcsomat, és utána?

(#98) 19_OsY_81 válasza bulikavagyok (#82) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Köszönöm.

A leírásban olvasható, hogy meg kell majd adni egy product key-t. Ugye win10-esem nekem nincs, csak win7-es.

Ekkor mi a teendő?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#99) Воланд válasza vhunor (#90) üzenetére


Воланд
titán

a microsoft magyarorszag tevedett. a win10 topicban tobb embert is megkerdeztem, mindenkinel ugyan az a kulcs szerepel frissites utan, ami mar az insider programban is volt. en felraktam a pro-t meg a home-ot is tiszta telepitessel, ott is ugyan ez a kulcs van. nincs semmi form, semmi email, semmi adat, ami alapjan a felhasznalo uj kulcsot kapna. az egy eves akcios idotartam alatt csak frissitessel lehet uj gepre feltenni a w10-et, ha valakinek dobozos win7-e, vagy win8-a van, az eddigiek alapjan az egy ev letelte utan meg sehogy. lehet upgrade licencet vagy teljes dobozos licencet venni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#100) 19_OsY_81 válasza Syl (#83) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Szűz rendszert hogy tudok majd feltenni? Az aktuális op rendszer alól mountolok?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.