Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Воланд válasza Agyzuzo (#87) üzenetére


Воланд
titán

en a mai napig azt sem tudtam, hogy az ltsb valtozat az egy kulon telepito mediat kap, nem pedig group policy, vagy akarmi mas segitsegevel kell majd kivalasztani a branch-et. a marketing duma ugy szolt, hogy entreprise valtozatban nincs edge, mivel ez a komponens (is) folyamatosan lesz frissitve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#102) Воланд válasza csiki_92 (#94) üzenetére


Воланд
titán

vissza tudod tenni. sot, ilyenkor az a legjobb, hogy nem torlod a windows.old mappat, mert akkor a beallitasok menubol is vissza tudod allitani a regi rendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#103) vhunor válasza Воланд (#99) üzenetére


vhunor
őstag

"Amennyiben a kiindulási alap retail/dobozos/FPP Windows 7/8 volt, akkor mivel az egy hordozható licenc, a Windows 10 is megörökli a hordozhatóságot."

Ez az idézet konkrétan a HWSW-nek küldött legutolsó hivatalos álláspont. Megáll az eszem, milyen szinten képtelen kezelni ez a cég a kommunikációját.

(#104) totron válasza .LnB (#59) üzenetére


totron
addikt

Letelepítés, lefrissítés, nálam meg agylehalás. Mindegy, idővel majd hozzászokok az újmagyarhoz.

(#105) hengelhof válasza vhunor (#90) üzenetére


hengelhof
senior tag

Mondjuk igen. ez számomra is zavaros, és ezt a részét a dolognak nagy csönd övezi.
Az én dobozos W7 prémium-ra ráhúzott w10, egy gépcserénél elveszíti a licencet? Legalább is én ezt hámozom ki.
Én kb 4 évente cserélem a PCmet alaplaptól kezdve mindent. (max a memória marad, ha még kompatibilis)
Valaki szájbarágósan leírná, hogy miképpen van ez? Ha kell akkor elismerem, hogy tök hülye vagyok, és ezen a szinten kellene elmagyarázni.

Míg ezt megfogalmaztam, érkezett pár hozzászólás, de én akkor sem látom ezt még tisztán. esetleg valaki tudja a tutit?

[ Szerkesztve ]

(#106) Воланд válasza vhunor (#103) üzenetére


Воланд
titán

hat igen. bar igy vegig gondolva meg egy lehetoseg van, hogy az egy ev letelte utan a dobozos verziokat tovabbra is lehet majd ingyen frissiteni, bar most igy leirva annyira ez megsem valoszinu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#107) Syl válasza 19_OsY_81 (#100) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor bemountolod az ISO-t, és elindul a telepítés, ott lehet bökdösni, hogy tiszta gépet kérsz a végére.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#108) nbg


nbg
senior tag

Az ISO-letoltogeto oldalon lattam a verziok kozott N, es KN jelolesut. Ha minden igaz az elobbi a mediaplayer mentes verzio, a KN mi lehet?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#109) Воланд válasza nbg (#108) üzenetére


Воланд
titán

koreaba szant verzio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#110) Renok válasza Renok (#97) üzenetére


Renok
senior tag

Erre valaki esetleg?

(#111) #72042496


#72042496
törölt tag

A kérdés amirt ezt eredetileg beírtam nem áll: most találtam meg, hogy az itteni "USB" verzió valószínűleg fizikailag elő van telepítve egy USB meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#112) Lenry válasza Воланд (#60) üzenetére


Lenry
félisten

nálam úgy néz ki, hogy magyar Win7 (meg Win8.1 egy másik gépen), minden magyarra van állítva és mégis

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#113) cl.aci válasza hengelhof (#105) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia, tegnap érdeklődtem az Ms vevőszolgálatnál ez ügyben, azt válaszolták kb 2-3 hét mulva érdeklődjek, mert ők sem kaptak konkrét választ azzal kapcsolatnab mi lesz a sorsa a dobozos (értsd nem oem) verzióknak frissítés után, marad dobozos vagy átmegy hw-hez kötöttbe. (mondjuk elég érdekes, hogy ők sem tudnak semmi konkrétat az indulés elött egy nappal :W )

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#114) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Az miért van, hogy nekem a windows 10-et pik-pak leszedte, és a haveromnak meg még csak 11%-nál tart, pedig gyorsabb nete van.

(#115) X Factor válasza Cifu (#30) üzenetére


X Factor
addikt

Ez, engem is érdekelne.

Make things work

(#116) Воланд válasza #72042496 (#111) üzenetére


Воланд
titán

nem, az usb stick is a telepito mediat tartalmazza.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#117) Werkly


Werkly
őstag

Nekem van egy vadi új SSD-m és egy szűz dobozos 32/64bites W7 Home Premium oprendszerem. Namármost ha W10 oprendszert akarnék előtte mindenképpen a 7-est kell telepítenem és csak ezután frissíthetek a 10-re vagy egyből tölthető/telepíthető valahonnan a 10-es W7 kulccsal? Kösz!

(#118) r3dsnake válasza Werkly (#117) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mindenképp W7 kell először.

(#119) #72042496 válasza Воланд (#116) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó hülyén fogalmaztam. Tehát az USB verzióban az az új, hogy DVD helyett pendrive van a dobozban, és arról lehet telepíteni a rendszert.

Magyarul ha én online akarom elintézni, akkor nem az USB-s, hanem a letölthető verziót veszem meg, megküldik a kulcsot, a Download Tool-lal csinálok egy bootolható pendrive-ot, arról feltelepítem a rendszert, a kulccsal aktiválom, aztán remélhetőleg örülök. :)

(#120) noPublicFG válasza Renok (#97) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ha tönkre megy az alaplapod, akkor úgy is meg fogsz mindent tudni, amint felhívod az ügyfélszolgálatot.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#121) Werkly


Werkly
őstag

És utánna W7 csak (old windows) mappaként törölhető vagy format C és egyből tiszta 10-es? Kösz!

(#122) r3dsnake válasza Werkly (#121) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Utána már mehet a tiszta Win10, ha van aktivált Win7-ed azon a gépen. Viszont azt majd woland megmondja, hogy kell-e hozzá pluszban a W10 frissítésre való előregisztráció vagy sem? Ebben nem vagyok biztos.

(#123) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintetek egy aspire one d270, 1gb rammal elbirkózik vele? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#124) Tybike81


Tybike81
őstag

Ha most Win 8.1 Pro van a gépemen, akkor melyiket kell telepíteni?
Telepíthetem a Win 10 Home-ot, vagy csak a Pro-t lehet?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#125) r3dsnake válasza Tybike81 (#124) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csak Pro. (Miért akarnál helyette simát?)

(#126) Tybike81 válasza r3dsnake (#125) üzenetére


Tybike81
őstag

Passz :)
Mi a különbség?
Amúgy ha a gépem még eddig nem jelzett mi a teendőm?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#127) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Ebben a kérdésben segítsetek légy szíves:

Most haza fogok menni és updatelek. Ok.

Pár hét múlva veszek egy SSD-t. Ekkor akarok majd egy szűz win10 telepítést csinálni az új ssd-re.

C-ként lesz az új üres ssd, az updattel frissített win 10 pedig a D meghajtón.

Ennek a szűz telepítésnek ebben az esetben mi lesz a módja?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#128) hemaka


hemaka
nagyúr

Win8.1pro verzióról öcsém gépén úgy tűnik, hogy lassan, de biztosan feltelepült a win10.
Most éppen a régi wint gyalultatom le a rendszerrel, plusz valami frissítéseket szed le éppen magának.

Ami viszont jó nagy hülyeség, hogy én direkt manuálisan leszedtem és feltelepítettem a legújabb win10 geforce és hangkártya drivereket, újra is indítottam. Most meg azt is elkezdte frissíteni megint magától, aminek annyira nem örülök, mert ezzel a lassú szar nettel ami itt van, megint hosszú percekig várnom kell...

Ha ezekkel végzett, megnézem a játékokat is, hogy mi újság és írok újra.

(#129) vhunor válasza hemaka (#128) üzenetére


vhunor
őstag

Az auto update W10-ben a 3rd party drivereket is kérdés nélkül, kötelezően frissíti. Ha nem akarod, használd ezt a toolt.

(#130) zoli62


zoli62
addikt

Az Insideres kulcsok július 29-ig csak átmeniteleg lettek letiltva, vagy véglegesen?

(#131) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

"A fenti linkről letöltött telepítő csak abban az esetben lesz képes megtartani a telepített alkalmazásokat, ha a jelenlegi rendszerben a régiót és a nyelvet is angolra állítjuk."

Nem állítottam semmit angolra, mégis minden telepített alkalmazásom és beállításom megmaradt.

(#132) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sikerült a 8.1-et frissíteni, minden beállítás megmaradt. Viszont mikor aktiválni akarom azt írja, hogy nem sikerült, próbálja meg később. Ez azért van mert nem vártam míg ő ajánlja fel a váltást win10-re vagy aggódnom kellene? Legális kulcsom van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#133) Воланд válasza 19_OsY_81 (#127) üzenetére


Воланд
titán

letoltod a win10 isot is siman feltelepited az ssd-re.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#134) 19_OsY_81 válasza Воланд (#133) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Hogy fog a gépem bebootolni, ha az üres ssd a C meghajtó és az oprendszer így a D meghajtón lesz?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#135) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A cikkben írja a WP10-et is, hogy váltható át rá, de az is kész lenne már? Pár napja amit próbáltam annyira alfa verzió volt, hogy konkrétan semmi sem indult el rendesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136) Воланд válasza szabonagyur (#135) üzenetére


Воланд
titán

nincs kesz, nem is jelent meg meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#137) Воланд válasza 19_OsY_81 (#134) üzenetére


Воланд
titán

hat mondjuk kiirod dvd-re, vagy pendrive-ra az iso-t es arrol bootolsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#138) Dr. Gonzο válasza .LnB (#132) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha legális 8.1-ről frissítettél, akkor nem kellene kérnie az aktiválást.

(#139) Brain75


Brain75
senior tag

Ha ISO-ból telepítem a megfelelő verziót, akkor is át kell állítanom a régiót és a nyelvet angolra, ha azt akarom hogy megmaradjanak a telepített programok ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#140) .LnB válasza Dr. Gonzο (#138) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nyomtam rá külön a gépházban.
Nincs semmi korlátozás, testre is tudom szabni, nincs vízjel. De ha az aktiválásra nyomok akkor azt írja, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#141) Воланд válasza Dr. Gonzο (#138) üzenetére


Воланд
titán

bugok mindig is elofordulnak, nem o az elso akinel ez elojon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#142) Alchemist válasza djculture (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Arra gondolsz, hogy előtte letükrözni a régi oprendszert, hogy visszaállítható legyen probléma esetén?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#143) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Tök jó, hogy beszéltek itt Win 10 iso-ról, de azt elmondaná valaki, hogy honnan is szedhető le? :DDD

Nekem ez a tool el sem indul. Egyből kiírja, hogy rosszul lett elindítva vagy leállítva a PC, indítsam újra.... pontosan most nem emlékszem, de vagy 5x újra lett indítva a win 8.1-es laptopom.

szerk.
....hopp most elindult... azért ha valaki megdobna egy ISO linkkel örülnék. Jó az, ha megvan a épen a Win 10 és csak mountolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#144) .LnB válasza Воланд (#141) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja akkor nem egyedi. Pedig megpróbálta lm visszaolvasni. Rákerestem az aktiválás szóra itt. De nem talaltam semmit. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145) Воланд válasza ForRedGlory (#143) üzenetére


Воланд
titán

reggel meg volt link iso-kra, most mar nincs. media creation tool-al lehet iso-t is csinalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#146) rita7107


rita7107
aktív tag

Na akkor egy kérdés, mert ilyen kérdést még nem olvastam.

Van egy legális 8.1.
Szeretnék egy teljesen új telepítést csinálni, azaz a 0-ról kezdve!
Mi a pontos teendőm?
Letöltöm a cikkben szereplő iso-t, kiírom pendrivera, és elindítom a telepítést egy üres HDD-re?

Vagy esetleg más a menet?

Köszönöm a segítséget.

(#147) Воланд válasza rita7107 (#146) üzenetére


Воланд
titán

frissited a legalis 8.1-et, aztan telepites utan a beallitasok frissites es visszaallitas menuben csinalsz egy alaphelyzetbe allitast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#148) szabonagyur válasza Воланд (#136) üzenetére


szabonagyur
félisten

En is igy tudtam, csak a cikk elso ket sora mar ezt harangozta be... Ugy latszik ez sem er tobbet mint az elmult idoszak hasonlo temaju irasai... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#149) bulikavagyok válasza rita7107 (#146) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#150) zoli62 válasza Воланд (#145) üzenetére


zoli62
addikt

Linux alatt kiválasztottam a megfelelő kiadást és letöltötte a telepítő iso-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.