Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdvözlöm a topiklakókat!

Adott egy nem mai de jól működő PC. A konfig Gigabyte GA-MA790 alaplap, AMD Phenom II X4 940 CPU, szerény 4GB RAM, 120GB OCZ Vertex SSD, némi HDD, valamint egy nVidia GeForce 750Ti GPU.

A gépen legális, jogtiszta, dobozos és aktivált W8.0Pro 64 bit volt, amit lefrissített a W8.1, kb 1 éve. Azóta semmi probléma nem volt a géppel.
Jelzett a W10, hogy lehet frissíteni, letöltötte a frissítési állományokat, lefutott a telepítés, majd a végén összezuhant. Sajnos nem tudtam felírni a hibakódot. Azóta a gép nem indul el, helyette folyamatosan újraindul. (mint androidon a bootloop) Így sem visszaállítani nem tudom W8.1-re sem folytatni a frissítést W10-re. Ötlet???

Telepítsem újra az eredeti W8Pro-t aktiváljam és a kiírt ISO-ból frissítsem W10-re?

Üdv. V. Körte

(#552) Воланд válasza vadkörte (#551) üzenetére


Воланд
titán

8.1-es telepito mediarol bootolva nezz egy javitast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#553) vitemerius válasza vadkörte (#551) üzenetére


vitemerius
tag

Mindenképpen be kell aktiválnod egy frissítés után a 10-et, csak akkor tudsz tiszta telepítést csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#554) vadkörte válasza Воланд (#552) üzenetére


vadkörte
addikt

Sajnos nem W8.1, csak W8. Ez is megy? Ha nem hát nem, kétségbe nem fogok esni, de megsóroltam volna egy W8 telepítést. :) Mindenképp újrahúztam volna a rendszert a W10 aktiválása után, de azért jó lett volna ha a telepített programjaim listáját össze tudom állítani. (adatok biztonságban vannak a HDD-ken, az SSD-n csak a rendszer és a programok vannak)

(#553) vitemerius:
Akarja megvenni a gyász, elég volt megvenni a W8-at. :DDD
Ez megvan. Azért frisítettem rá a meglévő rendszerre.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#555) vadkörte válasza Воланд (#552) üzenetére


vadkörte
addikt

Semmi eredmény... A W8 telepítőlemez nem fér hozzá az eredeti rendszerhez. Gondolom már áthelyezte a Windows_old mappába. Úgy néz ki telepítenem kell egy meztelen W8-at... :(

Üdv. V. Körte

(#556) bozsozso


bozsozso
őstag

Szigorúan elméleti kérdés, mert kíváncsi vagyok rá.

Mivel a kalóz verziók is megkapják a win10-et és ez alaplaphoz kötődik. Mi történik akkor ha beszerzek egy legális win7-et 8-at és ezt szeretném frissíteni win10-re ugyanazon a hardveren akkor legalizálódik a hardver-hez tartozó win10? Vagy a legális win7 v.8 telepítése után újra felajánlja a frissítés lehetőségét?

(#557) bdani94


bdani94
tag

sziasztok!
nos feltettem a win10et én is sikeresen viszont nekem nem viselkedik túl jól... random lefagy... Kiirja egy nagy kék ablak szomorú smileval hogy újraindul a google chrome perceken át nyillik meg.köpköd a hangkártya driveremre is..:\.. a Laptop Lenovo G585 lenne.. Gondolkodtam hogy visszateszem a win8.1 de nem engedi mert a fájlokat nem találja .:\ Esetleg valami ötlet hogy mit lehetne csinálni? :)

[ Szerkesztve ]

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#558) vitemerius válasza bdani94 (#557) üzenetére


vitemerius
tag

Egy tiszta telepítés lehet, hogy megoldja. Nekem is voltak gondjaim (pl. videokártya driverével) frissítés után, amik aztán a win10 újratelepítése óta nincsenek már.

(#559) Alchemist


Alchemist
addikt

Jeleztem, hogy érdemes várni a komolyabb bugok rendbetételéig...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#560) Vincent45 válasza Alchemist (#559) üzenetére


Vincent45
tag

Nekem fent van egy hete és semmi gond a frissítéssel.

(#561) mzso válasza Alchemist (#559) üzenetére


mzso
veterán

Valamilyen audió alrendszer javításnak van híre? Amióta firssítettem 10-re pattog, szakadozik a hang. Gondolom mert jól beletúrtak az audió stack-be(vagy hívják akárminek is).

Egyébként lehet valahol hibát jelezni emberi halandóknak is? Az insederek azt emlegették, hogy van valamilyen hiba bejelentő alkalmazás, de nekem ilyen nincs. És insidernek sem tudok jelentkezni mert ki van szürkítve a gomb.

(#562) Воланд válasza mzso (#561) üzenetére


Воланд
titán

feedback az alkalmazas neve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#563) mzso válasza Воланд (#562) üzenetére


mzso
veterán

Nagy nehezen megtaláltam. "Windows visszajelzés" néven fut.
Sajna úgy látom Microsoft fiók kell hozzá ami sosem volt szimpatikus. Ép eleget követnek így is. Meg az sem volt szimpatikus, hogy azzal kelljen bejelentkeznem a saját gépemen.

(Egyébként össze van szedve valahol, hogy milyen nyalánkságokkal jár a microsoft fiók?)

UI:
Egyébként az MS account hiánya miatt van, hogy ki van szürkítve az insider gomb?

[ Szerkesztve ]

(#564) Воланд válasza mzso (#563) üzenetére


Воланд
titán

igen, insiderhez ms fiok kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#565) mzso


mzso
veterán

Talán jobb kérdés hogy meg tudom-e akadályozni, hogy az MS account máshova is bebarmolódjon, ha regisztrálok egyet a feedback miatt?
Minimum, hogy ne azzal keljen bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#566) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Jó, hogy ebben a topikban is van némi mozgás, mert lenne kérdésem a telepítéssel kapcsolatosan, a Win 10-es topikban meg jelenleg túl nagy a forgalom.
Szóval, az alaphelyzet az, hogy egy hete frissítettem 64 bites Win 7-ről 10-esre, ami szerencsére kisebb zökkenőkkel, de sikerült. Jelenleg a rendszer egy 60 GB-os Samsung 830-as SSD-n van, illetve van egy 1 terrás WD HDD is. A tervem az, hogy a 830-ast lecserélem egy 250 GB-os 850-es EVO-ra. Ebben az esetben tiszta Win 10-es telepítést kell majd végeznem. Az alaplapom egy 2014-es Asus vanguard B85, UEFI-s, és utána olvasva a dolgoknak, egy UEFI-s telepítés lenne, pendrive-ról. Az ehhez szükséges telepítőt már elkészítettem a Rufussal, egy8 GB-os pendrivre, GPT particiós sémát választva, a fájlrendszernek meg FAT32 lett beállítva, ahogy leírásokban szerepel.
Az is nagyjából világos, hogy a telepítés előtt egy-két dolgot majd át kell állítani a BIOS-ban.
A konkrét kérdésem: a HDD-t a telepítés előtt lecsatlakoztatom az alaplapról, hogy ne legyen kavar. A legutolsó Win 7-es telepítés, amiről frissítettem, DVD-ről ment, és MBR típusú volt, ha minden igaz.
Most így néz ki a lemezkezelő:

Tehát, ha UEFI módban lesz telepítve a Win 10, és utána csatlakoztatom a HDD-t, lehet-e valami probléma, hogy a HDD még korábban, egy másik telepítési módban volt felismertetve a rendszerrel? Magyarán, csatlakoztatom a HDD-t, gép újraindul, és ott fogom-e látni használatra készen, teljes harci díszben? Egyébként a Win 10 telepítése előtt le fogok törölni róla mindent, hogy ez se okozhasson esetleg problémát.
Köszönöm a segítséget, remélem érthetően sikerült fogalmaznom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#567) Popes válasza pendre54 (#566) üzenetére


Popes
őstag

Nem lesz gond, főleg hogy úgy is lehúzod és letörölni is felesleges.
Telepítésnél figyelj az UEFI beállításokra.(de gondolom már utána néztél) :)

Deus ex machina

(#568) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg win7 HP van a gépemen és most tudnék frissíteni win10-re viszont ahogy felhozta az ablakot azt látom, hogy letöltés kész és folytassa-e. Rámegyek arra, hogy ok folytassa majd továbblép és megjelenik, hogy kis türelmet. Na ez már legalább 15-20 perce megy. Ez így normális?

(#569) gulb válasza bozsozso (#568) üzenetére


gulb
senior tag

:)) ma egy potom 6 orat ment ez a kepernyo egy DELL gepen.. szoval valami kakak lesz a telepitesbe megint.. es nem nalad, hanem a MS oldalon...

(#570) bozsozso válasza gulb (#569) üzenetére


bozsozso
őstag

hát nem győztem annyit várni. :(

(#571) gulb válasza bozsozso (#570) üzenetére


gulb
senior tag

nem az az en gepem volt egy ugyfele;)) o raeert:)) majd holnap is megprobalom hatha:)

(#572) #16820480 válasza mzso (#565) üzenetére


#16820480
törölt tag

A telefont is MS/Apple/Google fiók nélkül használod? Asztalin miért zavar, ha mobilon nem?

bozsozso: Nekem akkor állt ezen a képernyőn sokat, amikor frissítéseket/drivereket keresett. Telepítésnél lehúztam a hálózatról, és pillanat alatt készen volt. A többi cuccot utólag is lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#573) gulb válasza bozsozso (#568) üzenetére


gulb
senior tag

Nah ma elindult... dolgozott majd fekete kepernyo es a kurzor a sarokba.. mivel 1800km re vagyok a geptol ugy maradt:)) nem ment ra a win10 hurra..

(#574) mzso válasza #16820480 (#572) üzenetére


mzso
veterán

(Mert az egy nyomorult telefon :) )
Egyébként leírhattad volna, hogy mibe rondít így bele. Nem akarom, hogy hirtelen azzal keljen bejelentkezni meg mindenfajta adatokat kezdjen el küldözgetni. Nem használok egy microsoft szolgáltatást sem csak az oprendszert.
Ha meg lehet csinálni, hogy csak bejelentőhöz használjam a microsoft fiókot az nekem jó lenne.

(#575) #16820480 válasza mzso (#574) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha jól veszem ki a promóciós anyagaikból, akkor a 10-től kezdve az oprendszer maga egy szolgálattás lesz: nagyjából úgy, ahogy a Chromebook-okat sem lehet igazán Google fiók nélkül használni.
Nem tudom, hogy mihez fér ilyenkor hozzá, de gondolom elvileg bármihez, mivel mindent a MS fiókoddal fog kezelni, rendszerszinten.

A rendszert egyébként használhatod amúgy ugye MS fiók nélkül, csak akkor bizonyos dolgok nem lesznek elérhetők, mint például az Insider.

(#576) hnyagboy


hnyagboy
tag

Sziasztok
Hogyan tudnám eltüntetni a win ikont a sarokból ha nem akarok frissíteni win 10-re.
És hogy ne figyelmeztessen állandóan.
Köszönöm

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#577) Popes válasza hnyagboy (#576) üzenetére


Popes
őstag

El kell távolítanod a KB3035583 frissítést.

Deus ex machina

(#578) hnyagboy válasza Popes (#577) üzenetére


hnyagboy
tag

Köszönöm.
Sikerült ez alapján.
:R
Üdv.

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#579) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok!
Adott két totál egyforma asztali gép. A DVD ír kivételével teljesen egyformák (alaplap, processzor, memória, stb). Az 1.)-es gépen rögtön az elején regisztráltam a Win10-re történő frissítést, a 2.)-esen kb. 2 hete. A kettes már jelzett, hogy telepíthető a Win10, az egyes (tehát, amit jóval előbb regisztráltam), még mindig ott tart, hogy "Még vizsgáljuk, hogy hogyan fog működni az Ön gépén a Windows 10..." A "$Windows.~BT" mappa megvan a gépen, tehát elméletben már a telepítőt letöltötte, de vajon miért nem ajánlja fel még az egyes gépre, hogy feltegye??

yaksi

(#580) AtHoS válasza yaksi (#579) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg ez segíthet: [link]

read-only mode on the forum

(#581) yaksi válasza AtHoS (#580) üzenetére


yaksi
aktív tag

Nekem el sem kezdi telepíteni, nem elakad a telepítés.

yaksi

(#582) AtHoS válasza yaksi (#581) üzenetére


AtHoS
nagyúr

2 laptopnál regiztem telepítésre és közvetlen utána megcsináltam a linkelt hsz-ban lévő dolgokat, majd újraindítva a laposokat, már kínálta is a Win10 frissítést a windows update

Nekem simán bejött és holnap még egy lapost ugyanígy fogok frissíteni (még nincs jelezve MS felé, hogy frissíteni szeretném), majd jelzem mire jutottam vele

read-only mode on the forum

(#583) AtHoS válasza AtHoS (#582) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A harmadik laposon is bedobta a win10 frissítés letöltését, már töltődik is lefelé

read-only mode on the forum

(#584) gulb


gulb
senior tag

Nah megjott a preview ujabb kiadasa:)

(#585) yaksi válasza AtHoS (#583) üzenetére


yaksi
aktív tag

Én ebbe futottam bele...

yaksi

(#586) AtHoS válasza yaksi (#585) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mások is belefutottak ilyen kódú hibába, amire többeknek ez a megoldás segített: Innen linkelték ezt [link], ahol Rahul_compfreak válaszában lévő leírást jelölték meg megoldásként

read-only mode on the forum

(#587) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Van egy legális win7 a gépen amit szeretnék megtartani,amíg belakom a win10-et.

A kérdésem a következő: működhet-e az a módszer,hogy a mostani rendszer meghajtót kiveszem a gépből,majd egy másik HDD berakva csinálok rá egy szűz win7 telepítést,kóddal aktiválva.

Majd ezt a rendszert frissíteném win10-re,hogy megkapja a hardware-hez tartozó kódot.

Aztán erre a meghajtóra csinálnék egy szűz win10 telepítést,amit belaknék,próbálgatnék.

Majd visszaraknám az eredeti,már régóta működő win7-es HDD-t,és két op rendszer lenne a gépen egy darabig.

Kicsit bonyolultnak tűnik,és nem tudom,hogy fogadná a win10,illetve az MS a régi rendszert az új mellett.

Esetleg van egyszerűbb megoldás,hogy a bevált win7-et használjam az aktivált win10 mellett egy darabig?

Köszönöm a segítséget

(#588) kisapa válasza gahor72 (#587) üzenetére


kisapa
senior tag

Elképzelhető,hogy működik de az biztos,hogy nem legális. Ugyanis a w10 aktivációt a w7 jogán kapod tehát egyszerre csak az egyiket használhatod.

(#589) Hapho


Hapho
csendes tag

Erre tud valaki valamilyen megoldást? [link] Lehet hogy az alaplap miatt nem tud a Windows 10 aktiválódni? (Gigabyte EX38-DS4) Nem egy mai darab. Az utolsó BIOS frissítést 2009/04/24-én adták ki. Az is béta. Még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#590) AtHoS válasza Hapho (#589) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A linkelt MS oldalon lévő képen olvasható, hogy az aktuális termékkulcs vége -3v66t

Erre rákeresve azt lehet olvasni, hogy ez egy win8.1pro GENERIC kulcs vége VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Szóval úgy néz ki, hogy eleve a win8.1pro nem volt aktiválva. A win10 frissítés továbbvinné az aktivációt, ami nálad az előbbiből kifolyólag nem lehetséges.

A GENERIC kulccsal nem lehet aktiválni, csak a telepítő továbblépéséhez lehet használni! Ezt azon felhasználók részére "biztosította" a MS, akik win8 frissítést vásároltak, hogy tudjanak "tiszta" telepítést végezni

Ha a teljes termékkulcs nálad nem egyezik a fentebb írt GENERIC kulccsal (több alternatíva létezik a kulcs megnézésének), de ugye ezt a telepítő média mellé is megkaptad, tehát könnyen ellenőrizheted is, akkor azt jelezd és lehet nézelődni más megoldás felé

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#591) Hapho válasza AtHoS (#590) üzenetére


Hapho
csendes tag

Köszi, de aktiválva volt a Win 8.1 Pro és én az MS oldalán látható képen én a termékkulcs végét 3V66T-nek látom.

(#592) AtHoS válasza Hapho (#591) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is 3v66t -t írtam csak nem nagybetűvel, de értelem szerűen az 3V66T, mivel nincs kis-nagybetű különbség a termékkulcsoknál, csak nagybetű van. Ez pedig GENERIC kulcshoz tartozik, tehát ezzel nem lehetett aktiválva

A hibaüzenet is pontosan emiatt van, mivel a képen látható kulccsal nem lehet aktiválni, értelem szerűen tovább sem tudja vinni az aktiválást win10-re

Mivel nincs win10-es termékkulcsod, így a "Másik termékkulcs megadása" gombnál a win8as kulcsod nem fogja elfogadni.

Legegyszerűbb megoldás, hogy friss win8 felrakása után azt beaktiválod, majd ráfrissíted a win10-et.

Elméletileg működhet az, hogy egy másik winyón léped ezt meg és azt követően visszarakod ezt a rendszert tartalmazott winyót, de gyakorlatban nem tudom mit is mutatna :F

read-only mode on the forum

(#593) Hapho válasza AtHoS (#592) üzenetére


Hapho
csendes tag

Köszi. Már próbáltam Win.7 Home Pro.- ról is frissiteni de ugyan ez a probléma volt annál is. Ott is ugyanezt a kulcsot kaptam és ugyanúgy blokkolva is volt.

(#594) AtHoS válasza Hapho (#593) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen win8 frissítő csomagod van? win8 pro vagy nem pro?

Csak azért kérdezem, mert Win 7 Home Premium-ról (Home Pro nincs, amit írtál ;) ) Windows 10 Home-ra lehet frissíteni, míg Win8 Pro-ról Win10 Pro-ra

Na mondjuk ennek ugye semmi köze a problémádhoz, csak nem mindegy honnan hova frissítesz.

Itt mondjuk én kiszálltam a megoldási javaslatokból, mert elfogytak az ötleteim :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#595) Hapho válasza AtHoS (#594) üzenetére


Hapho
csendes tag

Igazad van. Windows 7 Home Premium volt. Arról frissítettem Windows 10 Home-ra, Windows 8.1 Pro-ról meg Windows 10 Pro-ra, de mindegyiknél ugyan az a hiba. Mivel a Windovs 10 az alaplaphoz köti a kulcsot, alaplap hibára gondolok.

(#596) yaksi válasza AtHoS (#586) üzenetére


yaksi
aktív tag

Köszi. A Mounted Images törlése segített!!

yaksi

(#597) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha vadonatúj gépre szeretnék Win 10-est telepíteni, de olyat, ami tovább is vihető majd másik gépre évek múlva is, akkor melyik verziót kell megvennem és mi az eljárás a telepítésnél?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#598) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!
Ma frissítettem Win10re. Minden jól ment, még a hangkártyám is ok lett, pedig azt gondoltam, háklisabb lesz. 1-2 kisebb gondom viszont lenne.
USB portokon lekapcsolás után rajta hagyja az áramot. Megy a külső vinyóm egyfolytában. Ez Win7-en nagyon jól ment. Ott gép kikapcs, vinyó leáll. Itt meg nem. Van erre valami beállítás, vagy ez ilyen?

Más: Telepítés után egy mappában meghagyta a C meghajtón a Win7 mappáját, mondván, ha akarom 1 hónapon belül vissza állíthatom onnan. De nekem nem kell, az SSD-n csak a helyet foglalja. Így sem nagy helyem van már. Viszont nem tudom letörölni az istenért sem. Valahogy le lehet azt onnan okoskodni?

(#599) Popes válasza Unlimited (#598) üzenetére


Popes
őstag

Gépház-rendszer-tárterület-ez a gép-tárhelyhasználat alatt megtalálod és ott tudod is törölni.

Deus ex machina

(#600) Unlimited válasza Popes (#599) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Köszönöm a segítségedet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.