Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spancho


Spancho
őstag

USB-ről telepítettem.
Kicsit furcsa volt ,amikor elindult a telepítés után akkor sokáig pörgött a logó alatt a 'sok kis pötty' utána elsötétült ,nem csinált semmit 1-2 percig.
Aztán bejött az üdvözlő képernyő...
Írjam be a serialt ,jelentkezzek be a Microsoft acc-ba ,na ott meg az egér mozgott ,de az egész le volt fagyva 20-30 mp-ig. Utána már bepörgött.
Most már megy ,kicsit furi az alsó tálcán lévő ikonok + a lomtár kirajzolása.
A Start menü ,és a böngésző tetszik.
(minden drivert felpakolt alapból ,ATI/AMD - Hangkártya stb...

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2) MomoSinX válasza Spancho (#1) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ha nincs MS-accom, akkor azt tudok csinálni bejelentkezésnél majd? Vagy upgrade előtt csináljak egyet?

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Várjuk az élménybeszámolókat, de nemcsak a telepítésről, hanem általában miújság az új rendszerrel. Jót, kevésbé jót, mindent.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) Xpredi01


Xpredi01
tag

"Windows Phone 8.1-el rendelkezők számára a megjelenést követő évben ingyenes a frissítés, és a frissítést elvégzők számára a rendszer használata az első évet követően is ingyenes marad."

ezt hogy kellene érteni? Van windows 8.1-es telóm és frissíthetem az asztali rendszert?

(#5) scyllafren


scyllafren
senior tag

En tuti varok minimum fel evet, minden M$ cucc hibahegyekkel indul :)

(#6) gabor7th válasza scyllafren (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Bölcs döntés.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) .LnB válasza Xpredi01 (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes, ez nekem is új.. :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) Spancho válasza MomoSinX (#2) üzenetére


Spancho
őstag

Szerintem csinálj egyet előtte.
Biztos lehet közben is ,azt nem figyeltem pontosan.
Nekem az outlook bevált (már csak a OneDrive miatt is.)

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#9) MomoSinX válasza scyllafren (#5) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én ugyan nem bújtam a 10 preview buildjeit, de nagyon sok jót hallottam róla egyébként. Zökkenőmentesebbnek kéne ennek a launchnak lenni, mint anno a 7-é.

(#10) MomoSinX válasza Spancho (#8) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Oké, utána nézek :).

(#11) -szp- válasza Xpredi01 (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

A Windows 10 telefonos verziója jár ;)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) Воланд válasza Xpredi01 (#4) üzenetére


Воланд
titán

telefonokra meg nem erheto el, majd valamikor osszel. es ott nem lesz egy eves korlat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Spancho válasza MomoSinX (#10) üzenetére


Spancho
őstag

Ja ,és persze ki is lehet hagyni a lépést.
Szóval akár utána is ráérsz.
(a telepítő kódot is ki lehet hagyni a telepítésnél.)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14) gabor7th válasza -szp- (#11) üzenetére


gabor7th
addikt

De ez már teljesértékű Windows nem? A 8-nál még nem az volt, de ez már a telefonon is igazi Windows, olyan mint a PC-ken, meg tableteken, nem?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) Xpredi01 válasza Воланд (#12) üzenetére


Xpredi01
tag

gondoltam, de akkor mondjuk ezt felesleges volt lekommunikálniuk. No meg az lenne a fura, ha pénzt kérnének egy teló os frissítésért.

(#16) MomoSinX válasza Spancho (#13) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Igen, csak parázok, ne hogy az legyen, hogy mivel még nincs accom, így nem tudom a gépet hozzájegyezni és kalóznak fog hinni a cucc xD. Bár szerintem ha upgrade után is csinálnám, akkor is be kéne jegyeznie eredetinek, mivel eredeti Win 7-ről mennék át.

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

Akik letelepítették és benyomják a frissítést, azoknak jön valami? A drivereken kívül.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Воланд válasza gabor7th (#17) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) .LnB válasza MomoSinX (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Telepítés közben (vége fele) is lehet létrehozni accountot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) gabor7th válasza Воланд (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Kösz... Máris egy biztonsági frissítés is kell? Ez gyors volt.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) daninet válasza -szp- (#11) üzenetére


daninet
veterán

Ez a telefonos verzio ingyen jar kicsit marketing szagu, tudtommal mobil eszkozoknel nincs meg hologramos serial number, raadasul azokra az eszkozokre (eredeti) windowson kivul nem is nagyon megy mas :U

Az atomos tabletek mas tema.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) hengelhof


hengelhof
senior tag

Az mennyire igaz, hogy komolyabb hardver cserénél megszűnik az ingyenesség, és meg kell venni?

(#23) djculture


djculture
félisten

Érdemes inkább egy külön vinyóra/ssd felrakni magában mert szerintem van benne hiba rendesen.

(#24) daninet válasza hengelhof (#22) üzenetére


daninet
veterán

Egy-ket hardver cserejenel segit a support es megmarad a licenszed, de ha meghagyod a sata kabelt meg a regi vinyot a poresszal nem ujitjak meg :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) gabor7th válasza djculture (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

Mesélj!

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) PhoenixK válasza daninet (#24) üzenetére


PhoenixK
őstag

Micsodaaaa??? A kulcsot nem a poreszhoz kötik? Hol van itt a prioritás? :P

Az insider-ben kidobott verziók alapján ez bíztatónak tűnik, én amint oda jutok, frissítem, az tuti!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#27) gabor7th


gabor7th
addikt

Milyen új biztonsági cuccok vannak benne? A Vistanal volt UAC, a 7-nél ASRL pl..

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#28) #72042496 válasza daninet (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, én éppen ezért nem fogok frissíteni a retail Windows 7-ről, nem akarok váratlan meglepit.

Ehhez kapcsolódik a kérdésem, hogy az itteni Home verzió retail licensszel jön-e, vagyis ha majd megveszem, akkor tudok-e alatta gépet cserélni? Nem HDD-t, nem processzort, teljes gépet. Illetve azt jól sejtem, hogy a "Download" egy ISO fájlt, míg az "USB" egy pendrive-ról telepíthető verziót takar? Ha innét vásárolok, akkor a termékkulcsot hogyan kapom meg? Innét letölthetek majd egy frissített verziót ha gépet cserélek és újratenném a rendszert?

Azt jól látom, hogy magyar oldalról nem lehet Windowst venni? Nekem úgyis angol nyelvű kell, így ez nem gond, csak furcsállom.

Bocs az alap kérdésekért, de nem ismerem hogy a Microsoft oldalán keresztül mi hogyan működik, a tájékoztatás pedig egy katasztrófa. Mindet szir-szart megtalálni, csak a termék precíz leírását és az EULA-t nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#29) gabor7th


gabor7th
addikt

Ti a felhőbe mentést telepítés után egyből ki szoktátok kapcsolni?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) Cifu


Cifu
nagyúr

Mik a tapasztalatok egy belakott Win8.1-ről való frissitésnél? Továbbra is jobban megéri "tisztára törölt" gépre rakni, hogy a korábbi szeméttől megszabaduljunk, vagy nincs vele gond, lekezeli a dolgokat hisztéria nélkül?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Elég töketlenül lett megoldva. A win update leszedte már tegnap mindkét gépemre a telepítőt. Amikor éjfél után megpróbáltam feltenni, mindig kudarcba fulladt (parancssorból force-olva is). A history-ban folyton látszott a failed telepítés. Ezzel a creator toolal nagy nehezen leszedtem a telepítőt, de itt meg a régió miatt (akkor még nem tudtam, hogy nem elég az angol rendszer) nem telepítette.

Az meg külön érthetetlen, hogy milyen szerver terhelést próbálnak elkerülni ezzel a hullámokban kiadott frissítéssel, amikor a 7 gigás telepítés lejött mindenkinél? Az aktiválás pár bájtját akarják megspórolni?

:U

(#32) Воланд válasza r3dsnake (#31) üzenetére


Воланд
titán

a hullamokban erkezo frissites nem csak a servereket kimeli (nekem pl negy gepbol egyiken sem jott le a frissites), hanem ha valami bug van a frissitessel, akkor le tudjak allitani a rollout-ot es nem lesz megszivatva tobb millio user.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) the_blu36


the_blu36
tag

Nálam a céges gépet magyar 8.1-ről kb. bő fél óra alatt upgradelte (+ előtte kb. negyed óra letöltés), szintén a creation toolkittel.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#34) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Samsung ATIV500S, Windows 8.1 (csak így simán Windows 8.1, hogy ez most melyik verzió, nem tudom.)
Tegnap még azt írta ki, hogy a rendszer kompatibilis, értesítenek, hogy mikor lehet frissíteni.

Ma azt írja ki, hogy nem lehet Windows 10-re frissíteni, mert
"az Intel Graphics Media Accelerator nem kompatibilis a rendszerrel. A kijelző gyártója nem gondoskodott róla, hogy a kijelző kompatibilis legyen. Kérje a gyártó segítségét." Javaslat: Vegyek új PC-t.

Hát ennyit arról, hogy amelyik számítógépen működik a Windows 8.1, azon a Windows 10 is működni fog.

Az Intel sajnos nagyon gyengén teljesít driver fronton, a mobil eszközökre történő fejlesztésnél is rengeteg driver problémával találkozom azoknál a mobil eszközöknél, amelyekben valamilyen Intel megoldás van.

(#35) Воланд válasza #72042496 (#28) üzenetére


Воланд
titán

igen, retail (ms nem arul oem-et), igen jol sejted, kapsz egy emailt, abban benne lesz minden.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) r3dsnake válasza Воланд (#32) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ettől még a creator tool nyelvezete erősen szopatás, hogy 7giga után derül ki, hogyha nem angolra van állítva a régió/dátumozás, akkor igazából clean installt kapsz.

(#37) Воланд válasza r3dsnake (#36) üzenetére


Воланд
titán

szerintem sokkal nagyobb baj, hogy ugy van kint a media creation tool meg az iso-k, hogy tiszta telepitest win10 kulcs nelkul nem lehet csinalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) #72042496 válasza Воланд (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen! :R
Tök jó, ahogy ezekben a topicokban segítesz az embereknek, ezel a válasszal nekem is jópár kört megspóroltál.

(#39) r3dsnake válasza Воланд (#37) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, ez is csak egy felesleges plusz kör, hogy először aktiváld a frissített rendszert, és csak utána teheted fel tisztán.

(#40) #65537792 válasza gabor7th (#25) üzenetére


#65537792
törölt tag

Csak egy szokások dj hozzászólás volt. Se íze, se bűze. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Letöltöttem újra a 7gigát, immáron angol régióra állított rendszeren, de így is magyarul dobja fel a végén, és nem is enged frissíteni a fájlok megtartásával. Kezdhetem elölről. :)

(#42) Lenry válasza r3dsnake (#41) üzenetére


Lenry
félisten

nekem sehol nem kérdezett nyelvet, viszont a végén megtarthatom a fájljaimat, legalábbis aktív az a pötty.

mondjuk innentől nem tudom mi lesz, mert eddig a pontig merészkedtem távoli eléréssel, innentől majd akkor, ha fizikailag is ott leszek a gép előtt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Lacee1986 válasza Lenry (#42) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ez az első, vagy a második opció? Mert a 2. is úgy rémlik, hogy a fájlok megtartása.

(#44) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Előtelepített Win8-as gépre szeretnék csinálni egy tiszta telepítést -tehát nem frissítést..:). Melyiket töltsem le szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#45) r3dsnake válasza Lenry (#42) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem hiszem el, az otthoni gépen is ezt csinálja, ránéztem távolról. Honnan a francból szedi a magyar nyelvet a végén? :W Se az OS nyelve, sem a régió nem magyar. A creator tool szintén angol az elején. Miért vált át magyarra az utolsó lépésnél?

(#46) Воланд válasza bulikavagyok (#44) üzenetére


Воланд
titán

milyen win8?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) bulikavagyok válasza Воланд (#46) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Előtelepített a laptopomon. Régen Win 8 Pro volt -ha jól emlékszem, de most csak simán Win 8.1-et ír ki a rendszerinfóknál.

[ Szerkesztve ]

(#48) Воланд válasza bulikavagyok (#47) üzenetére


Воланд
titán

tudni kellene, hogy mi volt elotelepitve, mert annak megfelelo verziot kell leszedni. ha pro, akkor prot, ha sima 8.1, akkor home-ot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) bulikavagyok válasza Воланд (#48) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez jó kérdés. :) Nincs termékkulcsom se, a legutóbbi telepítésnél nem is kérte. Megpróbálom a Pro verziót, hátha jól emlékszem..:) És mi a különbség a sima és az N-es verziók közt?

[ Szerkesztve ]

(#50) hemaka válasza bulikavagyok (#49) üzenetére


hemaka
nagyúr

az N verzioba nincs media palyer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.