Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Ismét leszögezem, hogy nem vállalok felelősséget más (bűn?)tetteiért ezzel a programmal. A win10 világában egyébként semmi baj nem érhet, legfeljebb egész hátralévő életedben képernyő-billentyűzettel kell majd bejelentkezned :) Kipróbálva, arra nem hat az eszköz.

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ahogy elkezdtem olvasni a cikket, azon törpöltem, hogy miért ez a komoly figyelmeztetés az első bekezdésben? Hardveres módosítás, netalántán billentyűzet EPROM-jának az égetése következik, ami rosszabb esetben téglásítja a perifériát? Vagy a BIOS-t képes hazavágni? Aztán felmerült bennem az is, hogy mindezt milyen rendszer alatt tudom kipróbálni? Windows, Linux, Mac? Bocs, én is vak vagyok. :D

Végül mindkét kérdésemre az első hsz-ed adott választ (Win10 alatt, csak szoftveres mókolás), ami szerintem egy műszaki cikk esetében eléggé eső után köpönyeg kategória. Ezért ezeket az információkat azért beszúrnám kiemelném már a cikk első bekezdésében. :R

[ Szerkesztve ]

(#3) kemotox


kemotox
addikt

Nagyon jó cucc, köszi! Eddig AutoHotkeyyel cigánykodtam, de ez sokkal jobb. Szeretek minél kevesebb progit futtatni a háttérben, meg hát csúnya is a teli traybar. Nagykirály :R

(#4) Hunmugli válasza cinemazealot (#2) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Írtam a cikkben, hogy win10 alól meg hogy regirsty babrálással :)

kemotox: én is azért szeretem, mert nem fut a háttérben, egyszer megcsinálod, és kész.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#5) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Feltöltök egy képet is, biztos, ami biztos:

Az egyes gombra nyomva jött elő a baloldali ablak, ahol a kettes gombra nyomva jött elő a kicsi ablak, ahol is megnyomtam a Tab billentyűt, így nem kellett megkeresnem abból a hosszú listából :) Ezután már csak ok-ok write to regisrty gombokat kell megnyomni, és egy újraindítást vagy ki/belépést követően érvénybe is lépne 3 csere:
-Fel nyíl -> Close (ez mi lehet? :D )
-Caps lock -> Enter
-Tab -> amit még beállítok neki (most veszem észre, a To résznél még nem választottam ki semmit)

Minden más billentyű maradna a régiben.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#6) cinemazealot válasza Hunmugli (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Affene, akkor én voltam felületes... vagy türelmetlen: már az elején tudni akartam mindent. :D Bocs. :R

(#7) alcsa


alcsa
senior tag

Köszönöm szépen, épp most ment tönkre az 'a' betű billentyűzetemen, így hát a Caps Lock 'a' betűként él tovább ezentúl. :R

(#8) Hunmugli válasza alcsa (#7) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Ez már nem csak kényelmes (jó, nem az igazi...), de hasznos felhasználási terület is :) Egyik szemem sír, a másik nevet, mindenesetre örülök, hogy segíthettem. :)

Arra viszont figyelj, hogy már csak pár szabad billentyűd van, ne várd meg, amíg mind tönkre megy ;]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#9) alcsa válasza Hunmugli (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Majd amikor binárisan kell írjak, akkor talán veszek egy újat :DDD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.