Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Ilyenkor sírom vissza a régi időket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Domxc válasza Huma (#1) üzenetére


Domxc
senior tag

+1. Ma már leszállítanak, elkérnek egy 10-est, mindezt olyan stílusban, mintha te egy utolsó senkiházi lennél.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#3) Huma válasza Domxc (#2) üzenetére


Huma
addikt

Akkor még nem az a vérszívó cég volt mint ma és az ellenőrök sem olyanok voltak mint manapság. Már azon sem csodálkoznék, ha börtönökben és hajléktalanszállókon toboroznák munkaerőt. Amilyen ellenőröket látni szoktam...

Érdemes összehasonlítani pl a MÁV-os ellenőrökkel. Ég és föld a kettő. Nagyságrendekkel kulturáltabb emberek dolgoznak ott ellenőrként.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Иван válasza Huma (#3) üzenetére


Иван
őstag

Nekem egy hete a GYSEV-es ellenőrrel volt dolgom. Kicsit szét voltunk csúszva még a buliból hazajövet, és eltévesztettük a vonatot. Egész rendesen rárakott minket a helyes járatra, meg útbaigazított. Jeggyel se cseszekedett.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) nincsisbéla válasza Иван (#4) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

No, az korrekt! Oda egy piros pötty repülhet! :K

A bkv ellenőrök meg... ...inkább hagyjuk!

Mentalita'

(#7) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jegyet nem az ellenőrnél kellene (ha lehetne) megváltani, ha jön, hanem az utazás megkezdése előtt, tisztességesen. Nálam így zajlik egy találkozó egy ellenőrrel:
- Jegyeket, bérleteket kérem felmutatni ... Köszönöm.
MÁV ugyan ez, csak ott a kezeletlen menetjegyeket kérik. Aki bliccel az viselje is a következményét.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) Huma válasza Mister_X (#7) üzenetére


Huma
addikt

"Jegyet nem az ellenőrnél kellene (ha lehetne) megváltani, ha jön, hanem az utazás megkezdése előtt, tisztességesen."

Meglehet. De addig ne nagyon hőbörögjenek amíg a magyar fizetésekhez képest méregdrága a jegy és cserébe kritikán aluli a szolgáltatás.
Pl amikor sérelmezik, hogy a sok bliccelő miatt kevesebb a bevétel. Csodálkoznak, hogy sokan bliccelnek? Nem viccből csinálják ám az emberek hanem azért mert nincs pénzük a 320Ft-os jegyre.

Amúgy te diák vagy. Csak 4e a bérlet. Annyit tényleg megér.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) devbence válasza Huma (#8) üzenetére


devbence
tag

+1

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#10) Иван válasza Huma (#8) üzenetére


Иван
őstag

Teljesen igazad van. ÉS Pesten sok vidéki városhoz képest istenes a helyzet. Itt is 300-350ft a jegy, évente törölnek el járatokat. Van, amit ha lekésel, várhatsz 1-1,5 órát.

A buszok állapota meg néha tényleg olyan, hogy pfúúú

Pesten a metrószerelvények a kedvenceim. Még Sztálin elvtárstól kaptuk. A négyes metró meg mióta épül? Ja, meg az évente csődbe-fog-menni-a-BKV-2-hónap-múlva cirkusz.

Kész röhej.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) #56230144


#56230144
törölt tag

Én is szoktam bliccelni...Ha 200ft lenne a jegy,akkor nem tenném,de így uram bocsáss,lesz*rom,hogy csődbe megy-e a BKV.

(#12) Mister_X válasza #56230144 (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kívánom, hogy megb@sszon az ellenőr ;]

Csak én tudok egy jegyet 260Ft-ra kihozni? Bérlet meg jobban is megéri.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Huma válasza Mister_X (#12) üzenetére


Huma
addikt

A szakaszjegy kerül 260Ft-ba. Van aki nem csak 3 megállót utazik metróval.

A gyűjtőjegynél jön ki 280Ft-ra/db.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Mister_X válasza Huma (#13) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hm, én úgy emlékszem, hogy 2600Ft a tizes tömb... mind1, bérlet szsz megéri és figyelni sem kell, hogy lyukasztani kell-e, mert jön a kaller.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) Huma válasza Mister_X (#14) üzenetére


Huma
addikt

Rosszul emlékszel. 2800Ft.
4e-ért valóban megéri. 10e már kicsit túlzás ilyen fizetések mellett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) #56230144 válasza Mister_X (#14) üzenetére


#56230144
törölt tag

nálunk, 400 forint a jegy darabja...Ha nem hiszed el,gyere és nézd meg...

[ Szerkesztve ]

(#17) RexpecT válasza Huma (#8) üzenetére


RexpecT
addikt

De nem gondolod, hogy a kettő egymást generálja?
Szóval, ha alig van fizető utas, akkor nincs miből venni járműveket.
Nyilván van ami nem pénz kérdése, de azért alapvetően a szolgáltatás színvonalának emeléséhez pénz kell.
Abban is egész biztos vagyok, ha hirtelen kicserélnék az egész járműállományt sem változna meg jelentősen a fizetési hajlandóság.

(#18) Mister_X válasza #56230144 (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

BKV? :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) devbence válasza #56230144 (#16) üzenetére


devbence
tag

a helyszinen valtott 400 :)
source

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#20) Mister_X válasza devbence (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aki meg nem képes betérni egy trafikba a jegyért, ne adj Isten az első forgalmi csomópontnál venni egy tizes tömböt, az vessen magára.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) Karma válasza RexpecT (#17) üzenetére


Karma
félisten

Nyilván az utasok bliccelése miatt nincs pénz a járművekre. :U

BTW ha már mindenki színt vall, én bevallom hogy teljes árú bérletem van, és igy is alig-alig veszem igénybe a szolgáltatást - kevesebb kopás, több marad felújításokra, javárj...

Ha nem lenne céges bérletem, többet rollereznék és vajmi keveset érdekelne ez a fertő.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#22) #56230144 válasza Mister_X (#18) üzenetére


#56230144
törölt tag

Igen az

(#23) devbence válasza Mister_X (#20) üzenetére


devbence
tag

En is bliccelek, felreertes ne essek! Mondjuk ma vettem egy jegyet mert egyebkent elkestem volna :D

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#24) bullseye


bullseye
addikt

Lehet szidni a BKVt (bagy BK rt, vagy mia fene), mert monopólium, mert drága, mert rossz a színvonala ebben-abban, no és az örök téma a százmillás végkielégítések miatt is. De ez kezd olyan lenni, mintha dicsőséges szabadságharcot vívnának azok, akik fizetés nélkül használják a szolgáltatást - és még fikázzák is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25) Dany007 válasza Huma (#8) üzenetére


Dany007
veterán

"Nem viccből csinálják ám az emberek hanem azért mert nincs pénzük a 320Ft-os jegyre."

Mert kötelező BKV-val utazni? Vagy mi a f...szom?
Nekem sincs pénzem a New York-i járatra most mit csináljak? Lógjak fel a repülőre? :D
Ha nincs pénzem rá, nem megyek. Ilyen egyszerű. De nem fogok azért törvénybe ütköző dolgot csinálni.

De ha már itt tartunk vidéken pl rosszabb a helyzet. Nálunk Veszprémben egy havi bérlet közel 7.000 forint! És mekkora is ez a város? 3-4km átmérőben? Na ekkora területet lehet ezzel a bérlettel beutazni.

Ellenben a BKV-val ennek az 5-10x-ét teheted meg. Azért Budapest rohadt nagy. És a fullos bérlettel bárhová utazhatsz. De itt Vp-ben azzal a 7.000 forintos bérlettel max pár km-t tud leutazni, mert aztán elfogy a város :D

(#26) devbence válasza Dany007 (#25) üzenetére


devbence
tag

Rossz viszonyitasi alap.. Veszpremben a budapesti alberletek TOREDEKET sem fizeted ki.. Egyebkent nem keret nincs ra, elvbol nem veszek jegyet.. :K :U

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#27) Иван válasza Dany007 (#25) üzenetére


Иван
őstag

A gond az, hogy a BKV és a városok tömegközlekedésének feladata lenne, hogy megfelelő áron megfelelő szolgáltatást nyújtson. Közpénzből, adóforintokból van a plebsért, ezért 400ft-os jegyekkel riogatni igenis nem szép dolog.

A tömegközlekedésnek nem luxusnak kéne lennie, hanem egy olyan alapvető szolgáltatásnak, mint a víz vagy az áram.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#28) Mister_X válasza Иван (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

b-é-r-l-e-t, csak én gobdolkodom logikusan? :F De lehet napi meg heti jegyet is venni, az is kellemesebb megoldás. A tömegközlekedés sehol sem olcsó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) Thunderzolee

Mikori ez a video?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) bullseye válasza Dany007 (#25) üzenetére


bullseye
addikt

Azért ha munkába menet le kell nyomni olyan 6-8 metrómegállót, az nem az a kategória, hogy előbb indul és legyalogolja... és a hazai valósághoz tényleg drága a bérlet/jegy főleg, hogy a cég így sem él meg, és rendszeres kisegítésre szorul még az adónkból.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31) Kergeboci


Kergeboci
tag

birka módjára veszem én is a bérletet minden hónapban.

Cserébe kapom azt a hozzáállást, hogy mivel suli időnek vége, a HÉVből nyugodtan elhagyhatunk 4 vagont. Így a dolgozni járó emberek úgyan úgy össze vannak nyomva, mintha évközben, diákokkal együt utaznának. Legalább nem zavarjuk meg őket a mindenapi mókuskerékben.

Furcsa is lenne úgy utazni, hogy elférek és levegőt is kapok.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#32) RexpecT válasza Karma (#21) üzenetére


RexpecT
addikt

Á, dehogy, akkor lenne a legjobb ha senki sem fizetne a "szolgáltatásért".

[ Szerkesztve ]

(#33) devbence válasza RexpecT (#32) üzenetére


devbence
tag

Errol eszembejutott a bkvfigyelo logoja.. "Onnek ez jar" :D

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#34) sztanozs válasza Иван (#27) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából csak az a kérdés, hogy hogyan fizessük a BKV-t:
- Mindenki az adóforintjából
- Az aki használja
Mind a kettőnek van létjogosultsága, de sajnos az elmúlt ~20 évben ezt a városvezetésnek még nem sikerült kitalálnia.

Amúgy tök jó, hogy mindenki sír, hogy ilyen drága, meg olyan drága, de olcsóbb csak úgy lehet, ha az adóbevételből kompenzálja az állam (még jobban) a költségeket. És miért kellene egy nem BP-i lakos adójából többet levonni a BKV-ra, mint most (BP és vonzáskörzetének a lakossága ~2M ember, ennek kb 60-70%-a használja a BKV-t jeggyel vagy bérlettel - vagy anélkül) - az ország teljes lakosságának csupán 15%-a "kedvéért"?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35) Иван válasza sztanozs (#34) üzenetére


Иван
őstag

A BP-i lakosok szája csak ne sírjon, mert a tömegközlekedés fejlesztésére szánt pénzek jelentős részét az olyan korrupt és hajmeresztő projektek viszik el, mint a négyes metró.

Nálunk Szombathelyen a fejlesztés annyi volt idén, hogy a legtöbb járat utolsó buszát eltörölték (pl nincs már fél tizenenegyes járat).

A BKV úgy rossz ahogy van. Folyamatosan áramlik ki belőle a pénz... Nem csak a bérletek ára, hanem a városi és állami pénzek is, tehát mindenki rászívott.

De teljesen igazad van. Vagy adóforint, vagy aki használja. :R

A privatizálás/QUANGO-vá alakítás is egy megoldás lenne, de nem az, mert tudjuk, hogy nálunk a privatizálás mit jelent.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) Dany007 válasza Иван (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Egy csomó minden van, aminek nem kellene luxusnak lennie, itthon mégis csak az. Erről nem az átlag ember tehet, de mégsem húzhatja ki magát alóla csakúgy, mert ő azt gondolja, hogy ez így helyes.

A közműveket hozod fel példának, pedig sokan azt sem fizetik! Ráadásul az sem olcsó! Nekem se kéne fizetnem egészen addig amíg ki nem kapcsolják a házban a szolgáltatást? Ugyanmár... BKV-n könnyű nem fizetni, mert azt nem kapcsolhatják le ha sokan nem fizetnek. Az állam a mi pénzünkből úgyis kisegíti majd.

De, ahogy itt is láthatod sokan nem csak azért bliccelnek, mert nincs rá pénz, hanem "elvből".
Na az ilyen hozzáállás miatt nem lesz ez sose jobb.
Másrészt érdekes módon cigire, piára meg bulizásra mindig van pénz! Egyetlen bulis hétvége árából kikerülne egy havi bérlet. De ha nem egy akkor max kettő hétvégéből. Nembeszélve a cigiről. Aki napi 1 dobozzal elszív az már 2,5 heti cigiből megtudná venni a bérletet.
Tehát egy relatíve kis réteg az, akiknek nélkülözhetetlen a BKV plusz annyira létminimumon élnek, hogy ne tudják megvenni. Az ilyenektől én se sajnálom a bliccelést, de a többség ahogy az itt is olvasható nem azért bliccel.

@devbence:

Igen, mert Te tisztában vagy a veszprémi albérletárakkal? :U Csak azért, mert mi 2 éve - mielőtt lakást vettünk - akarunk albérletbe menni. 1,5 szobás lakás nem frekventált területen tégla lakásban 52.000 forint + rezsi volt! 2 évvel ezelőtt! És akkor ez még csak nem is új lakás, annyi előnye van, hogy legalább nem panel!
De igazad van, panelt itt lehet kapni már 30.000 forinttól (olcsóbban nem) viszont ott ráfizeted a gatyádat is a rezsire! Ugyanis 1+2 félszobás lakásnak a havi fűtésköltsége ~ 30 ezer körül van. Plusz a paneloknál a közösköltség is többszöröse az átlagnak. Anyámék pl 15 ezer forintot fizetnek közös költséget! Én az újépítésű téglában a felét se!

Úgyhogy annyival nem drágább Pest, ezt ne hozd fel példának! Arról nem is beszélve, hogy Pesten az átlagfizetés is szintekkel magasabb, mint bárhol máshol az országban. Az ország túlnyomó többségéhez képest meg majdnem duplája az áltagfizetés ott. Forrás Igaz, hogy 2007-es adatok, de itt is jól látszik, hogy Veszprémhez képest Budapesten a bruttó átlagfizetés majdnem 100.000 forinttal több!
Ehhez képest a BKV bérlet mindössze 3-4000 forinttal. Úgyhogy nem, nem fogjuk sajnálni a Budapestieket :)

(#37) Иван válasza Dany007 (#36) üzenetére


Иван
őstag

Teljesen igazad van, de a 400ft-os jegy akkor is brutális túláraztatott.

A legfőbb gond, hogy nincs arányban a szolgáltatás színvonalával.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) Kergeboci


Kergeboci
tag

Amúgy szó se róla, nagyon nem vagyok megelégedve a bkv szolgáltatásával (bár még mindig jobb mint kutyagolni és olcsóbb mint taxizni), de bliccelők nagy részét még jobban lenézem.

Nem az egyszeri kétszeri madárkát, hanem akik évekig vagy egész életükbe ezt csinálják.

[Pimasz úr] is találkozott egy két érdekes [egyénnel] :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#39) Dany007 válasza Иван (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy drága. Főleg az egyszeri utazónak / turistának. De itt náluk se sokkal jobb a helyzet. Nálunk 300 forint egy jegy. De Pesten jóval nagyobbak a távolságok, gondolom több benzinbe kerül, mint itt egy kisebb városban. De azt már megszokhattuk, hogy itthon semmi sem olcsó.

Aki meg rendszeresen BKV-zik gondolom jobban megéri bérletet venni. Igazából 10-12 oda-vissza út esetén már jobban megéri bérletet venni. Sok munkahely támogatja is, plusz a magasabb átlagfizetésből jobban telik rá, mint vidéken. Meg természetesen nem kötelező Pesten élni! Ja, hogy vidéken meg alig van munkahely és ha van is, jóval kevesebbet fizetnek, mint Pesten!? Hát valamit valamiért.

Lehet bliccelni és van is olyan réteg, ahol én ezt természetesen megértem. De akik csak "elvből" (nemtom milyen elv lehet az ilyen) csinálják és azt a pénzt inkább elisszák, elbulizzák el Mcdonald's-ozzák, elcigizik azokat nem tudom sajnálni.

(#40) #56230144 válasza Kergeboci (#38) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ha majd 200-250 forint lesz a jegy,akkor szónélkül megveszem,addig pont nem izgat,hogy mikor meg csődbe a korrupt vezetőkkel teli,és bunkó ellenőrökkel megáldott BKV :K

(#41) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Dany007-el értek egyet sajnos az emberek többsége nem azért nem vesz bérletet mert nem telik rá , hanem inkább ezen hozza be a cigi, buli stb árát . Nekem öcsém ellenőr a BKV-nál és nagyon sokat mesél az atrocitásokró lamik őket érik. Ő még szerencsés mert jó adottságokkal rendelkezik így meg tudja magát védeni de sok nő dolgozik ott. Azok az emberek pedig ugyan úgy pénzért dolgoznak mint pl egy ápolónő . Arra fogni , hogy valaki nem vesz jegyet , bérletet mert úgyis meglop minket az állam és veszteséges a BKv , ilyet épeszű ember nem ír. Ennyi erővel hajtsunk el a benzinkútrol fizetés nélkül mert drága a benzin és azon is lehúznak minket köztudottan ? A Bkv nyújt egy ilyen-olyan szolgáltatást amit ha igénybe akarunk venni azért fizetni kell ez alap dolog. Persze hogy a kishalaknál azaz a bliccelőknél akar előbb nyomást gyakorolni a cég , hiszen őket az ellenőrökkel lehet fülöncsípni , míg a zavarosban ügyeskedő belsősöket csak akkor lehet lebuktatni ha valaki súg.

Aki büszke a bliccelésre az jogosan kerül a társadalom lenézett rétegéhez .

Ui .: Amúgy nagyon sok Eu országban laktam már és ott ritkán látni ellenőröket a tömegközlekedésben . Egy forgalmasabb ponton pl .: pályaudvar sorok álltak a jegyautomatánál , pedig simán bliccelhettek volna. Amúgy svájcban egy vonaljaegy 3 fran =720 ft a faranviáknál és németeknél 2 EUR és még sorolhatnám . Persze itteni átlagfizetéshez drága de még mindíg olcsóbb pesten a bérlet mint vidéken ahol közel annyi és nem jutok el mindenhová tömegközlekedéssel.

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42) Kergeboci válasza #56230144 (#40) üzenetére


Kergeboci
tag

Ha 250 forint lenne a jegy akkor meg azt írnád, hogy "Ha majd 100-150 forint lesz a jegy"

Elnézést, nem kenyerem a személyeskedés, de ahogy forumtárs alattam is írta, ilyen jogon akkor miért fizetünk bármiért is? Írány a korrupt Spar és hozzuk ki ingyen a kenyeret is, nehogy már ezen gazdagodjanak meg mások.

Vannak akik ezt a filozófiát nem csak a bkv-ra hanem mindenre alkalmazzák, de őket meg te is szidod más fórumon, hogy ingyen élő aljadék népe, kik úgy viselkednek, mintha rájuk semmi törvény nem vonatkozna.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#43) Kassadin válasza RexpecT (#32) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne a két szitu között. :DDD

Az én koncepcióm az lenne, hogy drasztikusan csökkenteni kéne a bérlet és jegyárakat, valamint elhajtani a sok semmirekellő ellenőrt. Mennyi pénzt emészthet fel vajon csak a bérköltségük? :F Erre úgy látszik, egyik nagyokos se gondol ott fent az íróasztala mellett.

Mondjuk amíg telik milliós végkielégítésekre, meg ilyen-olyan tanácsadói szerződésekre, addig nem csodálom, hogy ilyen színvonaltalan, szutyok sz*r a bkv járműparkja meg a "szolgáltatásai".

[ Szerkesztve ]

(#44) Thunderzolee válasza #56230144 (#40) üzenetére

Tudom, ezzel most nagyjából csatlakoztam a lenézettek közé..

Egyébként ha napijegy pl. ezer lenne, még azt is bevállalnám időnként, de amennyibe most kerül, akkor már inkább legyek lenézve. :/
Ellenőröknél lehetne venni jegyet, az se lenne rossz, csak hát ugye nem az a cél, h az utas jegyet vegyen..

Akik meg bőszen védik a BKV-t, árulják már el, mi az oka annak, h rengeteg megállóban egyszerűen nem működnek a jegyeladó készülékek? Egy időben itt-is ott-is elnyelte a pénzem, aztán kiderült számomra (mások elbeszélései alapján), h ezzel nem csak én jártam így, rendre ugyanazokban a megállókban.
Olyat is megértem, h a körúton mellettem akarta megb×szni az ellenőr a tagot, aki meg próbált védekezni, h bedobta a pénzt, de se jegyet, se visszajárót nem kapott, és emlékszem rá, ez a Wesselényi utcai megállónál volt.
Arról tudtam, h valóban nem működik, én is szívtam már meg ott, magamban csóváltam is a fejem, h szegény naiv utas, azt hiszi, tud jegyet venni... :S
A BKV figyelő blogot aki követi, ilyen esetekkel Dunát leeht rekeszteni, és a BKV semmit sem reagál/csinál.
De majd én meg nem szállok fel a villamosra, mert nem tudtam jegyet venni, mi?!
Ilyen esetekben ellenőrnek miért nem kötelessége megkérdezni, h visszamenjünk, és leellenőrizzük, h valóban rossz-e a készülék? Utasok egy része bizonyára készségesen visszamenne, valóban kiderülne, h rossz a gép, jegyzőkönyvbe beleírnák.. stb. Ja persze, az túl egyszerű lenne.. Inkább kapásból hetezer.. 'nyád.. :(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45) jozefgucci1 válasza Kassadin (#43) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Lejárt a szerk idő .

Csak az a gon ha csökkentenék az ellenőrök számát akkor arányosan növekedne sőt a bliccelők száma szóval nemhogy költségcsökkentés lenne hanem fordítva. Ha egy ellenőr napi három büntetést megír már nyereséges. A kezdeti időszakban mikor beindúlt ez a nagy ellenörzés akkor napi 20-40 büntetést írtak átlagban. Ez a szám mára lecsökkent 10-re !! Szerinted ott fenn csak hülyék ülnek ? Amennyiben ez a tendencia folytatódik nem lesz szükség ennyi ellenőrre , amúgy is jó részüket " idényjeleggel alkalmazzák " bármikor elküldhetők.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46) Kassadin válasza jozefgucci1 (#45) üzenetére


Kassadin
addikt

"Csak az a gond ha csökkentenék az ellenőrök számát akkor arányosan növekedne sőt a bliccelők száma szóval nemhogy költségcsökkentés lenne hanem fordítva."

Ez minősíti eléggé a magyarok egy bizonyos részét. Ha szabad bliccelni, én miért ne tenném, hiszen más is bliccel. Ha szabad lopni, én miért ne tenném, hiszen más is lop. :)

Két felnőtt és két gyerek bérletét kicsengetni nem kis summa havonta. Szóval én egyáltalán nem tartom ezt jó ötletnek, hogy ilyen drága. Egy próbát megérne mindenféleképpen az, amit felvettettem.

Thunderzolee: Biztos, hogy nem véletlen, hogy nem foglalkoznak vele.

Mister_X: Az lehet. De aki okosan bliccel, az olcsóbban megússza a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#47) Mister_X válasza Kassadin (#46) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Viszont két felnőtt + két gyerek bérlet olcsóbb, mint 4 bírság.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) Dany007 válasza Thunderzolee (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Érdekes megközelítése a dolgoknak. Bár ami az árat illeti u.a.-t tudom mondani, mint korábban.

A többire pedig azt, hogy be kell vezetni az első ajtón kötelező felszállást. És csak az szállhat fel, aki bemutatja a bérletét a vezetőnek vagy ott, előtte helyben kezeli a jegyet. Nálunk ez már 12 éve így megy. Csak az első ajtón lehet felszállni. És igen orbitális szopás az egész :D Mikor még sulis voltam, volt olyan, hogy beállt a busz a megállóba, akkora tömeg akart felszállni az első ajtón, hogy volt időm elszívni egy egész cigit, mire oda kerültem hogy na fel kell szállni. Ez azt jelenti, hogy kb +5-6 percet kellett várni, miután megjött a busz. Szóval jó nagy szopás, de itt nincs is ellenőr! Egy darab sincsen! (persze a sofőrnél lehet jegyet venni)

(#49) #56230144 válasza Kergeboci (#42) üzenetére


#56230144
törölt tag

A SPAR teljesen más mint a BKV.Az egyik ételt/italt stb-t ad el a másik meg utaztat.A SPAR-ban viszonylag normális árak vannak.A BKV pedig egy szaros jegyet,aminek az előállitása volt vagy 30 forint,ad 400 forintért.Szal még mindig lesz*rom a BKV sírását! (amúgy a 250 forint pont jó ár...)

Thunderzolee:Ez meg a másik,a jegyautómaták.

[ Szerkesztve ]

(#50) Thunderzolee válasza Mister_X (#47) üzenetére

Azért nem olyan könnyű ám valakit csak úgy megbírságolni.

Nálam is pl. mindig van gyűjtőjegy-tömb. Ha metrón megyek, értelem szerűen gondolkodás nélkül lyukasztok, ha más közlekedési eszközön, akkor meg készenlétbe helyezem a tömböt, illetve igyekszem lyukasztó közelébe állni.
Combinón pl. előre lehet látni, ha közeledik egy ellenőr-csapat, mert az utasok szállingóznak utazás közben abból az irányból, amerről az ellenőrök jönnek. Mondjuk érdekes, én ilyenkor automatikusan lyukasztok, de van egy réteg, akik inkább izgulnak, h beérjen a megállóba a villamos, és le tudjanak szállni, mielőtt az ellenőr odaér.

Van olyan ismerősöm, aki mondta, h ez számára stressz lenne, képtelen lenne izgulva utazni; hát nem tudom, semmiféle stresszt nem okoz számomra, ha nem lenne nálam jegy, az már jobban zavarna.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.